טיפים לרילוקיישן עם חיות מחמד

מעבר למגורים בחו”ל, גם אם לתקופה קצרה יחסית, הוא עדיין פרק זמן בו על בעלי חיות מחמד למצוא פתרון עבורן. בעוד אפשר למסור את חיית המחמד לקרוב משפחה או חבר, יש רבים שמעדיפים לקחת את חיית המחמד יחד איתם לחו”ל; ואם כך הוא הדבר, הרי שיש כמה דברים שכדאי לדעת לפני כן:

בדקו את הדרישות החוקיות של מדינת היעד

לכל מדינה חוקים משלה באשר להכנסת בעלי חיים לגבולותיה, וחשוב לעמוד בחוקים הללו. בין היתר, יש מדינות הדורשות להציג אישורים על כך שכלבים קיבלו חיסון נגד מחלת הכלבת; מדינות אחרות תדרושנה תעודות (באנגלית כמובן) אודות עיקור או סירוס ועוד.

אי עמידה בדרישות החוק פירושה בדרך כלל קנס שמוטל על הבעלים, כליאת חיית המחמד שלכם בהסגר לתקופה ממושכת או במקרים קיצוניים אפילו המתתה. אל תקחו סיכון, והקפידו לברר היטב מהם החוקים במדינה אליה אתם מכניסים את הכלב.

לטוס עם בעל חיים

אי אפשר פשוט להיכנס אל תא הנוסעים במטוס עם כלב ברצועה או להתיישב עם חתול על הברכיים. בעלי חיים חייבים להיות מוכנסים אל תוך כלוב כאשר המשקל הכולל שלהם, יחד עם הכלוב, לא יעלה על שמונה קילוגרמים. יותר מזה – ובעל החיים יוטס בתא המטען יחד עם המזוודות. גם אז, אגב, עליו לשהות בכלוב ללא אפשרות לצאת ממנו. כדאי גם לדעת שהאחריות על רכישת הכלוב מוטלת עליכם, הנוסעים. חברות התעופה אמנם מאפשרות הטסת בעלי חיים אולם לא מספקות את הכלובים לכך. 

עוד חשוב לזכור שבעלי חיים לא נוהגים לטוס ולכן עלולים לתפוס את המסע כמלחיץ ביותר, לנסות לברוח מכלוביהם ולפגוע בעצמם. לכן, במקרה הצורך, תוכלו להם כדורי הרגעה ייעודיים שיטשטשו אותם במקצת, ירגיעו אותם ויסייעו להם לעבור את הטיסה בשלווה.

לסיכום,

בהחלט אפשר לקחת את הכלב או החתול יחד איתכם במקרה של רילוקיישן. כך תוכלו להמשיך את שגרת חייכם הרגילה, לרבות טיולים יומיים, משחק משותף, ניקוי ספות מפרווה וביקורים סדירים אצל וטרינר – ממש כאילו לא עברתם למדינה אחרת.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם