מפגש זום מיוחד, ברלין בנובמבר-דצמבר. הצטרפו עכשיו  - - - 

כל מה שאתם צריכים לדעת על דובי הפנדה החדשים של ברלין

דובי פנדה ברלין

מתחם דובי הפנדה החדש של גן החיות בברלין נפתח השבוע בטקס מכובד שבו נאמו הקאנצרלית אנגלה מרקל והנשיא הסיני שי ג'ינפינג (שהוא גם יו"ר המפלגה והאיש העומד בראש הצבא הסיני). מרקל דיברה על היותם של הדובים שגרירים נאמנים של שתי המדינות ושיבחה את סין על התקדמותה בתחום השמירה על הסביבה. על מחיר ההגעה של דובי הפנדה לא דיברו בטקס החגיגי. הנה מקבץ של עובדות שיהפכו אתכם למומחים, למקרה שתצטרכו להסביר למישהו על הדובים החדשים בעיר

שמותיהם של הדובים, מנג מנג (נקבה בת 4) ו-ג'או שינג (זכר בן 7). בלידתם שקל כל אחד מהדובים רק כמאה גרם. כמה שהם שוקלים היום? התשובה בהמשך.

למרות הטקס החגיגי והמרשים יש לזכור שהדובים לא הוענקו על ידי ממשלת סין לגרמניה בתור מחווה ליחסים בין המדינות אלא מדובר בעסקת השכרתם של הדובים לתקופה של 15 שנים.

המחיר שתשלם ברלין עבור הדובים הוא 460,000 לשנה לכל אחד מהדובים החמודים או 1300 אירו ליום או 54 אירו לשעה.

בגן החיות מאמינים שה-Panda Fever תתפוס וכי המוני ברלינאים ותיירים מזדמנים יבואו כדי לראות את האטרקציה במתחם דובי הפנדה החדש. לפי החישוב שלהם, דובי הפנדה אמורים להחזיר כך את ההשקעה בהם.

דובי הפנדה, מרגע ההמראה ועד ההגעה לגן החיות בברלין

מה שיהפוך את ההשקעה למשתלמת יותר יהיה צאצא, אם ייוולד למנג מנג מג'או שינג.

תקופת הפוריות של נקבת פנדה היא רק 3-4 ימים בשנה מה שמקשה על הסיכויים להרות, אבל בברלין מאמינים שזה יקרה.

מנג מנג וג'או שינג אינם הראשונים בגן החיות של ברלין. עד לפני חמש שנים היה לגן החיות את באו באו שהגיע בשנת 1980 לעיר. בגן החיות מציינים בגאווה שבאו באו היה דוב הפנדה המבוגר ביותר בשבי עד למותו.

דובי הפנדה מסווגים כטורפים בדומה לחתולים, כלבים או דובים אחרים אלא שבפועל הם ניזונים בעיקר מצמחים. רוב התזונה הצמחית שלהם היא… הבמבוק.

המילה העברית לבמבוק היא חזרן ומקורה בארמית תלמודית. מקור המילה במבוק בשפות המלאית והאינדונזית.

הטיסה של הזוג הטרי מסין לגרמניה ארכה 15 שעות עם חניית ביניים בסיביר. רופא גן החיות של ברלין הדוקטור אוקס התלווה לטיסה.

כדי לא להסתכן באי אכילה הוגשו לפנדות קני במבוק סיניים במהלך תקופת קליטתם בגן החיות של ברלין. לאט לאט הוחלפו קני הבמבוק הסיניים בקני במבוק מקומיים וזאת כדי לתת לדובים זמן להסתגל לטעם השונה.

לעלות השכירות של דובי הפנדה אפשר להוסיף גם את עלות הקמת המתחם החדש שנבנה עבורם. כתשעה מיליוני אירו.

ארוחת בוקר ראשונה

פנדה בברליןדובי הפנדה מצויים בסכנת הכחדה למרות שחל שיפור בשנים האחרונות בחומרת הסכנה וכעת הם מסווגים רק כפגיעים. כ-2000 דובי פנדה חיים כיום בטבע.

לקראת סוף המאה העשרים הפך דוב הפנדה להיות סמל לאומי של סין והוא מופיע על מטבעות זהב של המדינה. גם הסמל של ברלין הוא דוב כמובן (אבל לא פנדה) ולזה אפשר להוסיף גם את הסמל של הקרן העולמית לשימור חיות בבר WWF.

המשקל של מנג מנג כיום הוא 88 קילוגרמים. ג'או שינג חצה את רף מאה הקילוגרמים. בשני המקרים מדובר במשקל נורמלי לדובי פנדה (בין 75 ל-130 קילו).

בעבר היתה מחלוקת האם מדובר בחיה ממשפחת הדובים או הראקוניים. בסופו של דבר נקבע כי מדובר בדוב.

בסין ידועים דובי הפנדה (שנקראים בסינית דובי-חתול) כבר שלושת אלפים שנה. לאירופה הם הגיעו לראשונה באמצע המאה התשע עשרה.

העיר האירופאית הראשונה שקלטה דוב פנדה היתה פריז.

השאירו תגובה