28 אטרקציות בברלין שמחכות לכם בשנת 2022

המלצות ברלין

תוכן זה זמין גם ב: English (אנגלית) Italiano (איטלקית) polski (פולנית)

דלגו על התור וקראו מייד על אטרקציות בברלין שמעניינות אתכם: מוזיאונים + תרבות ואמנות אי המוזיאונים, איסט סייד גאלרי, הפילהרמונית של ברלין שייט נהר השפרה קולינריה סיור טעימות בעברית היסטוריה והנצחה אתר הזיכרון לחומת ברלין, מחנה זאקסנהאוזן,  אתרי ההנצחה ליהודי העיר (כולל אנדרטת השואה), הרייכסטאג, אתר הזיכרון לחיילים הרוסים, מוזיאון ה- DDR  אטרקציות מרכזיות שער ברנדנבורג, מגדל הטלוויזיה, כיכר פוטסדאם סיורי היכרות בעברית הטיולים של נדב, אמיר בברלין טבע ופארקים טמפלהוף, טירגארטן, פארק ויקטוריה, יער גרונוואלד וטויפלסברג קניות והנחות קניונים שווקים ופשפשים מאואר פארק,  עם ילדים גן החיותלגולנד, מאדאם טוסו, בילוי ופנאי  אייס בר מחוץ לעיר דרזדן, פוטסדאם שכונות שכונת קרויצברג

נספח מיוחד: איפה ללון בברלין?

מבצעים עכשוויים: 25% הנחה, עד ה-9 בינואר על סיור סגווי בעקבות שווקי כריסמס ואטרקציות מרכזיות בעיר. לפרטים

אי המוזיאונים

חמישה מוזיאונים ששוחזרו לאחר שנהרסו במלחמת העולם השנייה. מדובר במוזיאון פרגמון, נויה מוזיאום, אלטה נציונל גלרי, אלטס מוזיאום וגם מוזיאון בודה. אוצר עצום של פריטים ועתיקות בעלי ערך מתקופות שונות בהיסטוריה ומחלקים שונים בעולם.

אי המוזיאונים הוא אחת האטרקציות הבולטות בברלין בעיקר לרכישה מוקדמת של כרטיסים. יש אפשרות לקנות פס כלומר כרטיס כניסה לכל המוזיאונים האלה ישירות לסמארטפון שלכם. הכרטיס כולל גם דילוג על התור לחלק מהמוזיאונים. מוזיאונים שלא ניתן לדלג על התור בהם עם הכרטיס המסוים הזה הם מוזיאון פרגמון והנוייס מוזיאום, המוזיאון החדש, אבל גם ככה מדובר בעסקה משתלמת בסך הכל שלא עולה הרבה. החל מ-18 בלבד. רכישה של כרטיסים בנפרד לכל אחד מהמוזיאונים עולה כ- 10 אירו למוזיאון בערך. 

אי המוזיאונים בברלין

אם אתם מתעקשים לדלג על התור גם בפרגמון ובמוזיאון החדש תוכלו למשל לעשות זאת בסיור מודרך באנגלית, בעלות של 59 אירו למשתתף. בסיור הזה תשמעו ממדריך מומחה הסברים על שני המוזיאונים הללו וגם תקבלו פס ליתר המוזיאונים שנמצאים במתחם.

לחברת ויאטור שמשווקת את הסיור האחרון יש גם מוצר מיוחד, כרטיס ברלין וולקאם קארד ייעודי לאי המוזיאונים. הוא יעלה לכם 46 אירו (יותר מפי שניים מהכרטיס הבסיסי ביותר של וולקאם קארד) אבל יכסה קרוב לוודאי על כל הצרכים התיירותיים שלכם הקשורים למוזיאונים במקום זה.

אתר אינטרנט

איך להגיע?

בנוסף לאי המוזיאונים פועלים בברלין עוד מוזיאונים רבים ובנושאים מגוונים, החל ממוזיאון לטופוגרפיה של הטרור ועד למוזיאון הנקניקיות. בכתבה הזאת תוכלו למצוא רשימה של מוזיאונים מומלצים בברלין.

נהר השפרה

אם אתה רוצים לראות כמה שיותר מברלין אבל הזמן שלכם מוגבל, שייט בנהר השפרה של ברלין הוא הדרך האידיאלית לספוג כמה שיותר מהעיר.

תוכלו לצאת לסיור בן שעה שיעביר אתכם ממתחם הרייכסטאג (בניין הפרלמנט הגרמני) דרך הרובע הממשלתי החדש עד לבית התרבויות העולמי Haus der Kulturen der Welt.

עוד אטרקציות שתראו בזמן השייט, לותרברוק (גשר לותר), שלוס בלווי (ארמון בלוויו), עמוד הניצחון, Siegessäule, התחנה המרכזית החדשה, קתדרלת ברלין, אי המוזיאונים וגם רובע ניקולאי, אזור המגורים העתיק ביותר בברלין.

עלות, 17 אירו למשתתף.

לפרטים והצטרפות

למי שרוצה להעמיק ולשקוע עוד לאווירת העיר דרך שייט על נהר השפרה, קיים גם סיור של שעתיים וחצי שעולה 22 אירו למשתתף.

לפרטים והצטרפות

שייט על נהר השפרה בברלֿין
שייט על נהר השפרה בברלין. לספוג מהעיר

שכונת קרויצברג

רובע קרויצברג הוא אחד האזורים המגניבים ביותר של העיר הן מבחינה קולינרית והן מבחינה תרבותית. סיור ערב של שלוש שעות שכולל אוכל, אמנות רחוב ובעיקר שיטוט מהנה באזור קרויצברג יעזור לכם להגדיר את ברלין. הסיור כולל בין היתר טעימות כמו נקניקיית קארי או מטעמים טורקיים ואפשרות להתרשם ולצלם את הגרפיטי שעל הקירות, הטיול הזה יוצא בקבוצות של עד 12 איש, בשפה האנגלית בלבד והעלות החל מ- 65 אירו למשתתף. 

לא רק קרויצברג מגניבה בברלין, יש עוד כמה שכונות שכדאי להכיר. כתבנו עליהן כאן. 

סיור קולינרי בעברית

ישראלים שמגיעים לברלין יכולים ליהנות מעיר שמותאמת לתייר הישראלי יותר מכל עיר אחרת באירופה וזאת בזכות הרבה מאוד תל אביבים, ירושלמים, חיפאים (ויוצאי ערים נוספות בארץ) שהשתקעו בה בעשור האחרון, עם דגש על בעלי נטייה לתחומי האמנות והתרבות. זה אומר שהתרבות והאמנות המקומית כמו גם סצינת האוכל וחיי הלילה מכוסות כאן היטב על ידי מדריכים דוברי עברית שישמחו לארח אתכם לכמה שעות אצלם בעיר ולגלות לכם את הסודות שהם עצמם גילו לאורך מספר שנות מגורים כאן. את הטיפים ובעיקר את המנטליות המוכרת לא תוכלו למצוא אצל שום מדריך מקומי דובר אנגלית או גרמנית.

איתי נוביק סיור קולינרי בברלין
איתי נוביק (משמאל)

אחד המדריכים המצליחים בעיר הוא איתי נוביק, מומחה קולינרי שעשה את כל הדרך מישראל, דרך מילאנו ועד ברלין והפך לאושייה ישראלית מקומית עם פרסום גם בעיתונים המקומיים. נוביק מציע סיור פרטי עם מגוון טעימות ובניגוד למדריכים שאין להם רקע אמיתי בתחום, לטייל עם נוביק זה כמו להיכנס לסט של התוכנית מאסטר שף. השיטוט איתו בעיר הוא חוויה בפני עצמה וזה עוד לפני שהגענו לחוש הטעם שלכם ולמאכלים המיוחדים שספק רב אם תוכלו להכיר בלעדיו.

להזמנת סיור קולינרי עם איתי

בשניים בנובמבר יערוך איתי מפגש זום כאן באתר זמן מקומי ואתם מוזמנים להצטרף. נושא המפגש, ברלין בחודשים נובמבר ודצמבר, לאן כדאי ללכת, מה לאכול, מתי להגיע, מתי לא וכל מה שקשור לחופשת החורף שלכם בעיר.

קישור למפגש

אתר הזיכרון לחומת ברלין

לא רחוק ממאואר פארק נמצא אתר הזיכרון לחומת ברלין. זה המקום שבו תוכלו להתרשם לא רק ממקטע של החומה האמיתית שהשתמר אלא גם להבין איך נראו החיים בתקופה שבו הייתה רצועת מוות בין ברלין המערבית לבלין המזרחית, לגלות את מגדל השמירה והתצפית, ולהתרשם מהביצורים שדאגו לשמור בעיקר את המזרח גרמנים בצד שלהם. יש עוד הרבה אינפורמציה ומידע מעניין שנמצא באתר ובהחלט מדובר בביקור מוצדק שייתן לכם תמונה בהירה ומקיפה יותר מאשר ביקור באיסט סייד גלרי.

פעילויות וסיורים באיזור חומת ברלין

איסט סייד גאלרי

ואם הזכרנו את איסט סייד גלרי, לא נקפח את אתר החובה הזה. בעצם יש לכם פה אפשרות נוספת לחוות את חומת ברלין דרך פילטר אומנותי. מדובר בחלקים של החומה המקורית שרוססו בגרפיטי וביצירות אומנות של ממש. המקטע רץ לאורך נהר השפרה ומהווה את הגלריה הפתוחה המעניינת ביותר בברלין ואחת המוכרות בעולם. יש סיורים מודרכים שמגיעים לכאן וזוהי נקודה מומלצת בכל טיול לברלין.

איך להגיע?

פעילויות וסיורים באיזור איסט סייד גאלרי

טמפלהוף

בתקופת המתיחות בין המזרח והמערב בברלין שדה התעופה טמפלהוף שימש אתר שאיפשר לחבר את מערב ברלין הנצורה עם העולם החופשי וזאת בעזרת רכבות אוויריות שהביאו והוציאו מטענים. שדה התעופה העצום הזה היה אחד המבנים הגדולים בעולם בתקופה שבה נבנה, טרום המלחמה. כיום מדובר בשדה תעופה נטוש והשטח העצום הפך אותו לפארק פופולרי ביותר בברלין שמאפשר למי שרוצה להתרחק מהעיר ההומה את האפשרות להטיס את העפיפון שלו בשקט מעל שדות ירוקים.

אתר אינטרנט

איך להגיע?

אטרקציות בברלין
פארק טמפלהוף Some rights reserved by varnent

אתרי ההנצחה ליהודי העיר והמוזיאון היהודי

אי אפשר לדבר על הנצחה וזיכרון בברלין מבלי לגעת בנושא היהודי הקרוב אלינו. יש בעיר שלושה אתרים שדורשים ביקור, לא רק של יהודים אלא של כל אזרח בעולם. הראשון והמוכר לכם בוודאי הוא אתר ההנצחה ליהודים שנרצחו בשואה – אותו מבנה של קוביות בטון בגדלים משתנים שמשתרע על שטח נרחב במיקום מרכזי בעיר וזוכה לתשומת לב רבה. מלבד אתר ההנצחה קיים גם המוזיאון היהודי עם תצוגות רבות בין היתר של משפחות יהודיות שחיו בעיר לפני השואה. האתר השלישי הוא מוזיאון הטופוגרפיה של הטרור. כל האתרים הגרמנים מרפררים לא רק לקורבן אלא גם לבעל האחריות – הגרמנים עצמם או לפי הנראטיב שלהם, המשטר הנאצי של אותן שנים.

איך להגיע?

פעילויות באיזור אתר ההנצחה ליהודי ברלין

אנדרטת השואה בברלין
By Txalapartari – Own work, CC BY 3.0

סיורי היכרות בעברית

ברלין נתברכה במספר מרשים, על גבול האינסופי של מדריכים בשפה העברית. עד לתקופת הקורונה פעלו כאן עשרות מדריכים וגם כמה חברות שריכזו את כל העסק. כיום הממדים צנועים יותר, לפחות בינתיים ועד לחזרת התיירות הישראלית במלוא עוזה.

שתי חברות שמציעות סיורי היכרות מובילים הן חברת הטיולים של נדב וחברת אמיר בברלין. עד לפני המשבר כל אחת מהן הוציאה סיור היכרות יומי שהיה פתוח לכל ובדרך כלל התמלא עד תום. כיום תצטרכו להסתפק בסיור פרטי שאמנם עולה יותר אבל מתאים יותר לתקופת הקורונה. הסיור של נדב מוצע ברגל או ברכב והוא נמשך שלוש שעות. אפשר לבחור רכב רגיל או קבריולט כשהעלות הכוללת של התענוג, 150 אירו. כל שעה נוספת עוד 25 אירו והעלות של הרכב, אם בחרתם בסיור פרטי ממונע, עוד 60 אירו.

הסיור הפרטי של אמיר גמיש מבחינת השעות. משך הזמן המומלץ הוא חמש שעות אבל תוכלו לצאת לסיור תמציתי יותר או דווקא מעמיק יותר ואפילו להרחיק אל מחוץ לעיר, למשל לפוטסדאם. הסיור הזה עולה 330 אירו לקבוצה של חברים או משפחה כשהאיסוף הינו מבית המלון שלכם, בשעה הנוחה לכם.

בשני המקרים תיהנו מביקור זריז יחסית במיטב האטרקציות של העיר ותרגישו קצת פחות בעיר זרה וקצת יותר בבית.

לפרטים על הסיור הפרטי של נדב

לפרטים על הסיור הפרטי של אמיר

הרייכסטאג

הגענו לבניין הפרלמנט המרשים בעל כיפת הזכוכית. כיפת הזכוכית היא חלק חדש של הפרלמנט והיא נבנתה על ידי ארכיטקט בריטי. הפרלמנט הגרמני יושב בבניין הזה ואתם יכולים להגיע ולסייר בכיפה, להשקיף על הרובע הפרלמנטרי של ברלין ולהתרשם מהמקום המיוחד. זה רלוונטי כל עוד אתם זוכרים להזמין מבעוד מועד, אחרת הסיכוי שלכם להיכנס באופן ספונטני קטן למדי לאור מספרם הרב של התיירים המתעניינים באטרקציה הבולטת הזאת.

סיור אטרקציות בברלין (באנגלית) יגלה לכם גם את הרייכסטאג בעלות של החל מ- 16 אירו. יש גם בעברית ואפילו מבחר מרשים של חברות ומדריכים.

 

פעילויות ודברי לעשות באיזור הרייכסטאג

מוזיאון ה-DDR

ההיסטוריה של ברלין היא כמובן גם תקופת המלחמה הקרה והמוזיאון המוקדש ל-DDR (מזרח גרמניה) הוא דרך מעולה להשקיף פנימה לתוך התקופה הזאת. מטרת המוזיאון להראות את החיים הלא פשוטים שנוצרו בימי השלטון הקומוניסטי במזרח גרמניה וההשלכות הישירות כמו ניסיונות הבריחה מצד לצד, שיטות ריגול, איסוף מידע על אזרחים וכן הלאה. מקום מעניין גם לחובבי הנוסטלגיה והאספנים למיניהם.

לרכישת כרטיסים אונליין

מוזיאון ה-DDR
מוזיאון ה-DDR

לגו לנד

זמן לדבר גם על ברלין עם ילדים. אטרקציה אהובה בברלין שפתוחה מהשעה 10:00 עד 19:00 מדי יום היא לגולנד, המיועדת לילדים בגילאי 3 עד 10 (אבל זה לא אומר שאתם המבוגרים מוכרחים להתרחק מאבני הלגו הנחשקות ולא לנסות קצת בעצמכם…). חובבי טריוויה ישמחו ללמוד שמקום יש חמש מיליון קוביות לגו והרבה הזדמנויות לפתח את הדמיון. בלגו לנד תמצאו גם דגם של ברלין, מיני ברלין, שעשוי משני מיליון קוביות.

אפשר לרכוש כרטיסים לטלפון ולדלג על התור (פשוט להראות את הטלפון בכניסה ללגולנד). חוויה מוצלחת בסך הכל למי שבעניין. המחיר הוא בין 15 ל-20 אירו.

אם כבר מדברים על אטרקציות לילדים הנה רשימה שפירסמנו ובה מגוון אפשרויות נוספות והנה עוד רשימה, רק כדי שלא תגידו שאנחנו מזניחים את הילדים שלכם.

איך להגיע?

