11 חברות שינסו לעזור לכם להשיג דרכון ספרדי או פורטוגלי לפני שהחוק פג

אחרי שיוצאי פולין ורומניה הסתערו בהמוניהם על הדרכון הפולני והרומני הגיע תורם של מגורשי ספרד. העובדה שעברו יותר מ-500 שנה מאז אותו אירוע היסטורי לא מפריעה לצאצאי המשפחות לחזור לשורשים, ללמוד את השפה (לעבור את המבחן) ולהגיש בקשה לדרכון ספרדי או פורטוגלי. הבעיה היחידה, שלא כמו בדרכונים של מזרח אירופה, החוק להשבת אזרחות לצאצאי ספרד מוגבל בזמן

משרד עורכי דין ערן וגנר

משרד עורכי הדין של ערן וגנר קיים מאז שנת 2002 ומחשיב עצמו משרד בוטיק. מלבד מילוי התפקיד של עורך הדין ונוטריון, וגנר הוא גם גנאולוג מומחה כלומר עוסק בחקר שורשי המשפחה. אין ספק שהבקשת שלכם לדרכון פורטוגלי תתחיל ברגל ימין בעיקר אם חסרים לכם פרטים אודות ההיסטוריה המשפחתית.

המשרד מתמחה בשלושה נושאים עיקריים: הסדרת אזרחות פורטוגלית לצאצאי היהודים, מגורשי ספרד ופורטוגל, הסדרת אזרחות צ'כית, אזרחות סלובקית, ואזרחות הונגרית ליוצאי המדינות הנ"ל וצאצאיהם והשבת רכוש יהודי ואיתור יורשים לעיזבונות וירושות שאין להם דורש של יהודים שנפטרו בחו"ל.

לטענת המשרד יש להם אלפי לקוחות מרוצים והם מטפלים בלמעלה מ-10 אחוזים מהיקף הבקשות העולמי לקבלת אזרחות פורטוגלית. הצוות של המשרד בארץ ובחו"ל שולט בפורטוגזית, צ'כית, סלובקית והונגרית ומטפל על פי רוב באופן ישיר בהסדרת האזרחויות ישירות במדינות עצמן. עיקר שכר הטרחה נגבה בסוף התהליך על בסיס הצלחה עם קבלת האזרחות הפורטוגלית.

באתר של המשרד נכתב: "המוניטין, הניסיון, והקשרים הטובים שנרקמו לאורך השנים עם הפקידים האחראים בקונסוליות ובמשרדי הממשלה השונים בפורטוגל, צ'כיה, סלובקיה והונגריה מאפשרים טיפול יעיל ומזורז, והכי חשוב, מגדילים בצורה משמעותית את הסיכויים להסדיר את קבלת האזרחות המיוחלת."

אם המקרה שלכם מורכב או מסובך, במשרד של וגנר מבטיחים כי יש להם ניסיון רב בטיפול במקרים בהם יש מחסור במסמכים רלוונטיים לצורך הוכחת הזכאות לאזרחות. לא פחות חשוב, הם גם יכולים לטפל בערעורים, במקרה של דחייה על ידי הרשויות הרלוונטיות.

שורה תחתונה: למי שרוצה להכיר את אילן היוחסין שלו מקרוב

השאירו פרטים ונעזור לכם למצוא את החברה המתאימה

Lisa Advisors

המשרד הבא ברשימה ממוקם דווקא בספרד והוקם על ידי דר' מאיה דורי. המשרד נקרא על שם סבתה של המייסדת, ליזה רומנו. עורכת הדין דר' מאיה דורי קיבלה את אזרחותה הספרדית לפני מספר שנים אחרי מה שהיא מכנה "קרב ארוך" מול הרשויות. דורי שמחזיקה בתארים מאוניברסיטת תל אביב, IESE ו-Universidad Autónoma בברצלונה הצליחה להוכיח שמשפחתה נמלטה מטולדו, ספרד בשנת 1492.

המשרד מסייע לא רק לישראלים אלא ליהודים בכל רחבי העולם שלהם שורשים בספרד. לטענת דורי הם המשרד הראשון שהצליח להנפיק אזרחות ודרכון בעקבות החוק החדש.

עוד מספרת דורי כי לקוחותיה מקבלים הזמנות לטקסי קבלת אזרחות בקונסוליות הספרדיות ברחבי העולם כמו בישראל, ארצות הברית וסינגפור. זה מעודד מאוד היא מוסיפה שכן מאחורי כל טקס כזה יש 500 שנים של היסטוריה משפחתית מלבד העובדה שזהו חלום שמתגשם. הטקסים, אומרת דורי הם הפיצוי וההוכחה שההליך המאתגר מצליח בעזרת התמדה ורצון.

בתמונה: שגריר ספרד בישראל, דון מנואל גומז-אסבו, באחד מטקסי האזרחות שבהם קיבלו מספר לקוחות של ליסה אדוויזורס את אזרחותם הספרדית

דרכון ספרדי
קרדיט תמונה: Lisa Advisors וטוויטר השגרירות הספרדית

על פי דר' מאיה דורי יש הרבה מאוד דיס-אינפורמציה בכל מה שקשור לחוקים הספרדים והפורטוגלים. החוק הספרדי אושר בפרלמנט הספרדי ביוני 2015 ונכנס לתוקף באוקטובר 2015. החוק נחקק ל 3 שנים ממספר סיבות כשהראשית מביניהן היא לחץ מפלגות השמאל לחוקק חוק דומה גם למוסלמים שחיו בחצי האי האיברי. כיוון שזה לא דבר שיכול להתקיים הוחלט כפשרה להגביל את החוק לשלוש שנים מרגע כניסת החוק לתוקף.

בטקסט החוק עצמו נאמר שבהחלטת השרים יכולה להינתן אפשרות הארכה לשנה נוספת אבל לא מעבר לזה. ההחלטה להארכת החוק טרם נתקבלה ולכן כל מה שאפשר לומר בביטחון משפטי מלא עד שתתקבל החלטה כזו היא שהחוק ישאר על כנו עד אוקטובר 2018.

שורה תחתונה: למי שמחפש כוח ישראלי לוחם בספרד ורוצה להספיק להוציא את הדרכון בזמן

עו"ד יורם זרה

עם עורך הדין יורם זרה דיברנו ארוכות בריאיון מיוחד בנושא הדרכון הפורטוגלי וגם הספרדי. בעוד החוק הספרדי נראה לעו"ד זרה כמו משימה שכמעט בלתי אפשרי לצלוח אותה, בגלל קשיים מכוונים מצד המחוקק הספרדי הרי שממש "מעבר לכביש" נמצאת האופציה הפורטוגלית הנוחה והקלה בהרבה.

יורם זרה פספורט פורטוגלי
יורם זרה פספורט פורטוגלי

המשרד של עו"ד זרה ממוקם בהרצליה ובליסבון אבל הבקשות כולן מוגשות ישירות למשרד המשפטים בליסבון ולא דרך שגרירות פורטוגל בישראל. יורם זרה יכול להתהדר בדרכון פורטוגלי שהוציא לעצמו כמו גם ליתר חברי משפחתו החיים בארץ ובטורקיה.

שיטת העבודה של המשרד כוללת בדיקת זכאות חינם שבה מנסים לאתר בעיות שעשויות לצוץ בהמשך הדרך. במשרד מסבירים שאמנם קל לחצות את השלב הראשון – שלב הוכחת הקשר לקהילה היהודית בפורטוגל אבל השלב השני מול הממשלה הינו מאתגר בהרבה. מספיק שתהיה טעות אחת כמו למשל שינוי של שם או מחסור בתעודה כדי שהבקשה תיעצר ולא ניתן יהיה למשוך אותה חזרה לצורך תיקון.

כדי למנוע מצב של השקעת כספים בבקשות שאין להם סיכוי יעשו במשרד הכול כדי להגיש בקשה תקינה ושלמה.

שני שליש מהלקוחות של משרד עו"ד יורם זרה הינם ישראלים והיתר יהודים מבריטניה וארצות הברית. במשרד עוקבים מקרוב אחר התארכות התורים של מגישי הבקשות ולכן עושים מאמץ לסיים את תהליך ההגשה לממשל של כל בקשה לאזרחות פורטוגלית בתוך שלושה חודשים.

שורה תחתונה: למי שמאמין רק למי שהצליח להוציא דרכון גם לעצמו ושיש לו ניסיון כבר מתחילת ימי החוק

השאירו פרטים ונעזור לכם למצוא את החברה המתאימה

קמפוס

הגענו לחברה הרביעית ברשימה שלנו והיא וחברת קמפוס. לטענת אילון כסיף מנכ"ל משותף בחברה, קמפוס היא היחידה שמנהלת את כל ההליך מתחילתו עד סופו על ידי עורכי דין מקומיים, אם זה ליסבון למי שמבקש להוציא דרכון פורטוגלי או ברצלונה למי שמבקש לעצמו דרכון ספרדי. השיטה הזאת מקצרת את ההליך בחצי מהזמן אבל אולי חשוב יותר, מעלה את אחוזי ההצלחה.

קמפוס, מוסיף כסיף היא מהחברות הראשונות שהצליחו להביא דרכון פורטוגלי וספרדי לישראלים כשכל מי שהגיש בקשה לדרכון בשנת 2015 כבר קיבל אותו. במקרה שהלקוחות שפנו דרך קמפוס לא קיבלו אישור מהקהילה היהודית, הכסף מוחזר.

בחברה מזמינים לבדוק באמצעותם זכאות לדרכון ספרדי או פורטוגלי ומדגישים כי חלון ההזדמנויות להוצאת דרכון ספרדי לצאצאי מגורשי ספרד הוא קצר מועד, לכן כדאי להזדרז. הם מבטיחים ללוות כל לקוח שיפנה אליהם כבר משלב איסוף המסמכים הרלוונטיים (ותרגום שלהם על ידי מתרגם מושבע) לבצע חקר גניאולוגי ולשרטט אילן יוחסין במטרה להגיע עד כמה שיותר קרוב למאה ה- 15.

בקמפוס אומרים עוד כי הם משתפים פעולה עם כל הגורמים הרלוונטיים, לרבות מוסדות הממשל בספרד ובפורטוגל ונעזרים במשרדי עורכי דין מקומיים הנמצאים בקשר הדוק עם ראשי הממשל, משרד הפנים ומקבלי ההחלטות. לא פחות חשוב יש להם שיתופי פעולה פוריים עם הפדרציה העולמית של יהדות ספרד, רבנים ספרדים בישראל, עם קהילות יהודיות בספרד ופורטוגל, עם ארגונים ועמותות של יוצאי המדינות השונות ועם גנאלוגים בכירים. מנכ"ל קמפוס עצמו חבר קהילה בספרד ומכיר אישית גורמים חשובים במדינה.

שורה תחתונה: למי שמבין שצריך למהר אבל לעשות את זה עם חברה רצינית ומקצועית

דוד ידיד משרד עורכי דין ונוטריון

משרד דוד ידיד הוא הראשון שהצליח להנפיק דרכון פורטוגלי לאזרחים ישראלים, והוא היום הגדול ביותר והמנוסה ביותר בתחום. מדי יום מתבשרים לקוחות המשרד על קבלות אזרחות. המשרד מייצג בתחום הרבה לקוחות מהמגזר העסקי, ומוביל באופן בולט במספר האזרחויות שהנפיק. עו"ד אדם ידיד העומד בראש הצוות המטפל בכל הקשור לפורטוגל מחזיק בעצמו באזרחות פורטוגלית. המשרד מנהל פורום ער מאוד בנושא האזרחות הפורטוגלית.

המשרד מונה 15 עורכי דין וכחמישים עובדים נוספים. בצוות ישנם עורכי דין דוברי פורטוגזית, הפועלים יחדיו עם משרד עורכי דין גדול ומרכזי בפורטוגל אשר מייצג את הלקוחות הישראלים מול הרשויות שם.

משרד דוד ידיד מתמחה בטיפול במקרים מורכבים, אם מבחינת ההוכחה ההיסטורית או בכל הפרוצדורה מול ממשלת פורטוגל. בנוסף, למשרד יש התמחות גם בליווי הלקוחות לאחר קבלת האזרחות, בפעילותם בשוק העיסקי הפורטוגלי ובמיוחד בתחומי הנדל"ן.

באתר החברה נכתב: "לאור התמקצעות משרדנו בסיוע משפטי הקשור באירועים היסטוריים, אנו מאמינים שמחקר היסטורי –גנאלוגי נכון יכול להצביע באופן היעיל והברור ביותר על שורשיהם הפורטוגליים הספציפיים של לקוח ולקוחה. חשוב לציין כי ההקלות למי שיבקש אזרחות בפורטוגל בשל היותו צאצא של יהודי פורטוגל בעת הגירוש עדיין צריך לעמוד במספר תנאים שכל מבקש אזרחות פורטוגלית צריך לעמוד בהם, כגון העדר עבר פלילי."

עוד אומרים במשרד עו"ד ידיד כי בכדי להשיג את האזרחות הפורטוגזית יש צורך בייצוג נכון גם בארץ וגם בפורטוגל עצמה ולאחר קבלת האזרחות השוק הפורטוגלי מספק הזדמנויות עסקיות רבות אשר מעניינות אנשי עסקים רבים.

שורה תחתונה: היחידים עם שני עורכי דין דוברי פורטוגלית, שאחד מהם בעל רישיון בברזיל ובפורטוגל ועם דגש על המגזר העסקי.

השאירו פרטים ונעזור לכם למצוא את החברה המתאימה

Portugal Passport

משרד שהוקם בשנת 2003 על ידי עורך הדין דרור חייק, שמחזיק גם ברישיון נוטריון מטעם משרד המשפטים. למשרד יש שני סניפים, האחד בעפולה והשני בתל אביב שעליו אחראי האח, עורך הדין משה חייק.

הירשמו לניוזלטר של זמן מקומי

על פי חייק הסניף בעפולה מהווה את המשרד היחידי באיזור הצפון בנושא האזרחות הפורטוגלית. לטענתו, מכיוון שתהליך הוצאת הדרכון כרוך בטרחה לא מעטה מצד הלקוחות, לנושא הנגישות והקירבה הגיאוגרפית יש חשיבות רבה.

בניגוד לדרכונים הפולנים שבהם עוסקים משרדי עריכת דין כבר יותר מעשור, האפשרות לקבלת אזרחות פורטוגלית הינה חדשה יחסית, החל מ-2015 וזאת בעקבות שינויי החקיקה שביצעה ממשלת פורטוגל. באתר של המשרד נכתב כי יש להם קשרי עבודה שוטפים עם בעלי מקצוע מצויינים בתחומם המהווים חלק מהתהליך בפורטוגל עצמה – עורכי דין, נוטריונים, שליחים, מתורגמנים ועוד.

עוד מציינים שם כי השלב ההתחלתי, שהינו החשוב ביותר והוא קבלת אישור הקהילה היהודית בפורטוגל לגבי השתייכות הלקוח למגורשי ספרד ופורטוגל הינו שלב נטול סיכון לחלוטין, וכי לקוח אשר לא יקבל את האישור לא יידרש לשלם עבור התהליך.

במשרד מצהירים על שקיפות והוגנות לכל אורך התהליך, ומתחייבים ללוות את הלקוח עד לקבלת הדרכון הנכסף.

שכר הטרחה מחולק לשלבים וחלק משמעותי נשמר לסוף הדרך, כלומר משולם רק לאחר קבלת האזרחות עצמה.

במשרד מציינים את עובדתם היותם משרד עורכי דין ונוטריון, עליהם חלים כללים נוקשים של לשכת עורכי הדין ולדבר יש חשיבות רבה בכל הנוגע להתנהלות מול הלקוח ולאופן בו הוא מטופל, להבדיל מחברות פרטיות העוסקות בתחום ואשר אינן משרדי עורכי דין.

שורה תחתונה: למי שגר בצפון אבל לא רק

אמא פולנייה

כן, לכאורה יש פה טעות ברשימה שכן על אמא פולנייה סיפרנו לכם כבר בכתבה על חברות שמציעות לעזור לכם עם הדרכון הפולני אלא שהחברה החרוצה מצליחה לסייע לא רק עם דרכונים פולנים אלא גם עם ספרדים ופורטוגלים.

מנכ"ל החברה הוא ישי רז שהחל את דרכו בעולם הדרכונים לאחר שהצליח להשיג לעצמו אזרחות פולנית וגילה בדרך שהוא יכול לעזור גם לאחרים שמעוניינים לצלוח את ההליך הארוך. אפשר לומר שמי שהצליח ללמוד את החוק הפולני כבר עבר את המשוכה הקשה ולימוד החוק הספרדי או הפורטוגלי היא כבר משימה נוחה יותר.

המשרד של אמא פולנייה הוא בביתו של ישי מה שמוזיל עלויות ללקוח באופן משמעותי. אמא פולנייה, לטענתו של ישי היא אחת האופציות הזולות ביותר כיום להשיג דרכון אירופאי.

האתר של אמא פולנייה הוא גם החלוץ בחיבור בין הומור והתהליך הלא כל כך מצחיק של השגת אזרחות זרה. בינתיים יש רק בדיחות בפולנית באתר אבל אם העסקים ימשיכו לרוץ טוב, נראה שם בקרוב גם בדיחות בספרדית ובפורטוגלית.

שורה תחתונה: למי שלא מאמין בעורכי דין ומעדיף מגע אנושי וכן וגם מחיר זול יחסית לשוק

Citizenship

סיטיזנשיפ היא חברה נוספת שמציעה סיוע בדרך לדרכון (לא רק פורטוגל). מייסד החברה רן גולן הוא גניאולוג מומחה בחקר המשפחה. כמו רבים שפתחו עסק בעקבות הצלחה אישית, גם גולן העמיק לתוך העבר המשפחתי שלו והגיע להיסטורית נדידת אבותיו החל מגירוש ספרד ב – 1492. הואו גילה ששם המשפחה שלו דואניאס קיבל תפניות מעניינות ממעברים, אם מחמת גירוש ואם מחמת רדיפה.

בחברה מבטיחים לחקור את השושלת המשפחתית של כל לקוח משני ציידי ההורים, לאתר תעודות ורישומים בארכיונים שונים ברחבי העולם ולהוכיח קשר אזרחי ומשפחתי מארצות מוצא שונות, כגון: מגורשי ספרד, איטליה, רוסיה הלבנה, רומניה, גרמניה, הולנד, פולניה, מרוקו ,אלג'יר, טוניס, לבנון, מצרים, סוריה חאלב תורכיה, ארה"ב ועוד.

גם אם באתם כדי למצוא קשר למגורשי ספרד יכול להיות שבחברה יחליטו ללכת על הצד השני, האירופאי נאמר, וזאת על פי מה שמכנים שם: "מסלול הנדידה של המוצא". לאחר שתיבחר סוג האזרחות המתאימה תיסלל הדרך להשגת אזרחות במחיר טוב יותר ובזמן מהיר יותר, לדבריהם.

עוד נכתב באתר החברה: "הפסיכולוגיה שהיא תחום מקצועו של רן, העניקה לו כר נרחב לחקור את הפסיכולוגיה של שמות המשפחה ואת השפעת נדידת האוכלוסייה על פני התקופות. מתוך הבנה זו קל יותר לאתר ולהוכיח מוצאו של אדם הכולל רישומי נישואין, תעודות לידה, תעודות קבורה וכיוצא בזה."

שורה תחתונה: למי שרוצה לפתור את תעלומת אילן היוחסין שלו עם מישהו שמומחה בזה

מ. אלפסי

משה אלפסי, בעליו של המשרד הבא ברשימה שלנו שאיתו תוכלו להיעזר עד לדרכון הספרדי או הפורטוגלי. הוא גם יושב ראש ועדת הנוטריונים בלשכת עורכי הדין בישראל. אלפסי הוא בוגר במשפטים מאוניברסיטת מנצ'סטר ומוסמך במשפטים (תואר שני) מאוניברסיטת תל אביב.

המשרד עוסק בקשת רחבה של תחומים אבל ניכר שתחום האזרחות והדרכונים תופס מקום של חשיבות.

במשרד מזכירים כי תנאי ראשון לקבלת דרכון ספרדי הינו הוכחת הקשר ליהדות ספרד. התנאי השני הוא מעבר בחינת השפה הספרדית הבחינה היא מסוג DELE A2 הנדרשת לקבלת דרכון שהיא מקבילה בדרגת קושיה למבחן 4 יחידות בגרות.

המשרד של אלפסי מתמחה בהוצאת דרכונים אירופאיים ובתוך כך בהוצאת אזרחות ודרכון ספרדי שכרוכה בין השאר באיתור מסמכים מארכיונים שונים ופניה לרשויות מנהלתיות שונות ולעיתים אף לבתי משפט. הם נעזרים ביועצים מקומיים בספרד שבקיאים בשפה ובהתנהלות עם הגורמים הרשמיים ומקיימים עימם קשר רציף.

יתרון נוסף שמבקשים להדגיש במשרד מ. אלפסי הוא שהטיפול בבקשה נעשה בשיתוף נוטריון ספרדי ממדריד, דבר שמקצר את התהליך עד לקבלת הדרכון.

אם יש לכם גם צד רומני במשפחה, תוכלו לנסות את המשרד גם בנושא הדרכון הרומני.

שורה תחתונה: למי שמחפש משרד שהבעלים שלו פעיל במגוון של תחומים משפטיים

תותי אשבל

במשרד של תותי אשבל מספרים כי הם פועלים בשיתוף פעולה מלא עם הקהילות היהודיות בפורטוגל. הם מוכיחים לראשי הקהילה את הקשר של הלקוחות ליהדות פורטוגל כמגורשי ספרד. אם אכן, נוכחים ראשי הקהילות כי יש ללקוחות שהמשרד העביר קשר ליהדות פורטוגל, הם מנפיקים אישור המקובל על הרשויות בפורטוגל ואישור זה יהיה לעזר עד להוצאת דרכון פורטוגלי ואזרחות פורטוגלית.

עוד מדגישים במשרד כי הם מגישים כל בקשה עם גנאלוגיים (חוקרי שורשים משפחתיים) מומחים, בצירוף הוכחות לקשר ההיסטורי והתרבותי של הלקוח מגיש הבקשה אל יהדות פורטוגל מעת הגירוש במאה החמש עשרה.

לטענת תותי אשבל כבר לאחר מפגש ראשוני במשרדי החברה, ניתן יהיה לדעת על פי שמות המשפחה ומספר מסמכים נדרשים, עד כמה הדרך לדרכון סלולה עבור הלקוח. נכון לספטמבר 2017 ועל פי אתר החברה, אם הלקוח נמצא מתאים לתהליך ובכל זאת לא הצליחו במשרד לספק את האזרחות המבוקשת, הם מתחייבים להחזר כספי מלא (כדאי לבדוק באתר שלהם מעת לעת אם סעיף זה לא שונה).

שורה תחתונה: למי שמחפש חברה שממוקדת במטרה שלכם

עורכת הדין יהודית שמיר

עורכת הדין יהודית שמיר עוסקת בדיני משפחה וירושה שנים רבות. לאחרונה נכנס המשרד לתחום החדש של הוצאת דרכון ספרדי או פורטוגלי. מבין שתי האפשרויות ממליצה שמיר על האפשרות השנייה. הנימוק? פורטוגל כמו ספרד מעניקה אזרחות לצאצאיהם של יהודי ספרד אלא שבניגוד לדרכון הספרדי היא לא מחייבת בחינה בשפה הספרדית ואין צורך להפגין ידע בתרבות ובחוקה של פורטוגל. גם הנסיעה לפגישה עם נוטריון כמו במקרה של ספרד אינה נדרשת. בקיצור, הליך קל ופשוט יותר.

באתר הבית שלה היא כותבת: "פנה אלי בחור לבדוק זכאותו ואמר, אבא שלי נולד בלבנון וסבא שלי נולד בסוריה. בבית לא יודעים לאדינו, אין לי שורשים ספרדיים אבל אני בטח לא אשכנזי. לאחר בדיקה בארכיונים במדריד, מצאתי את שם המשפחה ברשימות מגורשי ספרד. כעת ניתן להתחיל בהכנת הבקשה."

למי שבכל זאת מעדיף את הדרכון הספרדי על הפורטוגלי (למרות ששניהם שווים דרכון אירופאי) מסבירה שמיר כי על המבקש לעבור בחינת ידע בתרבות ספרד ובחוקה הספרדית וכן להיבחן מבחן בשפה הספרדית במכון "סרוונטס". בנוסף להוכחת קשר לספרד כמו אישור עבודה או לימודים יעזרו לכם גם מסמכים על ההיסטוריה המשפחתית, מכתבים, ספרים, כתובה או תעודת לידה בנוסח קסטיליה או המצאת אילן יוחסין.

לאחר הגשת בקשה, ממשיכה שמיר, יש להתייצב בספרד בפני נוטריון ספרדי שעובר על הבקשה ובודק את המסמכים בנוכחות המבקש. אחרי אישור הבקשה, המבקש צריך להירשם במרשם האוכלוסין באמצעות הקונסוליה הספרדית בתל אביב ולהישבע אמונים למלך ולחוקה הספרדית. רק אחרי ביצוע כל השלבים האלה מקבלים את הדרכון הספרדי.

שורה תחתונה: למי שמעדיף כוח נשי בדרך לדרכון

שכחנו אתכם? רוצים לתקן טעות? הוצאתם דרכון פורטוגלי או ספרדי עם חברה אחרת? ספרו לנו ונוסיף לכתבה

מצאו עבורי

מלאו פרטים ונעביר את הבקשה שלכם בעדיפות למשרד או למשרדים המבוקשים.

דרכון ספרדי ופורטוגלי

  • ניתן לבחור משרד אחד או יותר. לבחירה מרובה החזיקו את מקש CTRL והקליקו על שמות המשרדים אליהם אתם מעוניינים שנעביר את פנייתכם.

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת