מחזור משכנתא – מתי כדאי לעשות?

מיחזור משכנתא - מתי כדאי לעשות

הלוואות למשכנתא, נלקחות לתקופה של 20-30 שנה וכאשר אנו חותמים על הלוואה למשכנתא, לאחר שאנו יודעים כמה נשלם בכל חודש ובאיזו ריבית. במקרה הטוב, אנו דואגים לבצע מעקב רק על התשלום החודשי ומוודאים כי אכן הכול מתנהל כשורה וכך למעשה מסתיימת הבדיקה שלנו כלווים. חבל שזה כך, היות ורבים מהלווים, עשויים לחסוך עשרות ומאות אלפי שקלים באמצעות הליך פשוט כמו מחזור משכנתא. על מנת לבצע הליך זה  כשורה, יש לפנות אל חברת ייעוץ משכנתאות. הסיבה היא ששוק המשכנתאות, הינו שוק דינאמי והוא עשוי להשתנות המון. ישנן מגמות חדשות אשר מופיעות או נעלמות וישנם מצבים, אשר בהם הדברים שנראים לנו רלוונטיים להיום, לא יהיו רלוונטיים בעתיד.

רבים מבצעים הליך הנקרא מחזור משכנתא וזה אומר, תאמת המשכנתא שלכם לתנאים שמתאימים לכם לתקופה הזאת. אפשר לצאת ממסלולים יקרים שעליהם חתמתם בעבר, לסגור את ההלוואה הקיימת של המשכנתא ולקחת את הסכום שנותר לכם לשלם בתנאים חדשים וטובים יותר, הן מבחינת הריבית והן מבחינת סכום התשלום החודשי. באמצעות ייעוץ משכנתאות של חברת יועצי משכנתאות בלתי תלויים, תוכלו למחזר את המשכנתא גם בבנק אחר,  ארש יציע תנאי משכנתא טובים ומתאימים יותר למצב הכלכלי שלכם.

אז מתי באמת מומלץ למחזר משכנתא?

כאשר ישנם שינויים במשפחה, כאלה שעשויים להשפיע על ההתנהלות הכלכלית, לידת ילד נוסף, או שההוצאות גדלו מכל מיני סיבות, כל אלה עשויים להקשות על תשלומי המשכנתא אשר נחשבים להוצאה הגדולה ביותר במשקי הבית בישראל. אפשר להקטין או להגדיל את הסכום החודשי, כאשר משפחות מעוניינות לסיים מהר יותר את תשלומי המשכנתא, או להאריך את תקופת המשכנתא, באמצעות תשלומים חודשיים נמוכים יותר ובריבית משתלמת יותר. גם ירידה באחוזי המימון, יכולה להשפיע אם למשל, לאחר תקופה מסוימת קרן המשכנתא ירדה ומצבכם טוב יותר מהבחינה הכלכלית. זה הזמן לקבל ריביות משתלמות יותר, כך שלא רק השינויים בשוק המשכנתאות יכולים להיות הזדמנות למחזור המשכנתא, כי אם גם שינויים שאתם עוברים ופעולה זו, עשויה לסייע לכם המון.

מחזור משכנתא, עושים כאשר הריבית במשק ירדה אבל ישנן עוד סיבות, כגון קשיים בהחזר התשלום החודשי. במקרים אלה, ניתן לבקש מחזור משכנתא. פעולה זו במקרה זה, תהיה נבונה, כאשר עדיף מחזור משכנתא, מאשר להיקלע לפיגורים בהחזר החודשי, מה שיגרור קנסות. מדובר למעשה, על פריסה מחדש של המשכנתא והתשלומים החודשיים יפחתו, מה שיגרום גם לכם לשקט נפשי.

חשוב לדעת – לא כל משכנתא ניתן למחזר

יש לציין, כי לא כל משכנתא ניתנת למחזור, היות וישנן משכנתאות שפשוט אין טעם לגעת בהן, בגלל סיבות הקשורות לעמלות פירעון, אילוצי הבנקים והמסלולים השונים. קיימות משכנתאות, אשר בנויות היטב ומתאימות גם לתנאים של היום, כך שחבל למחזר אותן ועדיף להשאירן במצבן. מומלץ לגשת עם דוח יתרות סילוק המשכנתא, לחברת ייעוץ משכנתאות, כאשר החברה אשר מחזיקה ביועצי משכנתאות פרטיים, תוכל לחשב לכם את הכדאיות של מחזור המשכנתא. יועץ משכנתאות פרטי ומקצועי, יוכל לבצע עבורכם השוואות רלוונטיות ולומר לכם, אם בכלל כדאי לכם למחזר את המשכנתא.

אף אחד מכם, לבטח לא יהיה מעוניין לתרום כסף לבנקים למשכנתאות, היות וניתן לחסוך מאות אלפ שקלים, כשאר הריביות במשק ירדו בשנים האחרונות ונפתח עבורכם חלון הזדמנויות למחזור המשכנתא הקיימת, כאשר המסלולים בה אז, ממש לא רלוונטיים להיום ואתם פשוט משלמים הון תועפות. תוכלו גם לקצר את תקופת החזר המשכנתא, אך תקופת משכנתא של פחות מ-6 שנים אינה כדאית למחזור ולכן, יש לקחת גם את זה בחשבון. משכנתאות שנלקחו על בסיס פריים וכל יתרת המשכנתא צמוד לפריים, זו תהיה טעות לבצע מחזור משכנתא, היות ומשכנתאות צמודות פריים, הינן המשכנתאות בעלות המסלול המשתלם ביותר.

השאירו תגובה