זמן מקומי
מגזין מקוון לתיירות בארץ ובחו״ל

מדריך ברלין המלא: אטרקציות, שכונות, מלונות, קניות, מסעדות, מזג אויר ועוד

ברוכים הבאים לברלין ולמדריך ברלין, החדש והמעניין יותר. חילקנו עבורכם את המדריך לנושאים כדי שתוכלו להתמצא בקלותת בעיר כבר מקריאה ראשונה. המדריך פתוח להערותיכם ולעדכונים שלכם ויש גם פורום לשאלות ותשובות של מטיילים שמחכה לכם בסוף. נצא לדרך?

נושאי המדריך:

 1. מתי לבוא לברלין?
 2. אטרקציות
 3. שכונות מעניינות
 4. מסלולי טיול
 5. שווקים
 6. מסעדות
  1. מסעדות רגילות
  2. מסעדות טבעוניות
 7. מלונות
  1. מלונות בוטיק
  2. מלונות מומלצים
  3. מלונות זולים
  4. מלונות יוקרה
 8. קניות
  1. מה להביא מגרמניה?
 9. ברלין לילדים
 10. פורום שאלות ותשובות

(רוצים להוסיף למדריך? לעדכן? לתקן? כתבו לנו)

מתי לבוא לברלין?

הזמן הכי טוב לבקר בברלין הוא בין החודשים מאי לאוקטובר, כשעדיף תמיד לוותר על תקופת השיא ההומה, כלומר החודשים יולי אוגוסט ולהגיע לפניה או אחריה. באביב ותחילת הקיץ, כמו גם בסתיו תוכלו לחכות פחות בתורים על מנת לגלות את האטרקציות השונות של העיר.

לכמה ימים להגיע?

יש כאלה שמגיעים לברלין לטיול של יום אחד אבל כדי להכיר את ברלין ולו ברמה השטחית תצטרכו לפחות שלושה ימים. עדיף להוסיף עוד יומיים (כלומר להגיע לחמישה ימים לפחות) כדי שיהיה לכם זמן גם לצאת לטיול מחוץ לעיר וכמובן שאם תבחרו להגיע לטיול של שבוע-שבועיים סביר מאוד שלא תשתעממו בעיר המופלאה הזאת.

חודש יוני נחשב לחודש הטוב ביותר לבקר בברלין.

אם אתם רוצים להקדים ולהגיע כבר באפריל קחו בחשבון שחודש זה אינו צפוי מבחינת מזג אוויר ולמרות שאתם יכולים להיות ברי מזל ולגלות את העיר בחולצת טי שירט, גם תנאי חורף לא קלים יכול להפתיע אתכם.

חודש מאי כבר מתייצב וכמו ביוני הסיכויים שלכם לטיול יפה בברלין משתפרים.

תחזית מזג אויר עדכנית לברלין

טיסות מברלין לתל אביב

טיסות מתל אביב לברלין ניתן למצוא במחיר הטוב ביותר כשבעה שבועות לפני מועד ההמראה. חודש פברואר אינו סובל מביקושים ובהתאם הוא גם החודש הזול ביותר לטוס בו לברלין.

אפריל, יולי ואוגוסט הם היקרים ביותר לטיסות מתל אביב לברלין.

החודש הפופולרי ביותר לטיסות מתל אביב לברלין לפחות על פי הסטטיסטיקה של מנוע החיפוש סקייסקנר הוא חודש אוקטובר, אולי הרגע האחרון שבו אפשר להגיע לברלין לפני שהעיר נכנסת לתקופת החורף הפחות תיירותית שלה.

אטרקציות בברלין

דלגו על התור וקראו מייד על אטרקציות בברלין שמעניינות אתכם: מוזיאונים + תרבות ואמנות אי המוזיאונים, איסט סייד גאלרי, הפילהרמונית של ברלין היסטוריה והנצחה אתר הזיכרון לחומת ברלין, מחנה זאקסנהאוזן,  אתרי ההנצחה ליהודי העיר (כולל אנדרטת השואה), הרייכסטאג, אתר הזיכרון לחיילים הרוסים, מוזיאון ה- DDR  אטרקציות מרכזיות שער ברנדנבורג, מגדל הטלוויזיה, כיכר פוטסדאם טבע ופארקים טמפלהוף, טירגארטן, פארק ויקטוריה, יער גרונוואלד וטויפלסברג קניות והנחות קניונים שווקים ופשפשים מאואר פארק,  עם ילדים גן החיותלגולנד, מאדאם טוסו, בילוי ופנאי  אייס בר מחוץ לעיר דרזדן, פוטסדאם שכונות שכונת קרויצברג

אי המוזיאונים

חמישה מוזיאונים ששוחזרו לאחר שנהרסו במלחמת העולם השנייה. מדובר במוזיאון פרגמון, נויה מוזיאום, אלטה נציונל גלרי, אלטס מוזיאום וגם מוזיאון בודה. אוצר עצום של פריטים ועתיקות בעלי ערך מתקופות שונות בהיסטוריה ומחלקים שונים בעולם.

אי המוזיאונים הוא אחת האטרקציות הבולטות בברלין בעיקר לרכישה מוקדמת של כרטיסים. יש אפשרות לקנות פס כלומר כרטיס כניסה לכל המוזיאונים האלה ישירות לסמארטפון שלכם. הכרטיס כולל גם דילוג על התור לחלק מהמוזיאונים. מוזיאונים שלא ניתן לדלג על התור בהם עם הכרטיס המסוים הזה הם מוזיאון פרגמון והנוייס מוזיאום, המוזיאון החדש, אבל גם ככה מדובר בעסקה משתלמת בסך הכל שלא עולה הרבה. החל מ-18 בלבד. רכישה של כרטיסים בנפרד לכל אחד מהמוזיאונים עולה כ- 10 אירו למוזיאון בערך. 

אם אתם מתעקשים לדלג על התור גם בפרגמון ובמוזיאון החדש תוכלו למשל לעשות זאת בסיור מודרך באנגלית, בעלות של 59 אירו למשתתף. בסיור הזה תשמעו ממדריך מומחה הסברים על שני המוזיאונים הללו וגם תקבלו פס ליתר המוזיאונים שנמצאים במתחם.

לחברת ויאטור שמשווקת את הסיור האחרון יש גם מוצר מיוחד, כרטיס ברלין וולקאם קארד ייעודי לאי המוזיאונים. הוא יעלה לכם 46 אירו (יותר מפי שניים מהכרטיס הבסיסי ביותר של וולקאם קארד) אבל יכסה קרוב לוודאי על כל הצרכים התיירותיים שלכם הקשורים למוזיאונים במקום זה.

? יש לכם שאלה בנושא אטרקציות בברלין? פתחנו פורום מיוחד בשבילכם. היכנסו עכשיו ?

שכונת קרויצברג

רובע קרויצברג הוא אחד האזורים המגניבים ביותר של העיר הן מבחינה קולינרית והן מבחינה תרבותית. סיור ערב של שלוש שעות שכולל אוכל, אמנות רחוב ובעיקר שיטוט מהנה באזור קרויצברג יעזור לכם להגדיר את ברלין. הסיור כולל בין היתר טעימות כמו נקניקיית קארי או מטעמים טורקיים ואפשרות להתרשם ולצלם את הגרפיטי שעל הקירות, הטיול הזה יוצא בקבוצות של עד 12 איש, בשפה האנגלית בלבד והעלות החל מ- 65 אירו למשתתף. 

לחברת ויאטור שמתמחה בשיווק סיורים עירוניים יש רשימה ארוכה ארוכה של פעילויות מגניבות בשכונת קרויצברג. תוכלו למצוא את הרשימה בקישור הזה.

אם אתם רוצים לחוות את קרויצברג על מטעמיה, ריחותיה וצבעיה בעברית, תוכלו לעשות זאת גם בסיור קבוצתי עם איתי נוביק שיוצא בימי שישי.

לא רק קרויצברג מגניבה בברלין, יש עוד כמה שכונות שכדאי להכיר. כתבנו עליהן כאן. 

סיור לקרויצברג

אתר הזיכרון לחומת ברלין

לא רחוק ממאואר פארק נמצא אתר הזיכרון לחומת ברלין. זה המקום שבו תוכלו להתרשם לא רק ממקטע של החומה האמיתית שהשתמר אלא גם להבין איך נראו החיים בתקופה שבו הייתה רצועת מוות בין ברלין המערבית לבלין המזרחית, לגלות את מגדל השמירה והתצפית, ולהתרשם מהביצורים שדאגו לשמור בעיקר את המזרח גרמנים בצד שלהם. יש עוד הרבה אינפורמציה ומידע מעניין שנמצא באתר ובהחלט מדובר בביקור מוצדק שייתן לכם תמונה בהירה ומקיפה יותר מאשר ביקור באיסט סייד גלרי.

איסט סייד גאלרי

ואם הזכרנו את איסט סייד גלרי, לא נקפח את אתר החובה הזה. בעצם יש לכם פה אפשרות נוספת לחוות את חומת ברלין דרך פילטר אומנותי. מדובר בחלקים של החומה המקורית שרוססו בגרפיטי וביצירות אומנות של ממש. המקטע רץ לאורך נהר השפרה ומהווה את הגלריה הפתוחה המעניינת ביותר בברלין ואחת המוכרות בעולם. יש סיורים מודרכים שמגיעים לכאן וזוהי נקודה מומלצת בכל טיול לברלין.

איך להגיע?

טמפלהוף

בתקופת המתיחות בין המזרח והמערב בברלין שדה התעופה טמפלהוף שימש אתר שאיפשר לחבר את מערב ברלין הנצורה עם העולם החופשי וזאת בעזרת רכבות אוויריות שהביאו והוציאו מטענים. שדה התעופה העצום הזה היה אחד המבנים הגדולים בעולם בתקופה שבה נבנה, טרום המלחמה. כיום מדובר בשדה תעופה נטוש והשטח העצום הפך אותו לפארק פופולרי ביותר בברלין שמאפשר למי שרוצה להתרחק מהעיר ההומה את האפשרות להטיס את העפיפון שלו בשקט מעל שדות ירוקים.

אתר אינטרנט

איך להגיע?

? יש לכם שאלה בנושא אטרקציות בברלין? פתחנו פורום מיוחד בשבילכם. היכנסו עכשיו ?

אתרי ההנצחה ליהודי העיר והמוזיאון היהודי

אי אפשר לדבר על הנצחה וזיכרון בברלין מבלי לגעת בנושא היהודי הקרוב אלינו. יש בעיר שלושה אתרים שדורשים ביקור, לא רק של יהודים אלא של כל אזרח בעולם. הראשון והמוכר לכם בוודאי הוא אתר ההנצחה ליהודים שנרצחו בשואה – אותו מבנה של קוביות בטון בגדלים משתנים שמשתרע על שטח נרחב במיקום מרכזי בעיר וזוכה לתשומת לב רבה. מלבד אתר ההנצחה קיים גם המוזיאון היהודי עם תצוגות רבות בין היתר של משפחות יהודיות שחיו בעיר לפני השואה. האתר השלישי הוא מוזיאון הטופוגרפיה של הטרור. כל האתרים הגרמנים מרפררים לא רק לקורבן אלא גם לבעל האחריות – הגרמנים עצמם או לפי הנראטיב שלהם, המשטר הנאצי של אותן שנים.

איך להגיע?

כרטיסים למוזיאון היהודי

אנדרטת השואה בברלין
By Txalapartari – Own work, CC BY 3.0

הרייכסטאג

הגענו לבניין הפרלמנט המרשים בעל כיפת הזכוכית. כיפת הזכוכית היא חלק חדש של הפרלמנט והיא נבנתה על ידי ארכיטקט בריטי. הפרלמנט הגרמני יושב בבניין הזה ואתם יכולים להגיע ולסייר בכיפה, להשקיף על הרובע הפרלמנטרי של ברלין ולהתרשם מהמקום המיוחד. זה רלוונטי כל עוד אתם זוכרים להזמין מבעוד מועד, אחרת הסיכוי שלכם להיכנס באופן ספונטני קטן למדי לאור מספרם הרב של התיירים המתעניינים באטרקציה הבולטת הזאת.

סיור אטרקציות בברלין (באנגלית) יגלה לכם גם את הרייכסטאג בעלות של החל מ- 16 אירו. יש גם בעברית ואפילו מבחר מרשים של חברות ומדריכים.

 

מוזיאון ה-DDR

ההיסטוריה של ברלין היא כמובן גם תקופת המלחמה הקרה והמוזיאון המוקדש ל-DDR (מזרח גרמניה) הוא דרך מעולה להשקיף פנימה לתוך התקופה הזאת. מטרת המוזיאון להראות את החיים הלא פשוטים שנוצרו בימי השלטון הקומוניסטי במזרח גרמניה וההשלכות הישירות כמו ניסיונות הבריחה מצד לצד, שיטות ריגול, איסוף מידע על אזרחים וכן הלאה. מקום מעניין גם לחובבי הנוסטלגיה והאספנים למיניהם.

לרכישת כרטיסים אונליין

מוזיאון ה-DDR
מוזיאון ה-DDR

לגו לנד

זמן לדבר גם על ברלין עם ילדים. אטרקציה אהובה בברלין שפתוחה מהשעה 10:00 עד 19:00 מדי יום היא לגולנד, המיועדת לילדים בגילאי 3 עד 10 (אבל זה לא אומר שאתם המבוגרים מוכרחים להתרחק מאבני הלגו הנחשקות ולא לנסות קצת בעצמכם…). חובבי טריוויה ישמחו ללמוד שמקום יש חמש מיליון קוביות לגו והרבה הזדמנויות לפתח את הדמיון. בלגו לנד תמצאו גם דגם של ברלין, מיני ברלין, שעשוי משני מיליון קוביות.

אפשר לרכוש כרטיסים לטלפון ולדלג על התור (פשוט להראות את הטלפון בכניסה ללגולנד). חוויה מוצלחת בסך הכל למי שבעניין. המחיר הוא בין 15 ל-20 אירו.

אם כבר מדברים על אטרקציות לילדים הנה רשימה שפירסמנו ובה מגוון אפשרויות נוספות והנה עוד רשימה, רק כדי שלא תגידו שאנחנו מזניחים את הילדים שלכם.

איך להגיע?

? יש לכם שאלה בנושא אטרקציות בברלין? פתחנו פורום מיוחד בשבילכם. היכנסו עכשיו ?

מאדאם טוסו ברלין

מוזיאון מאדאם טוסו בברלין מאפשר לכם לקחת סלפיז עם יותר מ-120 דמויות משלל תחומים, החל ממוזיקאים דרך שחקנים, ספורטאים ועד פוליטיקאים, חלקם מוכרים לכם וחלקם בעלי תהילה מקומית יותר. חוץ מהסלבריטיס הקלילים וכיאה למוזיאון בברלין, גם דמויות רציניות יותר כמו קארל מרקס ואנה פרנק או ברטולד ברכט זוכים לכבוד. גם כאן מדובר באטרקציה שניתן לרכוש עבורה כרטיסים דרך הטלפון שלכם כשהמחיר בין 20 ל- 25 אירו.

איך להגיע?

אוטובוס עולים יורדים, hop on hop off

 לא בטוח שזאת אטרקציה בפני עצמה, אבל זוהי ללא ספק אחת הדרכים הטובות ביותר להתרשם מהאטרקציות הרבות שיש לברלין להציע. בכל עיר שהיא גם אתר תיירות פופולרי תמצאו את אוטובוס התיירים נקרא הופ און הופ אוף או בעברית "עולים יורדים מתי שרוצים". יש כמה חברות שמפעילות אוטובוסים כאלה ואנחנו ממליצים ללכת על נסיעה שבה יש הדרכה חיה ולא הקלטה.

באוטובוס הזה למשל, תוכלו לגלות את פוטסדאמר פלאץ, אי המוזיאונים, שדרות אונטר דר לינדן, שער ברנדנבורג, רובע הממשל, אנדרטת השואה, התחנה המרכזית של ברלין, רחוב הקניות קודאם, אוניברסיטת המבולדט ואתרים מעניינים נוספים.

אסור לעשן על האוטובוס הזה אבל מותר לבוא עם הכלב. הסיורים מתחילים בשעה 9:30 בבוקר. המסלול המלא של הנסיעה אורך שעתיים אבל כאמור אתם יכולים לרדת ולעלות במשך יום אחד ככל שתרצו.

ניתן לבטל את הכרטיס עד  24 שעות לפני תחילת הפעילות. זהו כרטיס אלקטרוני שמגיע לסמארטפון ויעלה לכם 19 אירו. 

לפרטים

ויש גם גירסה של חברת Big Bus עם כרטיסים לרכישה דרך אתר בוקינג בעלות של 120 ש״ח למשתתף. אופציה זאת כוללת גם סיור הליכה באורך שעה וחצי.

אתר ההנצחה הסובייטי

אתר הזיכרון לחיילים הרוסים (ברית-המועצות דאז) הוא אתר שישראלים נוהגים לפסוח עליו אבל נחשב לאחד הבולטים מבין האטרקציות של ברלין. אתר עצום שבה קבורים 5000 חיילים חיילי הצבא האדום (מתוך מיליונים שנהרגו במלחמה). על פי הצד הרוסי, האדמה שבה קבורים החיילים הובאה במיוחד מרוסיה כדי שעצמות החיילים לא יזכו למנוחה אחרונה בתוך אדמה גרמנית. אחת לשנה יש צעדה לאתר ולפעמים מתעורר גם פולמוס לגבי אירועי מוזיקה שהמקומיים עורכים במקום.

איך להגיע?

שער ברנדנבורג

אומנם האטרקציה הזאת לא מופיעה ראשונה ברשימה שלנו אבל בכל רשימה שמבוססת על פופולריות, זאת כנראה צריכה להיות הראשונה בסדר. שער ברנדנבורג שראשיתו במאה ה-18 הוא כיום סמל של איחוד גרמניה למרות שהיה פה הרבה לפני חלוקת גרמניה. לידו נמצאת כיכר פריז ואליה נושק מלון אדלון המפורסם והשגרירות האמריקאית. גם האקדמיה לאומנויות נמצאת כאן. בכלל הרבה מאוד פעילות פוליטית וציבורית עשויה להתחיל כאן בכיכר שנחשבת לסמל העיר ברלין.

שער ברנדנבורג ישראל
שער ברנדנבורג ועליו דגל ישראל

מגדל הטלוויזיה

אטרקציה שגם אם אתם לא מבקרים בה או מגיעים במיוחד עד אליה, לא תוכלו להימלט ממנה מפני שהיא נראית מנקודות רבות בעיר. מדובר במבנה שבנו המהנדסים המזרח גרמנים בניסיון להוכיח את היתרון שלהם בתחרות הטכנולוגית בין המזרח והמערב. במערב כינו בעבר את כדור הדיסקו שבקצה המגדל בשם "נקמת האפיפיור" בעקבות הופעת צלב בכל פעם שקרני השמש פגעו במבנה. למה נקמה? כי המזרח היה חילוני ואתאיסטי ואף אחד לא התכוון לייצר אפקט בעל משמעות דתית. עוד במגדל למעלה, מסעדה מסתובבת. יש בברלין מסעדות טובות יותר אבל אף אחת לא מציעה כזאת פנורמה.

לרכישת כרטיסים – מגדל הטלוויזיה ללא תור

טיפ: את האטרציה הזאת תוכלו לחגוג גם בארוחת צהריים של שתי מנות שמוגשת לכם בגבהים. ואם אתם באוירה רומנטית, אז יש גם אופציה לארוחת ערב (3 מנות). 

מאואר פארק

נמשיך עם יעד שמח וקופצני וזה מאואר פארק שנמצא לא רחוק מאתר הזיכרון לחומת ברלין. למעשה כל שבוע יש פה חגיגה כשהיום שאליו ואתם צריכים לכוון הוא תמיד יום ראשון. עשרות אלפים מגיעים לאזור כדי ליהנות משוק הפשפשים, מתחם המזון וכמובן מההפעלה המוזיקלית הידועה שבה אולי גם אתם תזכו לשיר מול קהל גדול ומריע. חוויה תוססת וצבעונית שלא כדאי להחמיץ.

איך להגיע?

הפילהרמונית של ברלין

עוד מבנה מרשים למדי אם כי חדש באופן יחסית הוא בניין הפילהרמונית של ברלין. לחובבי הז'אנר מדובר בחוויה יוצאת מן הכלל שכן לכאן מגיעות תזמורות מכל העולם. אחרים יכולים פשוט להתרשם מהארכיטקטורה של הבניין.

מספר 14 על המפה

יער גרונוואלד ואתר טויפלסברג

אנחנו נעים מערבה ומגיעים ליער גרונוואלד. יער בשטח גדול למדי שבו יש חזירי בר וציפורים מסוגים שונים. כאן באזור שכנה גם תחנת האזנה אמריקאית על מקום שנקרא כיום טויפלסברג, הר השטן בגרמנית. המערב גרמנים יצרו מאשפה שהצטברה בעיר בעקבות המלחמה הר גבוה שהתגלה בהמשך כאתר שמאפשר האזנה משופרת למה שנעשה בצד המזרחי של העיר. האמריקאים עזבו לפני שנים רבות וכיום מדובר באתר עלייה לרגל לחובבי גרפיטי או מטיילים שמחפשים את הצד היותר איזוטרי של העיר.

כדורי הגולף הענקיים שתראו במקום כיסו בעבר על אנטנות ונועדו לא רק להגן עליהם אלא גם להסתיר את הכיוון שאליו הן מופנות או את הצורה הייחודית שלהם.

טירגארטן

היעד הבא קצת מבלבל שכן השם שלו טירגארטן פירושו פארק החיות אבל גן החיות הוא בכלל ישות אחרת בקצה הפארק. לטירגארטן תוכלו להגיע בעיקר כדי להירגע בסביבה עם הרבה עצים, צמחיה ירוקה ואנשים שהגיעו ממש כמוכם כדי לתפוס שלווה בתוך הפארק האורבני הזה שהיה בעבר חלק ממערב ברלין לפני האיחוד.

אתר אינטרנט

? יש לכם שאלה בנושא אטרקציות בברלין? פתחנו פורום מיוחד בשבילכם. היכנסו עכשיו ?

פארק ויקטוריה

ויקטוריה פארק בשכונת קרויצברג לא נוטה להיכלל ברשימות של אתרי חובה אבל אנחנו מוסיפים אותו לרשימה מכיוון שמדובר בפארק קטן יחסית וחביב שנמצא בלב שכונה מאוד נחשבת וטרנדית היא שכונת קרויצברג. הפארק עצמו נמצא על גבעה ומאפשר תצפית יפה על דרום ומרכז ברלין. יש פה גם מפל קטן ומלאכותי אבל בעיקר את האופציה לתפוס שקיעה עם בירה צוננת ביד. מקום רומנטי ונעים ביותר שלא כדאי לפספס.

אתר אינטרנט

גן החיות

אם אנחנו כבר בטירגארטן, לא נשכח לקפוץ כמובן לגן החיות של ברלין שבו יותר מ 20,000 חיות הוא אחד הגדולים ביותר ביבשת. אתה מומלץ לכל אחד. המעבר בין גן החיות לפארק טירגארטן הוא טבעי ומתבקש. אפשר להתחיל את היום בגן החיות ואז להמשיך לפיקניק או פעילות ספורטיבית בפארק.

אתר אינטרנט

גן החיות בברלין
גן החיות בברלין

כיכר פוטסדאם

שם שאומר הרבה למקומיים וגם לתיירים. ההתחלה של הכיכר עוד בימים שבהם השטח היה מחוץ לברלין ושימש קישור בין העיר ברלין לעיר פוטסדאם. בהמשך הפכה הכיכר לאחד המקומות הסואנים ביותר באירופה אבל זה היה עוד הרבה לפני מלחמת העולם שבה נפגע המתחם ואחר כך המשיך להידרדר כשהיה בתווך שבין המזרח למערב. הגרמנים ניסו להחזיר את הכיכר לימי התהילה שלה ונתנו הרבה תשומת לב לתכנון הסביבתי המחודש. היום תמצאו שם את סוני סנטר, דיימלר סיטי ואטרקציות נוספות שמביאות הרבה תיירים.

הקניונים

עם כל הכבוד להיסטוריה והמשקל הכבד שלה תיירים ישראלים מגיעים לברלין גם כדאי לעשות קניות והרבה. בין הקניונים הבולטים בברלין נציין את דאס שלוס עם תקרת האנימציה שלו ולא פחות ממאה חנויות וביניהן,h&m, טומי הילפיגר, בוניטה ואחרות. פוטסדאמר פלאץ ארקדן שבו 130 חנויות בתחומים שונים, קומפלקס קולנוע, קזינו ועוד. קניון ברלין השני בגודלו בעיר עם 76,000 מטר רבוע, 270 חנויות אופנה, אלקטרוניקה, מסעדות ועוד. את מרכז אלקסה עם 50,000 מ"ר של חנויות ואחרון ברשימה, ביקיני ברלין עוד קניון גדול ליד גן החיות שפועל כבר משנות ה-60 וגם בו מגוון רחב של חנויות, מסעדות ומקומות בילוי.

? יש לכם שאלה בנושא אטרקציות בברלין? פתחנו פורום מיוחד בשבילכם. היכנסו עכשיו ?

פוטסדאם וגני סאנסוסי

ואם אתם מרגישים שמיציתם את ברלין או שאתם זקוקים למנוחה מהעיר הגדולה, תוכלו לקחת טיול יום לפוטסדאם ולארמון סנסוסי. זהו טיול מודרך בשפה האנגלית והגרמנית שמתחיל ב 10:00 ונמשך 4 עד 5 שעות. אוטובוס נוח יקח אתכם מברלין כדי לראות את אתר המורשת העולמית של אונסקו. בארמון הבנוי בסגנון רוקוקו התגורר המלך הפרוסי פרדריק שטיפח להנאתו בגינה גפנים ותאנים, אי אז במאה ה-16. הטיול הזה יוצא משלוש נקודות שונות בברלין ועולה כ- 41 אירו למשתתף. 

לרכישת כרטיסים

ולטיול הזה יש גם גירסאות בעברית למשל עם חברת הטיולים של נדב אם עם חברת אמיר בברלין ויש גם גירסה נוספת פרטית ובאנגלית שכוללת נסיעה ברכבת לפוטסדאם ובעלות של כ- 169 אירו בקירוב למשתתף.

דרזדן

עוד יעד פופולרי מאוד ליציאה מברלין היא העיר דרזדן. סיור יום באנגלית יאפשר לכם לקבל הדרכה בחלק הראשון של היום ובהמשך לשוטט בעיר בעצמכם וליהנות מהפארקים, ממבני בארוק או פשוט ליהנות על גדת נהר האלבה. הנסיעה לשם באוטובוס פרטי והעלות החל מ- 65 אירו למשתתף. גם כאן יש גירסה עברית לחברת הטיולים של נדב שאפילו תעלה לכם פחות. 

מחנה זאקסנהאוזן

חברות סיורים ישראליות בברלין נוטות פחות לנסוע לאתר ששימש בתקופה הנאצית כמחנה ריכוז מצפון לברלין אבל תוכלו להצטרף לטיול פרטי באנגלית. 

אייס בר

אם החורף בברלין מפחיד אתכם, הנה אטרקציה שאולי תעזור לכם להתכונן. לא רחוק מה- Berlin dungeon וגם ממוזיאון ה- DDR נמצא ה-אייס בר של ברלין. האייס בר כשמו כן הוא הינו בר שעשוי כולו מאייס כלומר מקרח.

כדי להתמודד עם הטמפרטורה שיורדת מתחת לאפס תקבלו בכניסה כפפות ומעילים וגם ממש בתחילת הביקור שלכם תצוידו בקוקטייל בבר הקדמי. עוד שני משקאות יוגשו לכם בהמשך אבל לא סתם אלא בכוס שעשויה מ… קרח. אם אתם מתחת לגיל 18 תוכלו להיכנס לאייס בר כמו כולם אבל במקום בירה תסתפקו במשקאות קלים.

כמה תעלה לכם החוויה הקפואה הזאת? קצת פחות מ-20 אירו. על פי השמועה לא רק תיירים מגיעים לכאן אלא גם מקומיים שנהנים מהקונספט החורפי. את הכרטיסים האלקטרוניים ניתן לרכוש ולהציג על גבי הסמארטפון שלכם בכניסה.

האייס בר של ברלין פתוח מדי יום מלבד יום שני החל מהשעה 12 בצהריים ועד מאוחר בלילה (בסוף השבוע עד 2:00).

לרכישת כרטיסים

חזור למעלה

מסעדות בברלין

נכתב על ידי גיא גרוס.

Burgermeister

הבורגריה הכי מפורסמת בעיר ובצדק, בשר טרי על גחלים. איזור קרוייצבר תחנת Schlesisches Tor

מחירים 5.50€ – 3€

איך להגיע
אתר אינטרנט

BURGERAMT

מעל 20 סוגי המבורגרים בטעמים אקזוטיים, יש גם צמחוני. ממוקם בכיכר Boxhagener מרכז הבילויים של שכונת פרידריכשיין.
12:00-1:00

מחירים 5€

איך להגיע
אתר אינטרנט

Schillerburger

רשת בורגרים מעולה, בשר אורגני ולחמניות טריות. המנות נקראות לפי יצירותיו השונות של פרידריך שילר, המשורר הלאומי.

מחירים  5-6€

איך להגיע
אתר אינטרנט

שניצל וינאי

Wirtshaus zum Mitterhofer שניצל וינאי אמיתי ומבחר עשיר של קינוחים טעימים ויינות.​
שכונת קרוייצברג.

מחירים 5-17€

איך להגיע
אתר אינטרנט

Big Stuff BBQ

בשר מעושן טרי ואיכותי, מגוון עשיר במחיר זול. ממוקם בשוק של קרוייצברג.
12:00-24:00

מחירים 5€

איך להגיע
אתר אינטרנט

MUSTAFA’S KEBAP

MUSTAFA’S GEMÜSE KEBAP. הדונר הכי שונה וטעים, יעיד על כך התור הארוך כל הלילה, שכונת קרוייצברג תחנת מרינגדם U7 U6

מנה בסיסית 2.60€, ספיישל 3.80€

איך להגיע
אתר אינטרנט

Papà Pane

Papà Pane di Sorrento נחשבת לאיטלקיה הכי מפורסמת בברלין, אפילו תום קרוז אכל פה! ממוקמת במרכז שכונת מיטה.

ספיישל צהריים 6€

איך להגיע
אתר אינטרנט

hummus & friends

חומוס בהדונס, אחת מתוך שש חומוסיות בעיר במידה והתגעגעתם לתענוג הנפלא, בברלין חומוס נחשב לגורמה. שכונת מיטה צמוד לבית הכנסת החדש.

מתחיל ב- 7€

איך להגיע
אתר אינטרנט

EIVGI´S

אוכל ביתי טעים, טרי וכשר שקשוקה, פרגיות, שניצלים, קציצות, חזה עוף, חומוס, פלאפל ועוד. 6€ למנה, בעלים ישראלי הרגשה ביתית. שונברג מול בית העיריה

מתחיל ב- 7€

איך להגיע
אתר אינטרנט

Berlin Capone

מסעדה איטלקית מומלצת, אבל לא זולה, פסטה או פיצה 12 יורו מנת דג או סטייק בסביבות 20 יורו,  איזור קודאם.

מחירים 10-20€

איך להגיע
אתר אינטרנט

Tony Roma's

מסעדה בשרים מעולה, 2 קומות בר למטה מסעדה למעלה, מנת הדגל צלעות בייבי באק, בנוסף יש גם עוף ופירות ים. פוטסדאמרפלץ.

מחירים 15-20€

איך להגיע
אתר אינטרנט

Himalaya

מסעדה נפאלית הודית, אותנטית לגמרי, אוכל משובח במחיר מגוכח. פרנצלאוארברג.

מחירים 5-15€

איך להגיע
אתר אינטרנט

FILOU

מסעדה בשרים מעולה, מעוצבת, גם המנות מצולחתות מדהים, אוירה רומנטית, מעולה לדייט. בשרים מרקים ופירות ים. קודאם צמוד לתחנת ה-S bahn.

מחירים 14-25€

איך להגיע
אתר אינטרנט

Vapiano

רשת מסעדות קונפט בסיגנון איטלקיות, מכינים את האוכל מול העיניים, שירות עצמי. עיצוב מרשים מאוד, האוכל מעולה וטעים. שישה סניפים בעיר.

מתחיל ב- 6€ למנה

איך להגיע
אתר אינטרנט

Ganymed

מתי לאחרונה אכלתם אווז צלוי על שפת הנהר? אמנם לא חמישה יורו אבל חוויה. מלבד אווזים תמצאו פה גם לובסטרים ופירות ים, איזור מיטה

מחירים 22-50€

איך להגיע
אתר אינטרנט

Curry 36

נקניקיות קארי, נחשבת לאייקון ברלינאי ולכן חייבים לנסות, אישית לא אהבתי אך תוכלו למצוא שם גם שניצלים חטיפי עוף ועוד. שכונת קרוייצברג תחנת מרינגדם U7 U6.

איך להגיע
אתר אינטרנט

akitatsu

רשת סושי מעולה וזולה עם 4 סניפים בעיר, 2 בקרוייצברג, שונברג וקודאם, ארבעתם על המפה בלינק למטה..

מתחיל ב- 2€

איך להגיע
אתר אינטרנט

YamYam

מסעדה קוראנית חביבה טעימה ולא יקרה, מנוהלת ע"י קוראנים ואינה פיוז'ן, איזור מיטה ליד האקשה מקרט

מחירים €6-€11

איך להגיע
אתר אינטרנט

KaDeWe

קה דה ווה חנות הכלבו הגדולה באירופה, אייקון ברלין המערבית, אולי לא תעשו פה שופינג אבל את הקומה השישית אתם חייבים לבדוק, זה אוכל! שכונת שונברג כיכר ויטנברג, איזור קודאם.

איך להגיע
אתר אינטרנט

Habibi

זה לא סתם פלאפל, אלא מסעדת קאלט אליה מגיעים כל המי ומי. אחלה אוכל במחיר מעולה. שכונת שונברג כיכר וינטרפלד.

מחירים 2.75-5€

איך להגיע
אתר אינטרנט

City Buffet

בופה אסייתי אכול כפי יכולתך באיזור קודאם
השתיה עולה יותר מהאוכל! כוס קולה קטנה €5.

12:00-17:00 7.60€
17:00-22:00 9.90€

איך להגיע
אתר אינטרנט

VivaLaVida

טאפאס בר ומסעדה ספרדית מעולה, כאן תוכלו למצוא פאייה קטלונית מסורתית ואת מיטב המטעמים הספרדים, איזור קודאם.

מחירים 5.50€ – 3€

איך להגיע
אתר אינטרנט

good friends

מסעדה סינית יוקרתית אך לא יקרה, אוכל טעים מגווון וטרי, ארוחות צהריים עסקיות. איזור קודאם.

מחירים 7-15€

איך להגיע
אתר אינטרנט

Wintergarten

בית קפה מסעדה אייקוני של ברלין המערבית, אוירה מדהימה, קהל אליטיסטי, עיצוב מרשים ויש גם גינה לקיץ, איזור קודאם

איך להגיע
אתר אינטרנט

Hackescher Hof

מיטב המטבח הגרמני בלב חצרות האקשה מרקט, לאכול בסטייל יוקרתי ומשובח ולא יקר יחסית למיקום והאוכל (דגים ולובסטר). איזור מיטה, האקשן הופה.

עסקית ערב 10-23€

איך להגיע
אתר אינטרנט

Café am Neuen See

תרשו לעצמכם להתפנק בארוחת בוקר מושקעת (עד 16:00) על שפת אגם בלב יער, במרכז העיר  איזור Tiergarten / ZOO.

מחירים 2-9€

איך להגיע
אתר אינטרנט

12 apostel

רשת מסעדות איטלקיות ברמה גבוהה, 12 השליחים (של ישו) מעוצב כמו כנסיה. פיצות בתנור לבנים, מוצרים טריים ואיכותיים. איזור קודאם ואי המוזיאונים.

עסקית צהריים ב-8€

איך להגיע
אתר אינטרנט

חזור למעלה

מסעדות טבעוניות

ברלין לא רק מבינה טבעונים אלא גם גורמת להם להרגיש הכי בבית. הנה כמה אופציות טבעוניות שמצאנו בשבילכם ושמבטיחות להשאיר אתכם שבעים ומרוצים.

Valladares Feinkost

מקום מעניין ביותר עם אריחי רצפה מאויירים וריהוט ביתי של פעם אבל מעל הכול נקודת תדלוק לטבעונים בברלין. זאת גם מסעדה, גם בית קפה, גם חנות מכולת ואפילו שירות משלוחים – הכול סביב נושא האוכל הטבעוני. בתפריט שלהם תמצאו בין היתר גם שווארמה סויה וקערת פלאפל טעים.

כדאי לנסות את הצ'יזבורגר ואת הבורגר המכסיקני עם הגוואקמולי – אחד מהטובים בעיר.

המיקום, בשכונת מואביט, קרוב לתחנת התחתית בירקנשטראסה ולא רחוק מ-ובאלי ספא. המקום קטן בסך הכל ועובד הרבה גם על משלוחים מה שעשוי לעכב מעט את המטבח בהזמנה שלכם. ניתן לקנות גם תחליפי חלב ואפילו אוכל לכלבים. בסופי שבוע עשוי להיות מעט עמוס.

אגב, אם אתם בעניין של לשלב בילוי של טבעונים ולא טבעונים זאת בהחלט אופציה טובה.

כתובת: Stephanstr. 46

המטבח של ליה

לא רק מסעדה טבעונית יוצאת דופן אלא גם אחת המסעדות הטובות בברלין בכלל וכל זה בבעלות ישראלית לגמרי כך שאתם יכולים להרגיש בבית.

אם הגעתם לפה, סביר שלא חוש הפטריוטיזם הביא אתכם לכאן אלא תחושת הרעב. במטבח של ליה ידאגו לכם יפה. ההמבורגר הטבעוני שלהם נחשב לאחד הטובים בעיר ואם מתייחסים גמ למחיר, מדובר בתמורה מעולה לכסף שלכם. נקודת חובה לכל טבעוני שמגיע לברלין.

בתפריט, המבורגרים תוצרת בית 170 גרם כל אחד, מוגשים עם עגבניות, בצל, מלפפון. הצ'יזבורגר עולה 6.90 יורו. אנחנו נמליץ על "עדשים וחברים" – בחירה שתמלא את הצלחת שלכם בעדשים שחורות, סלט מעורב תרד, ארוגולה, בורגול, בצל ירוק, צנוניות, רימון, תפוח ירוק ופלפל קלוי במרינדה. יאמי יאמי.

יש גם תפריט לילדים, סלטים גדולים (חזרנו למבוגרים…) כמו סלט יווני או סלט קינואה, עדשים ועוד. במחלקת ה- smoothies נסו את המשקה הקלאסי שעולה 4.90 אירו ובתוכו בננה, מנגו, מלון, תמרים וחלב סויה. בקינוחים, כדור שוקולד באירו חצי.

הפופולריות של המטבח של ליה הכניסה גם אותם לעסקי הקייטרינג אפשר להזמין מהמטבח שלהם במיוחד לאירועים בברלין.

פתוח מדי יום מ-12:00 עד 22:00

כתובת: Kollwitzstrasse 47, 10405 Berlin

Lucky Leek

בעברית זה יוצא "הכרישה ברת המזל". גם אם אתם אוהבים כרישה וגם אם לא, אתם ברי מזל במקום הזה. אפשר לאכול פה במשך שעתיים וחצי ארוחה של חמש מנות ולצאת שבעים לחלוטין.

ההתמחות של הכרישה ברת המזל היא גבינות טבעוניות. חובבי גבינות טבעוניות מגיעים לפה במיוחד.

השירות יכול להיות קצת איטי לפעמים וגם התשלום בכרטיסי אשראי עשוי לגרור תגובה לא ידידותית (תשלום בכרטיס אשראי רק מעל סכום מסוים) אבל בהחלט מוסד שמצדיק את השם של ברלין כבירת המסעדות הטבעוניות, לפחות באירופה.

האוכל במסעדה יצירתי מאוד, יש יין טוב, הצלחות תמיד נראה בסטייל ועם הרבה תשומת לב לפרטים הקטנים. עוד אחד מהמקומות שאתם יכולים להביא אליהם חברים לא טבעונים ולצאת עם חיוך בסוף הסעודה.

לקינוח נמליץ לכם על עוגת טראפל שוקולד.

כתובת: Kollwitzstraße 54, 10405 Berlin

Geh Weg

המקום הבא שלנו בעצם מחזיר אותנו לשכונת מואביט ולרחור בירקנשטראסה. פה נמצא בית קפה בשם גה ווג שזה כמו באנגלית Go Veggie.

יש כאן ארוחות בוקר, לחם אבוקדו, בורגר שעועית שחורה (פשוט אבל טעים וגם במחיר טוב של 4.90 אירו) סלט "פאואר" ללא גלוטן, עוגות שנאפות במקום והרבה smoothies. המשקאות השולטים הם "הירוק" ו-"האדום" במחיר של 4.20 אירו. אפשר לנסות גם את הלאסי מנגו.

מקום משובח בשביל אייס קפה וקינוחים טבעוניים.

כתובת: Birkenstraße 30, 10551 Berlin

Two planets

התחנה החמישית שלנו בברלין הטבעונית היא בנויקלן שם אנחנו מוצאים את בית הקפה "שתי פלאנטות" ברחוב הרמן שטראסה 230. הלהיט של בית הקפה הזה הוא טוסט אבוקדו. תאמינו או לא אבל תיירים וגם מקומיים מגיעים לפה במיוחד כדי לטעום את הטוסט האגדי. איכשהו הם יודעים לעשות את זה טוב יותר מאשר במקומות אחרים.

זאת לא האופציה הטבעונית היחידה, יש גם חלב שיבולת שועל טעים, smoothies ועוד אפשרויות שהופכות את שתי הפלאנטות לגן העדן של היפסטרים.

הם לא מקבלים כרטיסי אשראי אבל נותנים תמורה טובה למזומן שלכם. בהשוואה להמבורגרים מהמטבח של ליה יש מצב שתצאו פחות שבעים אבל עדיין מדובר באופציה טבעונית טעימה וכמו שכבר אמרנו, אם הרמז לא היה ברור, תבקשו טוסט אבוקדו…

מחירים בין 6 ל-9 אירוו וזה גם יעזור לכם לזכור את שעות הפתיחה בין 9 בבוקר ל 6 בערב.

כתובת: Hermannstr. 230, 12049 Berlin

1990

בשכונת פרידריכסהיין מחכה לכם אופציה טבעונית טעימה ומומלצת שנקראת 1990. יש כאן השפעה של המטבח האסייתי ותמצאו את התחליפים לטמפורה היפני, לדים סאם הסיני, לספרינג רול הויאטנמי ועוד.

האוכל מגיע בקערות גדולות או קטנות. המנה המומלצת היא קערת בודהה.

עוד משהו, אתם צריכים להיות שוחרי טופו כדי ליהנות מהמקום הזה. תפריט הקינוחים לא חזק אבל זה יכול להיות דווקא יתרון. אפשר לקנח בתה יסמין או בקבוק בירה.

בעלי המקום מספרים שאת השם 1990 בחרו כי בשנת 1990 בברלין לא היה הרבה בשר והם היו צריכים לחשוב על חלופות. ככה הגיעו למטבח הוייטנאמי הבריא.

כתובת: Krossener Straße 19, 10245 Berlin

Kopps

אם אתם תוהים איך אפשר לשלב ערמונים, אגסים, מרק קפוצ'ינו, מחית תפוחי אדמה, עוגת לימון וג׳ינג׳ר וקרם לפת ברוכים הבאים למסעדת Kopps. יש כאן מוח טבעוני שמצליח לעשות שילובים מטורפים ולשגע את חוש הטעם לא רק לטבעונים אלה בכלל לכל מי שאוהב אוכל.

כשתבואו, תגלו מופע של טעמים מהמטבח החם או הקר ולמרות התחושה שנכנסתם למסעדת גורמה, המחירים (משהו כמו 15 יורו ו לבראנץ') מלמדים שזאת מסעדה שכל אחד יכול להיכנס אליה.

קופס נמצאת ברובע מיטה. בערב מתחיל להיות עמוס החל מהשעה 6. קונספט הישיבה במסעדה גם הוא קצת טבעוני מה שאומר שאם אתם אוהבים להישען לאחור על הכיסא בסוף הארוחה, תצטרכו להתרגל מהר למשהו אחר. חלק מהכיסאות מגיעים ללא משענת הגב או בכלל. פשוט שבו זקוף ותיהנו מהאוכל.

המקום כבר צבר הרבה מוניטין בעיקר בתקופה האחרונה מה שתמיד מעלה את החשש שהמנות יהפכו קטנות יותר והמחירים יעלו אבל בינתיים זאת אחת המסעדות שתעזור לכם להוכיח למכחישי המטבח הטבעוני שיש בשר בשמועה שאפשר לאכול טבעוני ולצאת שבע לחלוטין.

המסעדה נסגרת ב 12 בלילה.

כתובת:  Linienstraße 94, 10115 Berlin

Momos

למסעדת momos מגיעים בגלל הכיסונים. יש כיסונים עם מילוי צמחוני וכאלה עם מילוי טבעוני. גם פה הישיבה היא לצד שולחנות פיקניק שכאלה. מסעדה קטנה בסך-הכל ולמעט ה- dumplings הצפורסמים יש מיצים, קפה, יין, ובירה טובים אבל כאמור אלה הכיסונים שיכריעו את הכף.

זה לא רק טבעוני פה אלא גם אורגני עם תעודות.

מומלץ: קפוצ'ינו סויה והכיסונים המתוקים הממולאים בבננה ומוגשים עם קינמון וסירופ מייפל.

כתובת: Chausseestraße 2, 10115 Berlin

חזור למעלה

שכונות מעניינות בברלין

פרנצלאואר ברג

נפתח את רשימתה השכונות השוות ביותר בברלין עם השכונה שאפשר לקרוא לה המשפחתית ביותר. פרנצלאואר ברג עוברת שינוי בשנים האחרונות וחוץ מלהציע אוכל בריא שכולל מבחר מרשים של מסעדות טבעוניות וחנויות מזון אורגניות, השכונה קורצת מאוד גם למשפחות עם ילדים. בעצם זה המקום עם הסיכויים הטובים ביותר לראות בו (הרבה) ילדים בכל הגילאים.

השכונה נחשבת בטוחה ונקייה. גם מוזיאון הילדים שנקרא MACHmit נמצא ממש בלב השכונה.

אטרקציה מרכזית היא מאואר פארק עם שוק הפשפשים המפורסם ביותר בברלין ופעילות הקריוקי בסוף השבוע. גם מסעדת הכרישה ברת המזל שעליה כתבנו בטור המלצות על מסעדות טבעוניות בברלין, ממוקמת בשכונה.

חובבי הקניות יוכלו גם לבקר בקניון הזה וליהנות ממגוון החנויות שבו.

עוד בשטח השכונה, בסמוך למאואר פארק אולם המופעים על שם מקס שמלינג שבו תוכלו מדי פעם לגלות שמות גדולים מהעולם שהגיעו לברלין.

מיטה (Mitte)

השכונה הבאה ברשימה היא בעצם הראשונה בסדר החשיבות, אם תרצו. לא בטוח שתוכלו לגור פה בגלל מחירי הדירות אבל בהחלט תוכלו לטייל. זאת אולי השכונה עם ריכוז האתרים המרשים והגדול ביותר לא רק בגרמניה אלא גם באירופה ובעולם.

מלבד בית הכנסת החדש (נויה סינגוג) תמצאו כאן גם את המוזיאון ההיסטורי של ברלין, את כיכר ז'נדרמנמארקט, את האנדרטה לזכר היהודים שנרצחו בשואה, את אי המוזיאונים עם חמשת המוזיאונים המונומנטלים שבו, את כנסיית ניקולאי וכמובן את פארק טירגארטן הגדול וגן החיות שנמצא על הגבול המערבי של השכונה.

עוד בשכונה: מוזיאון הטבע וגם מוזיאון ההומוסקסואלים, צ׳ק פוינט צ׳ארלי, כיכר אלכסנדרפלאץ, מרכז הקניות אלקסה ומגוון אינסופי של מסעדות, פאבים ומועדונים.

גם משרדי הממשלה נמצאים כאן. בקיצור, זה הצנטרום האמיתי של ברלין ומחירי הדיור או המלונות לא טועים.

פרידריכסהיין

אחרי ששילמנו את החוב עם אינפורמציה למשפחות ולתיירים הגיע הזמן לדבר גם אל ליבם של הבליינים שביניכם. ברוכים הבאים לשכונת פרידריכסהיין. מחירי הדיור פה קצת יותר שפויים מאשר ברובע מיטה ועדיין אפשר ליהנות ממגוון רחב של מסעדות, מועדונים, חנויות, בתי קפה ועוד.

לא בטוח אם אפשר לומר זאת על ברלין כולה אבל פרידריכסהיין היא בהחלט שכונה בלי הפסקה. בין האטרקציות הבולטות, ה-איסט סייד גלרי – אותו חלק מחומת ברלין שהפך לסוג של מוזיאון באוויר הפתוח. גם מוזיאון החומה נמצא לא הרחק משם וגם ריכוז מעניין של מועדוני לילה ביניהם מקדש הטכנו, הברגהיין פנורמה שנמצא ממש בלב השכונה.

הברגהיין הוא לא המועדון היחיד בשכונת הבילויים הזאת, תמצאו פה גם את הווטרגייט ושמות מוכרים אחרים.

בקצה הצפוני של השכונה פארק גדול וזה מקום נהדר למצוא בו קצת שלווה בין בילוי לבילוי.

עוד נקודת ציון חשובה, הוא גשר אוברבאום המחבר בין קרויצברג לפרידריכסהיין.

בפרידריכסהיין תוכלו לבקר גם במוזיאון משחקי המחשב ולהתחבר מחדש לחווית השימוש באטארי או במשחק פקמן. כדאי לנסות גם את קולנוע קינו אינטרנשיונל שנמצא אף הוא בשטח השכונה ומציע סרטים איכותיים ואירועי תרבות שונים.

קרויצברג

עוד שכונה צבעונית מאוד ופחות יקרה משכונת מיטה היא קרויצברג. בקרויצברג נמצא המוזיאון היהודי בברלין וגם מוזיאון לאמנות מודרנית ואפילו המוזיאון הטכנולוגי.

כדאי לנסות את השוק הטורקי שפועל בימי שלישי ושישי, להתפעל מאמנות הרחוב ולא לשכוח לטעום את הנקניקייה שאומרים שהיא הטובה ביותר בעיר, Curry 36.

שרלוטנבורג

שכונה מעט יוצאת דופן ברשימה. זהו אזור נקי יותר ופחות צבעוני מהשכונות שהזכרנו עד כה. השכונה אולי אינה רוחשת אמנים אבל כן תמצאו בה את רחוב הקניות המפורסם, הקודאם. בכל מה שקשור לחנויות יוקרה ומותגים סביר שלא תתאכזבו. הכלבו הגדול קה.דה.ווה נמצא אמנם רשמית ממזרח לשכונה, עניין של כמה מטרים, אבל הוא ההמשך הטבעי של הקודאם.

מקום טוב לגור בו אם יש לכם את האמצעים אבל כאמור גירסה קצת פחות מרגשת של העיר ברלין.

אטרקציה בולטת בשכונה היא ארמון שרלוטנבורג שנבנה בסוף המאה ה-17 בסגנון ברוק ורוקוקו. המבנה נפגע קשות במלחמת העולם השנייה אבל שופץ בעשורים האחרונים וכיום נהנה ממבקרים רבים ופופולריות.

עוד אטרקציה שעשויה לעניין אתכם היא מרכז אירופה שהוקם בשנות ה-60 ומציע כשמונים אלף מטר רבוע של מסחר, חנויות, מלונות, מסעדות, בתי קולנוע ועוד.

גם האופרה של ברלין נמצאת כאן בשכונה.

חזור למעלה

מסלולי טיול בברלין

אתר התיירות הרשמי של העיר ברלין VisitBerlin.de מציע מסלול לשלושה ימים בעיר הבירה של גרמניה. המסלול שמציע האתר באורך 72 שעות עובר בין האתרים המרכזיים של העיר ומבטיח שלא תחמיצו אטרקציות בולטות או את האווירה המיוחדת שלה.

מפת המסלול

יום 1

את היום הראשון בברלין מציעים מומחי האתר לפתוח באלכסנדרפלאץ, אותה כיכר מרכזית מוקפת בבניינים. תוכלו לדמיין שאתם בתקופת שלטון גרמניה המזרחית אי שם בשנות ה 70. היום זה מקום סואן ושוקק חיים. את האטרקציה הבולטת ביותר אתם יכולים לראות אם רק תרימו את המבט כלפי מעלה, זהו כמובן מגדל הטלוויזיה שנבנה על ידי מהנדסים מזרח גרמניים בניסיון להוכיח את היתרון הטכנולוגי שלהם. אפשר לעלות למעלה (בעיקר אם הזמנתם כרטיסים מראש) וגם לסעוד במסעדה בגובה 200 מטר שחוץ מנוף יפה גם מסתובבת.

כידוע לכם, לברלין יש ראש עיר שבעצם הוא גם מושל (מכיוון שברלין עיר-מדינה). את בית ראש העיר המושל – בית העירייה האדום, תוכלו לראות בהמשך הדרך, אם תפנו לכיוון מערב.

הרובע הוותיק שלא לומר העתיק ביותר של ברלין נמצא שם ליד נהר השפרה. זהו רובע ניקולאי. כאן תוכלו להסתובב ולהתרשם בין היתר גם מכנסיית סנט ניקולאס ובמורד הנהר תוכלו לגלות גם את הקתדרלה של ברלין עם הכיפה הענקית. עוד סמל של העיר ואטרקציה חובה למבקרים.

הרובע הוותיק שלא לומר העתיק ביותר של ברלין נמצא שם ליד נהר השפרה. זהו רובע ניקולאי. כאן תוכלו להסתובב ולהתרשם בין היתר גם מכנסיית סנט ניקולאס ובמורד הנהר תוכלו לגלות גם את הקתדרלה של ברלין עם הכיפה הענקית. עוד סמל של העיר ואטרקציה חובה למבקרים.

אי המוזיאונים
מוזיאון בודה באי המוזיאונים: קרדיט: ויקיפדיה

היעד הבא הוא אי המוזיאונים המקום שנהרס בתקופת מלחמת העולם השניה אבל שוקם ושופץ ביסודיות והיום הוא אתר מורשת עולמי של אונסק"ו. חמישה מוזיאונים גדולים נמצאים בשטח והם מוזיאון בודה, מוזיאון פרגמון, אלטה מוזיאום, נויה מוזיאום וה-אלט נציונל גלרי. כולם ביחד מהווים מקשה תרבותית היסטורית שכל אדם שוחר אומנות (או בכלל) ירצה לבקר בה. תוספת חדשה יחסית הוא המוזיאון לאמנות איסלאמית. אם הצטיידתם בכרטיס ההנחות העירוני ברלין וולקאם קארד תוכלו להיכנס בחינם לחמשת הותיקים.

את אחר הצהריים של היום הראשון בברלין מציעים באתר התיירות הרשמי לפתוח בשדרת אונטר דן לינדן שם מחכה לכם ארמון העיר ברלין. עוד במתחם, שלוסברוקה, באבלפלאץ, הקתדרלה של סנט הדוויג, האופרה ובהמשך אם רק תעשו עיקוף קטן, כיכר ג'נדרמנמארקט – אחת הכיכרות המסוגננות והמרשימות ביותר בברלין. תגלו בה את הקתדרלה הגרמנית והצרפתית וגם הרבה בתי קפה ומסעדות שיאפשרו לכם לתפוס שלווה וליהנות מהמקום המיוחד הזה.

מכאן אפשר להמשיך דרך שרלוטנשטראסה בצד המערבי של הכיכר ובהמשך ברן שטראסה בכיוון מערב עד לאנדרטת הזיכרון ליהודים שנרצחו בשואה. בעיר התנהלה מחלוקת ארוכת שנים בקשר לפרוייקט ולמיקום שלו ולאחר שהתוכנית הראשונה לא יצאה לפועל הוקמה האנדרטה הנוכחית בת 2711 עמודי הבטון שיוצרים תחושה מאוד יוצאת דופן. זהו אחד המונומנטים החזקים ביותר בברלין למרות שמדובר באתר חדש יחסית.

אנדרטת השואה אינה רחוקה מהסמל הידוע ביותר של ברלין הוא שער ברנדנבורג. אם תלכו ברחוב אבר-שטראסה תגיעו אליו ותזכו להתרשם ממנו מקרוב. משם דרך כיכר ה 18 במרץ תוכלו להמשיך עד עמוד הניצחון שנמצא כיום בפארק טירגארטן (בעבר עמד במיקום שונה…)

על פי המומחים המקומיים היעד הבא שכדאי לכם לבקר בו הוא הרייכסטאג – מושב הפרלמנט הגרמני. כדי לעשות סדר, הרייכסטאג זה השם של הבניין והבונדסטאג זה גוף הפרלמנט עצמו. אתם יכולים גם להזמין מראש ביקור בתוך המבנה ולטפס למעלה בכיפת הזכוכית המעניינת.

לסיום היום הראשון ממליצים באתר לצאת וליהנות במקום מגניב שנקרא Capital Beach בקצה Spreebogenpark או לנסות אולי בירה ב- Zollpackhof בצד השני של הנהר. שם יחכה לכם גם אחר כך ה-האקשר מארקט, עוד מקום נהדר לבלות בו את הערב עם מגוון רב של מסעדות, בתי קפה, ברים ומקומות בילוי.

יום 2

את הבוקר מומלץ להתחיל בהליכה מסביב לארמון שרלוטנבורג, אחד האתרים היפים ביותר לבקר בהם בברלין עם ארכיטקטורה מרשימה, גנים מטופחים סביב ולא מעט היסטוריה וסיפורים שמעניין לצלול לתוכם. זאת גם דרך טובה להתנתק מההמולה של העיר ואפילו לצאת למסע בזמן אל הימים שבהם שלטה הממלכה הפרוסית.

בשעת אחר הצהריים אפשר לנסוע בקו הרכבת התחתית U7 ישר עד אדנאורפלאץ ולהגיע לרחוב הקודאם – רחוב הקניות המפורסם ביותר בברלין. תמצאו פה חנויות מכל הסוגים ולא מעט יוקרה. בכל זאת מדובר בחלון הראווה הגדול של ברלין. בקצה רחוב הקודאם מחכה כנסיית הזיכרון על שם הקייזר וילהלם. עבור הגרמנים זהו מקום של פיוס אל מול זוועות העבר.

בשעת אחר הצהריים אפשר לנסוע בקו הרכבת התחתית U7 ישר עד אדנאורפלאץ ולהגיע לרחוב הקודאם – רחוב הקניות המפורסם ביותר בברלין. תמצאו פה חנויות מכל הסוגים ולא מעט יוקרה.

הכנסייה מוקפת במספר בניינים גבוהים ביניהם אירופה סנטר – הקניון הוותיק ביותר בעיר. מכאן אפשר להגיע לחנות הכל בו הידועה קה.דה.וה ב-Wittenbergplatz דרך הליכה על רחוב Tauentzienstraße הסמוך.

מי שרוצה יכול להעביר שעות רבות בכלבו ואף לאכול בקומה העליונה באזור ההסעדה. מיד אחר כך תוכלו להמשיך לגן החיות של ברלין. גן החיות המקומי מתגאה בכך שנמצאים בו הכי הרבה מיני חיות בהשוואה לכל גן חיות אחר בעולם.

לקראת ערב אתם יכולים לנסות את ה-מונקי בר שנמצא במלון 25 hours bikini berlin עם נוף נהדר לטירגארטן והסיטי ווסט. עוד המלצה של האתר הוא גן הבירה הנקרא Schleusenkrug, ממש על תעלת לנדוור.

יום 3

הזמן עובר מהר כשנהנים והנה אנחנו ביום השלישי והאחרון במסלול הברלינאי. ביום הזה נעבור בשכונות קרויצברג ופרידריכסהיין ונגלה את חומת ברלין והשכונות עצמן.

בתי הקפה לאורך תעלת לנדוור הם מקום טוב לארוחת בוקר או בראנץ' ולמעשה לכל שעה של היום. ארבע ההמלצות של Visit Berlin למתחם זה הן: Freischwimmer, Club der Visionäre, Badeschiff, IPSE.

בתי הקפה לאורך תעלת לנדוור הם מקום טוב לארוחת בוקר או בראנץ' ולמעשה לכל שעה של היום.

דרך Schlesische Straße ו-Falckensteinstraße אפשר להגיע ל-Oberbaumbrücke אחד המקומות היפים בברלין ועוד מקום נהדר לצפות ממנו אל העיר לכיוון אלכסנדרפלאץ ומגדל הטלוויזיה.

ממש מעבר לפינה מחכה לכם גם גלריית איסט סייד גלרי – החלק הארוך ביותר שנשאר מחומת ברלין וכוסה ביצירות אומנות כמו למשל הציור המפורסם של המנהיג המזרח גרמני הונקר המתנשק עם ברז'נייב הרוסי. גם ציור של דגל גרמניה משולב בתוך דגל ישראל ימשוך את תשומת לבכם.

אחר הצהריים כדאי להגיע ל-Oranienstraße שם תמצאו את הברים, המסעדות וכל המקומות הנכונים. מספר מקומות מומלצים לדוגמה הם SO36, Prince Charles, Ritter Butzke.

חזור למעלה

שווקים בברלין

(ערך זה נכתב על ידי אייל נחשון)

ברלין מציעה מגוון עצום של שווקים החל משוקי אוכל ועד לשוקי פשפשים ואמנות. השווקים בברלין מתקיימים באיזורים רבים בעיר, כך שדרך הביקור בהם תוכלו גם להכיר שכונות מגוונות בעיר ואת אופיין וניתן להקדיש להם ימים שלמים.

ביקור בכל אחד ואחד מהם הוא חוויה מעניינת ומומלץ אפילו לבקר בכמה. השווקים מתקיימים בדרך כלל בסופי השבוע, בימי שבת או ראשון.

שוקי פשפשים ואמנות

שוק הפשפשים והאמנות במאואר פארק (Flea Market at Mauerpark)

השוק נחשב למפורסם ביותר של ברלין.

מיקומו הוא בפארק בו עמדה בעבר חומת ברלין והוא שוק צעיר ואנרגטי, עם אין-סוף דוכנים המציעים חפצי אמנות ויד שניה ומכל הבא ליד.

בסביבת השוק נערכים מופעי רחוב ואף קריוקי ענק באוויר הפתוח.

 ימי ראשון, 08:00-18:00

Eberswalder Str.‬, 13355, Berlin

שוק ה-17 ביוני

זהו שוק הפשפשים והעתיקות הוותיק ביותר של ברלין.

מירב הפריטים שתמצאו כאן אינם זולים, אך לפעמים יש הפתעות.

השוק מציע למכירה בין השאר פורצלנים,תכשיטים,סכום וכלי כסף,כלי נגינה,פרטי-נוי לבית,מנורות,שעונים ועוד.

ימי שבת וראשון: 10:00-17:00

Strasse des 17. Juni, Berlin

שוק אי-המוזיאונים

השוק באי-המוזיאונים ותיק אף הוא ומתקיים כבר למעלה מ-25 שנה. אמנים מכל העולם מציגים עבודות היד מקוריות שלהם.

ימי שבת וראשון: 11:00-17:00

Kunstmarkt am Zeughaus

Am Zeughaus 1-2, 10117 Berlin

שוק פשפשים – Boxhagener Platz

שוק אמנות ויד-שנייה חביב ופופולרי מאד. גן-עדן לחטטנים ולמחפשי המציאות.

יום ראשון 11:00- 18:00

Boxhagener Platz, 10245 Berlin

השוק ב-Marheinekeplatz

שוק יד שניה תוסס הצמוד למתחם האוכל Meinemarkthalle.

שבת 10:00-16:00, ראשון 11:00-17:00
Marheinekepl., 10961 Berlin

שוק העתיקות ב-Arkonaplatz

שוק לחובבי העתיקות האמיתיים ובו תמצאו פריטים אותנטיים החל מרהיטים ועד למשחקים.

ראשון 10:00-16:00

Arkonaplatz 1,10435, Berlin

Dong Xuan Center

השוק הסיטונאי של ברלין לכל מוצר צריכה אפשרי.

פתוח כל יום מלבד יום שלישי 10:00-20:00

Herzbergstraße 128, 10365, Berlin

שוקי אוכל

שוק האוכל התאילנדי (תלוי במזג האוויר)

שוק אוכל תאילנדי המורכב מעשרות דוכנים קטנים המציעים מעדנים תאילנדים אותנטיים. את האוכל אוכלים בישיבה על הדשא.

שישי-ראשון 11:00-20:00

Fehrbelliner Platz, 10707 Berlin

שוק האיכרים ב-Wittenbergplatz

ממש ממול לבית הכלבו היוקרתי ה-KaDeWe (שהוא חוויה קולינרית בזכות עצמו) מתקיים שוק איכרים המציע מוצרי מזון איכותיים כגון מאפים, גבינות, פירות וירקות.

המוצרים בשוק מוצגים באופן מושך וניתן לאכול בו ארוחת צהריים בין דוכני השוק.

יום חמישי 10:00-19:00

 Wittenbergplatz 1, ​10789 Berlin

השוק הטורקי ב-Maybachufer

השוק הטורקי מציע אוכל ומצרכים טריים וזולים כגון גבינות, ממרחים, לחמים ירקות ופירות על גדות התעלה היפה של קרויצברג.

שלישי ושישי 12:00- 18:30

Maybachufer, 12047, Kreuzberg, Berlin

Arminius Markthalle

במבנה לבנים היסטורי ומרשים מתקיים שוק האוכל הוותיק המציע מלבד אוכל גם פרחים ויינות. לקראת סוף השבוע ניתן לקנות במקום סלסלות פיקניק מוכנות.

שני-חמישי 7:30-18:00, שישי 7:30-19:00, שבת 7:30-17:00

Arminius Markthalle, Arminiusstr. 2-4, 10551 Berlin

Markthalle Neun

שוק אוכל מקורה.

Eisenbahnstraße 42/43, 10997 Berlin

חזור למעלה

קניות בברלין, מה להביא מגרמניה?

הביקור בסופר במדינה זרה מרתק תמיד. השוני בין התרבויות מתבטא דרך האוכל וכמה מקום תופס כל מוצר בסופר. בדקו את גודל המדפים שמוקדשים לשמן זית באיטליה, מדובר בעשרות מותגים שונים. גרמניה כמובן לא נמצאת באותה המדרגה, אבל גם היא התברכה בכמה וכמה מוצרים באיכות גבוהה ובמחירים עממיים. אז הנה המוצרים שכדאי להביא ותמצאו בכל סופר

מאת איתי נוביק, ברלין

דבש

כולנו גדלנו על המיתוס של דבש הדרים ושישראל היא ארץ זבת חלב ודבש, אבל דבש בגרמניה הוא עסק מאד רציני. ברלין היא עיר מאד ירוקה, למעשה הכי ירוקה באירופה, כשליש משטח העיר הוא פארקים ויערות. כל הירוק הזה מביא איתו גם הרבה חרקים ובעיקר דבורים מאביקות ויש לא מעט כוורות דבורים גם בשכונות העירוניות. זה לא נדיר למצוא בברלין, בעיקר בשווקים ובמעדניות, דבש מנויקלן או משרלוטנבורג ולמי שחשב שדבש הוא רק הדרים או פרחי קיץ, ייחשף פה לעוד הרבה מאד סוגים כמו אורנים, ערמונים, ליבנה, תירזה, פרחי יער ועוד ועוד. הצבעים משתנים משקוף דרך לבן ממש ועד דבשים שהם כהים מאד, כמעט אטומים. גם הטעמים משתנים בהתאם כמובן. המחירים בדרך כלל נעים בין 3-9 יורו לצנצנת, תלוי בגודל ובטיב.

מייפל

אמנם זו לא מולדת סירופ המייפל, אבל גם בגרמניה ניתן להשיג אותו ובמחירים סבירים ואפילו מייפל אורגני. לרוב הוא נקרא בשם הגרמני, ahornsirup ולא מייפל וניתן להשיג אותו בסופרים וברשתות הפארם DM ורוסמן. המחיר לסירופ טהור נע בין 5-8 יורו.

חרדל

דיז'ון היא האסוציאציה הראשונה שעולה כשחושבים על חרדל, אבל גם לגרמניה יש כמובן חרדל ובאיכות גבוהה מאד (בכל זאת מעצמת נקניקיות). החרדל הטוב ביותר בגרמניה מגיע מבאוצן, שהיא בירת החרדל של גרמניה. עיר ימיי ביניימית במקור, שנמצאת סמוך לדרזדן והיא שווה ביקור בפני עצמה. החרדל של באוצן נקרא בפשטות Bautzner senf והוא מגיע באריזה מאד פשוטה. החשד גובר כשרואים את מחירו, פחות מיורו לצנצנת, אבל תאמינו או לא, זה החרדל הטוב בגרמניה.

חרדל כרמני
חרדל. עוד מוצר שכדאי לחפש בסופר הגרמני

שמן פשתן ושמן זרעי דלעת

בגרמניה כמובן לא גדלים עצי זית והשמנים העיקריים לתיבול בעבר היו הפשתן ושמן זרעי דלעת, שניהם בכבישה קרה בדומה לשמן הזית. לשניהם מיוחסות תכונות בריאותיות ובעיקר לשמן הפשתן שהוא עשיר בויטמינים ומתאים למנות מלוחות כמו תפוחי אדמה מבושלים, אבל גם למנות מתוקות כזילוף על יוגורט, עם פירות ומוזלי. השמן מתחמצן במהירות ולכן הוא נמכר בבקבוקים קטנים וכהים. שמן זרעי דלעת, הוא שמן מאד כהה וסמיך עם טעם חזק של זרעי דלעת כמובן. גם הוא משמש לתיבול, אבל של מנות מלוחות ונמכר גם הוא בבקבוקים כהים. שמן זרעי פשתן יעלה החל מ-3 יורו בעוד שמן זרעי דלעת יעלה לפחות 6 יורו.

מרציפן

המרציפן לא מגיע מגרמניה, אבל יש לו מסורת ייצור ארוכת שנים בגרמניה ומפעל המרציפן הישראלי המרשלג למשל, שהוא אחד הותיקים בארץ, הוקם במקור על ידי יוצאי גרמניה. בירת המרציפן של גרמניה היא לובק, עיר נמל בצפון גרמניה והמרציפן המפורסם ביותר שמגיע מלובק הוא נידראגר, Niederegger. מעמדו של המרציפן הזה הוא כמו של שוקולד פרה בישראל, אך אם בהקשר לאיכויות של השוקולד הידוע הדיעות חלוקות, כאן ללא ספק מדובר במרציפן התעשייתי הטוב בגרמניה. איכותו של המרציפן נמדדת באחוזי השקדים שבו והוא תמיד יופיע בגב האריזה. המרציפן של נידראגר עשוי עם כשישים אחוז שקדים. לשם השוואה, מרציפן זול עשוי משלושים אחוזים בלבד. ניתן להשיג בסופרים האיכותיים יותר והמחירים משתנים לפי האריזה. אריזת מרציפן פשוט תעלה פחות משני יורו.

לינדט

השוקולד המפורסם אולי לא גרמני במקורו, אבל המחירים שבו הוא נמכר כאן הם גרמניים בעליל. את השוקולד השווייצרי הוותיק תמצאו כאן בכל סופרמרקט (שהוא לא דיסקאונט, דוגמת פני ואלדי) ובמגוון טעמים שבארץ רק ניתן לחלום עליהם. היופי הוא שלינדט מנהלת מדיניות מחירים מאד קפדנית והמחיר מופיע כשהוא מודפס על האריזה, כבר במפעל. יש אמנם מבצעי הנחה מדי פעם, אך הוא לעולם לא יימכר במחיר נמוך יותר מהמחיר שנקבע על ידי לינדט שהוא קצת פחות משני יורו לרוב אריזות השוקולד.

ריטר ספורט

בניגוד ללינדט כאן מדובר בנכס צאן ברזל גרמני ומייצג נאמנה את הרוח הגרמנית, "מרובע, פרקטי, טוב" כמאמר הסלוגן שמופיע בגב כל אריזה. השוקולד משווק בלמעלה משלושים טעמים, לא כולל המהדורות העונתיות המיוחדות. הוא נפוץ בכל פיצוציה בעיר, אך בסופרים (כולל בלידל) תמצאו אותו לרוב במחיר של פחות או יותר יורו אחד לחבילה.

עדשים

לטבעונים ואנשים שלא סובלים מעודף משקל (במזוודה). כיאה לעיר שהתברכה בסצינה טבעונית פעילה ומשגשגת, ניתן להשיג בעיר קטניות ממינים שונים באיכות גבוהה ובמחירים עממיים. אחת הקניות המוצלחות בקטגוריה הזו לטעמי, הם סוגי העדשים שלא ממש נפוצים בישראל, דוגמת עדשים ירוקות כהות וקטנות שנקראות Berglinsen או העדשים השחורות שנקראות Belugalinsen. בניגוד לשאר ההמלצות, כאן כדאי דווקא להיכנס לרשת הפארם של DM ולא לסופר, שבה ניתן למצוא את העדשים במהדורה האורגנית במחיר של בערך שני יורו לאריזת חצי קילו.

עדשים בגרמניה
עדשים. שני יורו לחצי קילו

קפסולות לקפה

פעם לנספרסו היה פטנט רשום על המכונה והקפסולות והם יכלו לבקש כל מחיר שרצו על הקפסולות. לפני מספר שנים הסאגה הסתיימה והיום ניתן להשיג חיקויים מצויינים מעשרות יצרנים בכל סופר, דבר שהוריד גם את מחיר הקפסולות של נספרסו. נספרסו משווקים רק בבוטיקים מטעמם או דרך האינטרנט, במחיר של כשלושה יורו לחבילה של עשרה וכמובן במבצעים מיוחדים לכמויות גדולות יותר. בכל סופר ניתן למצוא קפסולות תואמות, למשל של יצרן הקפה הגרמני, דאלמאייר באותו המחיר וגם של יצרני קפה איטלקים, טובים לא פחות.

יין

שוב, לאלה שלא סובלים מעודף משקל בחזור. מניסיון רב שנים, גלגול בחולצת טריקו ישנה ושקית ניילון, שומר על כל בקבוק במזוודה וניתן לשלוח מספר בקבוקים אפילו. יין אדום אולי הוא לא אחד הדברים שגרמניה מתגאה בו, אבל כמה מאיזורי היין הלבן הטובים בעולם, נמצאים בגרמניה במחוזות הדרומיים יותר. ריזלינג, הוא הזן הנפוץ והמפורסם ביותר, אבל נסו גם את הסילבנר המקומי (Silvaner) והפינו בלאן (Weissburgunder) הגרמני. איזורי היין המומלצים של גרמניה הם, המוזל (Mosel), איזור הריין (Rheingau), באדן (Baden) ופרנקן (Franken). אם תתעקשו להביא יין מברלין עצמה, תגלו שמדובר במשימה קשה עד כמעט בלתי אפשרית. במאות הקודמות דווקא ניסו לגדל כאן ענבי יין, אבל הקרקע הביצתית ומזג האויר הקר לא ממש הוציאו מוצר שיש מה להתגאות בו. אם ממש תתעקשו, בחנויות יין מסויימות תמצאו יין שנעשה מענבים שגדלו בכרם יחיד באיזור ויקטוריה פארק, בקרויצברג. בסופר ניתן למצוא יינות גרמניים טובים, גם בפחות מעשרה יורו. אם אתם רוצים להשקיע ביינות מיוחסים יותר, שווה להיכנס לאחת מחנויות היין שבעיר.

חזור למעלה

מלונות בוטיק

לפעמים חופשה צריכה איזה טוויסט בעלילה, למשל חדר שמשקיף ישר לתוך גן החיות הסמוך, או עיצוב מטורף שאין סיכוי למצוא כמוהו במלון רגיל או מסעדה יוצאת דופן שמגישה מנות בלתי נשכחות. הנה רשימה של כמה מלונות בוטיק בברלין שתרצו לזכור גם הרבה אחרי שהחופשה תיגמר

מלון דס שטו

מדרום-מערב לפארק הכי גדול של ברלין ממוקם מלון הבוטיק הזה ובו 78 חדרים. הגישה המיידית לכר הדשא הכי גדול של ברלין היא נקודת התחלה מצוינת אבל לזה כדאי להוסיף מיד את מה שקורה בין קירות המלון. כמו משל עבודות אמנות שמביטות אליכם מכל פינה וגרם מדרגות משופץ עם נוכחות מרשימה.

המדרגות אגב יקחו אתכם לחדר האירוח, לבר, למסעדה (שטוב לדעת שיש לה כוכב מישלן אחד) ואל הטרסה. פטריסיה אורקיולה היא המעצבת שאחראית על פסלי החיות שתראו מסביבכם כמו גם על הספות הצבעוניות. כמובן שהסמיכות לגן החיות של ברלין והמבט מהטרסה ישר לתוך המתחם של היענים מוסיפים נופך מיוחד לחופשה כבר מהרגע הראשון.

מלבד הבוטיקיות של המלון, מדובר במקום אירוח שנהנה מדירוג של חמישה כוכבים ויכול לפנק אתכם גם באינטרנט חינם, ספא ובריכת שחייה מקורה. אם כל זה לא מספיק, תמיד אפשר לצאת החוצה לרחוב הקניות הכי הכי של ברלין, קורפירסטנדאם.

השוו מחירים למלון זה

מלון קוסמו

מגן החיות אנחנו קופצים לעולם של מוזיאונים. הפעם במקום יענים או קופים תוכלו להתמזג עם האווירה ההיסטורית והשלווה של מוזיאון הפרגמון, האלטה נציונאל גלרי וגם הברלינר דום שנמצאים כולם מרחק הליכה קצרה יחסית מדלת המלון.

החדרים – כולם כמו נלקחו מתוך מגזינים שמראים איך צריך לעצב חדר כדי שיהיה נעים, מזמין וישדר תחושה של מקום יוצא דופן. המיטות סופר נוחות, לפחות לדעת מבקרים שהיו במקום וכתבו על כך ויש כמובן בידוד נגד רעש. החלונות מתחילים ברצפה ונגמרים ב… תקרה מה שמבטיח כמות מקסימלית של אור טבעי מבחוץ. מערכת המיזוג היא עצמאית לכל חדר למקרה שאתם מעדיפים להקפיא או לחמם את עצמכם ללא רחמים.

תחנת הרכבת התחתית הקרובה ביותר היא זאת של שפיטלמרקט (Spittelmarkt) אבל אם תעדיפו להתפנק בתוך תחומי המלון תיהנו מהמסעדה שמגישה בופה אורגני לארוחת הבוקר עם הרבה עשבים, ירקות ודברים טובים עם העדפה לתוצרת מקומית.

שדרת אונטר דן לינדן במרחק הליכה מדלת המלון (משהו כמו עשר דקות ואתם שם). שלוש תחנות ברכבת התחתית ואתם באלכסנדרפלאץ. כאמור, מקום מומלץ לאוהבי היסטוריה, ארכיטקטורה ואמנות.

השוו מחירים למלון זה

מלון לוקס 11

הרבה פעמים מלונות בוטיק הם מבנים ששימשו בעבר לצורך מסוים והוסבו לטובת תיירים. לוקס 11 שממוקם רק מאתיים מטרים מכיכר אלכסנדרפלאץ (יותר מרכזי מזה?) הוא דוגמה מעולה לכך שכן מדובר בבניין ששירת את משטרת השטאזי הידועה לשמצה של מזרח גרמניה. לא ברור מה בדיוק עשו בתחומי הבניין (העדפנו לא להתעמק) אבל לפני כעשר שנים תכנן משרד אדריכלות בריטי את כל העיצוב הפנימי של המקום מחדש והיום תוכלו להתרשם קודם כל מהקירות הלבנים-לבנים, התקרות הגבוהות שיוצרות אווירה של מקום גדול ומרווח ופריטי הריהוט הכהים יותר.

Lux 11 Berlin-Mitte
Lux 11 Berlin-Mitte

זהו גם מקום יציאה טוב כדי לחקור את חיי הלילה של ברלין. תוכלו להגיע במהירות להאקשר מרקט ולרוזה לוכסמבורג פלאץ. בקיצור, מלון מומלץ ביותר. סך הכול 72 דירות וחדרים מחכים לכם.

השוו מחירים למלון זה

דירות גורקי (גורקי אפרטמנטס)

אחד הדברים הכי כיפיים בלהגיע למקום חדש דווקא, זה להרגיש מיד בבית. אחרי מרחק של 4000 קילומטרים (בהנחה שהגעתם לברלין מתל אביב) לא תמיד אתם רוצים לטלטל את תחושת הבית הבסיסית עם מלון שנראה כמו מקום ממש לא נוח לבלות בו את זמן החופשה שלכם.

דירות גורקי, לדעתנו, מבטיחות תחושה מאוד נינוחה וביתית. הסוד מאחורי מלונות כאלה הוא שכל חדר וכל דירה עומדים בפני עצמם, אם בעיצוב ואם בגודל ובארכיטקטורה הבסיסית שלהם. בגורקי יש דירות של עשרים מ"ר ויש גם של חמישים מ"ר. בכל הדירות שבהן התבוננו לא הצלחנו למצוא אפילו פגם עיצובי בולט אחד. הושקעה מחשבה רבה בתכנון ובביצוע והציוון הגבוה שמקום אירוח זה זוכה לו באופן קבוע על ידי מבקרים שהיו במקום הוא הוכחה לכך.

הבניין עצמו הוא מהמאה ה-19, ליד רוזנטלר פלאץ. למעלה יש דירות פנטהאוז מרווחות. בתוך הדירות תוכלו לגלות לא רק ריהוט מודרני ויוקרתי אלא גם פריטים שנקנו בשוק הפשפשים המקומי אבל נראים מיליון דולר (או מיליון אירו) בתוך הקונטקסט הכללי.

במטבחים של הדירות יש מכונות קפה נספרסו, קומקום, מדיח כלים, מקרר וכל מה שצריך כדי לקבל השראה לארוחה טובה. ארוחת הבוקר בבית קפה סמוך, לאחר רכישת שובר. סך הכול במקום אירוח זה, 36 דירות וחדרים.

השוו מחירים למלון זה

מלון ביקיני 25Hours

מלון 25Hours Hotel Bikini – אחד מארבעה מלונות של הרשת – הוא מלון שנהנה לא רק מהשם הכי מגניב מבין המלונות הרבים שבעיר אלא גם ממיקום סבבה לגמרי. ממש ליד גן החיות וטירגארטן מתנשא הבניין בן עשר הקומות שמהגג שלו אפשר ליהנות מתצפית מהממת על העיר. בעבר התפרסם המלון דווקא בגלל "טעות" עיצובית כביכול של המעצבים שבחרו זכוכית שקופה בתור הקיר של המסעדה בקומה העליונה. התוצאה היתה שכל מי שהתיישב לשירותים במסעדה נחשף לעוברי האורח ברחוב למטה.

בינתיים העניינים סודרו והמסעדה האוריינטלית שנמצאת למעלה (Neni) מציעה שילוב טעים במיוחד של אוכל ונוף. המראה המוזר של צמרות העצים שנמצאות כולן מתחת למסעדה ובגובה אחיד פחות או יותר הן לא משהו שמקבלים בכל מלון. בימים בהירים ויפים תוכלו לראות את הקופים בגן החיות למטה.

מלון ביקיני ברלין
Alper Çuğun cc by 2.0

אגב, כדי להגיע למסעדה תצטרכו לקחת את המעלית. כמובן ששום דבר במלון ביקיני הוא לא מובן מאליו ולכן גם הנסיעה הקצרה במעלית תחשוף אתכם להפתעה מוזיקלית קלה. עוד הפתעה חביבה היא השלט Do not Disturb, שמגיע בצורה של חפיסת שלטים מגוונת שמתוכה אתם יכולים לבחור את הצבע ואת המסר שתצמידו לדלת החדר שלכם.

את הקירבה לטירגארטן מנצלים בביקיני בין היתר גם בחדר הסאונה שצופה לטבע. הרעיון של ערבוב בין המרחב העירוני למרחב הטבעי חוזר על עצמו בכל פינה במלון.

החדרים עצמם מנסים ומצליחים להפתיע את מי שמצפה לחדר מלון סטנדרטי. ממש לרוחב החלון הגדול, בחלק מהחדרים, מתוח ערסל צבעוני (בעיצוב שמתאים למצעים של המיטה) שצופה אל גן החיות. יותר ג'ונגל מזה? גם אמבטיה נמצאת בשטח הפתוח של החדר כדי להוסיף לתחושה הטבעית. את פס הקול עם מוזיקה אתם בוחרים לבד.

השוו מחירים למלון זה

סופיטל ברלין קורפירסטנדאם

זהו מלון מעצבים שמדורג 5 כוכבים. המיקום שלו, ממש בסמוך לשדרת קורפירסטנדאם ביחד עם המתקנים המעולים כמו ספא, חדר כושר ו… מסעדה צרפתית מעולה הופכים אותו לאטרקטיבי למי שמחפש חופשה ברמה גבוהה. החדרים של המלון ממוזגים ומתאימים לכל עונות השנה. יש גישה חופשית לאינטרנט אלחוטי.

למי שאוהב את המלון שלו מעוצב למשעי, נדמה שמלון סופיטל ברלין קורפירסטנדאם הוא בחירה טובה מאוד. החדרים וגם הסוויטות מעוצבים עם עץ כהה וחלונות גבוהים מרשימים. חדרי הרחצה כוללים אמבטיה ומקלחת. עוד מחכים לכם בחדר הרחצה חלוקי רחצה נעימים.

מסעדת Le Faubourg מציעה מאכלים טעימים מהמטבח הצרפתי וטרסה חיצונית המשקיפה על קורפורסטנדאם ודאי תנעים את זמנכם בימים חמימים. בבר הטרקלין תוכלו לבחור מתוך 30 סוגי וודקה שונים. איזור הספא במלון כולל גם סאונה, חדר אדים ומכון כושר. ניתן לקבל טיפולי יופי ועיסויים על פי בקשה.

בעבר נקרא מלון זה בשם קונקורד ברלין (Hotel Concorde Berlin). מאז החליף המלון בעלות וכיום הוא מציע מגע יוקרתי ושוכן בבניין בסגנון ארט דקו.

בסמוך למלון תמצאו חנויות בוטיק, את חנות הכלבו KaDeWe, גן החיות של ברלין – אטרקציה מומלצת לכל המשפחה, ארמון שרלוטנבורג וכן את בית האופרה דויטשה אופר. תחנת הרכבת התחתית הקרובה אליכם כאורחי המלון היא קורפירסטנדאם (Kurfürstendamm) – רק 3 דקות הליכה מהמלון. משם תוכלו להגיע באוטובוס לשדה התעופה טגל. סך הכול במלון סופיטל 311 חדרים.

השוו מחירים למלון זה

מלון OTTO

עוד אורח מכובד ברשימת מלונות הבוטיק הכי שווים של ברלין הוא מלון OTTO. באיטלקית פירוש המילה שמונה אבל הדירוג של המלון בטריפ אדוויזור נכון לשנה הוא דווקא 18 מתוך כ-620 מלונות בעיר. לא פחות מ-377 מבקרים של אתר Trip Advisor חשבו שזהו מלון נהדר ורק 20 חשבו שהוא ממוצע. (שניים חשבו שהוא מזעזע).

מלון אוטו ברלין
מלון OTTO ברלין

המלון ממוקם ברובע שרלוטנבורג במערב העיר והוא קרוב לתחנת רכבת תחתית. גם פה יש מצאי של מסעדות וברים במרחק הליכה קצר. הגישה לאטרקציות תיירותיות של העיר קלה בזכות החיבור לתחבורה הציבורית.

גן החיות – אטרקציה נהדרת – נמצא בקירבת המלון. יש עוגות וקפה חינם אחר הצהריים (לפחות בזמן שאנחנו בדקנו). המעלית עוצרת בין הקומות אז בכל זאת צריך לעלות או לרדת מספר מדרגות. חדרים מרווחים על פי ביקורות הגולשים.

השוו מחירים למלון זה

מלון  מנדלה

מלון מנדלה ברלין הוא מלון מעוצב בדירוג 5 כוכבים שממוקם ממש במרכז ברלין מול סוני סנטר בכיכר פוטסדאם. תמצאו במנדלה דירות סטודיו כמו גם סוויטות אופנתיות שבהן מטבח מאובזר. יש גם ספא בשם ONO שמציע סאונות, איזורי מנוחה וטרקלין כושר כמו גם מהמסעדה שמעוטרת בשני כוכבי מישלן.

כל החדרים והסוויטות במלון ללא עישון. חלק משקיפים לעבר החצר הפנימית ואחרים לעבר הבניינים של כיכר פוטסדאם. מלבד אינטרנט אלחוטי בגישה חופשית תמצאו בחדרים טלוויזיות עם מסך שטוח, מיזוג אוויר ומיטות ומצעים שישאירו בכם רושם גם לאחר שתסיימו את שהותכם במלון.

החדרים שמוצעים לאורחי המלון הינם בקומות העליונות של הבניין ונחשבים לשקטים.

אם הצלחנו לסקרן אתכם עם מסעדת כוכב מישלן נרחיב ונספר שהמסעדה FACIL מופיעה במדריך גו מיו (Gault Millau), וממש לאחרונה זכתה גם ב-2 כוכבי מישלן לשנת 2016. במסעדה מוגשות ארוחת בוקר מדי יום ומגוון של ארוחות ערב גורמה. ניתן ליהנות ממשקאות ומחטיפים בבר-מסעדה QIU או תחת כיפת השמיים על טרסת הקיץ. בקרבת המלון שער ברנדנבורג (כעשר דקות הליכה) ותחנת כיכר פוסטדאם. סך הכול במלון מנדלה ברלין 158 חדרים

השוו מחירים במלון זה

חזור למעלה

מלונות מומלצים בברלין

הוטל דה רום רוקו פורטה

המלון שפותח את רשימת המומלצים נקרא הוטל דה רום. לילה במלון הזה יעלה לכם בעונת הקיץ כ-300 דולר. המלון נמצא ב-בבלפלאץ ליד שדרות אונטר דן לינדן. הבניין נבנה בשנת 1889 על ידי אדריכל מפורסם ושימש מטה של בנק גרמני עד למלחמת העולם. זה מלון יוצא מהכלל למשפחות, אולי הטוב ביותר. בסך הכל ישנם 146 חדרים שזכו לעיצוב מודרני. יש גם ספא נהדר, רצפות מחוממות באמבטיה, בר על הגג, wifi חופשי, בריכה, העברות לשדה התעופה וממנו… בקיצור חמישה כוכבים נוצצים למדי. בטווח המלון עשרות מסעדות.

מצאו חדרים פנויים

קאזה קמפר ברלין

המלון השני ברשימה לא בהכרח מוכר לתיירים הישראלים. זהו קאזה קמפר ברלין. המלון הזה יעלה לכם קצת פחות מ 200 דולר ללילה. מדובר במלון של שלושה כוכבים בלבד שנכנס בקלות לקטגוריית מלונות הבוטיק או המלונות המעוצבים וגם הוא כמו המלון הראשון ברשימה נמצא ברובע מיטה המרכזי. גם פה העיצוב יוצא מהכלל וכמוהו תשומת הלב לפרטים. רק 51 חדרים וסוויטות במלון שנמצא במרחק של 600 מטרים ממגדל הטלוויזיה של ברלין – נקודת הציון המפורסמת ביותר בעיר. מכאן תוכלו לצאת לביקור באי המוזיאונים, בהאקשרמרקט ובאטרקציות שונות ברובע מיטה. מלון טוב מאוד, יותר לחופשה רומנטית ופחות למשפחות.

מצאו חדרים פנויים

ריג'נט ברלין

מלון מוכר לישראלים שמגיעים לעיר. זה שוב המיקום המצוין ממש במרכז ברלין שהופך את המלון לחביב הקהל. מקומיים שרוצים לגור בסביבת המלון צריכים לשלם הרבה מאוד כסף כי הדירות מתייקרות מדי שנה, אבל זה בדיוק המקום לגלות בו את את ברלין. פעם הסתובבו כאן חבורות של גנגסטרים, היום זה שיא היוקרה ואווירה בינלאומית. התחושה המרכזית שתקבלו פה זה שלא מדובר בעוד מלון רשת אלא משהו ייחודי, גדול, עם הדר ושייכות היסטורית. מלון מומלץ לזוגות או לירח דבש, אפילו לעסקים וקצת פחות למשפחות וילדים (למרות שגם מאלה תמצאו הרבה…).

מצאו חדרים פנויים

יורוסטארס ברלין

המלון הזה ממוקם רק 200 מטר מתחנת הרכבת המרכזית כך שאפשר להגיע ממנו לכל מקום בעיר. לא רק תחנת רכבת קרובה, יש גם סופרים, בתי מרקחת, מסעדות ובאופן כללי אתם קרובים להכול. ארוחת הבוקר במלון הזה מוצאת חן בעיני הישראלים והיא נחשבת למגוונת ועשירה. תוכלו אולי לשכנע את אנשי המטבח להכין לכם חביתה בסגנון מיוחד. אגב, ליד חדר האוכל יש איזור משחקים לילדים, קצת מוחבא, אז כדאי לא לפספס אם אתם בחופשה משפחתית. החדרים עצמם מרווחים ונוחים ואפילו המיזוג שבברלין ידוע לשמצה מספק (פחות או יותר) את הסחורה. חדר הכושר לא גדול וגם הבריכה קטנה אבל כמו שהבנתם, העיר מחכה לכם בחוץ.

מצאו חדרים פנויים

Schoenhouse Living

אם אתם רוצים לשלוט על צורכי המשפחה כמו למשל האפשרות לכבס, לבשל ארוחה משפחתית ולנקות כלים במהירות בעזרת מדיח, הדירות של שונהאוזה ליווינג יכולות להיות פתרון נפלא. יש לבית הדירות הזה גם נהג שיכול לקחת אתכם משדה התעופה אבל זה דורש תיאום מראש. התמונות של הדירות משקפות את המציאות, מה שאתם רואים זה מה שאתם מקבלים (בגבולות הסביר). תחנת הרכבת קרובה גם במקרה הזה למלון וגם פה יש סופר קרוב עם בית קפה. מה שחסר בדירות זה מיזוג כך שאולי אם אתם חושבים לקפוץ באוגוסט זה לא המקום בשבילכם. מסעדת 84 + הויאטנמית נמצאת בסמוך. בחירה טובה למשפחות בסך הכול.

מצאו חדרים פנויים

סקאנדיק ברלין פוטסדאמר פלאץ

נושא המיזוג חוזר גם במלון הזה. שוב מיזוג שאינו עונה על הדרישה הישראלית לחדר קפוא בקיץ. זהו מלון חדש, אגב, למי שתוהה וגם רמת הניקיון זוכה לביקורות חיוביות. המלון ממוקם טוב. תוכלו להגיע ממנו בתוך 20 דקות כמעט לכל אזור בעיר ואפילו שדה התעופה טגל לא רחוק מאוד. עוד שני דברים שראויים לציון הם ארוחת הבוקר שהיא אחת הטובות בהשוואה למלונות ברלין וכוללת הרבה גבינות, ירקות ופירות. אם אתם יכולים, בקשו חדר בקומה גבוהה –  הנוף משם יסביר לכם למה זה כדאי.

מצאו חדרים פנויים

RIU Plaza Berlin am Kurfürstendamm

אם אתם חושבים שמלון טוב צריך להציע גם נוף בלתי נשכח, המלון הזה כנראה עומד במשימה ואפילו בכבוד. נסו לבקש חדר בקומה 16 ותבינו על מה אנחנו מדברים. ברלין נראית טוב יותר מגבוה. חוץ מהנוף שיסדר אתכם, גם החדרים גדולים ומרווחים ואפילו המקלחת והשירותים נרשמו כמפנקות. גם בגזרת ארוחות הבוקר לא נרשמו תלונות (חוויה לחובבי הפנקייקים…)

מסוג המלונות שיעשו לכם חשק לחזור אליהם. לכל אלה כדאי להוסיף גם את הגישה החיובית של אנשי הצוות, את מגוון המסעדות הטובות שנמצאות במרחק הליכה מהמלון ואת הקירבה לקניונים ואטרקציות מרכזיות. גם חניה יש בשפע למי מכם ששוכר משום מה מכונית בברלין. בשתי מילים, מלון שווה.

מצאו חדרים פנויים

מלון אמאנו גראנד סנטרל

מלון שהמילה עיצוב היא חלק מהמהות שלו. אם אתם לא בעניין של חדרים מעוצבים אלא צריכים חדר פרקטי שבו יש מקום לתלות את כל הבגדים שלכם, אולי זה לא המלון בשבילכם. מבחינת מיקום, התחנה המרכזית של ברלין נמצאת ממש מעבר לכביש ויש גם תחנה של החשמלית מחוץ למלון ואפילו ברגל תוכלו להגיע למגוון מקומות מעניינים. ארוחת הבוקר גם פה זוכה ציונים לשבח וזה כנראה תנאי הכניסה כדי לזכות באמון הישראלי. יחד עם זאת התפריט לא ישתנה בזמן השהייה שלכם אז אל תצפו להפתעות מידי בוקר. בחדרים אין קומקום או כלים להכנת שתייה חמה והחדר הזוגי הסטנדרטי עשוי להיות קצת קטן מידי למי שמצפה למשהו מרווח במיוחד. שוב, זה הוא מלון של עיצוב שמבקש לתת תחושה שווה יותר משלושה כוכבים ולפעמים גם מצליח.

מצאו חדרים פנויים

מנדלה

המלון היחידי ברמה של חמישה כוכבים בבעלות פרטית, לפחות במרכז העיר. לילה במלון בעונת הקיץ יכול לעלות בין 150 ל 250 דולר. זהו מלון מעוצב במרחק הליכה מאנדרטת השואה, הרייכסטאג ושער ברנדנבורג. ממש מול המלון נמצא מרכז סוני סנטר שבו תוכלו ליהנות מסרטים טובים. מתחת למלון מסעדה עם שני כוכבי מישלין. מנדלה ממוקם בכיכר פוטסדאם ונחשב למלון ירוק עם ספא מצויין. מתאים גם לעסקים, פחות למשפחות עם ילדים. סך הכל במלון 158 חדרים, חלק עם מטבחונים, חלקם סוויטות.

מצאו חדרים פנויים

קראון פלאזה ברלין סיטי סנטר

המלון שמציע גם ארוחת בוקר כשרה ונהנה מפופולריות בקרב קהל יהודי וישראלי. גם הוא נמצא ב- Citywest במערב, ליד גן החיות ורחוב הקניות. מלון טוב מאוד לאנשי עסקים אבל גם למשפחות ולמי שמחפש להירגע בספא המצוין. נמצא בקרבת בית כנסת ומסעדה כשרה כך שהוא בהחלט מאפשר חופשה קלה לשומרי כשרות ולקהל מסורתי ודתי. לא רחוק ממנו נמצאת גם נקודת המפגש לסיורי חברת הטיולים של נדב וגם של חברת אמיר בברלין כך שתוכלו לסייר בעברית בעיר מבלי להזדקק לנסיעה ארוכה.

מצאו חדרים פנויים

טיטאניק שוסי ברלין

היתרון הגדול של המלון הזה היא כנראה הבריכה שנמצאת במתחם הספא של המלון, אבל פה גם החיסרון. הספא של מלון טיטאניק שוסי בברלין הוא בתשלום ולמרות שהילדים יכולים להשתמש בו, שעות הפתיחה לילדים מוגבלות בין עשר לשתים עשרה בצהריים ובין ארבע לשש אחרי הצהריים. לא בטוח שזה מספיק למשפחות הישראליות. בסך הכול זהו מלון ארבעה כוכבים שנותן תחושה של חמישה כוכבים, עם מיקום טוב וארוחת בוקר שמשלימה את החוויה. השירות והצוות אדיבים אבל מי שפחות אדיב הוא חיבור וויי-פיי שעשוי להתנתק מספר פעמים בזמן שאתם גולשים. אם מתעלמים מהתשלום עבור הבריכה, המלון מציע תמורה טובה למחיר.

מצאו חדרים פנויים

Steigenberger Hotel am Kanzleramt

ההמלצה הראשונה שלנו למלון הזה היא אל תשדרגו. החדרים הסטנדרטים מספיק מרווחים ואתם לא צריכים שום דבר יותר. המלון ירגיש לכם כמו חמישה כוכבים (למרות שהוא לא) והוא ממוקם בסמוך לתחנת הרכבת המרכזית של ברלין. אל תשוו לתחנה המרכזית בתל אביב, לא צפויות לכם הפרעות רעש משמעותיות או מטרדים מכל סוג שהוא, להיפך, זהו מיקום מעולה עם נגישות טובה לכל העיר. החדרים בדרך כלל לא כוללים נוף לעיר (בשביל זה כן צריך לשדרג) אבל הצוות אדיב וארוחות הבוקר טובות מאוד. בקשר לאינטרנט, ובכן, בשתי מילים, טעון שיפור…. המלון הזה לא יכול להיכנס להיכנס לרשימת המלונות המפנקים ביותר בברלין אבל הוא בהחלט יכול להיכנס לרשימת המלונות הפונקציונאליים ביותר בעיר. דלת חדר האמבטיה בעלת זכוכית חצי שקופה ופונה למיטה, לידיעת אלה מכם הזקוקים לפרטיות מקסימלית.

מצאו חדרים פנויים

IntercityHotel Berlin Hauptbahnhof

בניגוד לכמה מלונות מרשימים שנכללו עד עכשיו ברשימה, הנה מלון שאפשר בהחלט להגיד עליו ממוצע (למרות שיש מי שבוחר להתפעל גם ממנו). אמנם הוא זוכה בסך הכל ציונים טובים מבחינת תמורה למחיר וניקיון אבל ככל הנראה הוא ממוקם גבוה בעיקר בזכות המיקום ליד התחנה המרכזית – נקודה חיובית ולא שלילית בברלין.

בכל זאת לפחות בחלק מהחדרים נכנס קצת רעש מאזור פסי הרכבת, כך שכדאי לקחת גם את זה בחשבון. זה לא המלון הראשון שנמליץ עליו למשפחות בברלין אבל הוא בהחלט עשוי להתאים לזוגות וליחידים. ארוחת הבוקר טובה אבל עשוי להיות לכם קצת צפוף בבקרים עמוסים. נגישות קלה לכל חלקי העיר. המלון נוהג להציע כרטיס חינם לנסיעה בתחבורה הציבורית (עשוי להשתנות, יד להתעדכן מול המלון).

אל תחפשו שתייה חמה, קומקום וכוסות בחדרים. דבר נוסף, אם מלונות שמגיעות אליהם הרבה קבוצות לא באים לכם טוב, אולי זה לא המלון בשבילכם. לסיכום הנוף לא משהו, אבל המיקום, המיקום…

מצאו חדרים פנויים

סופיטל ברלין קורפירסטנדאם

כאן תוכלו להזמין לילה במחיר של החל מ-100 דולרים בלבד. בחלק מהחדרים יש אמבטיה ענקית וגם מכונת נספרסו. זהו מלון חמישה כוכבים שנמצא בצד המערבי של ברלין, ליד גן החיות ותחנת הרכבת הסמוכה לו. החדרים מרווחים ביותר. בהיותו במערב העיר הוא קרוב יותר לשדה התעופה טגל ונגיש גם לרחוב קודאם – אזור הקניות של ברלין בצידה המערבי. מלון טוב מאוד, מוביל בעיקר בקרב אנשי העסקים שבאים להתארח בעיר אבל מתאים גם לזוגות, לחופשה רומנטית ואפילו למשפחות. מעלה מ-140 מסעדות נמצאות בטווח המיידי של המלון, מרחק כמה דקות הליכה.

מצאו חדרים פנויים

מלונות זולים בברלין

הנה כמה מלונות שלא ישתו לכם את כל תקציב החופשה בברלין אבל גם ידעו לפנק אתכם במקומות הנכונים

עדינה אפרטמנט הוטל ברלין האופטבאנהוף

האופטבאנהוף היא המילה הגרמנית לתחנה מרכזית או ראשית של אוטובוסים ורכבות. מלון עדינה או אדינה (רוב הישראלים יכתבו עדינה באופן טבעי) נמצא כ-10 דקות הליכה מהתחנה מה שמאפשר הגעה קלה ליעדים מרכזיים בברלין. זהו מלון ארבעה כוכבים עם בריכה מקורה ודירות ממוזגות ומעוצבות. כבר בכניסה תוכלו להתרשם מהלובי המקסים שמוביל למסעדה ולבר. תוכלו לבחור בין דירות שני חדרים, חדר אחד או סטודיו.

בהליכה קצרה תמצאו בסביבות המלון את מוזיאון הטבע ואת החנויות של רחוב פרידריכשטראסה. אם בא לכם ללכת קצת יותר תוכלו תוך 20 דקות להגיע לאטרקציה מספר אחת של העיר ברלין הלא היא שער ברנדנבורג. גם את הרייכטסאג תוכלו לבקר באותה הזדמנות. סך הכול במלון זה 139 חדרים.

חדר זוגי החל מ-98 אירו. לבדיקת זמינות

מלון H10

בואו לא נדבר רגע על הספא ועל חדר הכושר, גם לא על ה-ויי פיי או החנייה הפרטית, בואו נדבר רק על המיקום של המלון. במרחק של 200 מהקו-דאם – רחוב הקניות המפורסם של ברלין – לא תוכלו לסבול ממחסור בפיתויי שופינג.

ישנם שני בניינים שמרכיבים את הקומפלקס, אחד ותיק ומשוחזר ואחד חדש מאחור. בחדרים רצפות עץ, חלונות גדולים, כספת ללאפ-טופ שלכם, טלוויזיה עם מסך שטוח, שליטה אוטומטית על הטמפרטורה בחדר, שקעי USB ושאר פינוקים שמתאימים לרוח הזמן.

במלון יש מסעדה לא רעה שמציעה גם אוכל מהמטבח הים תיכוני אבל כאמור מסביב למלון תמצאו את כל האפשרויות שאתם יכולים להעלות בדעתכם. תחנת הרכבת התחתית קורפירסטנדאם נמצאת הכי קרוב שרק אפשר ואם תלכו ברגל עשר דקות תוכלו להגיע ישר לכנסיית הזיכרון על שם הקייזר וילהלם או לגן החיות המדהים של ברלין (הכי גדול באירופה). סך הכול במלון 199 חדרים.

חדר זוגי החל מ-89 אירו. לבדיקת זמינות

קראון פלאזה ברלין פוטסדאמר פלאץ

המלון הזה לא נמצא בדיוק במרכז העניינים אבל הוא בהחלט נגיש לאטרקציות בולטות בעיר. זה גם יתרון למי שמחפש שקט ומרחק מהרעש וההמולה. יש בקראון פלאזה ברלין פוטסדאמר פלאץ מרכז בריאות (במשמעות Wellness, לא במשמעות קופת חולים, כן?) ואפשר כמו ששמו של המלון מרמז להגיע בהליכה נינוחה לפוטסדאמר פלאץ.

החדרים בגודל ראוי, לא קטנים מדי, ומעוצבים לעילא. במסעדה של המלון יש אופציות גם לצמחונים ולטבעונים. לכאורה עניין טבעי בברלין אבל לא בכל המלונות תמצאו את האפשרות הזאת.

מול המלון תחנת הרכבת אנהלטר. מתחנת מוקנברוקה (Möckernbrücke‎) אפשר להגיע בקישורי תחבורה ציבורית לאלכסנדרפלאץ. אם אתם מתעקשים על הליכה רגלית, רבע שעה של צעידה תביא אתכם לשער ברנדנבורג. עוד בסביבת המלון, היכל הטמפודרום שבו מתקיימים מופעים מוזיקליים. סך הכול במלון זה, 256 חדרים.

מחיר חדר זוגי החל מ-90 אירו. לבדיקת זמינות

מלון גרים אם פוטסדאמר פלאץ

את מעשיות האחים גרים כולם מכירים אבל לא כולם יודעים שיש מלון בברלין שמתהדר בהשראה הספרותית שלהם. המיקום של מלון גרים בכיכר פוטסדאם היה פעם באיזור החיץ שבין מערב למזרח ברלין ולמעשה נחשב לאיזור שאף אחד לא מסתובב בו. מאז הדברים השתנו והיום המיקום הוא לא פחות מאשר פריים לוקיישן.

110 החדרים שבמלון מעוטרים במורשת הסיפורים של האחים גרים גם אם בגירסה נוחה יותר לתייר. בין היתר תוכלו להתרשם מטפטים ייחודיים עם אלמנטים ויזואליים וטקסטואליים מאותן מעשיות.

למלון של גרים יש מסעדה שלא קוראים לה הנזל וגרטל אלא פשוט מסעדת המלון ושם תאכלו לסעוד בוקר, צהריים וערב. גם המיטות הן לא מסוג היפהפייה הנרדמת ובכלל כדאי לצפות למלון מודרני, עם עיצובים בהירים דווקא ולא מעט ריהוט עכשווי שמתלווה לרמיזות הספרותיות פה ושם.

חדר זוגי החל מ-105 אירו. לבדיקת זמינות

מלון מישלברגר

אחת הבחירות המעניינות ברשימת העשר הזאת. קודם כל לגבי המיקום. מדובר במלון שנמצא ממש מול תחנת ורשאואר שטראסה. צריך לומר שסצינת חיי הלילה המהוללת וגם המושמצת של ברלין מתרכזת באיזור זה. המלון עצמו מציע למעלה ממאה חדרים שעוצבו כל אחד באופן ייחודי כך שאין שני חדרים דומים.

אם אתם מחפשים חדרים מרווחים במיוחד ובאווירה סולידית אולי זה לא המלון בשבילכם. מישלברגר יותר מתאים לצעירים בגיל או ברוח שיודעים להשתלב מהר בתוך המרחב האורבני והאתגרים שהוא מציע.

החצר של המלון היא גם "חצר הבירה" בימים יפים והמסעדה במקום מציעה תפריט אורגני עם אופציות צמחוניות וטבעוניות. כאמור, החדרים יכולים להרגיש קצת צפופים במבט ראשון אבל גם זה כנראה חלק מהאווירה.

האיסט סייד גאלרי נמצא רק 5 דקות הליכה מהמלון ובהליכה נינוחה תוכלו להיכנס גם לרובע קרויצברג התוסס שנמצא בשכנות לכם. סך הכול במלון 100 חדרים.

חדר זוגי החל מ-70 אירו. לבדיקת זמינות

מלון פנסיון פונק

איזו בחירה מעניינת זאת יכולה להיות. פעם זה היה הבית של כוכבת סרטים אילמים (כן, היה כזה דבר) בשם אסטה נילסן. היום זהו בית מלון קטן שבו 14 חדרים בסך הכול. כיאה למלונות מסוג זה, כל חדר מעוצב באופן שונה אבל בעיקר כל חדר נראה שונה ומגיע בגודל משלו. חלק קטנים, חלק גדולים, כולם מעוצבים עם ריהוט ישן נושן (אבל כזה ששווה הרבה כסף היום).

זה שהבניין מתוארך למאה התשע עשרה לא צריך להדאיג את אלה מכם שמחפשים חופשה כיפית בברלין עם הרבה קניות ושופינג שכן המיקום של המלון הוא מהטובים שתמצאו, במערב העיר וממש ליד רחוב הקניות קורפירסטנדאם. את האווירה היחודית שמציע העיצוב של המלון תוכלו להחליף בזאת של החנויות המעוצבות ברחוב ואז בסוף היום לחזור לתוך הרוגע של המלון שלכם.

תחנת הרכבת הקרובה היותר למלון היא זאת של אולאנדשטראסה.

מחיר לחדר זוגי החל מ-88 אירו. לבדיקת זמינות

מונביז'ו

מונביז'ו היה יכול להיכנס גם לרשימת מלונות הבוטיק הטובים ביותר בברלין והעובדה שהוא גם ברשימת המלונות הזולים הכי טובים בברלין רק מוסיפה לו נקודות. המלון נמצא דקות הליכה מעטות מכיכר האקשר מרקט ויש בו מרכז כושר וחדרים שמעוצבים בסגנון וינטג' בריטי. אם רצפות עץ מכבידות עליכם תוכלו להתרווח מול החלונות הגדולים (או מול הטלוויזיה בלוויין).

מחוץ לחדרים תמצאו מסעדה, ביסטרו וגם איזור ספרייה (כמה נחמד) שיאפשר לכם לקרוא ספר בנינוחות. חוץ מכיכר האקשר מרקט ותחנת האס באן (150 מטר מדלת המלון) שתקשר אתכם למשל לאלכסנדרפלאץ או לשופינג בפרידריכשטראסה ממתין לכם גם אי המוזיאונים במרחק של כחצי קילומטר מהמלון – חוויה לחובבי הארכיאולוגיה, ההיסטוריה והתרבות בכלל. סך הכול במלון זה 100 חדרים.

חדר זוגי החל מ-90 אירו. לבדיקת זמינות

מלון לינן

בפרנצלאואר ברג השכונה הטרנדית של ברלין תוכלו ליהנות מהמלון הקטנטן הזה (מומלץ למי שמעדיף לא ללכת לאיבוד במלון ענקי). זהו בניין מגורים מהמאה ה-19 ששופץ ומציע חדרים ודירות עם רהיטי עץ מסורתיים ורצפות פרקט יוקרתיות.

המבנה נמצא רק חמש דקות הליכה מתחנת התחתית של רחוב Eberswalder ו-מאוארפארק האהוב. במאואר פארק תגלו פעילויות רבות כמו גם את שוק הפשפשים הפופולרי בכל יום ראשון. למלון יש גם חדרים ודירות במבנים אחרים ברובע מיטה הסמוך.

בקומת הכניסה קפה לינן. כיכר אלכסנדר (אלכסנדרפלאץ) מרוחקת רק 10 דקות בתחבורה ציבורית וישנה גם תחבורת אוטובוסים לשדה התעופה טגל (ורכבות לשונפלד). דירות הסטודיו והדירה הגדולה ברובע מיטה הינן במרחק 3 קילומטרים.

חדר החל מ-83 אירו. לבדיקת זמינות

חזור למעלה

מלונות יוקרה

תשכחו מברלין הענייה והסקסית. בעיר של היום לצד אפשרויות לינה בתקציב, יש גם מי שנהנה כל הדרך אל מיטת הקינג סייז שבתוך הסוויטה המעוצבת בסגנון מלכותי. הנה כמה מלונות שבהם תוכלו לא רק להוציא מלא כסף ללילה אלא גם לחוות את ברלין של העשירים במלוא הדרה:

מלון De Rome

אנחנו פותחים את הרשימה עם מלון ששמו דווקא מרמז על עיר אחרת שבה ענף מלונאות מפותח לא פחות (למעשה, אפילו קצת יותר) אבל המיקום שלו על כיכר בבלפלאץ (Bebelplatz) מחזיר אותנו למציאות הברלינאית המיידית.

כבר דיברנו על פינוקים? המלון מציע מטבח גורמה וספא אקסקלוסיבי עם בריכת שחיה באורך עשרים מטרים. שדרות אונטר דן לינדן ההיסטוריות המובילות אל שער ברנדנבורג נמצאות במרחק של פחות ממאתיים מטרים מדלת המלון ככה שתוכלו לצאת מדלת המלון וישר להתמזג עם המרכז התיירותי של העיר.

במלון דה רומא יציעו לכם חדרים אלגנטיים ואטומים לרעש בעלי תקרות גבוהות. חדרי האמבטיה משיש כוללים פסיפס עם חימום תת רצפתי ובידה. סתם שתדעו…

עוד במלון המיוחד הזה, מסעדת La Banca המגישה מנות א-לה קארט מהמטבח הגרמני והאיטלקי. המסעדה עוצבה תוך שימוש בגווני חום וזהב חמים – צבעים מוכרים ברומא הבירה – והיא כוללת טרסת גג בקומה החמישית של המלון עם נוף פנורמי מרהיב של מרכז העיר ברלין.

את הפסקת התה של שעת הצהריים תעשו ככל הנראה ב-Opera Court שבו תקרה עם עיטורי טיח. משקאות מוגשים ב-Velvet Room או בבר Bebel הצופה אל עבר בבלפלאץ ובניין האופרה של ברלין, סטאטסאופר (Staatsoper).

יש רק 146 חדרים במלון היוקרה הזה.

בדקו זמינות חדרים

מלון וסטין גראנד

תחושה של מלון מפואר כבר מהכניסה, חדרים וסוויטות שיש בהם הכול וכמובן מיקום מנצח באמצע רובע מיטה המבוקש, קרוב לאטרקציות ולמוקדי בילוי וקניות. ברוכים הבאים למלון דה ווסטין גרנד ברלין.

מלון דה ווסטין גרנד ברלין (The Westin Grand Berlin) תופס את העין קודם כל בזכות הלובי המדהים עם גרם המדרגות המפואר. זוהי תחושה של חמישה כוכבים עוד לפני שהגעתם לחדר שלכם. המלון מציע גם בריכה וספא ואפילו גינה יפה שמתאימה לימים חמימים.

מיקומו של ווסטין גרנד ברלין ברחוב פרידריכשטראסה הוא יתרון לכל מי שרוצה לחוות את העיר. האטרקציה מספר אחת לתיירים בברלין – שער ברנדנבורג – מרוחקת רק עשר דקות הליכה מפתח המלון.

עוד במלון:

בר מסעדה בשם Relish שמגיש אוכל מהמטבח הצרפתי והאסייתי, מזנון ארוחת בוקר עשיר המוגש במסעדת Coelln מדי יום (משקאות מוגשים בבר הלובי שבו גם חלונות פנורמיים) וספא ומרכז כושר שכולל חדר כושר ובריכת שחייה.

סך הכול במלון ווסטין גרנד ברלין, 400 חדרים.

בדקו זמינות חדרים

לאתר המלון

אדלון קמפינסקי

אם אתם רוצים להתארח בבית מלון שאירח כוכבים מהעולם כולו ולהביט מהחלון על שער ברנדנבורג הגעתם למקום הנכון. מלון אדלון קמפינסקי ברלין הוא מלון 5 כוכבים אגדי המהווה את תמצית עולם מלונות הפאר. מתקני המלון הם מהשורה הראשונה וכוללים מסעדה עם שני כוכבי מישלן ומרכז קניות.

לומר שהמלון נהנה ממיקום מרכזי זה אנדרסטייטמנט שכן אין מלון בגרמניה כולה עם מיקום כזה. במרחק הליכה משער המלון נמצאים לא רק שער ברנדנבורג אלא גם האנדרטה לזכר השואה, צ'ק פוינט צ'רלי וכיכר פריז שלשפתה נושק המלון.

מתקני הספורט והמרגוע כוללים בריכה מקורה בסגנון ניאו קלסי, חדר כושר גדול וספא עם טיפולים איורוודיים (Ayurveda). בראנץ' ביום ראשון, מאכלים מיוחדים מבשר צייד וארוחות פרטיות הן כולן אפשרויות מובחרות העומדות לרשותכם כאורחים במלון.

Credits: Adlon Kempinski

הטיפ שלנו: לא מוכרחים חדר עם נוף לשער ברנדנבורג, אפשר גם לבקש חדרים עם נוף לשדרות אונטר דן לינדן (עדיף בקומות גבוהות יותר). החדרים הפונים לשער ברנדנבורג רועשים יותר אבל לפי רוב חוות הדעת לא יאכזבו אתכם מבחינת הנוף ותחושת המרכזיות. אם אתם מעוניינים בחוויה שקטה יותר עדיף לבחור את החדרים הפונים לחצר הפנימית.

שימו לב שחלק מהחדרים דורשים הליכה ארוכה במסדרונות המלון. ישנם אורחים שמעדיפים את החדרים הקרובים יותר לכניסה. אורחים רבים גם העדיפו לבחור באגף הישן יותר של המלון.

בדקו זמינות חדרים

לאתר המלון

מלון ריץ קרלטון

עוד מלון פאר מהמובילים בברלין עם מיקום נהדר, ספא, בריכה וחדרים מרשימים שלצדם חדרי אמבטיה משיש.

מלון ריץ קרלטון שנמצא בכיכר פוסטדאמר פלאץ מציע בין היתר מיטות ומצעים באיכות גבוהה ובעיצוב קלאסי. חדרי האירוח משקיפים לעבר כיכר פוסטדאמר פלאץ או פארק טירגארדן (Tiergarden Park), שתי בחירות נפלאות. בנוסף לחדרי האמבטיה הפרטיים תיהנו גם מרצפה מחוממת ומבקבוק מים ללא תשלום.

עוד נספר לכם כי למלון ריץ קלרטון איזור בריאות יפהפה שבו בריכה מקורה עם תקרת קריסטל נוצצת ואליו מתוספת סאונה, אמבט עיסוי ומרכז כושר. מסעדת הבראסרי Desbrosses כוללת טרסה ומגישה מאכלי גורמה מהמטבח הצרפתי. תוכלו ליהנות מיינות משובחים בבר Curtain.

אגב, בביקורו הראשון בעיר כנשיא ארצות הברית בחר נבחר עבור ברק אובמה המלון הזה.

בדקו זמינות חדרים

מלון Palace Berlin

המלון המפואר הבא ברשימה שלנו נמצא במערב העיר, ליד איזור גן החיות. רוב המבקרים במלון הזה הם לאו דווקא תיירים מן השורה אלא אנשי עסקים שהגיעו לעיר כדי לסגור עיסקה או לקדם את הביזנס שלהם.

כמובן שגם להם מוצע ספא, סאונה, מרכז כושר ובריכת שחייה יוקרתית. יש כעשרים חדרי קונפרנס לצורך ועידות ומפגשי עסקים.

תוסיפו לזה גם לובי מפואר ובר ותקבלו את הבחירה המושלמת עבורכם אם גם אתם באתם לברלין כדי לשלב עסקים ופלז'ר.

בדקו זמינות חדרים

וולדורף אסטוריה

מלון וולדורף אסטוריה ברלין (Waldorf Astoria Berlin) הוא אחד ממלונות היוקרה המועדפים על אורחים שמחפשים מלון במערב העיר, (כמו למשל על האורח ביבי נתניהו שבחר להתארח בו באחד מביקוריו בברלין). המיקום בסמוך לשדרת הקניות היוקרתית קורפורסטנדאם (Kurfürstendamm) בוודאי רק מוסיף לאטרקטיביות. חוץ מעיצוב בסגנון אר דקו מודרני תיהנו ודאי גם מטיפולים בספא המלון, שהינו ספא ה-Guerlain הראשון בגרמניה ובו גם בריכה מקורה.

בחדרים טלוויזיות גדולות בעלות מסך שטוח ומערכת בידור. גם הנוף פנורמי לעיר לא יאכזב אתכם בעיקר כשזה מגיע עם חלונות מהרצפה עד התקרה. בקומות העליונות מחכות לכם הסוויטות הכי גבוהות בעיר ולחלקן טרסה פרטית.

מה עוד תגלו במלון וולדורף אסטוריה? את מסעדת ROCA שמגישה מנות בצלחות קטנות עם תחושה של בישול ביתי כפרי. חלק מהתפריט ניתן לקחת גם בטייק אווי. גם בר בשם Lang Bar מחכה לכם אם תחפצו במשקה.

מלון וולדורף אסטוריה
מלון וולדורף אסטוריה

בנוסף במלון גם חדר כושר וספרייה בקומה ה-15 שבה אפשר גם לקרוא בנחת וגם להתרשם מברלין מגובה רב.

התחנה המרכזית של ברלין נמצאת במרחק של 8 דקות נסיעה מהמלון.

אורחים ישראלים שהיו במלון לא חסכו בתשבוחות על היוקרה והשירות. למשל, ביקורת של אנונימי באתר בוקינג: וואו, פשוט מלון מדהים אין מה לומר. הצוות מדהים, המיקום, הכל ממש קרוב. מנקים את החדר פעמיים ביום, בבוקר ובערב פותחים לך את המיטה שתוכל לישון בנוחות. פשוט מלון מדהים. היינו בחדר בקומה 15 חדר גדול ממש משקיף על כל ברלין.

בדקו זמינות חדרים

פטריק הלמן שלוסהוטל

אם עד עכשיו הצגנו מלונות שידעו להתיישב על הצמתים התיירותיים המבוקשים של ברלין, פטריק הלמן שלוסהוטל מבקש לספק חוויה יוקרתית חוץ עירונית כשהוא מתבסס על המיקום "הטבעי" שלו הלא הוא יער גרונוואלד (בגרמנית, היער הירוק).

הוילה הויקטוריאנית שמהווה את המבנה הראשי מצליחה כבר מהרגע הראשון שבו האורחים נכנסים אליה לנתק אותם מההמולה העירונית ולהחליף אותה ברוגע אל-זמני וזאת מבלי לוותר על היוקרה שאותה מציעים המלונות המרכזיים.

ציורי השמן והשנדלירים בלובי יזכירו לכם שזה לא עוד מלון רגיל. אמנם מבחינת הגודל זהו יותר "מלון בוטיק" מאשר מלון פאר דוגמת דה רומא או אדלון קמפינסקי אך לתיירים שמבקשים לעצמם את הלוקסוס הגבוה ביותר, שלוסהוטל הוא שם מוכר ומבוקש.

בדקו זמינות חדרים

לאתר המלון

סוהו האוס

פירגנו לאנשי העסקים ולעשירי העיר ועכשיו הגיע הזמן לפרגן גם לקהל תיירותי צעיר, יצירתי ומצליח. עבורם מחכה הסוהו האוס שנמצא לא רחוק מכיכר רוזה לוקסמבורג.

חוץ מחדרים שפונים לאנשים שמעריכים עיצוב מהוקצע יש גם נוף נהדר מהבריכה (שעל הגג…) אל כיכר אלכסנדרפלאץ. כיכר אלכסנדרפלאץ היא אולי לא אחד מהמקומות הבטוחים ביותר בעיר, לפחות על פי הסטטיסטיקות של המשטרה המקומית (סליחה שאנחנו מערבבים את ענייני היום יום בחופשה הבאה שלכם) אולם כדאי לזכור שזהו צומת מרכזי של העיר וכמו בכל עיר גדולה גם לו יש בעיות.

נסיים בתשבוחות ששמענו על הלובי והבר של הסוהו שיש אומרים כי שווה להיכנס למלון רק כדי לראות אותם. מי שהופך לחבר של הסוהו יכול ליהנות מהטבות גם בשאר סניפי הרשת באירופה ובאמריקה.

לאתר המלון

חזור למעלה

ברלין עם ילדים

(ערך זה נכתב על ידי אייל נחשון)

ברלין מתאימה לכל גיל, היא עיר ידידותית מאוד לילדים ומשפחות. תמצאו בה מבחר גדול של אטרקציות לילדים החל מפארקים, מוזיאונים מיוחדים לילדים, גני חיות, גני משחקים ייחודיים, מיני גולף, פעילויות טיפוס ואפילו בתי קפה לילדים.

הנה כמה הצעות לגלות את העיר עם ילדים:

מוזיאון האשליות האופטיות

המוזיאון מציע אשליות אופטיות מיוחדות ובשלל צורות, למשל, הולוגרמות, מנהרות אור ומיצגים שיקראו תיגר על התפישה הוויזואלית שלכם.  זהו מוזיאון מהנה מאד לכל הגילאים.

Museum der Illusionen Berlin
Karl-Liebknecht-Str. 9, 10178 Berlin

Mercedes Welt berlin

במתחם של חברת הרכב הגרמנית ישנם תכנים לילדים כמו בית ספר לנהיגה המאפשר לילדים מכיל חמש ומעלה להתנסות (כמעט) בנהיגה ברכב. במקום גם מוזיאון רכב המציג את ההיסטוריה של החברה ואפילו סימולטור של פרומולה -1.

mercedes-406290_1920

Mercedes-Welt am SalzuferSalzufer

10587 Berlin

Tel:+49 30 3901 00

טיסה בכדור פורח

ממש מעל ברלין ניתן לנסוק לשמיים בכדור פורח – חוויה מיוחדת לכל המשפחה. הנוף הפנורמי והיפהפה יאפשר לכם לראות את מרכז ברלין, מגדל הטלוויזיה, פוטסדאמר פלאץ, שער ברנדנבורג ואת שרידי חומת ברלין וכל זאת מגובה של 150 מטר.

WELT Balloon Berlin

ברלין המיניאטורית – Little Big City

כמו גוליבר בארץ הגמדים תוכלו לבקר בברלין בקנה מידה של 1:24 ולהרגיש גדולים אפילו ליד מגדל הטלוויזיה. במקום, דגמים אינטראקטיביים המציגים את ברלין במרוצת שבע תקופות היסטוריות של העיר – ועם תשומת לב לפרטים.

תוכלו למשל לראות דמויות חשובות מעברה של העיר כגון אלברט איינשטיין רוכב על אופניו בכיכר פוטסדאם או אירועים משמעותיים כמו בניין הרייכסטאג העולה בלהבות בשנת 1933.

הדגמים, אגב, עוצבו בעזרתו של מוזיאון מאדאם טוסו מלונדון.

לפרטים ורכישת כרטיסים

Panoramastraße, 1a 10178, Berlin

בלקלייט מיניגולף ברלין

מסלולי גולף מיניאטורי לכל המשפחה בתאורה מיוחדת הלוקח אתכם לסיור ברחבי ברלין עם תפאורות כמו שער ברנדנבורג או עמוד הניצחון, מסלולים נוספים כגון כמו הליכה על הירח או תא הטייס של ספינת חלל מחכים לכם גם.

Blacklight-Miniature Golf Berlin

​Görlitzer Str. 1, 10997 Berlin

גן החיות של ברלין

אחד מגני החיות הגדולים באירופה ומבחינת מספר המינים החיים בו הגדול בעולם עם מעל ל-1,500 מינים  וכ-14,000 בעלי חיים.

אחד המינים הנדירים בגן הוא זוג פנדה ענק (מנג-מנג וג׳יאו קינג), רק 1,000 מסוגו חיות בטבע בדרום סין. הפנדות הוענקו לקנצלרית גרמניה כמחווה מיוחדת מידי נשיא סין. בגן החיות גם אקווריום ענק.

Zoologischer Garten

Hardenbergplatz 8, 10787 Berlin

״לגולנד״ –  Legoland Discovery Centre

חלומו של כל ילד. ולפעמים גם של מבוגרים. החוויה האולטימטיבית לחובבי הלגו, היכולים לבלות יום שלם בין 5 מיליון אבני לגו וכל מה שאפשר לבנות מהן…

Legoland Discovery Centre

​Potsdamer Straße 4, 10785 Berlin

ברלין ג׳אמפ האוס

״בית הקפיצה״ מציע את אחת הטרמפולינות הגדולות ביותר בגרמניה, עם שטח כולל של מעל 4,000 מ"ר ויותר מ 120 טרמפולינות בשבעה מתחמי כיף ופעילויות שונים. כולל טרמפולינת כדורסל למי מכם שרוה להטביע בענק. חוויה לגדולים ולקטנים.

Jump House Berlin

Miraustraße 38, 13509 Berlin

מוזיאון למשחקי מחשב- Computerspiele Museum

מוזיאון מקורי המוקדש למשחקי מחשב.

Computerspiele Museum

Karl-Marx-Allee 93A, 10243 Berlin

פעילויות טיפוס לילדים – BergWerk

פארק טיפוס מקורה הגדול באירופה המציע מסלולי טיפוס מרשימים, גשרים והרפתקאות לכל המשפחה. אין צורך בידע מוקדם, ניתן לבקר במקום בכל מזג אוויר ובכל השנה.

טיפ: שאתם נועלים נעליים נוחות ומגנות, בגדים מתאימים לפעילות ספורטיבית. יש לחשב לפחות שעתיים וחצי עבור הביקור במקום.

BergWerk

Stendaler Str. 25, 12627 Berlin

פארק החיות של ברלין – Tierpark Berlin

גן חיות הרפתקני לכל המשפחה עם יותר מ -9,000 חיות -אקזוטיות מכל העולם, טירה היסטורית ואטרקציות לילדים.

Tierpark Berlin

Am Tierpark 125, 10319 Berlin

מוזיאון הילדים – Labyrinth Kindermuseum

הפעילות מספר אחת לילדים בברלין. עם תערוכות אינטראקטיביות, מבוכים המעודדים חשיב חיפוש וגילוי, לילדים בגילאי3-11.

Labyrinth Kindermuseum

Osloer Str. 12, 13359 Berlin.

בית קפה מיוחד לילדים – Café Schönhausen

בית קפה מיוחד לילדים עם פינות משחק, שולחנות המשנים צורה ושלל אטרקציות וחדרי משחק לילדים בזמן שהמבוגרים שותים כוס קפה בניחותא.

Café Schönhausen

Florastraße 27, 13187 Berlin

מוזיאון מאדאם טוסו ברלין – Madame Tussauds Berlin

מוזיאון השעווה המפורסם בגרסא הברלינאית: אלברט אינשטיין, ג'ורג' קלוני, רונלדו, כוכבי ״מלחמת הכוכבים״ אנה פרנק, פרוייד ואנג'לה מרקל מחכים לכם כבר שם.

Madame Tussauds Berlin

Unter den Linden 74, 10117 Berlin

מוזיאון הנקניקיות – Deutsches Currywurst Museum

במוזיאון צבעוני זה תוכלו לגלות את הסודות מאחורי הנקניקייה היא המאכל הגרמני האהוב ביותר ומוזיאון זה מוקדש כולו לנקניקיות. הילדים המבקרים במוזיאון יוכלו להיות בעלי דוכן נקניקיות לרגע ולשחק במשחקים שונים הקשורים לתחום האוכל.

Deutsches Currywurst Museum

Schützenstraße 70, 10117 Berlin

הדאנג׳ן של ברלין – Berlin Dungeon

הדאנג׳ן של ברלין ייקח אתכם למסע מפחיד ומצחיק אל ברלין של ימי-הביניים ולמפגש פנים מול פנים עם הטיפוסים המוזרים שאכלסו אותה.

**לא מתאים לכל הילדים. נא בדקו לפני ההגעה שהתוכן מתאים לילדים שלכם. **

Berlin Dungeon
Spandauer Str. 2, 10178 Berlin

חנויות מיוחדות לילדים

 מרכז המבקרים של חברת השוקולד Ritter Sport.

Französische Straße 24, 10117 Berlin

בית החרושת לסוכריות Bonbonmacheri.

Oranienburger Str. 32, 10117 Berlin

אטרקציות נוספות:

שייט בנהר השפרה

פארק טירגארטן – Tiergarten

תצפית על ברלין – Panoramapoint Berlin

פורום ברלין למטיילים

[bsp-display-topic-index show='5' forum ='4155']

השאר תגובה