16 חברות שמציעות סיור בברלין בעברית (ואיזו מהן הכי מתאימה לכם)

תעלת לנדוור בברלין
צילום: גיא גרוס

הסיור היהודי? המיטב של העיר? הקולינרי? פוטסדאם עיר הארמונות? רוב חברות הסיורים והמדריכים הישראלים הפועלים בברלין מציעים סיורים בעלי שמות דומים אלא שמבט קרוב יותר מגלה בכל זאת את ההבדלים ביניהם

++ חדש! לוח הסיורים בעברית בברלין. יציאות קרובות, מידע חיוני, נקודות מפגש, שליחת בקשה להצטרפות ועוד ++

ברלין עם אייל נחשון

אייל שמעיד על עצמו כבעל אהבה לאנשים ולהדרכה הוא בעל גלריה ברובע המיטה. הוא מציע סיורים פרטיים ומבטיח למי שיצטרף אליו לגלות את העיר בקצב ובהתאמה אישית. יש לו היכרות מעמיקה עם ברלין (הוא כבר הרבה שנים כאן), ניסיון חיים עשיר ובעיקר תשוקה להדריך ולהראות.

בחברה של אייל תוכלו לבחור מתוך כעשרה סיורים פרטיים – כולם מועברים בצורת דיאלוג. מעבר לסיורים הקלאסיים, הכוללים את אתרי החובה מוצעים לכם גם סיורים בדגש על אמנות, עיצוב ואדריכלות. גם אם אתם מטיילים עם ילד או נער או אדם מבוגר אייל אומר שהוא יודע להתאים את הטיול לכל גיל.

מי מכם שרוצה להיכנס לעומקה של ברלין (ולא פוחד מזה) ישנו גם הסיור הכפול שנמשך תשע שעות וכולל את סיור החובה ביחד עם הסיור היהודי.

אל תתביישו לבקש יעוץ והמלצות בכל נושא שקשור בברלין. הזכרנו שלאייל יש גלריה בעיר אז נציין גם שאפשר לבקש ממנו צילום של הסיורים. במקרה הזה הוא מתחייב לשלוח לכם את התמונות כבר באותו היום. אם כבר פינוק, שיהיה עד הסוף.

שורה תחתונה: למי שמעדיף להימנע מסיור בקבוצה גדולה ורוצה את האפשרות לשאול את המדריך הכול על הכול.

אייל נחשון בברלין לאתר של אייל נחשון בברלין

או מלאו פרטים ונשלח את פנייתכם למספר חברות במקביל (שירות בחינם)

אמיר בברלין – סיורים בדרך אחרת

ללא ספק, פנים מרעננות בעולם הטיולים של ברלין. אמיר הוא בוגר ביה”ס למשחק בית צבי ושחקן הבימה לשעבר והסיורים שהוא וחבריו מעבירים כוללים הרבה הומור ורגישות וגם מה שמכנים שם בחברה “מקצועיות גבוהה וישראליות ברוכה במטרה להעביר את התיירים חוויה”.

הסיורים המוצעים כל השנה הם: המיטב של ברלין, יהדות ברלין, פוטסדאם ווילה ואנזה, דרזדן והבסטאי, ברלין האלטרנטיבית, סיור קולינרי, סיור שווקים, סיור ברים ולאחרונה החלו להוציא בטיולים של אמיר בברלין גם סיור חדש למייסן – ממלכת הפורצלן.

מעבר לסיורים קבוצתיים שיוצאים בכל יום בעשר בבוקר אמיר מציע גם סיורים פרטיים באיסוף מהמלון ברכב, אופניים ואפילו סגווי.

לסיכום, אם אתם בעניין של להכיר את ברלין ועל הדרך גם לראות סטנד אפ טוב – אמיר בברלין הוא בחירה טבעית עבורכם. ביקשנו מאמיר תגובה אופיינית של אחד המשתתפים בסיורים והם חזרו אלינו עם הציטוט הבא: “תודה מעומק הלב לאמיר על הסיורים הנפלאים, על הצחוקים והיחס המופלא, כי סיורים עושים באהבה או שלא עושים בכלל.”

שורה תחתונה: למי שמחפש כישרון תיאטרלי אצל המדריך ורוצה לגלות את ברלין לא רק דרך הסברים יבשים.

אמיר בברלין סיורים בעברית
אמיר בברלין. היתרון התיאטרלי
למבצע של אמיר – טריפל ברלין – 3 סיורים ב-49€

או מלאו פרטים ונשלח את פנייתכם למספר חברות במקביל (שירות בחינם)

 הטיולים של אורן

בשביל אורן כהנוביץ’ הדרכה והקשר בין ישראל לגרמניה הם דרך חיים. כמורה דרך בארץ שמדריך גרמנים בישראל וישראלים בברלין, חי בגרמניה מעל 10 שנים ומגדל בה משפחה, אורן מסביר לא רק על ההיסטוריה אלא גם על הגרמנים היום, היחס שלהם לישראל והחיים בברלין.

אורן מוציא סיורים מנקודת המפגש הכי מוכרת בעיר, כיכר לאלכסנדרפלאץ. חמישה סוגי סיורים מוצעים בשלב זה: המיטב של העיר, הסיור היהודי, בין מזרח למערב, סיור קולינרי וסיור אופניים בפוטסדאם.

כדי להעניק יחס אישי הקבוצות מוגבלות ל-18 משתתפים בלבד ולכן כדאי להזמין מקומות מראש באתר. באתר ניתן גם למצוא את לוח הסיורים החודשי.

לאורן יש ערוץ יוטיוב עם עשרות סרטונים על ברלין – החל ממידע שימושי וטיפים ועד מידע על מקומות מיוחדים שמעטים מגיעים אליהם.

שורה תחתונה: למי שמחפש מדריך אהוב ומוכר עם קילומטרז’ מרשים ומעדיף בו בעת להימנע מסיורים בקבוצות גדולות מדי.

אורן כהנוביץ'
אורן כהנוביץ’. מאמין בקבוצות קטנות
לאתר הבית של חברת הטיולים של אורן

או מלאו פרטים ונשלח את פנייתכם למספר חברות במקביל (שירות בחינם)

הסיורים הפרטיים של ירון בברלין

הסיורים של ירון בברלין הם עוד אופציה שרבים כבר מכירים. ירון נחשב למדריך שיודע להצחיק, מעניין וכזה המסוגל לרתק את הקהל שמטייל איתו.

בעברו, ירון היה מדריך טיולים בישראל ואת האהבה שלו למקצוע לקח איתו כשהגיע לברלין לפני ארבע שנים. הרעיון על פי עדותו הוא חוויה אישית ומותאמת לפי עניין הלקוח. “הדרך שבה אני מעביר את הסיורים היא בשילוב של המון הומור, דוגמאות וסיפור החיים האמיתי של ברלין, ” הוא מספר. “זאת ברלין שמעבר לחדשות ולסיפורי המילקי”.

ברלין על פי ירון היא עיר מרתקת ושואבת וזה לא מפליא אותו שהמון חוזרים אליה.

בנוסף לסיורים הקלאסיים בברלין, ירון חי ומדריך טיולי אומנות רחוב, גרפיטי, וסיורי אוכל. כאוהב טיולי טבע הוא מציע סיורים יחודיים לאיים מסביב לברלין ולפוטסדאם עיר הארמונות.

שורה תחתונה: אם בא לכם להכיר את ברלין וגם לצחוק ולהיסחף לחוויה בדרך.

סיורים בעברית בברלין עם ירון
סיורים בעברית בברלין עם ירון
לפרטים נוספים באתר של ירון

או מלאו פרטים ונשלח את פנייתכם למספר חברות במקביל (שירות בחינם)

הטיולים של נדב

ותיק, מוכר ומבוקש. נדב גבלינגר מריץ מזה שני עשורים את חברת הטיולים שלו שנקראת הטיולים של נדב. החברה מציעה מלבד הסיורים הרגילים כגון ברלין היהודית, האלטרנטיבית, דרזדן, טיול טעמים והטיול “המיטב של ברלין” גם טיול בשם “החומה וברלין הקומוניסטית” וטיול ערב שמבטיח ביקור בשכונה הכי טרנדית בברלין ומשקה אלכוהולי חינם. לצדו של נדב גם אשתו תמר שמלבד שיתוף בענייני החברה והדרכה פעילה בשטח גם כותבת בלוג פופולרי על ברלין ולפעמים עוד נותר לה זמן כדי לכתוב אצלנו באתר.

החברה ידועה במחירים הנמוכים שהיא דורשת עבור הטיולים ולהנחות שהיא נותנת למשל, לפנסיונרים, סטודנטים וצעירים מתחת לגיל 26. לזה מתוספת האפשרות להנחה נוספת למחזיקי כרטיס ההטבות Berlin Welcome Card. נקודות זכות נוספות: טיולי החברה יוצאים גם כשלנקודת המפגש מגיע משתתף בודד כלומר הטיול שלכם אינו מותנה במספר המשתתפים הכולל.

לחברה יש גם גישה לקהל שומרי מסורת מה שמתבטא בטיול מיוחד לשומרי מסורת ולוחות זמנים שמתייחסים לחגי ישראל.

שורה תחתונה: למי שמחפש חברה מנוסה ומוכרת מאוד ובדרך רוצה גם לחסוך במחיר של הסיור

הטיולים של נדב בברלין
הטיולים של נדב בברלין
לרכישת כרטיסים לסיור המיטב של ברלין עם חברת הטיולים של נדב לקבלת מידע ופרטים נוספים על סיורים קרובים של נדב בברלין

או מלאו פרטים ונשלח את פנייתכם למספר חברות במקביל (שירות בחינם)


לוח סיורים בעברית בברלין

ראשון
שני
שלישי
רביעי
חמישי
שישי
שבת
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
תאריך נוכחי
23
24
3
 • 10:00המיטב של ברלין עם חברת הטיולים של נדב
 • 10:00הסיור הקולינרי עם הטיולים של נדב
  המיטב של ברלין
 • סיור אמנות, גלריות ואורבניות בקרויצברג עם ARTernative
  סיורי אמנות בברלין
25
3
 • 10:00המיטב של ברלין עם חברת הטיולים של נדב
 • 8:00דרזדן והבסטאי עם אמיר בברלין
  בסטאי
 • 10:00הסיור הקלאסי של אמיר בברלין
  אמיר בברלין סיורים בעברית
26
4
 • 10:00המיטב של ברלין עם חברת הטיולים של נדב
 • 9:30סיור בעברית לפוטסדאם עם הטיולים של נדב
  סיור לפוטסדאם
 • 10:00הסיור הקלאסי של אמיר בברלין
  אמיר בברלין סיורים בעברית
 • 10:00ברלין נא להכיר עם ברלין טורס לאה
  ברלין טורס לאה
27
2
 • 10:00המיטב של ברלין עם חברת הטיולים של נדב
 • 10:00הסיור הקלאסי של אמיר בברלין
  אמיר בברלין סיורים בעברית
28
3
 • 10:00המיטב של ברלין עם חברת הטיולים של נדב
 • 8:00דרזדן והבסטאי עם אמיר בברלין
  בסטאי
 • 10:00הסיור הקלאסי של אמיר בברלין
  אמיר בברלין סיורים בעברית
1
2
3

 

ארטרנטיב ARTernative

טליה ודניאל הקימו את המיזם ‘ארטרנטיב’ –סיורי אמנות אלטרנטיביים באירופה לפני מספר שנים בלונדון. מלונדון התגלגלו השתיים לפריז, משם קצרה הדרך לברלין ובהמשך גם ברצלונה ואמסטרדם נכנסו לרשימה.

כיום יש בצוות של ארטרנטיב כ-20 מדריכות (ומדריכים!) שמכירות את הסצינה האמנותית המקומית בכל עיר ועיר. ל- ARTernative יש מגוון רחב של סיורים, במוזיאונים, גלריות וכן סיורי אמנות רחוב.

בברלין מוצעים מספר סיורי אמנות ייחודים שיוצאים ממסלולי התיירות הרגילים ונותנים נקודת מבט חדשה על העיר. בין הסיורים המוצעים: סיור אמנות רחוב וגרפיטי בקרוייצברג, סיור גלריות ב- Mitte וסיור במוזיאון ההמבורגר בנהוף – תחנת הרכבת ההיסטורית שהפכה למוזיאון.

שיטת ההרשמה לסיורים של אלטרנטיב עובדת כך: משלמים מקדמה באתר הבית ומקבלים למייל הוראות מפורטות לגבי נקודת המפגש. אם אתם מחפשים סיור בברלין, אפשר פשוט לבחור בטופס קבלת המידע על סיורים בעברית כאן באתר את האופציה ‘סיור אמנות’ והבקשה תועבר לחברה שבוודאי תחזור אליכם בתוך זמן קצר.

הסיורים אורכים בין שעתיים לשעתיים וחצי.

שורה תחתונה: למי שמחפש מדריכות (ומדריכים!) שיודעים דבר או שניים על אמנות ועל העיר שבה עובר הטיול

או מלאו פרטים ונשלח את פנייתכם למספר חברות במקביל (שירות בחינם)

סיורי אמנות בברלין
מכירים את הסצינה האמנותית. ארטרנטיב

החוויה הברלינאית – גיא גרוס

לא בדיוק חברת סיורים אלא יותר מדריך פרטי מבוקש. גיא גרוס הגיע לברלין רק לפני שנתיים אבל מאז עשה קילומטרז’ של קבוצת מדריכים שלמה. גיא הוא גם צלם מה שגרם לו לבוא עם רעיון נחמד ביותר של צילום המטיילים שאליהם הוא מתלווה והפיכת הרגעים היפים של הטיול לתמונות מקצועיות שהמשתתפים בטיול מקבלים כחלק מהחבילה.

כיאה לסיור פרטי המחירים גבוהים בהרבה ממחירי הסיורים הקבוצתיים ובמקום 15 אירו תצטרכו להיפרד מ-50 אירו בערך אבל כאמור גם החוויה הברלינאית היא שונה. קצת כמו לנסוע בטקסי ספיישל לעומת תחבורה ציבורית. מתאים למי שצריך את כל תשומת הלב מהמדריך ומהחברים בפייסבוק.

גיא הוא גם מומחה לענייני בילויים וחיי לילה בברלין מה שאומר שאם אתם בעניין של מסיבות, פאבים שאף אחד לא מכיר, ערבים בלתי נשכחים מכל מיני סוגים (ותרשו לנו לא להרחיב), גיא הוא האיש שיביא אתכם לשם.

שורה תחתונה: בעיקר לצעירים יותר, לאוהבי הבילויים וחיי הלילה ולמי שרוצה הרבה לייקים על התמונות מברלין 

>> ספרו לנו מתי אתם מגיעים לברלין ונשלח לכם הצעה לסיור בעיר (בעברית) >>

טיול בברלין גיא גרוס
גיא גרוס. ברלין ב-HD

 איתי נוביק

הוא הגיע לברלין אחרי לימודים במילאנו, איטליה אבל מהר מאוד גילה שגם כאן בעיר יש מה לאכול. גילה ונשאר. כיום מציע איתי טיולי היסטוריה וקולינריה ואם תטיילו איתו תוכלו בוודאי לשמוע גם על עיסוקיו האחרים, למשל כמעצב אוכל, סטייליסט ושף בהפקות של צילומי אוכל.

אם אתם רוצים להכיר את ברלין דרך הטעמים שלה איתי הוא בהחלט האיש הנכון להדריך אתכם. בדף הפייסבוק שלו Elements of Food אפשר להתרשם באופן שוטף מהפעילות הקולינרית של איתי, מגילויים חדשים, מחוויות שנאספו בטיולים שלו בעיר ועוד.

אורך הסיור כארבע שעות והוא מלווה בהסברים תיאורטיים וטעימה של מאכלים מייצגים בחלק מהמקומות. מחנות גבינות ייחודית ועד השוק המקורה הותיק ביותר בעיר, דרך האוכל הטורקי ומאפיינים איזוריים יחודיים.

שורה תחתונה: למי שנושא האוכל יקר ללבו ורוצה מדריך קולינרי שיודע על מה הוא מדבר

>> ספרו לנו מתי אתם מגיעים לברלין ונשלח לכם הצעה לסיור בעיר (בעברית) >>

איתי נוביק סיור קולינרי בברלין
איתי נוביק (משמאל)

אמיר סטקלוב – GoOn Berlin

אמיר מציע סיורים פרטיים בברלין בנגיעה אישית וברגישות לתחומי העניין שלכם. אמיר הוא קולנוען וצלם מקצועי עם למעלה מעשר שנות ניסיון, ובעבר עבד בחדשות 10 כעורך וידאו במהדורה המרכזית. בדומה לגיא גרוס, אמיר משלב צילום מקצועי בסיורים איתו. וכעבור מספר ימים תקבלו ממנו מאות תמונות ערוכות ומלוטשות מהסיור.

אמיר סטקלוב אומר שהתשוקה שלו לקולנוע נובעת בראש ובראשונה מהאהבה לספר סיפורים, וכמדריך סיורים בברלין הוא בעצם ממשיך לעסוק ב storytelling. המוטו שלו הוא: אם אני נהנה מהסיור, גם אתם תיהנו. עברתי לברלין כדי להנות מהחיים, ואני מזמין אתכם לחגיגה.

בנוסף מציע אמיר גם סיורים במבשלות בירה וסדנאות צילום רחוב בברלין.

שורה תחתונה: למי שרוצה גם לצלול לעומק וגם ליהנות מאלבום צילומים מקצועי על רקע נופי העיר

אמיר סטקלוב
אמיר סטקלוב, GO ON BERLIN

אביחי בקר – הולך בברלין

כמו גיא גרוס גם אביחי בקר מציע סיורים בתפירה אישית. בקר – מפקד פלוגה במלחמת יום כיפור – נושא עיטורים רבים ביניהם גם היסטוריון צבאי. בברלין הוא מציע לא פחות מ-38 סוגי סיורים המשלבים בין היסטוריה, מורשת יהודית, ספרות, תרבות והווי עירוני. תוכלו להתחקות אחרי אמיל והבלשים, תולדות משפחת מנדלסון, ברלין האדומה של רוזה לוקסמבורג, מבצע ברלין אפריל מאי 1945, סיפורן של תחנות רכבות בעיר וגם מאחר צהריים נינוח על גדות השפרה.

בקר בניגוד לקודמים ברשימה מחלק את זמנו בין תל אביב לפרידכסהיין (חורף בישראל, קיץ בגרמניה) והוא צפוי לחזור לסיבוב הדרכות נוסף בברלין החל מה-11.8 ועד ה-27.10. בסיבוב הקודם שלו בברלין הדריך 100 סיורים במהלך 78 ימים.

אביחי בקר אחראי גם על המהדורה הראשונה של עכבר העיר ברצלונה, יש לו חיבה עמוקה לפריז ובנוסף לברלין הוא מציע גם טיולים בפסגות טירול שבאוסטריה.

שורה תחתונה: למי שמחפש טיול בתפירה אישית וגיוון רב במבחר המסלולים המוצעים

אביחי בקר ברלין טיול
אביחי בקר. בין תל אביב לברלין. צילום: אתר הפייסבוק של אביחי בקר

בברלין עם עדנה

עדנה הורנפלד היא מחלוצות ענף התיירות הישראלית בברלין. היא הגיעה לברלין בשנת 2003 ומאז פחות או יותר לומדת וחוקרת את העיר וכמובן מדריכה קבוצות של מטיילים.

לעדנה ניסיון רב בתחום ההדרכה וגם תעודת הדרכה מקצועית בינלאומית. היא החלה את דרכה כמדריכה בטורקיה, משם עברה לכמה שנים לפראג ובהמשך הגיעה לברלין. כיום היא מחלקת את זמנה בין תל אביב לברלין וכשהיא כאן בעיר היא מציעה את הטיולים הבאים: ברלין ההיסטורית, ברלין היהודית, העיר פוטסדאם –וילה ואנזה והעיר דרזדן.

הטיולים מתקיימים בליווי צמוד של אוטובוס פרטי.

שורה תחתונה: למי שמעדיף את ברלין מהזווית של המושב באוטובוס או המיניבוס הפרטי

בברלין עם עדנה. שמונה שנים בברלין. צילום: אתר החברה
בברלין עם עדנה. שמונה שנים בברלין. צילום: אתר החברה

ברלין טורס לאה

החברה מציעה חמישה סוגי סיורים: ברלין היהודית, האלטרנטיבית, סיור “נא להכיר” (אתרי החובה) וסיורים לפוטסדאם ולדרזדן. לעומת סיור אתרי החובה של נדב שבו הולכים ברגל, כאן מעדיפים לעשות את הסיור עם אוטובוס צמוד שעוצר בנקודות המרכזיות ובהן יורדים להתרשם מהמקום. המחיר בהתאם גבוה יותר אבל למי שמעדיף לחוות את העיר ממרום המושב באוטובוס זאת בחירה נוחה.

בחברה מתגאים בקבוצות המאורגנות שטיילו איתם עד כה כמו למשל עובדי בנק לאומי, בזק, מנורה-מבטחים, הסתדרות המורים, לשכת רואי החשבון ועוד.

האתר של ברלין טורס לאה הוא היחידי שמציע מידע גם בערבית וברוסית בנוסף לאנגלית וגרמנית.

שורה תחתונה: למי שרוצה לטייל עם חברה מאורגנת ובמחירים נוחים

>> ספרו לנו מתי אתם מגיעים לברלין ונשלח לכם הצעה לסיור בעיר (בעברית) >>

לאה בברלין
ברלין טורס לאה. אתר מותאם גם לדוברי ערבית ורוסית

 ישראלי בברלין – אורי נחמנזון

אורי נחמנזון הגיע לברלין לראשונה ב-2013 בעקבות בת זוג גרמניה שהכיר בישראל. הוא התחיל את מסלול ההדרכה שלו באחת החברות הותיקות (אמיר בברלין) ואז החליט כמו מדריכים פרטיים נוספים בעיר לצאת לדרך עצמאית. לחברה שהקים קוראים “ישראלי בברלין” והוא עצמו פעיל בתחום הסיורים בעברית בעיר משנת 2015.

לנחמנזון יש מוצר ייחודי בהחלט שכדאי לשים לב אליו. הוא מוציא סיור שנקרא “ברלין ביום אחד” ובו נחשפים המשתתפים לעיר במשך יום שלם, מהבוקר עד לערב. כמובן שסיור כזה מאפשר מבט מעמיק יותר אל העיר והשאלה רק אם יש לכם את היכולת והסבלנות לסיור ארוך מהרגיל.

את הסיורים של נחמנזון תוכלו לקחת רק באופן פרטי, בהזמנה מראש. לא מדובר בסיורים קבוצתיים עם נקודת מפגש שאליה אפשר להגיע ולהצטרף באופן ספונטני. שני נושאים שנחמנזון אוהב להתרכז בהם הם אוכל וחיי לילה. גם אם הצטרפתם לסיור “רגיל” סביר להניח שתשמעו ממנו סיפורים שקשורים לנושאים אלה.

שורה תחתונה: למי שאוהב לטייל, לאכול ולדבר, כמו המדריך

אורי נחמזון ישראלי בברליןי
נחמזון. מוציא את הסיור הכי ארוך בעברית בברלין

יואב ספיר

דמות מוכרת בקהילה הישראלית בברלין. לאחר שלמד היסטוריה גרמנית-יהודית באוניברסיטאות שונות בישראל ובגרמניה, התחתן עם אשה מקומית והשתקע בעיר. ספיר מתמחה בברלין לעומקה ההיסטורי והתרבותי והסיור עמו מבטיח חוויה ממצה בעיקר לאלה המחפשים להבין לעומק את המורכבות של ברלין בפרט ושל גרמניה בכלל.

גם ספיר עורך סיורים פרטיים בלבד בהתאמה אישית. הסיורים שלו פונים לא רק לקהל הישראלי, אלא גם לדוברי אנגלית – בעיקר אמריקאים – שמחפשים את השורשים היהודים של העיר. האתר שלו אמנם באנגלית, אבל מציע שפע של מידע בנושאים שונים: מלונות, מסעדות, בילויים ועוד.

את הסיורים של ספיר ניתן לעשות גם עם רכב, כשלכל סיור מלווה נהג מקצועי עם רישיון מיוחד כנדרש בחוק, מה שאומר שאתם גם מבוטחים בזמן הנסיעה. לסיורים הפרטיים של ספיר תעודת מצוינות מאתר Trip Advisor.

שורה תחתונה: למי שיכול להרשות לעצמו סיור פרטי ורוצה מהמדריך מומחיות אקדמית.

יואב ספיר
יואב ספיר, סיורים ברמה אקדמית

נירית בן יוסף

הסיורים של נירית בן יוסף מתאימים במיוחד למי שמחפש נוחות וגם סמכות. נירית תאסוף אתכם מהמלון (עד שישה איש) בוואן מצויד במזגן ובהגברה קולית ותחזיר אתכם בסוף הטיול למלון או ליעד אחר שתחפצו בו בעיר. בנוסף למסלולים הרגילים (הסיור הקלאסי, היהודי, פוטסדאם ודרזדן) מציעה נירית גם סיור ארכיטקטוני, סיור גלריות וסיור בעקבות יוהאן סבסטיאן באך הכולל יציאה מברלין לעיירות סמוכות.

נירית היא קצת יותר ממדריכת טיולים, היא גם עוזרת עם שירותי קרקע, מוצאת מלון מתאים אם צריך, מפנה למסעדות ולאירועים וגם עוזרת לאורחים המתחקים אחר עברם הברלינאי למצוא כתובות וליצור קשר עם בתי הקברות והארכיונים השונים.

נירית שבין היתר כתבה את עכבר ברלין מדריכה בעיר מאז שנת 1989 ושימשה כמדריכה רשמית של אח”מים אורחים של שגרירות ישראל, זאת מלבד היותה מדריכה רשמית במספר אתרים מרכזיים בעיר. להערכתה כ-70% מהמטיילים עמה מישראל והיתר יהודים ממדינות שונות.

שורה תחתונה: למי שרוצה לטייל באופן אישי עם אחת מחלוצות הסיורים בברלין בעברית

נירית בן יוסף טיול ברלין

נירית בן יוסף. ותיקה ומנוסה. צילום: אתר הבית של החברה

ליאת פינק – סיורי אמנות

ליאת פינק היא אמנית וצלמת בוגרת בצלאל. בברלין הקימה לפני מספר שנים את סטודיו ברלין שמציע סדנאות וסיורים בתחומי תקשורת, מדיה, אמנות ועוד.

בתחום ההדרכה בעברית מציעה ליאת את אחד התפריטים המעניינים ביותר וביניהם טיולי לילה להכרת רובע האמנים בברלין, סיורי תערוכות מובילות בעיר, טיולי אופניים, טיולים שבהם לא ממש מטיילים אלא מציירים את נוף האגם שממול ועוד. הסיורים מוצעים לקבוצות אבל בעיקר לאלה שרוצים טיול פרטי של עד חמישה משתתפים, למשל קבוצת אמנים או משפחה שמטיילת בברלין. בנוסף להדרכה מבטיחה ליאת גם מידע רב על העיר, המלצות ואפשרות להצטרף לשיעור יוגה מרגיע בחיק הטבע שגם אותו היא מעבירה.

שורה תחתונה: לאמנים, לקבוצות מגובשות ולמי שרוצה להכיר את ברלין האלטרנטיבית 

סיור תערוכות בברלין

 

שכחנו אתכם? ברשימה, אבל רוצים להוסיף קישור לדף מיוחד באתר? כתבו לנו!

תגובה 1

השאירו תגובה