זמן מקומי
מגזין מקוון לתיירות בארץ ובחו״ל

ישראלים בברלין? דווקא בריטים, אמריקאים וספרדים…

הלשכה הססטיסטית ברלין-ברנדנבורג מפרסמת נתונים מעניינים לגבי כניסה של תיירים לברלין מינואר 2016 ועד ספטמבר 2016. על פי הנתונים, בתשעה החודשים הראשונים של השנה הגיעו לעיר כתשעה מיליון וחצי תיירים כשבתוך נתון זה כלולה גם תיירות הפנים כלומר גרמנים שבאו לבקר בברלין מערים אחרות במדינה.

בחישוב של מספר הלילות שהתיירים נשארו ללון בעיר מגיעים למספר מרשים של 23.3 מיליון. לפני כעשרים שנה המספר היה נמוך בכשליש ועמד באיזור שבעה מיליון לינות בשנה. ברלין עשתה ללא ספק צעד מרשים קדימה מבחינת היכולת שלה לקבל תיירים. בנוסף למאות דירות הנופש בעיר שמציעות שירות דומה (אבל לא מופיעות בדו"ח) הרי ששמונה מאות המלונות ומקומות האירוח הרשמיים בעיר נהנו ודאי מהצמיחה בתיירות.

בהשוואה שבין תיירים מחוץ לגרמניה ותיירים מתוך גרמניה, מוליכה הקבוצה הראשונה בצמיחה שלה עם למעלה משלושה אחוזים יותר לעומת השנה שעברה (לעומת צמיחה של אחוז נקודה שתיים לקבוצת התיירים מתוך גרמניה). בממוצע, בחודשי הקיץ, נשארו האורחים ללון 2.4 לילות בבתי המלון בעיר.

בעקבות הצמיחה במספר התיירים גדל גם מספר המיטות המוצע בכ-6 אחוזים והוא עומד כיום על כ-140,000 מיטות בקירוב.

הספרדים באים

מבין הלאומים השונים שמגיעים לעיר מתבלטים השנה הבריטים. עם 1.2 מיליון לינות הם הראשונים בטבלה כשהמגמה היא של התחזקות בתנועה מהאי הבריטי לגרמניה. עשרה אחוזים יותר תיירים מבריטניה הגיעו במהלך תשעת החודשים הראשונים של 2016 לעומת התקופה המקבילה ב-2015.

במקום השני האמריקאים. ייתכן שבחירתו של דונלד טראמפ תחזק את תנועת האמריקאים לתוך ברלין וגרמניה בכלל. בינתיים, מדובר ב-900,000 לינות ועלייה של כמעט שישה אחוזים לעומת 2015.

מי שבאמת גילה את גרמניה בשנה האחרונה הם הספרדים. עלייה של 15 אחוזים במספר הלינות של אזרחים ספרדים לעומת שנת 2015 וסך של 730,000 לינות בעיר.

מספר דומה של אורחים הגיעו מאיטליה אך מכיוון ארץ המגף נרשמת דווקא מגמה של ירידה בהתעניינות בעיר, לפחות בכל מה שאפשר למדוד דרך הזמנת חדרים בבתי מלון.

גם הפולנים בפנים

כ-600 מאות אלף לינות של הולנדים, 500,000 לינות של צרפתים ומספר דומה של לינות דנים ושוויצרים מראים שעיקר התיירות לברלין היא עדיין ממדינות מערב אירופה (בחיזוק של ארצות הברית). המדינה הראשונה ממזרח אירופה שתושביה מרבים לבקר בברלין היא פולין עם 230,000 לינות.

בדו"ח שמתפרסם אין נתונים לגבי ישראל אך אפשר להעריך שמדובר במספרים נמוכים בהרבה מאלה המופיעים למעלה. ככל הנראה עשרות אלפים בודדים.

השאר תגובה