מאדאם טוסו ברלין

מוזיאון מאדאם טוסו בברלין מאפשר לכם לקחת סלפיז עם יותר מ-120 דמויות משלל תחומים, החל ממוזיקאים דרך שחקנים, ספורטאים ועד פוליטיקאים, חלקם מוכרים לכם וחלקם בעלי תהילה מקומית יותר. חוץ מהסלבריטיס הקלילים וכיאה למוזיאון בברלין, גם דמויות רציניות יותר כמו קארל מרקס ואנה פרנק או ברטולד ברכט זוכים לכבוד.

גם כאן מדובר באטרקציה שניתן לרכוש עבורה כרטיסים דרך הטלפון שלכם כשהמחיר בין 20 ל- 25 אירו.

איך להגיע?

מאדאם טוסו ברלין
מאדאם טוסו ברלין

אוטובוס עולים יורדים, hop on hop off

 לא בטוח שזאת אטרקציה בפני עצמה, אבל זוהי ללא ספק אחת הדרכים הטובות ביותר להתרשם מהאטרקציות הרבות שיש לברלין להציע. בכל עיר שהיא גם אתר תיירות פופולרי תמצאו את אוטובוס התיירים נקרא הופ און הופ אוף או בעברית "עולים יורדים מתי שרוצים". יש כמה חברות שמפעילות אוטובוסים כאלה ואנחנו ממליצים ללכת על נסיעה שבה יש הדרכה חיה ולא הקלטה.

באוטובוס הזה למשל, תוכלו לגלות את פוטסדאמר פלאץ, אי המוזיאונים, שדרות אונטר דר לינדן, שער ברנדנבורג, רובע הממשל, אנדרטת השואה, התחנה המרכזית של ברלין, רחוב הקניות קודאם, אוניברסיטת המבולדט ואתרים מעניינים נוספים.

אסור לעשן על האוטובוס הזה אבל מותר לבוא עם הכלב. הסיורים מתחילים בשעה 9:30 בבוקר. המסלול המלא של הנסיעה אורך שעתיים אבל כאמור אתם יכולים לרדת ולעלות במשך יום אחד ככל שתרצו.

ניתן לבטל את הכרטיס עד  24 שעות לפני תחילת הפעילות. זהו כרטיס אלקטרוני שמגיע לסמארטפון ויעלה לכם 19 אירו. 

לפרטים

אתר ההנצחה הסובייטי

אתר הזיכרון לחיילים הרוסים (ברית-המועצות דאז) הוא אתר שישראלים נוהגים לפסוח עליו אבל נחשב לאחד הבולטים מבין האטרקציות של ברלין. אתר עצום שבה קבורים 5000 חיילים חיילי הצבא האדום (מתוך מיליונים שנהרגו במלחמה). על פי הצד הרוסי, האדמה שבה קבורים החיילים הובאה במיוחד מרוסיה כדי שעצמות החיילים לא יזכו למנוחה אחרונה בתוך אדמה גרמנית. אחת לשנה יש צעדה לאתר ולפעמים מתעורר גם פולמוס לגבי אירועי מוזיקה שהמקומיים עורכים במקום.

איך להגיע?

שער ברנדנבורג

אומנם האטרקציה הזאת לא מופיעה ראשונה ברשימה שלנו אבל בכל רשימה שמבוססת על פופולריות, זאת כנראה צריכה להיות הראשונה בסדר. שער ברנדנבורג שראשיתו במאה ה-18 הוא כיום סמל של איחוד גרמניה למרות שהיה פה הרבה לפני חלוקת גרמניה. לידו נמצאת כיכר פריז ואליה נושק מלון אדלון המפורסם והשגרירות האמריקאית. גם האקדמיה לאומנויות נמצאת כאן. בכלל הרבה מאוד פעילות פוליטית וציבורית עשויה להתחיל כאן בכיכר שנחשבת לסמל העיר ברלין.

פעילויות ודברים לעשות באיזור שער ברנדנבורג

שער ברנדנבורג ישראל
שער ברנדנבורג ועליו דגל ישראל

מגדל הטלוויזיה

אטרקציה שגם אם אתם לא מבקרים בה או מגיעים במיוחד עד אליה, לא תוכלו להימלט ממנה מפני שהיא נראית מנקודות רבות בעיר. מדובר במבנה שבנו המהנדסים המזרח גרמנים בניסיון להוכיח את היתרון שלהם בתחרות הטכנולוגית בין המזרח והמערב. במערב כינו בעבר את כדור הדיסקו שבקצה המגדל בשם "נקמת האפיפיור" בעקבות הופעת צלב בכל פעם שקרני השמש פגעו במבנה. למה נקמה? כי המזרח היה חילוני ואתאיסטי ואף אחד לא התכוון לייצר אפקט בעל משמעות דתית. עוד במגדל למעלה, מסעדה מסתובבת. יש בברלין מסעדות טובות יותר אבל אף אחת לא מציעה כזאת פנורמה.

לרכישת כרטיסים – מגדל הטלוויזיה ללא תור

טיפ: את האטרציה הזאת תוכלו לחגוג גם בארוחת צהריים של שתי מנות שמוגשת לכם בגבהים. ואם אתם באוירה רומנטית, אז יש גם אופציה לארוחת ערב (3 מנות). 

מאואר פארק

נמשיך עם יעד שמח וקופצני וזה מאואר פארק שנמצא לא רחוק מאתר הזיכרון לחומת ברלין. למעשה כל שבוע יש פה חגיגה כשהיום שאליו ואתם צריכים לכוון הוא תמיד יום ראשון. עשרות אלפים מגיעים לאזור כדי ליהנות משוק הפשפשים, מתחם המזון וכמובן מההפעלה המוזיקלית הידועה שבה אולי גם אתם תזכו לשיר מול קהל גדול ומריע. חוויה תוססת וצבעונית שלא כדאי להחמיץ.

איך להגיע?

פעילויות ודברים לעשות באיזור מאואר פארק

מאואר פארק
ya po guille on Flickr, CC

הפילהרמונית של ברלין

עוד מבנה מרשים למדי אם כי חדש באופן יחסית הוא בניין הפילהרמונית של ברלין. לחובבי הז'אנר מדובר בחוויה יוצאת מן הכלל שכן לכאן מגיעות תזמורות מכל העולם. אחרים יכולים פשוט להתרשם מהארכיטקטורה של הבניין.

אתר האינטרנט של הפילהרמונית של ברלין

יער גרונוואלד ואתר טויפלסברג

אנחנו נעים מערבה ומגיעים ליער גרונוואלד. יער בשטח גדול למדי שבו יש חזירי בר וציפורים מסוגים שונים. כאן באזור שכנה גם תחנת האזנה אמריקאית על מקום שנקרא כיום טויפלסברג, הר השטן בגרמנית. המערב גרמנים יצרו מאשפה שהצטברה בעיר בעקבות המלחמה הר גבוה שהתגלה בהמשך כאתר שמאפשר האזנה משופרת למה שנעשה בצד המזרחי של העיר. האמריקאים עזבו לפני שנים רבות וכיום מדובר באתר עלייה לרגל לחובבי גרפיטי או מטיילים שמחפשים את הצד היותר איזוטרי של העיר.

Some rights reserved by deErisch

כדורי הגולף הענקיים שתראו במקום כיסו בעבר על אנטנות ונועדו לא רק להגן עליהם אלא גם להסתיר את הכיוון שאליו הן מופנות או את הצורה הייחודית שלהם.

פעילויות וסיורים באיזור

טירגארטן

היעד הבא קצת מבלבל שכן השם שלו טירגארטן פירושו פארק החיות אבל גן החיות הוא בכלל ישות אחרת בקצה הפארק. לטירגארטן תוכלו להגיע בעיקר כדי להירגע בסביבה עם הרבה עצים, צמחיה ירוקה ואנשים שהגיעו ממש כמוכם כדי לתפוס שלווה בתוך הפארק האורבני הזה שהיה בעבר חלק ממערב ברלין לפני האיחוד.

אתר אינטרנט

פעילויות ודברים לעשות באיזור טירגארטן

פארק ויקטוריה

ויקטוריה פארק בשכונת קרויצברג לא נוטה להיכלל ברשימות של אתרי חובה אבל אנחנו מוסיפים אותו לרשימה מכיוון שמדובר בפארק קטן יחסית וחביב שנמצא בלב שכונה מאוד נחשבת וטרנדית היא שכונת קרויצברג. הפארק עצמו נמצא על גבעה ומאפשר תצפית יפה על דרום ומרכז ברלין. יש פה גם מפל קטן ומלאכותי אבל בעיקר את האופציה לתפוס שקיעה עם בירה צוננת ביד. מקום רומנטי ונעים ביותר שלא כדאי לפספס.

אתר אינטרנט

גן החיות

אם אנחנו כבר בטירגארטן, לא נשכח לקפוץ כמובן לגן החיות של ברלין שבו יותר מ 20,000 חיות הוא אחד הגדולים ביותר ביבשת. אתה מומלץ לכל אחד. המעבר בין גן החיות לפארק טירגארטן הוא טבעי ומתבקש. אפשר להתחיל את היום בגן החיות ואז להמשיך לפיקניק או פעילות ספורטיבית בפארק.

אתר אינטרנט

פעילויות וסיורים באיזור גן החיות של ברלין

גן החיות בברלין
גן החיות בברלין

כיכר פוטסדאם

שם שאומר הרבה למקומיים וגם לתיירים. ההתחלה של הכיכר עוד בימים שבהם השטח היה מחוץ לברלין ושימש קישור בין העיר ברלין לעיר פוטסדאם. בהמשך הפכה הכיכר לאחד המקומות הסואנים ביותר באירופה אבל זה היה עוד הרבה לפני מלחמת העולם שבה נפגע המתחם ואחר כך המשיך להידרדר כשהיה בתווך שבין המזרח למערב. הגרמנים ניסו להחזיר את הכיכר לימי התהילה שלה ונתנו הרבה תשומת לב לתכנון הסביבתי המחודש. היום תמצאו שם את סוני סנטר, דיימלר סיטי ואטרקציות נוספות שמביאות הרבה תיירים.

פעילויות ודברים לעשות באיזור כיכר פוטסדאםסיורי היכרות בעבריתסיורי היכרות בעברית

הקניונים

עם כל הכבוד להיסטוריה והמשקל הכבד שלה תיירים ישראלים מגיעים לברלין גם כדאי לעשות קניות והרבה. בין הקניונים הבולטים בברלין נציין את דאס שלוס עם תקרת האנימציה שלו ולא פחות ממאה חנויות וביניהן,h&m, טומי הילפיגר, בוניטה ואחרות. פוטסדאמר פלאץ ארקדן שבו 130 חנויות בתחומים שונים, קומפלקס קולנוע, קזינו ועוד. קניון ברלין השני בגודלו בעיר עם 76,000 מטר רבוע, 270 חנויות אופנה, אלקטרוניקה, מסעדות ועוד. את מרכז אלקסה עם 50,000 מ"ר של חנויות ואחרון ברשימה, ביקיני ברלין עוד קניון גדול ליד גן החיות שפועל כבר משנות ה-60 וגם בו מגוון רחב של חנויות, מסעדות ומקומות בילוי.

פוטסדאם וגני סאנסוסי

ואם אתם מרגישים שמיציתם את ברלין או שאתם זקוקים למנוחה מהעיר הגדולה, תוכלו לקחת טיול יום לפוטסדאם ולארמון סנסוסי. זהו טיול מודרך בשפה האנגלית והגרמנית שמתחיל ב 10:00 ונמשך 4 עד 5 שעות. אוטובוס נוח יקח אתכם מברלין כדי לראות את אתר המורשת העולמית של אונסקו. בארמון הבנוי בסגנון רוקוקו התגורר המלך הפרוסי פרדריק שטיפח להנאתו בגינה גפנים ותאנים, אי אז במאה ה-16. הטיול הזה יוצא משלוש נקודות שונות בברלין ועולה כ- 41 אירו למשתתף. 

לרכישת כרטיסים

ולטיול הזה יש גם גירסאות בעברית למשל עם חברת הטיולים של נדב אם עם חברת אמיר בברלין ויש גם גירסה נוספת פרטית ובאנגלית שכוללת נסיעה ברכבת לפוטסדאם ובעלות של כ- 169 אירו בקירוב למשתתף.

סיור לפוטסדאם
By Roland.h.bueb, 27 August 2013 – Own work of Roland.h.bueb – File:Potsdam-stadtschloss-landtag.JPG, CC BY 3.0,

דרזדן

עוד יעד פופולרי מאוד ליציאה מברלין היא העיר דרזדן. סיור יום באנגלית יאפשר לכם לקבל הדרכה בחלק הראשון של היום ובהמשך לשוטט בעיר בעצמכם וליהנות מהפארקים, ממבני בארוק או פשוט ליהנות על גדת נהר האלבה. הנסיעה לשם באוטובוס פרטי והעלות החל מ- 65 אירו למשתתף. גם כאן יש גירסה עברית לחברת הטיולים של נדב שאפילו תעלה לכם פחות. 

מחנה זאקסנהאוזן

חברות סיורים ישראליות בברלין נוטות פחות לנסוע לאתר ששימש בתקופה הנאצית כמחנה ריכוז מצפון לברלין אבל תוכלו להצטרף לטיול פרטי באנגלית. 

אייס בר

אם החורף בברלין מפחיד אתכם, הנה אטרקציה שאולי תעזור לכם להתכונן. לא רחוק מה- Berlin dungeon וגם ממוזיאון ה- DDR נמצא ה-אייס בר של ברלין. האייס בר כשמו כן הוא הינו בר שעשוי כולו מאייס כלומר מקרח.

כדי להתמודד עם הטמפרטורה שיורדת מתחת לאפס תקבלו בכניסה כפפות ומעילים וגם ממש בתחילת הביקור שלכם תצוידו בקוקטייל בבר הקדמי. עוד שני משקאות יוגשו לכם בהמשך אבל לא סתם אלא בכוס שעשויה מ… קרח. אם אתם מתחת לגיל 18 תוכלו להיכנס לאייס בר כמו כולם אבל במקום בירה תסתפקו במשקאות קלים.

כמה תעלה לכם החוויה הקפואה הזאת? קצת פחות מ-20 אירו. על פי השמועה לא רק תיירים מגיעים לכאן אלא גם מקומיים שנהנים מהקונספט החורפי. את הכרטיסים האלקטרוניים ניתן לרכוש ולהציג על גבי הסמארטפון שלכם בכניסה.

האייס בר של ברלין פתוח מדי יום מלבד יום שני החל מהשעה 12 בצהריים ועד מאוחר בלילה (בסוף השבוע עד 2:00).

לרכישת כרטיסים

אייס בר ברלין
צילום: יחסי ציבור

נספח מיוחד

איפה ללון בברלין

השכונה שאתם הכי רוצים לכוון אליה בחיפושי המלון שלכם בברלין היא שכונת מיטה Mitte שמתאימה במיוחד למי מכם שמגיע לברלין בפעם הראשונה. יש בחירות מתוחכמות יותר, צבעוניות יותר, אלטרנטיביות יותר וכמובן גם זולות יותר אבל מיטה עונה על רוב הצרכים של התיירים שרוצים ללכת על בטוח ולהיות בקירבה מקסימלית לאטרקציות המרכזיות של העיר.

מי שכבר ביקר בברלין או רוצה להתחיל דווקא בצד הצבעוני והבועט של העיר, יש מי שיאמר גם הטעים, כדאי לנסות את שכונת קרויצברג המציעה הרבה מהתרבות האלטרנטיבית וגם אינה מרוחקת מדי מהמרכז.

פרידריכסהיין היא עוד שכונה שכדאי לנסות ולמצוא בה מלון בעיקר אם אתם מגיעים לברלין ומתכוונים לגלות את סצינת חיי הלילה של העיר.

אופציה אחרת היא לחפש מלון בשכונת שרלוטנבורג הממוקמת ממערב למרכז ברלין. כאן ממוקמים המלונות שפונים לאוכלוסייה שרוצה להשקיע את עיקר זמנה בקניות או דווקא מתכננת להשתתף באירועי תרבות.

בכיוון השני משרלוטנבורג אפשר לנסות את פרנצלאואר ברג שהיתה בעבר חלק ממזרח ברלין. זוהי אחת השכונות הכי שוות למשפחות וגם לחובבי אוכל למיניהם.

השאירו תגובה