ברלין בעברית: 6 הצעות לסיור שווקי חג המולד בעיר

סיור שווקי חג המולד בברלין

חג המולד מתקרב ואיתו גם האפשרות להצטרף לסיור בברלין בסימן החג. ביקשנו מחברות הסיורים העבריות הפועלות בעיר לפרוש את הצעות סיורי חג המולד שלהן והנה התוצאה לפניכם. אל תשכחו להתלבש חם!

צילום שער: איתי נוביק

הטיולים של נדב

בארבעת השבועות הקודמים לחג המולד מתקשטת ברלין. רחובות העיר מתמלאים באורות, ריחות וטעמים מתוקים. מאז נפתח שוק חג המולד הראשון (אותו תוכלו לראות בטיול דרזדן) לפני למעלה מ-700 שנה, התפתחה וגדלה המסורת. ברלין הפכה ל"בירת שוקי חג המולד" ולמעשה אין עוד עיר אחרת באירופה שבה יש כל כך הרבה שווקים כמו בברלין.

הטיולים של נדב מציעים סיורים בשוקי חג המולד החל מן ה-27 בנובמבר ועד ה-23 בדצמבר. במהלך הסיור נשמע על מנהגי החג ונבקר במספר שווקים מסורתיים יותר ופחות, נשתה משקה מסורתי, נטעם ממטעמי החג ונכיר מעדנים מקומיים (ובינלאומיים) ועוד.

הסיורים מתנהלים ברגל ועם תחבורה ציבורית ואורכים כ-2.5-3 שעות.

יש צורך בתיאום מראש במייל info@tours-berlin.com או באמצעות הטופס הבא

מחיר: 15 אירו לאדם (הנחה על תשלום מראש), כולל טעימה קטנה ומשקה.

לאתר הטיולים של נדב

אמיר בברלין

כמדי שנה החל מ-24/11 ועד ה-30/12 מתקיימים בברלין שווקי חג מולד שונים ומגוונים. הצטרפו אלינו לסיור מהנה, יפהפה ומרהיב בין שוקי חג המולד.

בין התאריכים הללו אנו נקיים את הסיור כל ערב ב-18.00 בכפוף למינימום 6 משתתפים. הסיור מצריך נסיעה בתחבורה הציבורית לאזורים AB.

לילדים מתחת לגיל 13 בליווי מבוגר הסיור בחינם.

אמיר בברלין
צילום: אמיר בברלין

אורך הסיור כ-4 שעות.

מחיר: 20 אירו למשתתף ולמשלמים מראש באתר באמצעות פייפאל 16 אירו בלבד.

איתי נוביק Elements of Food

שוקי החג הם מסורת עתיקת יומין במרחב הגרמני, עוד הרבה לפני שנקרא גרמניה, אוסטריה ושווייץ. השווקים נפתחים קצת לפני תחילת ספירת האדוונט ונמשכים עד סוף השנה האזרחית. האדוונט (הציפיה) הם ארבעת השבועות שלפני לידתו של ישו שמצויינים בארצות דוברות הגרמנית בזרים עגולים של ענפי אשוח המעוטרים בארבעה נרות ומציפים את חנויות הפרחים.

בברלין שהיא עצומה בגודלה יפתחו השנה למעלה משישים שוקי חג מולד שונים. בטיול נשמע על התפתחות שוקי חג המולד בגרמניה ועל המשמעות של סמלי החג (כוכב בית לחם, פירמידות העץ, עצי האשוח ועוד) ונטעם ממאכלי החג הייחודיים. כמובן שבביקור אחד לא ניתן להגיע לכל השווקים אבל נבקר בשלושה שווקים אטרקטיביים במיוחד וטעימות של מזון ומשקה כלולות גם במחיר הסיור.

שווקי חג המולד בברלין
צילום: איתי נוביק

משך הטיול: כשלוש שעות.

מחיר, 25 יורו לאדם, כולל טעימות. קבוצות של ארבעה עד 12 משתתפים.

ההשתפות כרוכה בהרשמה מראש. ההרשמה במייל (info@foodelements.net) או באתר.

27.11.17-22.12.17

ימים שני ושישי בשעה 17.00

נקודת המפגש, אלכסנדרפלאץ, מימין לכניסה למגדל הטלוויזיה

ברלין טורס לאה

החורף שוב כאן וברלין לובשת חג. לקראת חג המולד, משנה בירת גרמניה את פניה והופכת להפנינג אחד גדול – רצף של שווקי חג מולד מלאים בקישוטים מסורתיים, ממתקים ייחודיים, מאכלים מחממים, בגדי חורף מפנקים, מנגינות חג וכמובן – יין חם ומתובל, שמחמם את הלב ומרומם את הנפש.

גם בברלין טורס לאה לובשים חג ומציעים טיול מיוחד בו מבקרים המשתתפים ב-'שוק השווה ביותר של ברלין'. שוק ייחודי – לא כזה אליו מגיעים עצמאית, אלא כזה שאליו הולכים הברלינאים.

הסיור עצמו כולל את הסיור הרגיל של כל אתרי החובה בברלין. משם ממשיכים אל ארמון שרלוטנבורג, הארמון האחרון של משפחת המלוכה הפרוסית, משפחת הוהנצולרן, שנותר עומד בתחומי העיר. בחצר הארמון ניצב שוק מקסים, בו תוכלו להאזין למוזיקה קלסית תוך שיטוט בין הדוכנים, חלקם מקורים, להתרשם מצעצועי העץ הייחודיים ולזלול מכל הבא ליד. מומלץ בחום לנסות את הסלמון בעישון חם.

בשוק יינתן כמובן זמן חופשי להסתובב ולהתרשם מהדוכנים במקום. הטיול יסתיים בנקודת המפגש שבה החל. בליווי אוטובוס צמוד.

שווקי חג המולד בברלין
צילום: ברלין טורס לאה

משך הסיור 6 שעות, בליווי אוטובוס צמוד

39 אירו לאדם

יציאה מנקודת המפגש: כנסיית הזיכרון על שם הקייזר וילהלם

ישראלי בברלין – סיורים בעברית עם אורי נחמנזון

שוקי חג המולד הם מסורת ארוכת שנים שמקורה בגרמניה ואין מתאימה מברלין המתהדרת בלמעלה מ-60 שווקים שונים כדי לחוות את אווירת החג בשווקים המוארים והמקושטים.

נצא לשווקים הקסומים, נריח את הריחות ונטעם את הטעמים ואם יהיה לנו מזל ונהיה ילדים טובים אולי נפגוש גם את ניקולאוס הקדוש, הלא הוא סנטה קלאוס.

נסייר בין דוכנים ציוריים ומוארים עמוסי קישוטי חג מולד ומתנות קטנות, נפגוש את דמויות החג, נאזין לזמירות מפי להקות פולקלור מקומיות ואיך אפשר בלי משטח החלקה על הקרח באוויר הפתוח ובליווי שיריי חג המולד.

שווקי חג המולד בברלין
צילום: אורי נחמנזון

במהלך הסיור נטעם ממטעמי החג הייחודים וביניהם ערמונים קלויים, נקניקיות עסיסיות, ליקר ביצים, שקדים מסוכרים, עוגית הזנגביל המפורסמת – "לבקוכן" וכמובן – הגלוויין, אותו יין חם מתובל ששותים רק בשוקי חג המולד.

אז חיבשו את כובע המצנפת האדום והצטרפו אלי לסיור קסום במיוחד.

כל הסיורים פרטיים ואישיים ולכן המחיר נקבע על פי סוג הסיור וכמות האנשים.

סיור שווקי חג המולד המתקיים בין התאריכים 27.11-23.12. האיסוף מתבצע מפתח המלון/דירה בה אתם מתאכסנים.

לאתר של אורי נחמנזון

עדנה בברלין

ברלין המקיף ושוקי הכריסמס. טיולי עדנה בברלין – אוטובוס צמוד, איסוף מהמלון

ברלין עיר מעניינת ומרתקת נקיף את כל האתרים ההיסטורית של העיר ונגיע גם

לחומה עם הציורים בחלק המזרחי של העיר. נעבור את שיווקי הכריסטמס השונים ונסיים עם אחד מהם.

הטיולים עם אוטובוס צמוד ואיסוף מהמלון.

מחיר: 40 אירו.

לפניות ednaberln@hotmail.com

מגיעים לברלין אחרי חג המולד? קבלו ללא התחייבות מבחר הצעות לסיור בעברית בעיר. בחרו רק את ההצעה המשתלמת ביותר.