מגזין מקוון לתיירות בארץ ובחו"ל

המדריך המלא לחיפוש טיסות זולות ברשת – 2021

נושאי המדריך:

  1. מתי להזמין טיסות זולות
  2. השוואה בין גוגל טיסות, סקייסקנר וקיווי
  3. הזמנת טיסות זולות דרך חברה או מנוע חיפוש מקומיים
  4. אודות סקייסקנר – Sky Scanner
  5. אודות קיווי – Kiwi Flights
  6. אודות טיסות גוגל – Google Flights
  7. עוד על גוגל טיסות
  8. האלטרנטיבות (מנועי חיפוש נוספים)
  9. טיפים של בלוגרים בנושא חיפוש טיסות זולות
מטוס

מתי להזמין טיסות זולות במנועי החיפוש הגדולים

בעבר היה סוד שמור בתעשייה שאמר כי הזמן הכי טוב להזמין טיסה הוא בין חצות לשלוש בבוקר, בלילה שאחרי יום העבודה הראשון בשבוע, במדינה שבה נמצאת חברת הטיסה. בארה״ב למשל זה יום שלישי. אצלנו בישראל זה היה אמור להיות יום שני

לפי אתר Scott's Cheap Flights מדובר במיתוס שכבר לא רלוונטי שכן המחירים כיום מתעדכנים דינמית כל יום ולאורך היום. מה כן רלוונטי לפי אתר Scott's? שהימים הזולים ביותר לטוס בהם הם שלישי, רביעי ושבת, כך לפחות בארה״ב. ושטיסות שנקבעו לימים שישי וראשון, דורשות כרטיסים יקרים יותר. מה עוד רלוונטי תמיד? להימנע עד כמה שאפשר מטיסה בזמני ביקוש שיא כמו כריסמס והשנה החדשה. בהקשר הישראלי אפשר לדבר על תקופת החגים, פסח ותקופת החופש הגדול בהם תתקשו למצוא טיסות זולות. 

לגבי השאלה כמה זמן צריך להזמין מבעוד מועד? ההמלצה של Scott's היא בין חודש לשלושה חודשים לפני מועד הטיסה, כשמדובר בטיסות בינלאומיות, כדאי להזמין בין חודשיים לשמונה חודשים קודם ואם אלה תאריכים של ביקוש שיא אז אפילו ארבעה עד עשרה חודשים לפני מועד ההמראה.

המחיר משתנה 70 פעם

לויכוח האם יום שלישי הוא היום הזול ביותר להזמין מצטרפים עוד מומחים וכאמור ההנחה היא כי מאז שאלגוריתמים החליפו את המנהלים בקביעת התעריפים אין הבדל במחיר בין הימים וגם אם קיים הבדל הוא של לא יותר מאחוז אחד. עדיין יש מי שמחזיק בדיעה שבהזמנת טיסות, עדיף להזמין בשלישי ולטוס בחמישי, מבחינת המחיר. מחקר אחר מראה שיום ראשון הוא הזמן הכי טוב להזמין.

מחיר כל טיסה עשוי להשתנות 70 פעם מהרגע שבו יצא לשוק ועד שהמטוס ממריא. הפערים עשויים לנוע במגמה של עשרות דולרים לכאן או לכאן מדי יום. בארצות הברית מקובל לקבוע חלון זמן אידיאלי להזמנה שאורכו בין שלושה שבועות לשלושה חודשים וחצי לפני מועד הטיסה.

הזמנה בתוך חלון הזמן תוריד לכם חמישה אחוז מהמחיר בממוצע. לעונות מבוקשות כמו אביב וקיץ כדאי להזמין אפילו קודם. בהכללה, עד 30 יום לפני הטיסה אפשר להשיג את המחיר הנמוך ביותר המוצע וכל מה שמגיע אחר כך (כלומר פחות מחודש ממועד הטיסה) הם תעריפים גבוהים בהרבה. בכל מצב כמעט, אין טעם לחכות עד הדקה האחרונה.

מטוס

השוואה בין גוגל טיסות, סקייסקנר וקיווי

גוגל טיסות, סקייסקנר או קיווי, איזה מנוע חיפוש טיסות ימצא לכם בדיוק את הטיסה שאתם רוצים? התשובה כמו תמיד מורכבת ובעצם קשורה בצורך שלכם. היתרון הגדול והבולט של גוגל טיסות וגם של סקייסקנר למעשה זה שיש לכם מבחר רחב של חברות טיסה מקומיות וגם בינלאומיות. המנוע של קיווי, עושה רושם, מתקשה בטיסות מקומיות או לפחות אינו מציג את כולן כך שאם אתם זקוקים גם לטיסה מקומית בתוך הטיול שלכם, כדאי להיות מודעים לעובדה הזאת.

סקייסקנר נחשב למנוע טוב לצורך השוואת מחירי טיסות (קצת כמו הוטל קומביינד, במלונות) וגם גוגל פלייטס יודע להציג יפה לוח תאריכים עם מחירים שונים. ובכל זאת דווקא קיווי, אומרים מביני דבר, מתאים יותר למי שכל מטרתו היא למצוא את התאריך הזול ביותר לטוס בו.

למי שחסרה סבלנות, תמיד עדיף להתחיל בגוגל שכן שני האחרים מציעים זמני טעינה איטיים יותר וקיווי הוא האיטי בין השלושה. מצד שני, אם אתם מעדיפים למצוא את הטיסה שלכם באפליקציה יעודית, גוגל נשארת מאחור בעוד סקייסקנר וקיווי מציעים אפליקציה כזאת. 

יתרון הביטוח של קיווי

היתרון הגדול ביותר שנרשם לטובת קיווי מגיע בדמות הבטחה של החברה לפצות אתכם במקרה של טיסת המשך (קונקשן) שלא הספקתם להגיע אליה בגלל עיכוב במכס או במשרד ההגירה או בגלל כבודה שלא יצאה בזמן. לא מדובר על פיצוי שקורה בעקבות פורס מאג׳ור, למשל סופת שלג. במקרים כאלה בדרך כלל מגיע הפיצוי מחברת התעופה עצמה או בזכות ביטוח הנסיעות שעשיתם. גם עיכוב בטיסת ההמשך או ביטול שלה עשוי להביא לפיצוי מצד קיווי ובלבד שתפנו למחלקת השירות בזמן ותדווחו על המקרה.

הביטוח של קיווי לא רלוונטי למי שאיחר לצ׳ק אין או שכח את הדרכון בבית. תוכלו לקרוא עוד על ההתחייבות שלהם כאן. מיותר לציין שגוגל פלייטס לא יכולה להציע ביטוח דומה משום ששום הזמנה לא נעשית בפועל דרך גוגל המשמשת כמתווכת בין אתרים. גם לסקייסקנר אין את אותו שירות שמציעה קיווי.

מנוע סקייסקנר. פופולרי במיוחד בישראל

חיפוש טיסות זולות עם סקייסקנר
חיפוש טיסות זולות עם סקייסקנר

גוגל טיסות מול סקייסקנר

לפי אתר Scott's Cheap Flights שהוא סמכות בתחום, גוגל פלייטס וסקייסקנר הם שני מנועי חיפוש מהטובים ביותר כיום למציאת טיסות זולות על פי מועדים או יעדים. לשני המנועים יש עדיין מקום לשיפור, על פי סקוט׳ס, כשהחיסרון הגדול ביותר של גוגל פלייטס לעומת סקייסקנר הוא שגוגל מוותרים על חיפוש בסוכנויות תיירות קטנות, מה שמכונה באנגלית OTA's. דווקא בסוכנויות אלה אפשר למצוא לפעמים מחירים זולים יותר.

כרגע סקייסקנר עושים את החיפוש גם אצל הסוכנים הקטנים ומביאים משם תוצאות (אם כי לא תמיד המחירים של אותן סוכנויות אמינים ואולי יהיה בשל כך גוגל מוותרים עליהם)/ שני המנועים יכולים לבצע חיפוש במספר שדות תעופה במקביל. בגוגל החיפוש נערך בשבעה שדות תעופה לכל היותר ובסקייסקנר מחפשים במספר שדות תעופה קרובים למוצא או ליעד.

מבחינת הגמישות בחיפוש מועדי הטיסה, אומרים בסקוט׳ס, הדאטה של גוגל מתעדכנת לייב ולכן הרבה יותר רלוונטית. בסקייסקנר לעומת זאת הדאטה מבוססת על חיפושים של גולשים שחיפשו לפניכם. שני מנועי החיפוש יציגו לכם את המקומות הזולים ביותר שאפשר לטוס אליהם בתאריכים של החופשה שלכם אבל בגוגל יש פירוט טוב יותר לגבי המחירים.

לסיכום מציעים באתר סקוט׳ס להשתמש בשני מנועי החיפוש כדי להבטיח שאתם מקבלים את הדיל הטוב ביותר. הדרך לעשות זאת היא להתחיל בגוגל טיסות ולמצוא את התאריכים והמיקום הזולים ביותר ולאחר שמצאתם לעבור לסקייסקנר (או אפילו לקייק או מומונדו) כדי לבדוק מחירים לאותם תאריכים גם בסוכנויות קטנות יותר. אם תחברו בין גוגל פלייטס וסקייסקנר קרוב לודאי שתגיעו אל העסקה הזולה ביותר.

החוק הראשון והחשוב ביותר בהקשר של חיפוש טיסות זולות הוא חוק הגמישות. אם נשווה את עולם הטיסות לשוק הכרמל בתל אביב, הרעיון הוא כזה: במקום להחליט איזו ארוחה אתם הולכים לאכול ולפי זה להגיע לשוק עם רשימת מצרכים שדרושה לכם, אתם פשוט הולכים לשוק ורואים איזה ירקות הכי טריים ואילו מוצעים במחירים הכי טובים (או באיזו בסטה צועקים הכי חזק, ״רק היום״). את הארוחה תרכיבו מירקות ופירות שמצאתם במחיר הכי טוב וברמת הטריות הכי טובה ולא ממה שכתוב לכם ברשימה.

נחזור לעולם הטיסות: אם תצאו לדרך כשיש לכם תאריכים מסוימים ויעד מסוים, תופתעו לגלות כמה שותפים יש לכם לאותו החיפוש ממש (גם אם היעד שלכם אקזוטי או התאריך שלכם מיוחד). מחירי הטיסות יהיו בהתאם גבוהים.הדרך היחידה למצוא טיסות זולות פעם אחר פעם ולהצליח תמיד היא פשוט לראות קודם מה מציע השוק (מה מוכרים בבסטה) ולפי זה לבנות את החופשה. ככל שתהיו גמישים יותר, גם לגבי היעד וגם לגבי התאריך, כך שיעורי ההצלחה של החיפוש שלכם יעלו.

פשוט בחרו באחד ממנועי החיפוש, אם זה גוגל פלייטס, סקייסקנר, קיווי, פרייסליין, מומונדו או אופציה אחרת וסמנו לעצמכם את המחירים הכי אטרקטיביים. בהמשך המשיכו לבחירת התאריכים. תמיד כדאי לשחק עם התאריך יום קדימה או יום אחורה שכן המחירים יכולים להשתנות עד מאוד.

אם הטיסה היא לארצות הברית (או כל יעד שדורש חציית אוקיאנוס) בדקו לפני הכול מהי הדרך הזולה ביותר לחצות את האוקיינוס, גם אם זה אומר נחיתה ביעדי ביניים שלא חשבתם עליהם.

לאתר סקייסקנר

הזמנת טיסות זולות דרך חברה או מנוע חיפוש מקומיים

עם כל הכבוד למנועי החיפוש הגדולים דוגמת  סקייסקנר או גוגל טיסות, חלק די גדול של האוכלוסייה פונה דווקא לחברות תיירות מקומיות כדי לחפש טיסות זולות, דילים וחופשות מסוגים שונים. אלה הן חברות דוגמת איסתא, גוליבר והדקה ה-90 אבל גם מנועי חיפוש והשוואת מחירים כמו טרווליסט, סמארט אייר, אקספלורר ואליס.

בגדול אפשר לומר שהקהל הישראלי אוהב לבחור באופציה המסורתית של חברת תיירות עם נציגים אנושיים, סניפים שאפשר להיכנס אליהם ומספרי טלפון שאפשר להתקשר אליהם ולקבל מענה. 

איסתא הכי גדולים

הנחה זאת יכולה להסביר את העובדה שחברת איסתא מובילה בתוצאות חיפוש מילת המפתח טיסות זולות בגוגל. היתרון של איסתא על פני  מנועי חיפוש שהומצאו בישראל כמו אקספלורר ואליס הוא גדול לפחות מבחינת מספר החיפושים בגוגל. זה קשור גם בגודל ובעוצמה של איסתא ובנוכחות שלה ברשת. לאיסתא יש כרבע מיליון גולשים מידי חודש וזאת בזכות 80,000 מילות מפתח, מהן למעלה מעשרת אלפים במקומות 1 עד 3, ללא ספק נוכחות מרשימה מאוד. מי שנכנס לאתר איסתא מחפש בדרך כלל להשוות מחירי טיסות זולות לחו״ל בעזרת מנוע החיפוש הפנימי של איסתא שלפחות עבור הישראלים הינו לא פחות שמיש ופופולרי מגוגל טיסות.

מנוע איסתא: בישראל, לא פחות פופולרי מגוגל טיסות

חיפוש טיסות זולות לחו״ל עם איסתא
חיפוש טיסות זולות לחו״ל עם איסתא

בהמשך מחפשים הגולשים הישראלים באתר איסתא טיסות של ישראייר ואז מידע תיירותי וגם טיסות זולות לברצלונה, פראג, בוקרשט ותאילנד בעיקר. 

עוד חברה גדולה שמציעה מנוע חיפוש טיסות זולות, אמנם לא בעוצמה וביכולות של גוגל טיסות או סקייסקנר אבל כזה המתאים לצרכי התייר הישראלי, היא גוליבר. לאתר שלה נכנסים מדי חודש 100 אלף גולשים בזכות 60,000 מילות מפתח שהאתר מדורג בהן. העמוד הפופולרי ביותר בגוליבר, לפחות לפי הבדיקה שלנו הוא עמוד הטיולים המאורגנים של חברת איסתא. 

מחפשים טיסות זולות לאילת ולאירופה

שני יעדים בולטים בחיפושי טיסות זולות הן אילת ויבשת אירופה. ישראלים שמחפשים טיסות זולות לאילת פונים, לפחות על פי תוצאות גוגל, קודם כל לחברת ישראייר המקיימת קו תעופה סדיר מהמרכז לאילת. אופציה שניה היא חברת התיירות הגדולה גוליבר ובהמשך, בליק, וואלה טורס ואתר הדקה ה 90. בהמשך ארקיע ורק אז מגיעה איסתא.

היעד הנוסף שישראלים מאוהבים בו בגלל המרחק והמחירים הזולים אבל גם בזכות העושר התרבותי שהיא מציעה זוהי יבשת אירופה. כאן לוקחת את הבכורה חברה בשם איזיגו שמפעילה מנוע חיפוש ושירותי תיירות עם דגש על אירופה. החברה שממוקמת בבני ברק גורפת פי שניים יותר גולשים מטרווליסט שנמצאת במקום השני. אחר כך מבחינת הפופולריות, אופיר טורס.

בתוך אירופה עצמה שני יעדים מובילים בחיפושי טיסות זולות ואלה הם אמסטרדם ולונדון. ישראלים אוהבים לחפש טיסות זולות לשני היעדים האלה ובשניהם טרווליסט מובילה את הטבלה. בחיפוש טיסות זולות לאמסטרדם וללונדון מגיעה סמארטאייר במקום השני ואז איסתא.

כנראה שמטיילים שיודעים בדיוק לאן הם רוצים לנסוע נוטים יותר להשתמש במנועי חיפוש והשוואת מחירים לעומת אלה שמעדיפים לפנות לחברת תיירות ופשוט לשאול מה יש להם להציע.

בהמשך טבלת היעדים הפופולריים שישראלים מחפשים בהם טיסות זולות מצאנו את איסטנבול, ניו יורק, ברצלונה, פראג, בודפשט, תאילנד, ברלין, פריז ובוקרשט.

מעבר לאוקיינוס, בחיפוש טיסות זולות לניו יורק מובילה שוב איסתא ואחריה גוליבר, טרווליסט, איזי גו וגם טריפ אדוויזור.

טוסו למעלה

(חזרה לרשימת הנושאים של המדריך)

סקיי סקאנר

אודות סקייסקנר – Sky Scanner

אם אין לכם הרבה זמן לחפש את הטיסה הבאה שלכם, יכול להיות שהדבר הנכון ביותר לעשות הוא לבחור במנוע חיפוש שעושה את העבודה טוב יותר מהרבה מנועי חיפוש אחרים. סקייסקנר (Skyscanner) הוא אחת האופציות המועדפות מהבחינה הזאת. בניסוי שערך עיתון הגרדיאן הבריטי נקבע כי סקייסקנר השיג תוצאות טובות יותר ממתחרים גדולים ממנו כמו אקספדיה או טרוולוסיטי.

גם האינדיפנדנט הבריטי הכליל את סקייסקנר בין עשרת אתרי התיירות הטובים ביותר בעולם וכך גם הדיילי טלגרף. בנוסף זכה המיזם גם בפרס המלכה.

אם אתם מבחינים בנוכחות בריטית חזקה בין מעניקי הפרסים והמהללים, יש לכך סיבה. סקייסקנר החלה את דרכה בתור פיתוח של שלושה סקוטים מאדינבורו. זה קרה בשנת 2002 והסיבה להקמה של המיזם הייתה התסכול של המקימים שלא הצליחו למצוא טיסות זולות לאתרי סקי. שנה אחרי היציאה לדרך כבר שכרה החברה את העובדה הראשון. ותשאלו, כמה עובדים יש כיום? משהו כמו שש מאות עובדים (לעומת 300 עובדים רק שנתיים קודם).

בהיסטוריה של החברה הרבה שינויים ורכישות אבל אולי המעניינת ביותר הזאת שקרתה ב-2016 כשחברת סיטריפ (CTrip) – ענקית התיירות הסינית קנתה את החברה לפי שווי של 1.75 מיליארד דולר.

במקביל גם נרכש הדומיין Trip.com כדי לשמש בית. על פי נתונים שמפורסמים ברשת, מרבית משתמשיה של סקייסקנר הם בגילאי 16 עד 34 ו- 64% מאלה שהשתמשו בפלטפורמה אומרים שהם סומכים עליה. התחרות בשוק לא קלה מול סקייסקנר נמצאות קייאק, Dohop, JetRadar ועוד.

החברה ממוקמת על פי אתר הדירוג אלקסה במקום 1235 בעולם מבחינת תנועה. הרווח של סקייסקנר מוערך בכ-120 מיליון פאונד בשנה.

לדף הבית של סקייסקנר

אודות קיווי טיסות -Kiwi Flights

אז אחרי שסיפרנו לכם על מנוע החיפוש סקייסקנר, הגיע הזמן לעבור לצ'כיה שם הומצא Sky Picker או כפי שאתם אולי כבר מכירים אותו בשמו החדש קיווי.קום (Kiwi.com).

ב-קיווי  מתגאים ביכולת לעשות שילובי טיסה וירטואלים ולמצוא לכם מסלול טיסה שמשלב טיסות בין חברות שאינן משתפות פעולה בהכרח. הם אפילו מתחייבים באחריות שזה עובד, אבל זאת כבר החלטה שלכם אם לסמוך עליהם בעניין הזה.

גרסתו הראשונה של המנוע התחילה לעבוד בשנת 2011. שנה אחר כך כבר הוקמה החברה. כמה עלה להם לקנות את הדומיין קיווי.קום? ובכן מי שהחזיק בשם הקצר והחמצמץ הזה יכול לשתות היום שייקים עם קיווי והרבה ויטמין סי ברחבי העולם שכן הוא שילשל לכיסו 800 אלף דולר. אתם יכולים להבין שאם הצ'כים קונים דומיין בסכום של כמעט מיליון דולר, הם עושים עסקים טובים ואכן בשנת 2017 היתה קיווי ברשימת חמש המוכרות המובילות של כרטיסי טיסה באירופה ועם מחזור של כ 700 מיליון אירו.

מן הסתם עם הכסף הזה הם יכולים לרכוש עוד הרבה דומיינים עם שמות של פירות אקזוטיים.

עובד בעברית

לחברה יש משרדים בפראג כמובן אבל גם בברצלונה, ברטיסלבה, בלגרד, קייב, מנילה שבפיליפינים ועוד. השליטה בחברה היא של אנשי עסקים צ'כים כמעט במאת האחוזים.

מה שאנחנו מאוד אוהבים בקיווי זה את דף הנחיתה לישראלים בעברית ועם סיומת il. העבודה עם מנוע החיפוש של קיווי פשוטה מאוד. נקודת המוצא כבר מופיעה על פי המיקום שלכם, לכם רק נותר לבחור יעד, מועד יציאה, מועד חזרה וללחוץ על חיפוש.

מנוע חיפוש טיסות זולות של קיווי

קיווי. איזה כיף שזה בעברית
קיווי. איזה כיף שזה בעברית

אם אתם גולשים על מסך של מחשב גדול, בצד שמאל תקבלו מפה ומצד ימין את נתוני הטיסות האפשריות. סך הכל ממשק ועיצוב מאוד נוחים.

במקרה שלא מצאתם טיסה שמתאימה לכם או מחיר שמוצא חן בעיניכם, ייתכן שיקפוץ לכם חלון שמבקש מכם להזין את כתובת האימייל שלכם על מנת לקבל התראות על ירידות מחיר קרובות.

פיצ'ר חדש ומגניב של קיווי הוא כלי שנקרא Nomad (נווד).  הכלי הזה מאפשר לכם להרכיב לבדכם מסלול מסביב לעולם במחיר הזול ביותר, כך לדבריה של חברת קיווי. למעשה מדובר בחיפוש מרובה יעדים. אתם מכניסים את היעד הראשון, את מספר ימי השהייה הדרושים לכם ואז את היעד השני והשלישי וכן הלאה.

גם אם אתם לא מתכוונים להזמין כרטיסים, נחמד לגלות איך אתם יכולים להקיף את העולם בדרך שלכם ולקבל גם הצעת מחיר למקרה שתרצו לממש את הפנטזיה, יום אחד.

חוץ מטיסות, מציע קיווי גם דילים לדירות, אתרי נופש, וילות ומלונות בשיתוף עם אתר בוקינג. כך גם בנוגע לרכבים להשכרה (עם חברת Rentalcars.com).

לסיכום, מבין מנועי החיפוש, יתכן שזה והידידותי ביותר לדוברי עברית, נשאר רק לגלות אם גם הטיסות שקיווי מוצא לכם זולות יותר בהשוואה לקולגות, סקייסקאנר וג'ט רדאר. 

למעבר לדף הנחיתה של קיווי

טוסו למעלה

(חזרה לרשימת הנושאים של המדריך)

אודות טיסות גוגל – Google Flights

הטכנולוגיה היא של מנוע חיפוש IATA שפעל בגאון ובעוצמה עד שהשמועה הגיעה לגוגל. מנוע החיפוש הגדול בעולם התרשם וביצע רכישה. החיבור בין מנוע חיפוש טיסות והאלגוריתם של גוגל יצר מפלצת (במובן החיובי,כן?) – כוח שכולם אמרו שיטרוף את השוק.

בפועל, זה לא בדיוק מה שקרה. התחום עדיין חי ומציע הרבה מתחרים ואפילו אחד שנחשב טוב יותר (מספר 6 ברשימה שלנו) ועדיין לא כדאי לפספס את האופציה הזאת ולא רק בגלל שהיא המהירה מכולם. המנוע לחיפוש טיסות של גוגל מציע את כמות הפילטרים הגדולה ביותר כך שאתם יכולים לחפש בדיוק את הטיסה שאתם רוצים.

ב-Google Flights אתם יכולים לכלול או להוציא מהחיפוש חברת תעופה או נמל תעופה כלשהו וגם לקבל בתוצאות פירוט מרשים של המתקנים והשירותים שיעמדו לרשותכם בטיסה, כמו למשל חיבור wifi, מערכת בידור, טעינת מכשירים ליד המושבים וכן הלאה.

המומחים טוענים כי פה ושם יש גליצ'ים למנוע החיפוש הזה אבל אל תבנו על גליץ' כזה. רוב הסיכויים שתקבלו תוצאות טובות ועם קצת מזל גם כאלה שיחסכו לכם לא מעט כסף בהשוואה למנועי חיפוש אחרים.

לדף הבית של גוגל טיסות

עוד על גוגל טיסות

הם מעולם לא מכרו כרטיס טיסה

לפני הכל, הדבר החשוב ביותר לדעת על מנוע החיפוש גוגל טיסות הוא שמדובר ב… מנוע חיפוש בלבד. גוגל טיסות אינה מוכרת ולו כרטיס טיסה אחד ביום. מה שעושה Google Flights זה רק להפנות אתכם לאתרים אחרים שמוכרים את הכרטיסים בפועל. למה זה חשוב? מכמה סיבות והעיקרית שבהן היא שאם יש לכם בעיה עם הכרטיס, צורך בהחזר או ביטול, גוגל היא לא כתובת ואתם כפופים לתנאים של חברת הטיסה או החברה שמכרה לכם את הכרטיסים בפועל.

בהקשר הזה כדאי לציין שאחדים מתוך 300 שיתופי הפעולה של גוגל (עם חברות תעופה, סוכנויות תיירות וכן הלאה) מאפשרים השלמה של תהליך מכירת הכרטיסים מבלי לעזוב את אתר גוגל טיסות. אל תטעו, גם במקרה כזה, אינכם קונים כרטיס דרך גוגל אלא מדובר בשיתוף פעולה שיוצר רושם של תהליך מכירה זורם. אם ישנה בעיה עם הכרטיס, גוגל טיסות עדיין אינה הכתובת, אלא חברת התעופה או התיירות.

המלצה על גוגל טיסות היא המלצה אמיתית

בניגוד למנועי חיפוש טיסות רבים וטובים, המלצה על גוגל טיסות היא בדרך כלל המלצה אמיתית וזאת מהסיבה שמבין מנועי חיפוש הטיסות המובילים, Google Glights הוא כנראה היחיד שאינו משלם עמלות לבעלי האתרים. גוגל לא זקוקה לבלוגרים או דומיהם כדי להפיץ את הבשורה עם שלל לינקים וכתבות מקודמות, היא מספיק חזקה גם ככה, ולכן בעוד המלצה על מנועי חיפוש כמו סקייסקנר, ג'ט רדאר, קיווי, אקספדיה, מומונדו ואחרים מלווה בדרך כלל בקישור שהוא חלק מהסכם שותפים (כלומר הקלקה עליו תכניס כמה סנטים או אפילו אחוזים מכרטיס הטיסה לבעל האתר), כשאתם מקליקים על קישור לגוגל טיסות, אתם לא חלק משרשרת המכירה.

לא צריך להירשם

לשאלה, האם צריך להירשם לאתר גוגל טיסות כדי לקבל מחירים טובים יותר או ליהנות מסך השירותים, התשובה היא לא. 

לא מוכרחים לדעת לאן טסים

שני יתרונות בולטים של גוגל טיסות: יש אפשרות לחפש בצורה פתוחה ולא רק על ידי הכנסת היעד. כך למשל אפשר לבקש טיסות בתוך טווח של זמן ותקציב מסוים ולקבל רשימת יעדים אפשריים. זה טוב לנוסע הספונטני או המבולבל שלא ממש יודע איפה להתחיל אבל מעוניין למצוא טיסה זולה.

עוד אפשרות בגוגל טיסות היא לבחור יעד ולתת לגוגל לחשב את המחירים שנה קדימה. האפליקציה יודעת גם להציג את הנתונים בצורה של טבלה. כך תדעו מהו הזמן הטוב ביותר לטוס בו לאורך השנה. 

פיצ'רים ופילטרים נוספים של גוגל טיסות הם: חיפוש טיסה לפי חברת תעופה, משך הטיסה, מחלקות, כמות וסוג הנוסעים, אינטגרציה עם מערכות גוגל כמו לוח השנה והג'ימייל, אפשרות למעקב אחרי טיסות בהקלדת מספר טיסה וקוד חברת התעופה ואפשרות להתראות על מחירים שעומדים להשתנות. 

קל להשתמש

מטלפון האנדרויד שלכם למשל, אתם בוחרים אם אתם מעוניינים בטיסה ישירה או עם קונקשיין, את סוג המחלקה וכמה כרטיסים אתם רוצים. אחר כך תוכלו לבחור את סוג הכרטיס, אם זה בכיוון אחד, הלוך חזור או עם מספר יעדים. בהמשך תוכלו לבחור את נמל התעופה שממנו אתם יוצאים ואת זה שבו תנחתו. כאן גם תוכלו לבקש את עזרת המערכת בהצגת יעדים פופולריים.

בהמשך תצטרכו לבחור את טווח תאריכי הטיסה וגוגל טיסות תציג את המחיר הנמוך ביותר בכל אחד מהימים. בסיום התהליך, גוגל טיסות תפנה אתכם לאתר של חברת תעופה או סוכנות נסיעות כדי להשלים את ההזמנה. בחלק מהטיסות אפשר להשלים את ההזמנה מבלי לעזוב את האתר של גוגל טיסות. 

גוגל טיסות. פופולרי אבל לא כמו בארה״ב

גוגל טיסותאפשר לפצל כרטיסים

אם הטיול שלכם כולל מספר יעדים, אפשר בגוגל טיסות לקנות כרטיסים באופן נפרד מספקים שונים ולחסוך כך כסף נוסף.

הם לא מראים לכם את כל הטיסות

תאמינו או לא, אבל אפילו בגוגל לא כל הטיסות מופיעות. שיתוף הפעולה של גוגל טיסות מוגבל ל- 300 גופים פחות או יותר, ביניהן חברות תעופה, סוכנויות נסיעות ואתרי השוואת מחירים. הטיסות שכלולות הן רק של אותם שיתופי פעולה ומן הסתם טיסות של מוביל שאינו משתף פעולה עם גוגל ייעלמו מהתוצאות. בנוסף טיסות שלא ניתן יותר לקנות אליהן כרטיסים עשויות שלא להופיע. 

המחיר כולל מיסים, פחות או יותר

מחיר הטיסה המוצג בגוגל טיסות כולל מיסי מע"מ אבל עשויים להתוסף מסים נוספים כמו על כבודה, כרטיסי אשראי וכן הלאה. גם המיסים המוערכים על התיקים עשויים להשתנות ממדינה למדינה.

הם מבטיחים ולא תמיד מקיימים

אחת ההבטחות של מנוע חיפוש "גוגל טיסות" למתחרים כמו אקספדיה, אורביץ, קייק וגם בינג של מייקרוסופט היתה להציג בגוגל את תוצאות "גוגל טיסות" מתחת לתוצאות של חברות אלה. בפועל גוגל לא עמדה בפיתוי והתוצאות של Google Flights עשויות להופיע לפני המתחרים. 

הם מדברים מלא שפות (וגם עברית)

למעלה משבעים מדינות נהנות ממנוע החיפוש גוגל טיסות המותאם אליהן, לפי מקום ושפה. יש גוגל טיסות איטליה, גוגל בטיסות יוון, גוגל טיסות גרמניה, שוויצריה, בריטניה, ארצות הברית וכאמור הוא עוד עשרות מדינות בעלות שווקים משמעותיים מבחינת נפח חיפושים. כמובן שגם לישראל יש גוגל טיסות.

לאתר גוגל טיסות בעברית

טוסו למעלה

(חזרה לרשימת הנושאים של המדריך)

סקיי סקאנר

האלטרנטיבות

עם איזה מנוע חיפוש שהוא לא גוגל טיסות או סקייסקנר אתם מעדיפים לעבוד כדי למצוא לעצמכם את הטיסה הכי זולה ליעד שלכם? הנה כמה מילים על כל אחת מהאופציות בתקווה שתמצאו את זאת שהכי מתאימה לכם

בחלק זה של הכתבה מוזכרים מנועי החיפוש הבאים: פרייסליין, Jet Radar, Viama, אומיו, CheapOair, Travelocity, טריפ אדוויזור, Momondoאקספלורר ו- Vueling.

פרייסליין

מנוע החיפוש של פרייסליין יכול בקלות לזכות בתואר זה שהישראלים הכי פחות מכירים. פרייסליין היא חברת אחות של אתר בוקינג המוכר מאוד לישראלים בהקשר של הזמנת מלונות אבלה כשתקליקו מתוך אתר בוקינג על לשונית חיפוש הטיסות, תופנו למנוע החיפוש של פרייסליין.

בוקינג החליטו לא להתעסק בעצמם עם חיפוש טיסות והעבירו את המשימה לפרייסליין המציעה בנוסף לטיסות חבילות בנדל (טיסה ומלון), השכרות רכב וקרוזים.

בפרייסליין מבטיחים לכם דילים אולטימטיביים במחירים נמוכים ובאתר שלהם גם הוסיפו פיצ׳ר שנקרא Trip builder שאמור לעזור לכם לתכנן את הטיול כולל טיסות ומלונות.

יש להם גם אפליקציה עם דילים ייחודיים של הרגע האחרון.

חיפוש טיסות זולות עם פרייסליין

חיפוש טיסות זולות עם פרייסליין
חיפוש טיסות זולות עם פרייסליין

מה אין? ממשק בעברית. תצטרכן להסתדר באנגלית לכל אורך ההזמנה.

העובדה שבוקינג בחרו להעביר אליהם את לקוחותיהם המחפשים טיסה לאחר שבעבר הועברו לאתר קייאק ו-ויאמה, (גם הן שייכות לחברת booking החזקות), מראה שבהנהלה מהמרים כי מנוע החיפוש הזה ממריא ונמצא בדרך למעלה.

חיפוש טיסות עם פרייס ליין

ג'ט רדאר – Jet Radar

ג'ט רדאר הוא מנוע חיפוש המאפשר לכם להשוות מחירים של טיסות רגילות ומבצעים עם התמקדות בתחום ה-לואו קוסט. במנוע החיפוש אפשר להשתמש במגוון שפות אבל לצערכם, עברית היא עדיין לא אחת מהם וספק אם תהיה בעתיד הקרוב.

מי שאחראי להצלחה הוא קונסטנטין קלינוב. בשנת 2007 לאחר שהתאפשר ברוסיה למכור כרטיסים אלקטרוניים לטיסות, נולד אצלו הרעיון העסקי. זה לקח קצת זמן ורק ב-2012 עלתה גרסה באנגלית שאיפשרה לחפש ולמצוא טיסות בזול. אז חיפש ה-ג'ט רדאר "רק" בקרב 540 חברות תעופה (לעומת למעלה מ-700 כיום). עוד שנתיים עברו והחברה כבר התחילה לקבל כספי השקעות מתוך אמונה שהיא בדרך הנכונה.

הדרך הנכונה, אגב, הובילה את המייסד הרוסי לבסס את המטה רחוק מאוד ממוסקבה. משרדי המטה ממוקמים אחר כבוד ב… פוקט, תאילנד, הוכחה, אם תרצו, שמר קלינוב נהנה לא רק מחוש עסקי מפותח אלא גם מחוש מפותח לא פחות להנאות החיים.

אבל בכל זאת ג'ט רדאר מחזיקה משרדים גם במוסקבה ובסנט פטרסבורג ובנוסף גם בסידני ובהונג קונג.

לג'ט רדאר יש ממשק נוח ביותר לתפעול, גם ובעיקר אם אתם משתמשים בטלפון הנייד כדי לחפש טיסה. אחד הפיצ'רים החביבים שלהם הוא לוח שנה שפורש בפניכם את העלויות הצפויות בחודשי השנה השונים. כך אתם יכולים לגלות שהמועד שבו בחרתם לטוס הוא פופולרי מדי וכדאי אולי להקדים או לאחר אותו.

לחיפוש טיסות עם ג׳ט רדאר

CheapOair

לא תיארתם לעצמכם שברשימת מנועי חיפוש הטיסות הטובים בעולם לא תהיה נציגות לארצות הברית של אמריקה, אז הנה הנציגות הראשונה כאן ברשימה. CheapOair היא סוכנות תיירות היברידית כלומר כזאת שמשלבת הזמנה אונליין (מהסוג שאתם עושים דרך קיווי קייאק או סקייסקנר) עם אופציה להזמנה טלפונית דרך קול סנטר.

לכל דף באתר של צ׳יפואיר יש מספר טלפון ייחודי. המספרים כולם בארצות הברית אבל אם יש לכם אפשרות לבצע שיחות בינלאומיות בעלות נמוכה, יתכן שתוכלו להיעזר באופציה זאת, אחרת תוכלו להסתפק בהזמנה אונליין רגילה.

בדקנו טיסות מתל אביב לבוקרשט וקיבלנו תוצאות בצורה ברורה ובהירה עם דגש על קווי התעופה שטסים בין תל אביב לבוקרשט. מצאנו טיסות עם אל על לבוקרשט ב- 150 דולר ובמחיר דומה עם חברת טארום הרומנית. מצאנו גם טיסות עם וויזאייר ב- 80 דולר.

CheapOair שהחלה את דרכה לפני שנת 2005 בניו יורק מציעה כיום את כל קשת המוצרים התיירותיים מלבד טיסות וזה אומר גם מלונות, חבילות נופש, קרוזים ועוד. יש לאתר גם אפליקציה (אפל, אנדרואיד) שבה תוכלו לעקוב אחר טיסות או לשנות שם על הכרטיס במידת הצורך.

בסך הכל אתם יכולים לסמוך על לא פחות מ-200 מהנדסי החברה שעובדים כל העת על שיפור המערכת וטיפול בטעויות אפשריות. אחת מחמשת הסוכנויות הגדולות בארצות הברית ולמרות שהיא אופציה פחות מוכרת בישראל כדאי לבדוק טיסות גם במערכת שלהם.

מומלץ גם בהקשר של טיסות לארצות הברית ובמועדים בהן יש הנחות מיוחדות למקומיים כמו בלאק פריידי, הלואין, פרזידנט דיי ואחרים.

לדף הבית של צ׳יפואייר

טוסו למעלה

(חזרה לרשימת הנושאים של המדריך)

ויאמה – Viama

מבין שלל מנועי החיפוש היחודיים שכל תפקידם למצוא לכם טיסה במועד המתאים וליעד הרצוי נמצאת גם חברת טרוויקס הבינלאומית, חברת בת של קבוצת BCD. טרוויקס מפעילה חמישה אתרים ואם אתם מטיילים הרבה יש סיכוי שכבר נכנסתם לאחד מהם. האתרים הם cheaptickets הותיק (לא דוט קום אלא עם סיומת הולנדית nl) ולצדו BudgetAir, Vayama, Vliegwinkel וגם Flugladen.

לטרוויקס משרדים בהולנד, בלגיה, גרמניה, הודו, ארצות הברית וסינגפור. חברת cheaptickets פועלת בהולנד וגרמניה ו-Vayama שכאמור מתרכזת בחיפוש טיסות עושה עסקים יפים גם בארצות הברית, קנדה, בריטניה, תאילנד, הונג קונג וסינגפור.

כדאי לציין שהמותגים של טרוויקס מושכים גם לא מעט גם ביקורת ואפילו שלילית כשמדובר בשירות הלקוחות. אז אם אתם מצפים שהכל יעבור חלק ומעריכים שלא תזדקקו לשירות הלקוחות, שימוש באופציה ההולנדית יכול להיות מועיל. אם חשוב לכם שירות לקוחות חזק ונגיש אולי כדאי להמשיך לאופציה אחרת.

בסך הכל מציעה המערכת של ויאמה השוואה בין 800 קווי תעופה ו- 9,000 יעדים. מלבד טיסות ינסו באתר Vayama לסדר אתכם גם בנושא של שכירות רכב, מלון ואפילו שירותי העברות משדה התעופה.

לחיפוש עם Vayama

אומיו OMIO

חברת אומיו היא פלטפורמת טיולים שמאפשרת ללקוחות לחפש ולהזמין כרטיסים לרכבות, אוטובוסים וטיסות ברחבי העולם. אפשר לאתגר את מנוע החיפוש שלהם, להכניס שמות של כפרים ועיירות קטנות ולגלות דרכי גישה ותחבורה רלוונטיים.

לטענת אנשי השיווק של החברה הם המובילים באירופה בתחום שיווק כרטיסים דרך הטלפון הנייד ויש להם 26 מיליון ביקורים מידי חודש באתר. החברה מתגאה גם במספר של 600 חברות שאיתן הם משתפים פעולה וזה כולל חברות רכבת, אוטובוסים וחברות תעופה ב- 165 מדינות.

כמו אתרים רבים אחרים גם אומיו מפנה אתכם לרכישה אצל חברת התעופה, הרכבות והאוטובוסים השונות אבל כרטיסים לחברת טרן איטליה, דויטשה באן הגרמנית וחברות התעופה איזי ג׳ט או יונייטד אפשר לקנות גם ישירות דרכם.

רעיון טוב למי שרוצה לשלב רכבות, אוטובוסים וטיסות בהזמנה אחת.

הכרטיסים הכי נמכרים של אומיו בריטניה הם לנסיעה או טיסה בין קרקוב לוורשה, בין ליברפול למנצ׳סטר, בין לונדון לאדינבורו, בין פורטו לליסבון וגם בין אמסטרדם ללונדון. אומיו הבינלאומית פופולרית ליעדים כמו שיקגו, פריז, ליסבון, פראג, ברצלונה, מינכן ועוד.

אופציה לא מוכרת עדיין לישראלים ולמי שמחפש את השחקנים החדשים יותר במגרש, הנה שחקן ששווה לנסות.

 לחיפוש עם אומיו בריטניה

לחיפוש עם אומיו הבינלאומית

וולינג – Vueling

לא בדיוק מנוע חיפוש במובן הקלאסי, כזה שמחפש בין מאות חברות תעופה אלא רכיב פנימי של חברת התעופה הספרדית Vueling. בגלל שאירופה היא יעד מרכזי עבור ישראלים ובגלל שלספרדים יש קו לתל אביב וממנה החלטנו לכלול גם את האופציה הזאת.

לחברת Vueling שירות חיפוש חדש שמבוסס כולו על התקציב שלכם לחופשה בחו"ל. הרעיון עובד כך, אתם בוחרים רק את היעד שממנו אתם יוצאים, למשל TLV, את החודש (עד חמישה חודשים קדימה), מזיזים כפתור שמראה כמה כסף אתם מוכנים להשקיע ו… זהו.

בבדיקה שערכנו בחרנו את יעד היציאה כתל אביב, את חודש פברואר ואת מקסימום ההוצאה עבור הטיסות, סכום של 150 אירו. קיבלנו לא מעט תשובות שכל אחת מהן עשתה לנו חשק לארוז מיד (לבד).

המנוע של Vueling מסמן את התוצאה הטובה ביותר, במקרה שלנו, ברצלונה בחודש פברואר ב-99 אירו. עוד יעדים במחיר נמוך שקיבלנו כתוצאה: פלרמו, וינה, מרסיי, ולנסיה, לונדון, פריז, מלגה וסנטאנדר.

מכיוון שחברת התעופה הספרדית (לואו קוסט) שהחלה את דרכה רק לפני 15 שנה ממוקמת בברצלונה סביר שהעיר הזאת תצא ראשונה גם בחיפושים שלכם, אבל עם יותר ממאה יעדים של החברה בכל העולם, בהחלט ייתכנו הפתעות, אם כי בתקציב של 150 סביר שהיעדים המובטחים במחיר נמוך יהיו בתוך אירופה בלבד.

חיפוש עם Vueling

טוסו למעלה

(חזרה לרשימת הנושאים של המדריך)

אקספלורר

לא נקפח כמובן את האתרים הישראלים שמציעים לכם לחפש טיסות בעולם. מנוע חיפוש ישראלי שכזה הוא אקספלורר. השם קצת מבלבל שכן הוא מזכיר את הדפדפן הפחות מוערך של מייקרוסופט (שמאז התחלף באחד משופר) וגם דגם של מכונית פורד ועוד לא מעט אפשרויות, אבל זה השם שאיתו בחרו בחברה להמריא בתקווה לכבוש את הקהל המקומי ובהמשך אולי גם קהל בינלאומי.

62% מהגולשים של האתר, רובם מישראל, מגיעים דרך חיפוש בגוגל מה שאומר שיש לאקספלורר עוד דרך ארוכה כדי לזכות במוניטין של מנועי חיפוש מובילים דוגמת סקייסקנר וקיווי. האחרון נהנה מסך של 67% של הגולשים שמגיעים ישירות לאתר, כלומר מכירים אותו היטב ואף שומרים אותו אצלם בדפדפן. במקרה של אקספלורר רק 11% מגיע ישירות לאתר, עוד 13% דרך קישורים והפניות, שני אחוזים וחצי דרך הרשת החברתית וכמעט 8% דרך הודעות מייל. עוד כמה אחוזים מושכים אקספלורר במודעות פרסומת.

האתר מדורג 300,000 בעולם ונהנה מ- 140,000 ביקורים מידי חודש, גם בזכות תכנים וקהילת צלמים שטיפחו שם.

העובדה שאקספלורר אינו מתורגם לעברית אלא נכתב בה היא יתרון מרכזי מול כל האתרים האחרים. גם היעדים המומלצים, אם זה אתונה, פראג, ברלין, תאילנד או דרום אמריקה הם כאלה שמכוונים לקהל ישראלי כמוכם.

עד כמה מנוע החיפוש אקספלורר באמת חכם ומאפשר בנייה גמישה של מסלול, תצטרכו לבדוק בעצמכם. באתר מבטיחים למצוא לכם טיסות פנימיות במחירים הזולים ביותר כמעט בכל מדינה בעולם ולחסוך לכם את הצורך לחפש באתרים בחו״ל. בנוסף מציעים לכם לשלם עבור טיסות בשלושה תשלומים ללא ריבית או בעשרה תשלומים, ללא ריבית על חלק מהטיסות.

 חיפוש טיסות עם אקספלורר

Travelocity

החלה את דרכה בשנת 1995 אבל רק ב-99 הפכה פופולרית לאחר שיצרה שותפות עם פורטל אינטרנט מוביל באמריקה. גם בהיסטוריה של החברה הזאת כל מיני מיזוגים ורכישות ביניהן גם רכישות בסכומי עתק של אתרי תיירות שבסופו של דבר לא הצדיקו את ההשקעה בהם ונמכרו מאוחר יותר במחיר נמוך יותר.

בשנת 2015 נמכרה טרוולוסיטי לחברת Expedia תמורת סכום של 280 מיליון דולר ומאז היא חלק מתאגיד התיירות העצום הזה שכל כך הרבה חברות ואתרי תיירות מובילים שייכים אליו.

בשנת 2012 קיבלה החברה קנס בארצות הברית אחרי שהתגלה כי מנוע התאריכים הגמיש לא תמיד כלל הוצאות דלק שהינן חלק מתעריפי חברות התעופה וזאת בניגוד לכללים. אבל זה כבר סיפור ישן והיום מנוע החיפוש Travelocity מדורג שלא מעט רשימות נחשבות בין עשרת מנועי החיפוש טובים ביותר למצוא בהם טיסה.

המטה של החברה הפעילה כבר יותר משני עשורים נמצא בדאלאס טקסס. בדף הנחיתה של טרוולוסיטי יש אפשרות להזמין טיסות, מלונות וחבילות משותפות כלומר טיסה ומלון בחיפוש אחד. גם אפשרות להשכרת רכב, קרוזים ופעילויות.

בטרוולוסיטי מנצלים את המטריה הרחבה של אקספדיה כדי להציע את כל קשת המוצרים ליעד שבו אתם מעוניינים. יש גם הרבה שימוש בדילים והצעות מיוחדות כמו טיסות מתחת לסכום מסוים,מלונות מתחת לתחום מסוים, חבילות בתקציב וכך הלאה.

אין ממשק בעברית ולא צפוי כזה בקרוב, אבל אתם מסוגלים להסתדר באנגלית, לפניכם מנוע יעיל במיוחד למציאת טיסות זולות בעולם.

חיפוש טיסות (אקספדיה)

דף הבית

מומונדו – Momondo

בדנמרק הומצא מנוע החיפוש הזה לפני כעשר שנים ויש חושבים שהוא גאוני. משום מה הישראלים פחות שולפים את השם של מומונדו כשמדובר בחיפוש טיסות וחבל. זהו כנראה אחד ממנועי חיפוש הטיסות הטובים ביותר לחפש בהם טיסות זולות. לא מעט אתרים שביקשו לבחון את מנועי החיפוש השונים הגיעו למסקנה שמומונדו מגיע לפני ענקים כמו גוגל או סקייסקנר ואפילו ביתרון משמעותי.

מומונדו נותן תוצאות גם ממנועי חיפוש אחרים וגם מחברות תעופה.

על פי השמועה האתר לא משתמש בעוגיות ולכן לא מקפיץ מחירים אם אתם מחפשים את אותו הטיול פעמיים. אפשר לבקש גם התראות לאימייל ויש עוד יתרונות רבים אבל כאמור היתרון הגדול הוא בעצם הסיבה שלשמה אתם נכנסים למנועי חיפוש וזה היכולת למצוא את המחיר הזול ביותר באמת.

כדאי גם לציין את חוויית המשתמש הנוחה מאוד שמאפשרת לנצל את מגוון היתרונות כבר בשימוש הראשון.

אם אתם גולשים ממסך של מחשב רגיל ולא מטלפון נייד תוכלו לקבל גם תצוגה יפה שלמחירי הטיסות על פני מקבץ של ימים ולבחור בצורה גרפית את הטיסה בעלת המחיר הנמוך ביותר. אפשר גם לסנן לפי אורך הטיסה חברת התעופה ולפי מחיר, כמובן.

האתר שייך לחברת בוקינג וקשור גם למנוע Kayak שאף הוא חלק מנכסי ענקית התיירות.

לאתר מומונדו

טריפ אדוויזור

חיפוש טיסות עם טריפ אדוויזור

טוסו למעלה

(חזרה לרשימת הנושאים של המדריך)

טיפים של בלוגרים בנושא חיפוש טיסות זולות

אם אתם רוצים להעמיק בנושא מציאת טיסות זולות, תוכלו גם לקרוא כמה פוסטים פופולריים של בלוגרים שכתבו על כך מניסונם. אלה בלוגרים שמתעסקים בתחום התיירות ויש להם את הידע והניסיון.

הבלוג של צביקה אבנרי

בבלוג תמצאו מדריך איך לחפש ולמצוא טיסות זולות. המדריך מציע מספר אתרים לחפש בהם טיסות וממליץ על טיסות קונקשיין כדי להוזיל מחירים. יש גם הסבר איך להזמין דרך גוגל טיסות, כולל מעקב אחר מחירים ולסיום כמה דגשים למקצוענים כמו למשל לבצע את החיפוש דרך גלישה אנונימית וכן להשתמש ב- VPN.

שימוש ב- VPN מייצר מצב שבו אתם לכאורה גולשים מארץ אחרת ורואים תעריפים שונים. אפשר להתקין תוסף VPN גם על דפדפן כרום או להשתמש בדפדפן אופרה שמגיע עם וי פי אן חינם מובנה.

מטיילת מחוץ לקופסה

בלוגרית נוספת שכותבת על טיסות זולות היא נופר מאתר מטיילת מחוץ לקופסא. זהו בלוג הטיולים שלה ושל בן זוגה.

לנופר עשרות אלפי עוקבים באינסטגרם אבל חוץ מלהיות אושיית תיירות מקומית היא גם כותבת בבלוג איך למצוא טיסות זולות ולא רק בדקה ה-90. הפוסט הזה זכה לפופולריות ושותף רבות בפייסבוק ובו נותנת נופר קישורים לאתרים שבהם ניתן לחפש טיסות זולות וגם מסבירה איך לבצע חיפוש דרך סקייסקנר, קיווי או אקספלורר הישראלי וגם דרך אפליקציית הידן פלייטס.

נופר ממליצה לחפש טיסות דרך חלון גלישה נסתר כדי שהאתר לא יזהה אתכם וגם כותבת על חיפוש טיסה דרך חברות תעופה כמו ריינאייר ומוסיפה מספר טיפים נוספים.

מטיילים וחוסכים

באתר מטיילים וחוסכים תמצאו גם כן מדריך להזמנת טיסות זולות. במדריך, איך למצוא טיסות אטרקטיביות והטיפים הרגילים והחוזרים כמו למשל להיות גמיש בתאריך וביעד.

עוד מציעים באתר להגדיר תקציב לטיול בכלל ולטיסה בפרט ובמיוחד לטיסה לאירופה שלדעת מחברי הכתבה, כל מחיר מעל 150 דולר ייחשב יקר.

גם כאן ממליצים לכם על מנועי החיפוש מוכרים כמו גוגל טיסות, סקייסקנר, סקייפיקר או בשמו החדש קיווי, קייק וכן מעודדים אתכם להיכנס לאתרים ישראלים שמתמחים בעודפי טיסות כמו חוליו, איסתא, הדקה ה90 או אפילו גרופון הישראלי.

טיפ נוסף שגם בו תיתקלו בבלוגים רבים הוא לחפש טיסה לאדם אחד בלבד, להשתמש ב- VPN כדי שלא יקפיצו לכם את המחירים וגם להירשם לניוזלטרים של חברות תעופה כדי לקבל מידע על פתיחת מכירת מושבים לחודשים הבאים.

פליי תותי

מי שעוד כותבת על תכנון טיול עצמאי לחו״ל ובתוך כך גם על טיסות זולות היא זואי מאתר פליי תותי. זואי מפנה למנועי החיפוש הפופולריים כמו סקייסקנר, קייק, מומונדו או קיווי. תוכלו לקבל השראה מכתבה על טיול בר המצווה של בנה וכיצד מצאה המשפחה טיסות זולות לקיץ.

טוסו למעלה

(חזרה לרשימת הנושאים של המדריך)

זמן עולמי
השאר תגובה