6 חברות שיעזרו לכם לתכנן את נושא המיסוי לפני יציאה לרילוקיישן

רילוקיישן זה לא רק נופים של חוץ לארץ, משכורת יפה ותקופה חדשה בחיים אלא גם התמודדות עם ענייני היום יום כמו למשל הצורך לשלם מס. כדי שלא תשלמו כפול, הנה כמה חברות ויועצים שיסבירו לכם כל מה שצריך לדעת

**

רילוטקס

טארק בשירחברת רילוטקס פועלת ממגדל וי טאואר בבני ברק וזוהי ללא ספק אחת החברות המובילות בתחום. החברה שכוללת עורכי דין ורואי חשבון מרכזת את פעילותה בייעוץ מס וביטוח לאומי לישראלים שמהגרים לחו”ל אבל גם לתושבים חוזרים. בין הנושאים הפופולריים שהחברה מטפלת בהם: ניתוק תושבות לצורכי מס, הגשת דוחות ותכנוני מס, קבלת הטבות במס לתושב חוזר, מתן חוות דעת משפטית, תכנוני מס בינלאומיים וגם הקמת חברות זרות לפי הצורך.

זו חברה שמציעה פתרון “הכול תחת קורת גג אחת” בתחום יעוץ המס והביטוח הלאומי ובין היתר מציגים שם בגאווה שיתוף פעולה עם מומחי מס בארצות הברית, קנדה, גרמניה, אנגליה, דרום אפריקה ואוסטרליה. רילוטקס חברה גם בארגון העולמי למיסוי בינלאומי שממוקם בלונדון וברשת עורכי הדין ורואי החשבון הגלובלית שלה נציגויות ב-150 מדינות.

בבלוג של רילוטקס תוכלו למצוא עדכונים בנושאים הקשורים לרילוקיישן וגם לקרוא סיפורי הצלחה כמו למשל החזרי מס בסך עשרות ומאות אלפי שקלים לישראלים ששכרו את שירותיהם. גם הצלחות משפטיות מדווחות באתר כמו למשל קביעה של בית הדין שניתק את התושבות של אחד מלקוחות החברה לצורכי ביטוח לאומי ואפילו תובנות משפטיות של אנשי החברה בעקבות פסק דין כמו למשל במקרה בר רפאלי.

גם אזהרות עדכניות מתפרסמות על ידי רילוטקס. למשל ממלכודות מס שעשויות להיווצר בעקבות הקמה קלה מדי של חברות בקפריסין.

טארק בשיר, שותף בכיר בחברה, כותב גם אצלנו במגזין על מגוון נושאים אקטואליים שקשורים בנושא המעבר לחו”ל והכול דרך היבט המיסוי, כמובן.

לפנייה ישירה

אושן

חברת אושן שממוקמת בקיבוץ יקום מקדישה את כל שירותיה לנושא הרילוקיישן. החל משילוח בינלאומי, דרך אחסון תכולת דירה, השכרת דירות בחו”ל ואפילו מציאת ריהוט לדירה החדשה שלכם בחוץ לארץ. הם גם מתעסקים בנושא ניתוק תושבות ונותנים ייעוץ מס רילוקיישן או בשמו הרשמי: ייעוץ בתחום המיסוי הבינלאומי.

במשרד מזכירים שגם אם עזבתם את ישראל, אינכם פטורים מהחובה לשלם מיסים גם בארץ, לפחות עד ביצוע של ניתוק תושבות. בחברה טוענים שיועצי המס שלהם הם מומחים בתחום וכבר טיפלו במאות משפחות ויחידים שיצאו לרילוקיישן.

ייעוץ המס של החברה כולל בין היתר ייצוג האדם היוצא לרילוקיישן או המעסיק מול שלטונות המס בישראל וכן מול הביטוח הלאומי ובניית תיק ניתוק תושבות למי שמבקש לנתק את מרכז חייו מישראל על מנת להפסיק לשלם מיסים גם בארץ.

המוצר המיידי שמציעים בחברת אושן היא שיחת ייעוץ מס לפני רילוקיישן שבה יינתן לכם הסבר על השינוי במעמדכם ומעמד בני זוגכם בעקבות היציאה הצפויה לרילוקיישן ופירוט החובות החדשים בתחום המיסוי.

באושן מזכירים כי ישראלים שעוזבים לארצות הברית יצטרכו להגיש שם דו”ח שנתי למס הכנסה מדי שנה (שכירים כעצמאים) ולכן יזדקקו בייעוץ מס להגשת הדו”ח לפחות בשנה הראשונה.

בחברת אושן מכנים את המילה רילוקיישן בשמה העברי התניידות. ערן דרנגר הוא נשיא הקבוצה. “תחת הנהגתו,” אומרים בחברה, “הפכה אושן מחברה המספקת שירותים לחברה המציעה תפישה חדשנית בניהול איכות ההתניידות, תפיסה שמאפשרת העתקת החיים מנקודה לנקודה תוך זיהוי מקדים של האתגרים הניצבים בפני המתניידים.”

ליצירת קשר

BDO

עוד חברה שתעזור לכם לצאת לחו”ל ולדאוג פחות בנושא מילוי חובות המס שלכם היא BDO ישראל שאותה מנהלים אלי אליס ומייקל גולדברג. בחברה מזכירים שהגלובליזציה המתפתחת בעולם יוצרת יותר ויותר הזדמנויות עבור ישראלים לרילוקיישן, אם בגלל אינטרס של חברות ישראליות להציב עובדים בחוץ לארץ או להפך, הרצון של חברות זרות למשוך אליהן את הכישרון הישראלי.

לצד הנושאים הרבים שדורשים טיפול במעבר לחוץ לארץ כמו דיור, חינוך, העברת תכולת דירה וכן הלאה עולה גם סוגיית המיסוי שיש לה השלכות רבות.

באופן עקרוני המס בישראל הוא פרסונלי כלומר תושב ישראלי יהיה חייב במס בישראל גם על הכנסות שלו בחוץ לארץ לפיכך כל אחד חייב לדווח לביטוח לאומי ולמס הכנסה כל עוד הוא נחשב תושב ישראל.

בהקשר זה מזכירים במשרד BDO כי רשות המיסים קובעת את תושבותו של יחיד לעניין המיסוי על פי המקום שמהווה את מרכז חייו. היכן יש למתנייד בית, היכן גרה משפחתו, היכן מקום עבודתו, היכן מרוכזות ההשקעות שלו, חשבונות הבנקים ואפילו היכן הוא עצמו רואה את מרכז חייו.

למי שרוצה בפועל להיחשב כתושב חוץ לעניין מס הכנסה, אומרים ב- BDO, אפשר לעשות זאת בין היתר על ידי מכירת הבית בישראל או השכרתו ובמקביל רכישת בית בחו”ל  וכמו כן חיסול הפעילות הכלכלית בישראל ככל שניתן ואפילו ניתוק אינטרסים חברתיים בישראל ומנגד קידומם בחו”ל. מה עוד? סגירת חשבונות בנק וכרטיסי אשראי בישראל וביטול חברויות בארגונים או מפלגות בישראל ומנגד רישום בארגונים כאלה בחוץ לארץ.

גם בחברה הזאת מציעים לכם ליצור קשר עם המומחים בתחום הרילוקיישן כדי להימנע מטעויות ולקבל מידע מקצועי.

ליצירת קשר

המרכז להטבות מס לתושבים חוזרים ועולים

החברה הבאה שתעזור לכם לקראת רילוקיישן היא המרכז להטבות מס לתושבים חוזרים ועולים. עיקר הפעילות של החברה הוא בכיוון ההפוך,כלומר אנשים שבוחרים להגיע לישראל אבל גם להם יש ייעוץ מס רילוקיישן שמעלה סוגיות מס הכנסה מורכבות כמו תושבות לצרכי מס, ניתוק תושבות, מיסוי אופציות ונושאים נוספים שדורשים התייחסות.

בחברה מזכירים כי השאלה מתי הופך אדם לתושב חוץ ומאיזה רגע אפשר לומר כי התבצע ניתוק תושבות ממדינת ישראל היא שאלה מהותית שמחייבת ייעוץ על ידי מומחה מיסוי רילוקיישן.

הייעוץ הזה כולל השלכות לא רק לנושא מס הכנסה אלא גם לעניין ביטוח לאומי, ביטוח בריאות, מס שבח ומס רכישה. כשלמדינה שאליה עוברים יש אמנת מס עם מדינת ישראל, סוגיות שונות נבחנות גם לפי הוראות אמנת המס הרלוונטית של אותה מדינה. עד לאותו ניתוק תושבות, מזכירים שם, יחשב כל אדם שעשה רילוקיישן לתושב ישראל לצורכי מס והדבר יחייב אותו בדיווח למס הכנסה כולל כל ההכנסות שלו אלה בארץ ומחוץ לארץ.

ליצירת קשר

MI פיננסים

חברת MI פיננסים מתמחה בתחום החזרי מס, ייעוץ פרישה, מיסוי פרישה, מס שבח רווחי הון, החזרים מביטוח לאומי וגם רילוקיישן לתושבים חוזרים. בחברה מתפארים בצוות מומחים לנושא שכולל רואי חשבון וחשבים מקצועיים המתמחים בפיצוי החזרי מס לכל סוגי האוכלוסייה. עוד מבטיחים בחברה כי במידה ובמהלך הבדיקה הראשונית יתגלה כי אתם חייבים כסף לרשויות המס, תעודכנו ותוכלו לבטל את בקשתכם מבעוד מועד כך שלא ייגרם לכם נזק.

באתר החברה תוכלו למצוא מספר מאמרים בתחום, עדכונים על תיקונים לפקודת מס הכנסה וקריטריונים של פטור מתשלום מס ברילוקיישן.

בחברה טוענים שמדי שנה 20 אלף ישראלים עוזבים את ישראל ונוסעים למדינות שונות במטרה למצוא עבודה או לפתוח דף חדש כשכירים או כעצמאים ומזכירים שלצד הזדמנות פיננסיות בדרך כלל צעד זה טומן בחובו היבטי מיסוי למדינת ישראל שכדאי לקחת אותם מחשבון. הבדיקה לעומק מגלה שלא תמיד המעבר משתלם מבחינה כלכלית. כך למשל, אם המדינה שאליה עברתם תיקח מכם 20 עד 30% מההכנסות ומדינת ישראל תקבל סכום זהה או נוסף, חצי מההכנסה שלכם ואפילו למעלה מזה תרד בגלל מיסים.

גם כאן מזכירים את ביטוי הפלא, ניתוק תושבות שיאפשר לכם לחסוך עשרות ומאות אלפי שקלים בשנה בעזרת תכנון נכון.

ליצירת קשר

משרד רואה חשבון חיים אשר ושותפיו

משרד רואה חשבון חיים אשר ושותפיו מטפל בתחום מיסוי המקרקעין, מס ערך מוסף ועוד. גם מיסוי רילוקיישן הינו תחום מרכזי בפעילות המשרד ושם מזכירים כי הסוגיה המרכזית שתשפיע על גביית המס וחובת הדיווח שלכם לרשויות המס בישראל היא האם אתם תושבי הארץ לצורכי מס לפי הגדרת פקודת מס הכנסה לעניין זה.

למשרד ידע וניסיון בייעוץ מס ברילוקיישן ועל פי דבריהם הם מתמחים בייעוץ מס רילוקיישן לעובדי חברות הייטק בינלאומיות

ליצירת קשר

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם