צפו: הדקות האחרונות במרתון ברלין. רק שבע שניות משיא עולם

ניצחון אתיופי גדול אחר הצהריים בברלין וכמעט שיא עולם נוסף בריצת מרתון. שבעה שיאים כבר נשברו בברלין והיום היה הרץ האתיופי קנניסה בקלה רחוק רק שבע שניות מלהיות רץ המרתון המהיר של כל הזמנים

חגיגה באתיופיה וכמובן גם כאן בברלין. קנניסה בקלה סיים את 42 הקילומטרים במרתון ברלין בתוצאה מצוינת של שעתיים, שלוש דקות וארבע שניות. שיא העולם שנקבע גם הוא בברלין על ידי דניס קילמטו (בשנת 2014) עומד על שעתיים, שתי דקות וחמישים ושבע שניות.

הרץ האתיופי שהוא גם אלוף אולימפי לשעבר בריצות 5000 ו-10,000 מטרים הצליח להפתיע את הקנייתי וילסון קיפסאנג (שניצח במרתון ברלין בשנת 2013 בתוצאה שהיתה אז שיא עולם). קיפסאנג היה המוביל במירוץ אחרי 35 קילומטרים אבל אפשר לראות בסרטון (למעלה) איך בקלה פורץ בשלושת הקילומטרים האחרונים ויוצר פער שקיפסאנג לא מצליח להדביק. קיפסאנג הגיע שני בהפרש של תשע שניות בלבד והתוצאה שלו נחשבת לרביעית הטובה ביותר בכל הזמנים.

התוצאה של בקלה כאמור היא השנייה בכל הזמנים והעיר ברלין יכולה להתגאות בעוד שיא עולם שכמעט נשבר כאן. מאז שנת 2003 נשבר שיא העולם במרתון ברלין שש פעמים. סך הכול נשבר השיא בברלין שבע פעמים. המרתון של ברלין נחשב לנוח מאוד לרצים והמסלול השטוח סובל מפחות מכשולים בהשוואה למשל ללונדון או ניו יורק.

במקום השלישי היום (ראשון) הגיע אוואנס צ'בט בזמן של שעתיים, חמש דקות ושלושים ואחת שניות.

האופציה לתגובות נסגרה בינתיים עבור כתבה זאת