בדרך ליוון? הנה כמה טיפים שלא יזיק לכם לקרוא

מה לעשות ביוון

בכל עונה, אל תשכחו את קרם ההגנה וגם את המשחה או התכשיר נגד חרקים. השמש היוונית כמו שאתם מכירים מישראל היא לא משהו שאפשר להקל בו ראש ובמקרה של יוון גם לחרקים כדאי להתייחס ברצינות.

אל תזרקו נייר טואלט לאסלה כמו שאתם רגילים מביקורים בארצות אחרות בחו"ל (או מהארץ). ביוון תמיד תמצאו פחים לנייר הטואלט בסמוך לאסלה ואם מדובר במקום ציבורי, אנשי הניקיון אמורים לפנות אותם באופן תדיר.

אל תהססו לטעום אוכל יווני מקומי, האוכל שלנו טעים מאוד. תמיד כדאי לבשל עם שמן זית בריא.

אל תתייחסו אל Macedonia (מדרום לסרביה) כ-מקדוניה כי זה מטריף את היוונים. כאן ביוון אנחנו קוראים למדינה זאת פירום (F.Y.R.O.M.)

אל תחשבו שיהיה לכם קל למצוא סופרמרקט פתוח ביום ראשון אלא אם מדובר באיזור תיירותי הומה בתקופת הקיץ. תוך זמן קצר ביוון יתחוור לכם שרוב החנויות סגורות כאן בימי ראשון.

אל תפחיתו מערכה של הבירוקרטיה היוונית. גם אותנו היוונים היא מוציאה מהכלים לא אחת.

אל תניחו שאתם יכולים לחגוג בפראות ברחבי יוון, להשתכר ולהשתמש בסמים. החוק המקומי הוא אחד הקשוחים ביותר בעולם, אז כדאי שתהיו מודעים לכך.

אם סיפרו לכם שהכבישים ביוון מצוינים דעו שהמצב אינו כך בכל האיים וגם באיזורים הכפריים של יוון היבשתית לא תמיד רשת הכבישים משובחת. תמיד תנהגו בזהירות.

תזכרו ששביתות יכולות לפרוץ ביוון בכל רגע ולהשפיע למשל גם על שעות הפתיחה של המוזיאון שהתכוונתם לבקר בו. תמיד תתעדכנו בשעות הפתיחה גם אם מדובר באקרופוליס.

אל תתנו לאף אחד מהטיפים למעלה להרחיק אתכם מביקור ביוון. האלים בירכו את יוון והתושבים כאן תמיד מסבירי פנים וכאלה שכיף לבלות ולהיות לצידם.