כמה טיפים לפני נסיעה לחו”ל…

לפעמים חייבים לצאת לחופשה בחו”ל. זה כיף, זה בריא זה מטעין את המצברים ומשאיר חוויה שתהיה אתכם לכל החיים. הנה כמה טיפים שישדרגו לכם את הטיול ויעזרו לכם לחזור הביתה בשלום.

איך להתנהל לפני הטיסה

קודם כל הדבר הכי חשוב זה דרכון. רוב המדינות דורשות שיהיה לכם דרכון חצי שנה מראש. אם שכחתם לחדש את הדרכון, יש אפשרות יקרה מאוד לעשות את זה בשדה התעופה. תוודאו שהדרכון תקין והתמונה בו מעודכנת. אם לא, תחליפו אותו לפני הנסיעה. אגב מי שמשלם על חידוש דרכון באינטרנט מחודש נובמבר עד סוף פברואר יחסוך יותר  מ-100 שקל באגרה.

תבדקו טוב כמה מזוודות אתם יכולים לקחת. בחבורת לואו קוסט לעתים אפשר לקחת רק מזוודה אחת ביד ואם אתם רוצים עוד מזוודה לבטן המטוס, תצטרכו לשלם על זה. תשקלו את המזוודות לפני שאתם הולכים לשדה התעופה, כי אם תחרגו במספר במשקל תצטרכו לשלם ביוקר וחבל. שימו לב מה אתם אורזים בתיק יד, כי לא ייתנו לכם להכניס למטוס נוזלים, למשל בשמים, ודברים שנראים להם כמו נשק, למשל קוצץ ציפורניים.

קצת חסכון בכסף

יש שתי דרכים עיקריות שתוכלו לחסוך בהן בהזמנת החופשה. אם אתם סגורים על היעד. תחפשו חבילת טיסה זולה באינטרנט. ישנם אתרים כמו Booking שבהם אפשר לעשות השוואת מחירים במלונות ולהזמין את המלון אונליין. תזכרו לבדוק את מדיניות הביטולים לפני שאתם מזמינים מלון כדי לא לשלם סתם על ביטול. אם לא אכפת לכם היעד. קחו לכם תאריכים ותבדקו ממש ביום יומיים לפני הטיסה את החבילות הכי זולות.

תצלמו את החדר שאתם נכנסים, ואם אתם שוכרים רכב תצלמו אותו היטב לפני שאתם נכנסים אליו. שברתם שילמתם ותמיד יש כאלה יטענו ששברתם. אתם בנחיתות ביכולת שלכם להתווכח בחו”ל, במיוחד אם אין לכם את השפה של המקום. לרוב תאלצו לשלם על מה שלא עשיתם וחבל.

בטיחות

קודם כל תסתכלו לאן שאתם הולכים. יש אזורים שלמים במדינות, למשל שכונות העוני בדרום אמריקה, שאליהן לא כדאי להיכנס, כי לא תצאו מהן. מומלץ לא להסתובב לבד ברחוב, הכלל הזה חשוב במיוחד לבנות. את הכסף, הדרכון וכרטיס האשראי תמיד תחביאו בבגדים או שתשימו אותם בכספת. אל תחשבו שאתם יותר חכמים מהגנבים של מדינות אחרות, הם אנשי מקצוע ואתם תשלמו ביוקר על הזלזול. 

בכל הנוגע למדינות מסוכנות ברחבי הגלובוס בעלי התראת מסע אנו ממליצים להתעדכן במידע המופיע באתר המטה לביטחון לאומי. באמצעות בדיקה פשוטה באתר תוכלו לזהות נקודות תורפה בטיחותיות בנסיעתכם הקרובה.

 לא לשכוח לעשות ביטוח נסיעות. הביטוח הכי טוב, והכי פשוט לעשות הוא הביטוח של פספורטכארד. זה ביטח שיש לו שני יתרונות מרכזיים על האחרים הם. הכרטיס מכסה אתכם לכל היבשת, למשל לכל יבשת אירופה ולא פר מדינה. אם חלילה קרה לכם משהו, הכרטיס נותן לכם את הכסף במקום, ואין את הקטע הזה של שאר חברות הביטוח שאם חלילה שברתם את הרגל, תצטרכו למצוא 20 אלף דולר לשלם על הטיפול ואחרי זה לריב עם חברת הביטוח על ההחזר הכספי. 

מאחלים לכם נסיעה נעימה לחו”ל ושתחזרו בריאים ושלמים…

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם