מה צריך לדעת לפני אחסון תכולת דירה לרגל רילוקיישן

מעבר למדינה אחרת מצריך לעיתים קרובות מחשבה קפדנית אודות הרכוש שכבר צברתם במדינה הנוכחית, ובפרט את החלק ממנו שאותו לא ניתן לטלטל אל מעבר לים. יש הבוחרים למכור את כל תכולת הדירה שלהם, בפרט אם מדובר ברילוקיישן לתקופה ארוכה או לצמיתות; אולם אם התכנון הוא לשוב בחזרה לישראל בעתיד הלא רחוק, יתכן שעדיף לבחור בגישה אחרת: אחסון תכולת הדירה.

איפה מאחסנים תכולת דירה?

תנאי האחסון הם למעשה הדבר החשוב ביותר שצריך לבדוק ולא את המחיר, משום שאחסון בתנאים לא מתאימים עלול להוביל להרס הרכוש שלכם. האחסון המומלץ ביותר הוא בהאנגר מבודד ולא במכולה החשופה לפגעי מזג האוויר. כדאי שבמקום יהיו שירותי אבטחה שוטפים ושתהיה לכם גישה לרכוש בכל עת.

לכן יחד עם הצעות המחיר שתבקשו במהלך סקר השוק שתעשו בין חברות האחסון השונות, בקשו גם לראות פוליסות ביטוח תכולה. ודאו שמה שמכוסה בתנאי הפוליסה הוא האחסון עצמו (ולאו דווקא, למשל, ביטוח על ההובלה). כך תהיו מוגנים מפני גניבה, דליקה, הצפה וכיו”ב. כמו כן מוטב לוודא כי הכיסוי המוצע על ידי חברת הביטוח אכן גבוה יותר משוויו של הרכוש המאוחסן.

לפני שמאחסנים:

שקלו אם באמת כדאי לאחסן. אם מדובר בפריטים בודדים מחד או רבים מאוד מאידך, יתכן שלא משתלם מבחינה כלכלית לאחסן את תכולת הדירה. בפרט אם הרילוקיישן שלכם מתוכנן לזמן רב יתכן שמוטב למכור לפחות חלק מן התכולה.

נקו את הפריטים לפני אחסונם. אתם ממש לא רוצים לדעת עד כמה לכלוך קטן וזניח כיום יכול להתפשט ולגדול גם בתנאי אחסון אופטימליים לאורך זמן רב. לכן קרצפו את השידה, הזמינו שירות ניקוי ספות, הסירו כל פיסת לכלוך מכל רהיט אפשרי – ורק אז הכניסו את רכושכם לאחסון.

שקלו לקחת פריטים מסוימים איתכם. חפצי אמנות, למשל, תכשיטים או חפצים שיש להם ערך סנטימנטלי רב, הם חפצים שכדאי לשקול לקחת איתכם גם אם מדובר בחוסר נוחות מסוים. הפער בין הנוחות שבאחסון בישראל לבין אובדן הערך הכספי או הסנטימנטלי לא תמיד שווה את זה.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם