8 חברות שכדאי לצאת איתן לטיול מאורגן לויאטנם

ויאטנם

קסם של דרום מזרח אסיה שקשה להישאר אדיש אליו, אותנטיות, חד פעמיות… קבלו את ויאטנם – אחד היעדים המסקרנים ביותר לתיירים כיום.

בכתבה זאת כללנו מספר חברות טיולים מאורגנים שנראות לנו כמו הטובות ביותר לצאת איתן לטיול מאורגן בויאטנם. החברות המוזכרות בהמשך הינן: מסעות, החברה הגיאוגרפית, אשת טורס, יוניק ויאטנם, דרכים, יעדים, אסיה טרוול ואדמה.

לנוחותכם צירפנו בתוך הכתבה גם לוח טיולים מתעדכן המציג טיולים קרובים לויאטנם של חברות שונות, אלה המופיעות ברשימה וגם כאלה שלא זכו להיכלל ברשימה, בתקווה שתמצאו את הטיול שהכי מתאים לתקציב ולוייב שלכם.

**

יוניק ויאטנם – My Trip

חברת יוניק וייטנאם מתרכזת במדינה מסוימת ובכך יכולה לספק היצע מעמיק ומגוון יותר של טיולים. ואכן יוניק ויאטנם מאפשרת לכם לבחור מבין כמה סוגי טיולים מעניינים, למשל טיול מאורגן לויאטנם באורך עשרה ימים או טיול מאורגן לויאטנם, קמבודיה ולאוס שאורכו 23 ימים. יש גם טיול באורך 14 ימים לויאטנם וקמבודיה עם הכותרת: בעקבות הקסם האסייתי. את הטיול לויאטנם וקמבודיה מוציאים ביוניק ויאטנם גם בגירסה של 16 ימים ומחשיבים אותו לטיול המקיף לויאטנם וקמבודיה. 

ויאטנם
ויאטנם

ההצעה של יוניק ויאטנם כוללת מפגש והכנה עם מדריך הטיול לפני היציאה, טיסות בינלאומיות באל על, מדריך ישראלי בכיר, פעילות חברתית מודרכת בערבים, חצי פנסיון, סיורים בשווקים בויאטנם, ביקור בכפרים מקומיים, ביקור במתחם הוצימין, סיור בעקבות הארכיטקטורה הצרפתית בוייטנאם, ביקור אצל שבט המונג השחור ושבטים אתניים נוספיםס, ביקור במקדשים ופגודות, שייט בספינה במפרץ האלונג – אחד משבעת פלאי תבל, ביקור במקדש קאו דאי, ביקור בשווקים הצפים, תיאטרון בובות מים, מערת הפלאים – המערה הארוכה ביותר בעולם, ביקור במקדשי אנגקור המרהיבים ועוד.

שורה תחתונה: חברה בעלת יתרון מובנה. מרבית הטיולים שלה הם לויאטנם.

לדף ההרשמה לטיול

טיולים קרובים לויאטנם (חברות שונות)

אין אירועים

החברה הגיאוגרפית

החברה הגיאוגרפית כמובן לא פוסחת על יעד מעניין ומסקרן כמו ויאטנם. החברה מתמחה באתרים אקזוטיים כמו פפואה ניו גיני, מונגוליה, בורמה, נפאל, טאיוואן, באוטן, אינדונזיה, סרי לנקה ואחרים. ויאטנם משתלבת בקלות בין כל אלה. כמו שאומרים בחברה הגיאוגרפית זוהי אסיה במיטבה, טרסות האורז היפות, המרחבים הירוקים, הג׳ונגלים העבותים – פסיפס של מראות, ריחות, טעמים ואנשים שאי אפשר להישאר אדיש אליו וכל זאת בתוספת התרבות העתיקה, המקדשים וההשפעה הצרפתית שעדיין מורגשת היטב במדינה.

הטיולים של החברה הגיאוגרפית לויאטנם מתחילים בסייגון ומיד אחריה יוצאים לביקור בשבטים של אזור הצפון (סאפה) ולטיולים באזור הדלתה וגם למפרץ האלונג – אתר הנוף המפורסם ביותר בויאטנם.

הטיול הזה כולל ביקורים במדינות השכנות, קמבודיה ולאוס שמוסיפות עוד נדבך למפגש עם האזור המעניין של דרום מזרח אסיה. בחברה הגאוגרפית מאפשרים גם טיולים עצמאיים לויאטנם שנתפרים על פי הדרישות שלכם.

יופי מרהיב בויאטנם
יופי מרהיב בויאטנם

עוד הם מדגישים כי יש להם ניסיון של 40 שנה בהוצאת טיולים לויאטנם וכי המדריכים ואנשי הצוות שלהם מכירים את המדינה מקרוב. בנוסף הטיולים יוצאים בקבוצות קטנות.

מועדי הטיולים המאורגנים לויאטנם הם בחודשים אפריל, אוקטובר, נובמבר ודצמבר כשהטיסות הן לסירוגין של אל על או קתאי פסיפיק. אורך הטיול של החברה הגיאוגרפית לויאטנם הוא 17 ימים והמחירים באיזור 4000 דולר, כולל מיסי נמל.

שורה תחתונה: חברה מנוסה. הטיולים לויאטנם הם בין הפופולריים ביותר מתוך ההיצע הכולל שלה

לפרטים נוספים והרשמה לטיולים

יעדים

חברת יעדים טיולי תרבות וטבע היא עוד חברה מעניינת שמוציאה טיול לויאטנם בהדרכת משה שי ובאורך חמישה עשר ימים. המסע של יעדים מתחיל כמו אצל כולם בנתב”ג וממשיך באופן ייחודי דרך עמאן לבנגקוק. הנחיתה בבנגקוק בשעת צהריים וממנה צפויה טיסת המשך לעבר סייגון.

אחרי היכרות ראשונה עם העיר ימשיכו המטיילים לחקור אותה במשך היום למחרת. ביום הרביעי יצאו בעקבות מחילות קוצ’י והדלתה של המקונג. ביום החמישי של הטיול ייהנו משתתפי הטיול של יעדים מהאזור על נופיו המיוחדים והכפרים הפזורים לאורכו כמו גם המאכלים. זהו אסם האורז של וייטנאם וקצב הטיול איטי גם בגלל הכבישים הצרים והתנועה הערה. התחנות הבאות במסע הן השוק הצף של קאי ראנג וביום השמיני שמורת טאם קוק – אחד המקומות הקסומים בויאטנם המכונה גם מפרץ האלונג היבשתי.

ויאטנם
ויאטנם

לקראת אחר הצהריים ישובו המטיילים להאנוי ויעלו לרכבת לילה שתיקח אותם לגבול וייטנאם סין. ביום התשיעי על גבול סין יצאו המשתתפים לכיוון סאפה – מה שהיה פעם תחנה של מיסיונרים ובהמשך בית הבראה לחיילי הצבא הצרפתי והיום עיירה לבני השבטים השונים שחיים באזור. בימים 11-12 יגיעו המטיילים אל האלונג ביי ולקראת סוף הטיול שוב להאנוי לביקור בבית הכלא הנודע לשמצה שבו נכלאו השבויים האמריקאים  במהלך מלחמת וייטנאם. ביום ה-15 טיסת אל על מבנגקוק דרך עאמן לתל אביב.

המחיר לאדם בחדר זוגי בטיול הזה הוא 4275 דולר לפי צפי של 15 משתתפים. המחיר כולל טיסות בינלאומיות עם רויאל ג’ורדניאן, טיסות אזוריות לסייגון וחזרה מהאנוי, טיסת פנים אחת, לינה במלונות טובים, חצי פנסיון, אוטובוס צמוד, לילה על סירה במפרץ האלונג, רכבת לילה לסאפה וחזרה להאנוי (עד ארבעה מטיילים בתא), מדריכים מקומיים דוברי אנגלית, כניסה לאתרים ובקבוק מים מינרלים לאדם ליום.

שורה תחתונה: חברה שמתמחה ביעדים אקזוטיים ומציעה מסלול מעניין ומקיף בויאטנם

לפרטים והרשמה

דרכים

חברת דרכים מוציאה טיול מאורגן לויאטנם וקמבודיה באורך 18 ימים ומתארת אותו: “מסע עומק אל ארצות המקונג, מדינות של גיוון אתני עצום, נופים מיוחדים, קידמה ומסורת המתקיימות זו לצד זו. בממלכה הבודהיסטית הקסומה תגלו עשרות שבטים אתניים המנהלים אורח חיים מסורתי שלא השתנה זה שנים.”

גם בדרכים מבטיחים שייט במפרץ האלונג, שייט על נהר הבושם, מופע פולקלור וביקור במחילות קו צ’י. הטיול מתחיל בטיסה מזרחה דרך בנגקוק לעבר האנוי, בירת וייטנאם שם ממשיכים המטיילים לסיור עירוני ולסיור ריקשות. בהמשך מגיע הטיול למפרץ האלונג וכולל גם שייט ובהמשך רכבת לילה לצפון וייטנאם. משם מתקדם המסע אל הכפרים ושדות האורז. ביום השמיני מגיעים המטיילים אל נהר הבושם ואחר כך לעיר הוי אן ו-הוצימין סיטי. דלתת המקונג מחכה למטיילים ביום ה-12 לטיול ולקראת סופו מתחם המקדשים וחזרה לתל אביב.

את תוכנית הטיול המלאה אפשר להוריד מהאתר של חברת דרכים בצורת מסמך PDF והוא כולל גם הערות ומידע על ויאטנם. גם אם לא תבחרו בחברה זאת, כדאי להציץ במסמך כדי ללמוד משהו על מה שמצפה לכם. 

טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לויאטנם. חוויה מיוחדת בדרום מזרח אסיה

תאריכי היציאה הם בחודשים נובמבר, דצמבר, ינואר ופברואר. המחיר עומד על 3700 דולר בקירוב.

המחיר של דרכים לא כולל מס יציאה מקמבודיה ותאילנד, אשרת כניסה לויאטנם וקמבודיה בערך של 95 דולר לאדם, ארוחות נוספות, שתייה בארוחות, ביטוח נוסעים והוצאות לשירותים אישיים. כן במחיר, טיפים לנותני השירותים, מופעים וכניסות לאתרים שבתוכנית, מדריכים מקומיים, מדריך ישראלי, אוטובוס תיירים ממוזג, סירה מהירה בנהר המקונג, מים מינרלים, חצי פנסיון, שתי ארוחות ביום וטיסות פנימיות לצד הטיסות הבינלאומיות תל אביב בנגקוק האנוי.

שורה תחתונה: הצעה מעניינת ביותר שכדאי לבדוק את מול החברות האחרות

לפרטים והרשמה

אשת טורס

כמו שמציינים באתר אשת טורס, ויאטנם או הרפובליקה הסוציאליסטית של ויאטנם היא מקום מיוחד עם אורחות חיים שונים. “כשם שויאטנם לא נשארה אדישה לתהפוכות ההיסטוריה במשך למעלה מאלף שנים ככה כל מי שמבקר בה לא מצליח להישאר אדיש כלפיה.”  הטיול של אשת טורס מתחיל בסייגון הלוא היא הוצימין סיטי בדרום וייטנאם. זאת העיר הגדולה ביותר במדינה והמרכזית ומשמשת גם בתור הבירה הכלכלית. משם ימשיכו מטיילי אשת טורס למחוז טאינינג ולמקדש קאו דאי השייך לדת הקאודאיזם (הטוענת כי אל אחד יצר את כל הדתות העיקריות) ובהמשך אל איזור דלתת המקונג.

עוד בתכנון, ביקור בכפרים ציוריים, טעימת מעדנים מקומיים, התרשמות ממלאכות יד מקומיות (כמו מפעל לייצור סוכריות קוקוס) ואטרקציות נוספות. המשך המסלול כולל טיסה להאנוי בירת וייטנאם – העיר שפירוש שמה הוא גדת הנהר. בהאנוי יבקרו משתתפי הקבוצה במספר אתרים מרכזיים וגם יחוו נסיעה בריקשה. 

הפתעות נוספות צפויות למטיילים עם הופעת תיאטרון בובות על המים – אומנות ויאטנמית שצמחה במאה ה-11 וגם שייט במפרץ האלונג ביי שהוכרז על ידי אונסקו כאתר מורשת עולמית. וכמה כל הטוב הזה יעלה לכם? טיול וייטנאם וקמבודיה באורך 15 ימים מוצע במחיר של 2500 דולר כשהמועדים הם אפריל, מאי ואוקטובר.

שורה תחתונה: מסלול מבטיח וגם מחיר אטרקטיבי למדי

לדף הטיול באתר החברה

מסעות

בחברת מסעות שהולכת וכובשת לה נתח בנישת היעדים האקזוטיים לא מוותרים על ויאטנם וגם שם מציעים טיול שכולל שייט במפרץ האלונג ביי, כולל לינה על הספינה וארוחת צהריים. בהמשך הטיול צפויים ביקורים באחד השווקים בצפון ויאטנם, בעיר הבירה הוצימין סיטי, באתר מתקופת המלחמה וגם לילה בדלתה של נהר המקונג עם מלון על המים.

הטיול של מסעות לויאטנם מתוכנן לפסח ואורכו שבעה עשרה ימים. במסעות מציינים שאצלם יש טיסה בין סייגון לסיאם ריפ ולא נסיעה באוטובוס כמו אצל החברות המתחרות. הם גם מדגישים שאצלם מקפידים על בתי מלון ברמה טובה עד גבוהה וכאמור אותן שלוש טיסות פנים במהלך הטיול שחוסכות זמני נסיעות. אילו עוד צ’ופרים? כל נוסע מקבל בקבוק מים מידי יום.

ויאטנם
ויאטנם

המפגש של קבוצה נערך בתל-אביב כשבוע לפני הטיול. הקבוצות הינן בגודל של 15 איש מינימום ומקסימום של שלושים ושלושה משתתפים ולא יותר. הטיול הקרוב והמובטח מתחיל בטיסה עם חברת אירופלוט דרך מוסקבה להאנוי. מהאנוי ממשיכים המטיילים לשייט במפרץ האלונג ביי ואז לצפון וייטנאם לעיירה הקסומה הנמצאת בגובה של 1,500 מטרים מעל פני הים.

בהמשך באזור סאפה יצאו המטיילים לכיוון הכפרים וייהנו מנוף הררי מרתק וזאת בין פסגות ההרים שהגבוהה שבהן מתנשאת לגובה של מעל שלושה קילומטרים. גם ביקור בשוק מקומי צפוי ובהמשך הטיול טיסה למרכז ויאטנם אל אחת הערים הקיסריות שמחכות שם. היעד הבא היא העיר הוי אן ואחריה הוצימין סיטי, דלתת המקונג, מקדשי אנגקור וחזרה לתל אביב דרך מוסקבה. מחיר הטיול בחברת מסעות הוא 4200 דולר בקירוב. ככל שקרב מועד הטיול, המחיר עולה לאיזור 4300 דולר.

שורה תחתונה: חברה שעושה מאמצים למתג עצמה גבוה בתחום טיולי העומק בכל העולם

לדף הטיול באתר החברה

אדמה

חברת אדמה מסעות וטיולים מתבלטת בשטחה גם בזכות צוות המדריכים. עם מספר בעלי התואר דוקטור שבצוות אפשר לאייש פקולטה שלמה. מלבד הרקע אקדמי של המדריכים שלומדים ומלמדים את התחום, לכולם גם ניסיון בשטח. את החיבור בין הידע התיאורטי לניסיון הפקטי מבקשים בחברת אדמה להעביר הלאה למטיילים.

באזור אסיה והפסיפיק מציעים באדמה מגוון טיולים מסוגים שונים עם דגש על יפן. הטיול שלהם לויאטנם וקמבודיה נמשך לא פחות מ-20 ימים ומוליך את המטיילים משבטי ההרים דרך מרכז וייטנאם למקדשי אנגקור.

הטיול של אדמה מתחיל בטיסת לילה דרך יעד ביניים להאנוי. מהאנוי בעלת הניחוח האירופי בזכות שנות השלטון הקולוניאלי הצרפתי ימשיכו מטיילים לצפון וייטנאם וייהנו ומהנוף המתחלף בין טרסות אורז לשיחי תה.

מפרץ האלונג מחכה למטיילי הטיול הזה בשבוע השני של המסע ובהמשך הוי אן שם ניתן יהיה להתרשם מההשפעות הסיניות והיפניות מהתקופה שהעיר הייתה נמל חשוב. בהמשך מגיע הטיול אל הדלתה של המקונג ובשבוע השלישי למנהרות קוצ’י. ביום השישה-עשר הטיול מדיע להוצימין סיטי היא סייגון ולקראת סוף המסע אל סיאם ריפ, מקדשי אנגקור וחזרה לתל אביב.

המחיר של הטיול באדמה הוא 5,000 דולר בקירוב עם מועדים באוקטובר ונובמבר וכולל תשלום דמי קדימה למי שנרשם פחות משמונה חודשים לפני מועד יציאת הטיול. המחיר כולל טיסות בינלאומיות ופנימיות, לינה במלונות מדרגה דה לוקס או מדרגה ראשונה, חצי פנסיון שכולל ארוחת בוקר יומית + ארוחה חמה אחת ביום (צהריים או ערב) ושייט שבו שלוש ארוחות ביום. עוד במסגרת המחיר, אוטובוס ממוזג, שייט במפרץ האלונג, מדריך צוות אדמה ומופעי פולקלור. מים מינרלים ושתייה בארוחות לא כלולים וכך גם אשרת כניסה לוייטנאם.

שורה תחתונה: מדריכים מנוסים מאוד ובעלי רקע אקדמי שמבטיחים טיול של מקצוענים

לדף הטיול באתר החברה

טיול מאורגן לויאטנם
ארץ מרשימה ובלתי נשכחת. ויאטנם

אסיה טרוול

חברת אסיה טרוול מציעה תיירות ונופש כשר כלומר חיבור בין מטיילים דתיים ליעדים ביבשת אסיה. הטיול שלהם לויאטנם וקמבודיה נמשך 16 ימים ומבטיח שלושה סיורי ריקשות חווייתיים בהאנוי, הוצימין והוי אן, טיולי שייט במפרץ האלונג וגם בדלתת נהר המקונג, ביקור בעיירה המרתקת סאפה, ביקור בשוק בא קה הידוע, בעיר הואה – העיר האסורה, שייט על נהר הבושם, ביקור בעיירה העתיקה הוי אן, ביקור במנהרות קוצ’י (המנהרות שהסיעו לסכל את הצבא האמריקאי במלחמת וייטנאם) וביקור בקומפלקס המקדשים המפורסם אנגקור.

את הטיול מתחילים בטיסה אל יעד ביניים ומשם אל האנוי השוכנת על הגדה הימנית של הנהר האדום ובה בניינים קולוניאליים. מכיוון שזהו טיול לקהל דתי, בחברה מדגישה שהיום שישי של הטיול (יום שבת) ייערך כולו בסאפה. לאחר התפילה וארוחת בוקר קלה יצאו המשתתפים לטיול באזור המלון בלבד. ביום ראשון ימשיך הטיול לשוק צבעוני ומשם לעיר הואה. אחריה הויאן שם יבלו המשתתפים שלושה ימים ומשם למנהרות קוצ’י, הדלתה של נהר המקונג ושבת שנייה בהוצימין.

בשבת השנייה של הטיול הכשר יצאו המטיילים לאחר תפילה וארוחה קלה לסיור במרכז ההיסטורי של העיר סייגון ויחוו קתדרלת נוטרדאם ובניין הדואר לצד במבנים נוספים בסגנון צרפתי. במוצאי שבת יינתן זמן חופשי לבילוי בעיר.

תאריכי היציאה של אסיה טרוול לויאטנם הם בנובמבר ודצמבר. המחיר מותנה במינימום של 25 מטיילים וכולל טיסות בינלאומיות, טיסות פנימיות, אירוח על בסיס חצי פנסיון כשר פלוס כריכים לצהריים, מדריכים מקומיים דוברי אנגלית, סיורים וכניסות לאתרים, אוטובוס תיירים וגם עיסוי כפות הרגליים בהויאן והמופע גדול בסיאם ריפ.

המחיר לא כולל שתייה בארוחות, טיפ למדריך הישראלי (בין ארבעה לחמישה דולר לאדם ליום) אשרת יציאה מקמבודיה בסך 25 דולר ואשרת כניסה לוייטנאם וקמבודיה. 

שורה תחתונה: מן הסתם לקהל דתי שלא רוצה לוותר על יעד מיוחד ויוצא דופן במזרח

לדף הטיול באתר החברה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *