מזג האויר בברלין, תחזית

מה חדש בברלין?

נדל"ן ברלין: דירות להשקעה בשכונת וודינג ברחוב Exerzierstrasse

הדירות, אשר ממוקמות בשלושת חלקי הבניין שבפרויקט, מגיעות במגוון גדלים שנע בין 50 ל-196 מ"ר וכוללות שניים עד חמישה חדרים. ישנה גישה לכל הדירות באמצעות המעלית הנוחה. רוב הדירות כוללות מרפסת שמש או גינה צמודה. הדירות שכוללות גינות מצוידות…

מפת הגלידה (הכי טובה) בברלין, 2019

מאת איתי נוביק כלל אצבע, לעולם אל תסמכו על תחזית מזג האויר בברלין, היא נורא לא מדויקת ותמיד משתנה. אחרי שאמרתי את זה, כנראה שהולך להיות חם בשבוע הבא, חם מאוד. עד 38 מעלות, אם המספרים נכונים. אז החלטתי לתת לכם את רשימת חנויות הגלידה הכי…

כיצד משפיעים מיליוני המהגרים על שוק הנדל"ן בגרמניה

לפי הנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מאז קום המדינה ועד סוף שנת 2019 עברו כ-900,000 ישראלים לגור בחו"ל - ולא חזרו יותר לארץ. המדינה שהצליחה למשוך הכי הרבה ישראלים נכון לשנת 2018 היא לא אחרת מאשר גרמניה. הישראלים הם לא היחידים שעלו על…

נדל"ן ברלין: דירות להשקעה בשכונת טירגארטן ברחוב Flotowstrasse

בפרויקט ברחוב Flotowstrasse  בברלין מוצעות סך של 48 דירות שגודלן נע בין 64 ל-95 מ"ר. אלה דירות שניים עד ארבעה חדרים. הדירות  מוארות בזכות חלונות גדולים. בחלק מהדירות גינה צמודה עם חלונות בגובה התקרה (עם גישה לגינה). בשאר הדירות מרפסות שמש.…

פרופיל חברה: הטיולים של אורן, ברלין

שלום, אורן כהנוביץ'. מתי ואיך הגיעה חברת הסיורים שלך לעולם? הקמתי את החברה לפני שנתיים. החלטתי לעזוב חברת תיירות גדולה בברלין ולצאת לדרך עצמאית. ההחלטה הכי טובה בחיים שלי. מה למדת על מטיילים ועל עצמך לאורך שנות הפעילות? אני חושב שאחד…

חי בנויקלן, שותה בערבות קרל מרקס…

שמונה שנים אני חי בלב המאפליה. הרבה פעמים שואלים אותי אם אני לא מפחד לחיות בנויקלן, עם כל המהגרים. התשובה שלי היא תמיד זהה; לא, גם אני מהגר כמו כולם. אני מרגיש פה הכי בבית ואם אני מרגיש פחד, זה מחוץ לברלין בכל מיני כפרים שכוחי אל ולבנים…

הקפה קצת קר, התשלום לשירותים יקר… כל הדברים שיאכזבו אתכם בברלין

מאת אורן כהנוביץ ברלין היא אחלה עיר, מאוד כיפית ויש המון מה לעשות אבל יש כמה דברים שמאכזבים ישראלים ואני אעשה תיאום ציפיות בין מה שחושבים על ברלין לבין איך שהיא באמת. הדבר הראשון שיאכזב אתכם ושכולכם תפגשו בו זה שדה התעופה בברלין. ישנם…

על אוכל, שתייה ובתי קברות בברלין

כעיר פרוטסטנטית, בתי הקברות בברלין שונים מאוד ממה שהייתי רגיל אליו. ביהדות, בתי קברות הם מקומות קדושים, אבל מצד השני גם טמאים. מקומות שאחריהם צריך להתנקות. גם במדינות קתוליות, הם מקומות מבודדים ומנותקים מחיי היומיום. בברלין, חלקית בגלל…

מזג האויר בברלין, חודש אחר חודש

בעוד הטמפרטורה השנתית ממוצעת בברלין עומדת על 18 מעלות, החודש הקר ביותר הוא ינואר עם ממוצע מקפיא למדי של מעלה אחת מתחת לאפס. החודש השמשי ביותר הוא יולי עם כתשע שעות שמש בממוצע מדי יום ואילו הגשום ביותר הוא יוני עם קצת יותר משבעים מ"מ גשם. הנה סקירה של מזג האויר בברלין חודש אחר חודש

ינואר

ברוכים הבאים לחורף הגרמני. חודש ינואר הוא החודש הקר ביותר בברלין עם ממוצע של מינוס מעלה. לאורך החודש נעות הטמפרטורות בעיקר בטווח שבין מינוס שלוש מעלות לפלוס שתי מעלות אבל כמובן שייתכנו גם ימים "קיצוניים" עם גלי קור שמורידים את הטמפרטורה נמוך יותר.

מבחינת גשם, כ-40 מילימטר צפויים בחודש זה, פחות או יותר שגרתי שכן בברלין הגשם יורד בכל 12 החודשים של השנה והכמויות הגדולות ביותר נרשמות דווקא ביולי. מה שמייחד את חודש ינואר גם מבחינה זאת היא ריבוי של ימי גשם (כ-15) כלומר סיכוי של חמישים אחוזים לימי גשם במהלך החופשה שלכם.

רק שעתיים של שמש בממוצע ביום הופכות את ינואר לחודש די אפור, ובכל אופן פה ושם עשוי לצוץ יום "פחות קר" ו-"פחות מעונן".

פברואר

שיפור זעיר לעומת החודש הקודם. הטמפרטורה הממוצעת עולה ממינוס אחת למעלה מעל האפס. לאורך החודש נעות הטמפרטורות בין מינוס שתיים לארבע מעלות מעל האפס כשבימים שמפתיעים לטובה תוכלו ליהנות משש או שבע מעלות.

המשקעים בחודש פברואר מתמעטים לעומת ינואר וצפויים שלושה ימי גשם פחות בהשוואה לחודש הראשון של השנה. סך הכול כ-12 ימי של גשם וכמות ממוצעת של 34 מ"מ (בישראל כמות כזאת יכולה לרדת ביומיים, שלושה)

בעוד בישראל יום גשם יכול להסתכם בכמות יפה של משקעים, בברלין מדובר יותר בזרזוף או גשם קל. כמובן שיש גם סערות אבל בסיכום שנתי מה שיורד בישראל במשך החורף יורד בברלין בקושי לאורך ארבע העונות. במספרים מדובר בכ-570 מ"מ לשנה בברלין, כ-580 מ"מ לשנה בתל אביב (תחנת קרית שאול), 670 מ"מ בצפת ו-960 במצפה חורשים. במילים אחרות, ברלין לא יותר גשומה מישראל – לפחות לא מתל אביב וצפונה – אלא פשוט מטפטפת לה לאיטה

מרץ

איזה שיפור לעומת חודשי החורף. כבר אפשר לדבר בקול על המילה אביב כשהטמפרטורה בעיר מתייצבת בין אפס לשמונה מעלות. אמנם בלילות עדיין קפוא לעיתים אבל הימים יכולים להפתיע גם עם טמפרטורת מקסימום של עשר מעלות. ללא ספק הקלה משמעותית אחרי הכפור של העונה הקרה.

מבחינת גשם אין שינוי גדול בהשוואה לפברואר ובברלין יורדים קרוב לארבעים מילימטרים לאורך חודש זה. השינוי שבכל זאת מורגש קשור לשמש. מממוצע של שעתיים שמש ביום בלבד בחודש פברואר מבטיח מרץ הרבה יותר ימים יפים, עד חמש שעות שמשיות מדי יום.

אפשר להיות אופטימיים שכן מכאן והלאה ברלין צפויה להתחמם והימים יהיו בהירים ושמשיים יותר. השיא יגיע בחודשים מאי, יוני ויולי אבל לזה יש עוד זמן.

אפריל

מה אומרת לכם טמפרטורה של 13 מעלות במשך היום? אפשר כבר להתחיל להוריד את הבגדים המחממים שדרושים לברלין במשך חודשי החורף. אמנם הטמפרטורה הממוצעת עומדת על 9 מעלות וטמפרטורת המינימום יורדת עד 4 מעלות (די קר…) אבל לפחות בשעות הצהריים אפשר להביט אל השמש (6 שעות של שמיים בהירים בממוצע ביום) ולהיזכר כמה קר היה רק לפני חודש…

מבחינת גשמים אין שינוי גדול וגם החודש מדובר על כ-40 מילימטרים.

מאי

זהו זה. עכשיו אפשר לא רק לדבר על האביב אלא גם להתחיל לפנטז על ברלין בקיץ. הטמפרטורה החודש כבר מגיעה ל-19 מעלות (מעל האפס, כן?). כל כך הרבה ימים לאורך החורף הברלינאים דימיינו את הרגע הזה. טמפרטורת המינימום היא 9 מעלות בממוצע מה שאומר שהלילות והבקרים קרירים למדי. פה ושם אם יתמזל מזלכם תוכלו לקבל יום חריג עם טמפרטורה מעל 20 מעלות. איזה כיף.

האביב בברלין מגיע גם עם יותר גשם. החודש צפויים כ-55 מ"מ של גשם מה שאומר שהסיכוי שלכם גדל לא רק לתפוס צבע בשמש אלא גם להירטב.

שמונה שעות של שמש בממוצע ביום זה הכי גבוה שיש בברלין וכך צפוי להיות גם בחודשיים הבאים (יוני ויולי). תיהנו

יוני

קיץ בברלין. נכון, הישיבה לאורך נהר השפרה היא לא בדיוק כמו רביצה בחוף הילטון בתל אביב, לפחות מבחינת מזג האויר אבל ממוצע של 22 מעלות מקסימום וימים שיכולים להפתיע ולהעלות את הטמפרטורה גם מעל 25 מעלות זאת בהחלט חוויה נעימה.

התיירים הישראלים שהגיעו לברלין בחורף (או למרות החורף) ממשיכים להגיע בחודש יוני עם מבט של הקלה בעיניים שכן הקיץ בישראל כבר מגרד את השלושים מעלות ובואו לא נדבר על הלחות.

טמפרטורת מינימום של 12 מעלות אומרת שבכל זאת צריך לזכור שמדובר בברלין והערבים כמו גם שעות הבוקר המוקדמות עשויים להיות קרים למדי למי שרגיל למזג האויר הישראלי.

ברלין ביוני

Susanne Nilsson cc by 2.0

14 ימי גשם צפויים במהלך חודש יוני וזהו החודש הגשום ביותר בשנה כאן בברלין עם כ-70 מילימטרים של גשם. צפו לימים גשומים למדי במהלך החופשה הקיצית שלכם.

השילוב בין שעות שמש רבות (כשמונה שעות ליום בממוצע במהלך החודש) וגשם צונן הם בהחלט סוג של חוויה לתייר הישראלי אבל גם לתיירים רבים מכל העולם שנוהרים לברלין בקיץ, כמו שתוכלו לגלות בעצמכם כשתנחתו.

יולי אוגוסט

לא במקרה אנחנו מצרפים את שני החודשים האלה שכן ממש כמו בשיר של שלמה ארצי גם כאן בברלין מדובר בחודשיים שהולכים יחד. בזמן שבישראל ובעיקר באיזור החוף כולם נמסים לאיטם ולא מאמינים שיכול להיות כל כך חם ביולי-אוגוסט, בברלין טמפרטורת המקסימום הממוצעת מגיעה ל-23 מעלות (נעים לאללה) והמינימום ל-13 מעלות.

גלי חום של 28 או 30 מעלות ואפילו מעבר הם עניין שבשגרה כך שיש סיכוי טוב שבמהלך החופשה שלכם תיתקלו במזג אויר מוכר מהארץ. ההבדל הוא כמובן שלקראת הלילה יתקרר וייעשה נעים בדרך כלל. נדיר שגל חום קיצוני ישרור למשך יותר מיממה או שתיים.

בין יולי לאוגוסט בברלין יש בעצם הבדל אחד משמעותי וזה כמות הגשם. בעוד חודש יולי מציע הרבה פחות ממטרים מהחודש שקדם לו, אוגוסט שוב מחזיר את הכבוד למד המילימטרים ובממוצע יורדים בו כ-60 מילימטרים (ביולי רק כ-45 מילימטרים).

מבחינת שעות השמש ביולי תוכלו לצפות לתשע שעות שמש בממוצע ובאוגוסט לשמונה. בכל זאת, ספטמבר כבר בפתח…

ספטמבר

תחושת הקיץ בברלין עשויה להסתיים במהירות אכזרית. אמנם בחודש ספטמבר תוכלו עדיין ליהנות ממזג אויר מעולה בשביל החופשה שלכם, ובכל זאת תרגישו בוודאי שהימים הולכים ומתקררים. הטמפרטורה המקסימלית הממוצעת לחודש ספטמבר בברלין יורדת מתחת לעשרים מעלות והמינימלית מגיעה ל-10 מעלות.

הטמפרטורה הממוצעת החודש היא 15 מעלות. זה כבר לא קיץ אבל עדיין לא אפור מספיק בשביל להתחיל ולדבר על החורף.

13 ימי גשם צפויים במהלך החודש, כלומר סיכוי של כ-30% לתפוס יום גשום. זה נכון למרבית חודשי השנה בברלין למעט נובמבר, דצמבר ינואר בהם הסיכוי עולה (כ-15 עד 16 ימי גשם בממוצע).

אוקטובר

סתיו בברלין. טמפרטורות שנעות בין שש ל-13 מעלות הן לא הבטחה גדולה למי שאוהב את החופשה שלו חמה ושמשית.

לצד חודש פברואר, אוקטובר הוא החודש עם הכי פחות משקעים, רק 36 מילימטרים בממוצע. 12 ימי גשם חודשיים הם עוד בשורה טובה למי שמעדיף לטייל בלי מטרייה צמודה. מבחינת שמש תוכלו לצפות ללא יותר מארבע שעות של שמיים בהירים בממוצע, ליום.

נובמבר

הקיץ כבר נראה רחוק כמו שברלין רחוקה מתל אביב. חודש אחד לפני שמסתיימת השנה הנוצרית מראה מד הטמפרטורות בעיר לא יותר משבע מעלות בשעות הצהריים. בלילה הטמפרטורה יורדת לשתי מעלות, אבל עדיין אנחנו מעל האפס.

15 ימי גשם וקרוב לחמישים מילימטרים נרשמים בממוצע בתקופה זאת של השנה. רק שעתיים שמשיות מדי יום הן דרך אחרת לומר שרוב הזמן תראו את השמיים מעליכם מעוננים.

דצמבר

השנה נגמרת עם הרבה אורות ברחובות של ברלין ובהתאם גם אווירה של חורף אמיתי. הטמפרטורות יורדות בלילה גם מתחת לאפס ועולות ביום עד ל… שלוש מעלות בלבד. פה ושם תתפסו יום מעט חמים יותר אבל גם ימים קרים יותר עם טמפרטורה שצוללת עמוק מתחת לאפס אפשריים.

50 מילימטרים של משקעים ושעה אחת של שמש זה מה שחודש דצמבר מבטיח לישראלים שמגיעים לעיר ולאלה שגרים בה דרך קבע. ינואר הוא אולי החודש הקר ביותר אבל דצמבר הוא החשוך ביותר.


מצלמות מזג אויר בברלין

Alexanderplatz, מצלמה הממוקמת מעל בניין הוצאה לאור ופונה לכיוון אלכסנדרפלאץ

.Rotes Rathaus, מצלמה בגובה 60 מטרים הממוקמת בקצה המגדל של הרוטס ראהאוז, הלא הוא מושבו של הסנאט של ברלין ושל הבורגרמייסטר.

RBB frensehzentrum, מצלמה על גג בנין מרכז השידור הטלווזיוני של RBB נותנת מבט מצוין על העיר מגבוה. המצלמה מתכווננת ועשויה להציג זוויות שונות של העיר.