פריז שלי: תמי גורלי-דואק חזרה מעיר האורות ויש לה כמה טיפים בשבילכם

פריז למטייל

כרטיס חופשי למטרו

כדאי לקנות כרטיס של כמה ימים למטרו שהוא חופשי ולא כרטיסיות. השתמשתי הרבה במטרו, כי היה לי קשה ללכת כל כך הרבה ומסתבר שניתן להשתמש בכרטיס גם לאוטובוס תיירים שיוצא מהנוטרדאם, לסירות שעוברות בנהר, ברובע במונומנטר שבו מעלית שקופה לכנסיית הלב הקדוש ועוד…

אנגלינה

היו הרבה המלצות על העוגות והשוקו אז הלכנו להבין על מה הסיפור. המקום מאוד יפה בעיצוב של פעם. השוקו סמיך ושוקולדי. מומלץ בזוג לקחת שוקו רק לאחד ולשני תה. כי זה מתוק מידי. העוגות מאוד יפות, אבל לא נפלנו מהטעם. ליד הנוטרדאם יש מלא פטיסרי עם עוגות מדהימות!! טעמתי את היער השחור, עוד עוגה עם ציפוי שוקולד… כל מה שתבחרו טעים.

טבעונים, דלגו על זה

היפופוטמוס ו-לס אנטריקוט. לאוהבי הבשר אלו המקומות ששווה ללכת אליהם. לא יקר. במסעדת לס אנטריקוט יש קונספט של מנה אחת מנצחת: אנטריקוט ברוטב של מתכון סודי וצ'יפס צרפתי אמיתי. למנה ראשונה מקבלים סלט ברוטב חרדל דיז'ון עם בגט ולעיקרית אתם יודעים… מסתבר שיש סבב שני, אחרי שחשבנו שהסתיים, קיבלנו עוד. היה משביע וטעים.

הגבינות, כמובן…

מצויינות, אבל חובה שיאטמו לכם בשקית ואקום, אחרת לא שווה להביא לארץ. זה יסריח את המזוודה ובחום של הארץ יתקלקל בדקה.

יורודיסני, אבל לא בסופ"ש

כדאי להזמין כרטיסים מהארץ, באתר פיקניק. כדאי להתחיל מהסטודיו, כי שם זה נסגר יותר מוקדם. לנצל את הFAST PASS. שימו לב שברגע שלקחתם כרטיס, עד שלא תנצלו אותו לא תוכלו לקחת FAST PASS נוסף. מומלץ ללכת בימים שני עד רביעי, בשישי עד ראשון הבנתי שיש תורים מטורפים. אנחנו הלכנו ברביעי ולא היו תורים ארוכים, הספקנו כמעט את כל המתקנים. חשוב ללכת עם נעלים נוחות.

שוקולד אחרי הלובר

כדאי להזמין כרטיסים מהארץ, אני הזמנתי מאתר הלובר עצמו. הצרפתים לא שמעו על מזגן, אז לשם הייתי ממליצה ללכת בחולצה קצרה. ביציאה מהלובר יש חנות שוקולד La Maison du Chocolat (הבית של השוקולד) מחיר שחיטה, אבל טעים רצח!! לחובבי השוקולד בלבד.

שוקולד בפריז. חווייה
צילום: תמי גורלי-דואק

קרוז במקום האייפל

הייתי מוותרת על זה. מקום צפוף מלא באנשים, כל מטר מנסים למכור איייפל ביורו. בדיקה בטחונית של שעה בכניסה. גם ככה כדי לתפוס את האייפל בתמונה עדיף לצלם מרחוק. לעלות אפילו לא חשבנו כי היה תור של איזה מליון אנשים. יצאנו משם לקרוז באוניה גדולה. הבנתי שעדיף לצאת לקרוז מאיזור הנוטרדאם. אבל סך הכל נחמד לעשות את השייט ולראות את העיר היפה.

העברה משדה"ת ואליו

כשיצאנו מהטיסה, כל הישראלים לקחו את עמנואל הסעות, 35 אירו לזוג. בחזור הם לא עבדו (חג שבועות) אז חלקנו מונית עם זוג שהכרנו במלון, סך הכול 54 אירו לארבעה אנשים. 

תתקלפו לכם

בתקופה זאת של השנה קר בבוקר, קר במטרו, אבל בחוץ חם מאוד. לבוא בשיטת השכבות. 

מלון לדוגמה

היינו במלון JOKE מאוד מומלץ, קרוב למטרו. ארוחת בוקר טובה: באגטים, גבינות מצויינות, קרפים, פירות ועוד. השתיה בחדר חופשית וכל הזמן מחדשים את המשקאות בחדר. יש בלובי בופה של עוגות ושתיה שכל היום פתוח. והעוגות כל הזמן מתחדשות ולעיתים אפילו יותר טובות ממה שקונים בחוץ.

הסיכום שלי

עיר מרשימה, יש הרבה מה לעשות, מאוד נהניתי. מודה לחברי קבוצת הפייסבוק פריז שלנו שעזרו לי מאוד, שתהיה לכם נסיעה נעימה.

השאירו תגובה