נקודות חן בקפריסין: מנזר הבתולה מרי בכפר מונגרי

כפרים בקפריסין

המנזר הבנוי על גבעה קטנה בכפר מונגרי Monagri ממוקם במחוז לימסול, ליד הכביש לימסול – טרודוס Troodos, על שפת הנהר של קוריס Kourris. שמו של המנזר הוא שם יוצא דופן ומוזר למדי עבור הבתולה, אשר עד כה לא קיבל שום הסבר מתועד. מספר חוקרים מניחים כי זה בא מן הבתולה מרים של דמשק.

לא ידוע מתי נוסד המנזר, ולא מי היה המייסד. ההיסטוריה שלו מתחילה בסביבות 1000 לספירה, אשר היה תור הזהב של הנזירות בקפריסין וגם בית הספר של האיקונוגרפיה הביזנטית בקפריסין. מן המבנים העתיקים רק כנסיית המנזר שרדה, אבל עם נזקים גדולים, במיוחד בציורים אמנותיים מהמאה ה -11 עד ה – 16.

ההיסטוריה של המנזר לוטה בערפל. בשנת 1630 תרם הבישוף של לימסול ושל קוריום לאונטיוס את המנזר לפטריארכיה של אלכסנדריה. שנתיים לאחר מכן החזיר אותו הפטריארך מאלכסנדריה לבישוף של לימסול, משום שהנהלתה לא היתה רווחית מבחינה כלכלית. המנזר שימש כמנזר גברים. אב המנזר היחיד הידוע של המנזר, שנדמה כי הוא האחרון, הוא גרסימוס, והנזיר האחרון שלו היה הבישוף של קיטיון, מליטיוס, שברח למנזר בגלל הוצאת דיבה ממנה סבל. הוא חי שם עד 1870.

בסוף המאה ה -18 היה המנזר ריק מנזירים, ולכן הוא נסגר. ידוע כי למנזר היו נכסי נדל"ן גדולים, אשר נמכרו בתקופה שבין 1950 ל 1973, מ 1969 עד 1972 נעשו מאמצים מרוכזים על ידי מחלקת העתיקות ואוניברסיטת הרווארד לשימור ציורי הקיר שנחשבים בעלי ערך אמנותי גבוה.

בשנת 1991 המנזר הוקם מחדש ונפתח מחדש כמנזר נשים המורכב מ 10 נזירות עם האחות אפיפניה אם המנזר. המנזר שוחזר בצורה מופתית ובניינים חדשים נוספו יחד עם שלוש קפלות.

המנזר של מונגרי Panagia Amasgou חוגג ב -21 בנובמבר ביום שלישי של חג הפסחא, ב -6 בדצמבר (ניקולס הקדוש) וב -4 ביוני, לכבוד הקדוש הקדושה יואניס מונגריטיס Monagritis.

מאפיינים / שרותים / מתקנים: חניה יש חניון. המנזר והכנסייה נגישים לאנשים מוגבלים.

רוצים לטייל איתי בקפריסין?

השאירו תגובה