טיול מאורגן לגאורגיה – איך לבחור ולמה לצפות

אושוגולי גיאורגיה

טיול לגאורגיה הוא קודם כל טיול למדינה קרובה שההגעה אליה קלה יחסית (טיסה ישירה מתל אביב לטיביליסי). למרות הקירבה, זוהי מדינה שונה מאוד מישראל מבחינת הנוף, האוכלוסייה והתרבות. הנופים המיוחדים והלא מוכרים הם אטרקציה לתייר הישראלי וכשמשלבים אותם באווירה של אירוח ביתי שהוא חלק מהחוויה הגיאורגית, אפשר להבין למה יעד זה הפך לפופולרי בקרב ישראלים שמחפשים טיול מאורגן.

כמעט תמיד, טיולים אלה לאיזור הקווקז מציעים גם חוויית נהיגה בג׳יפים, לפחות בחלק מימי הטיול. המטרה של המסעות ברכבים העבירים הוא לחבר את המטיילים בדרך נוספת אל ההיסטוריה של גאורגיה. לגיאורגיה היסטוריה עשירה ומלאה בהתרחשויות שהחלה באלף הראשון לפני הספירה והמשיכה עם כיבושים וממלכות שונות, עבור בתקופת הנצרות העתיקה, הסיפוח לרוסיה במאה התשע עשרה, המהפכה הסוציאליסטית ועד לעצמאות לאחר התפרקותה של ברית המועצות.

גיאורגיה. טיול מאורגן יוצא דופן

למרות ואולי בגלל הקשיים שעברה גיאורגיה בדרכה הארוכה לעצמאות, תפגשו שם כיום מקומיים הגאים מאוד במורשת ובתרבות שלהם, כשכל טיול מוצלח ינסה להתחקות אחרי הקונטרסט שבין הערים לכפרים הנידחים והנוף האנושי שכל אחד מהם מציע. מרבית הטיולים מציעים ביקורים בקווקז העליון לצד הקווקז התחתון. כדאי לוודא שמתוכנן גם לפחות לילה או שניים על חוף הים השחור. כאמור, בכל טיול צפוי שיכלל גם רכיב של נסיעה בג׳יפים וגם כאן מומלץ לבדוק מיהם הנהגים ועד כמה הם מנוסים.

בין האטרקציות שאי אפשר לברוח מהן בטיל לגיאורגיה, גורי העיר של סטלין, חבל סוונטי העליון, איזור שנחשב לביקור חובה בכל טיול לגיאורגיה ושחשוב לוודא שהוא נכלל בתוכנית שלכם (ואם לא, כדאי לברר מדוע), הכפר אושוגולי, חבל קזבג, מערות ורדזיה ועיר המלומדים, הרובע היהודי באחלציחה, מחוז אדג׳ריה על הגבול עם טורקיה, בטומי וטיביליסי. 

טיביליסי

תוכנית של טיול בגיאורגיה מציעה בדרך כלל גם מופעי פולקלור שאליהם מצורפת ארוחה אותנטית. כדאי לבדוק שהקבוצה שלכם בסדר גודל של בין 15 ל-30 מטיילים ובכל מקרה לא יותר משלושים וחמישה משתתפים וכמובן לדרוש את תוכנית הטיול המפורטת. את תוכנית הטיול מומלץ לקרוא כמה פעמים ולנסות להתרשם אם היא נראית לכם מקצועית וכזאת המנצלת בצורה המיטבית ביותר את זמן הטיול ואת ההשקעה הכספית שלכם. 

חלק מהחברות מספקות גם מערכות שמע כדי שיהיה קל יותר לשמוע את המדריך בזמן הטיול ובנוסף גם מפות של המדינה או של האזור שבו אתם עומדים לטייל.

בטומי

אפשר  להניח שכל אחת מהחברות תספק לכם אוטובוס ממוזג וגם מפגש הכנה שבדרך כלל נערך בתל אביב כשבוע שבועיים לפני היציאה לכיוון גאורגיה. כדאי גם לוודא שיש שירות לקוחות פעיל שאפשר ליצור איתו קשר אם נוצר צורך מיידי. עוד מומלץ לקרוא חוות דעת על מדריך הטיול הצפוי ולנסות להתרשם מהניסיון שלו. 

מחיר טיול לגיאורגיה נע בין 1,400 דולר למסע של שמונה ימים ועד 2,500 דולר לטיול מעמיק יותר של כשבועיים ואיפשהו באמצע לטיולי עשרה ימים. המחיר כולל על פי רוב טיסות, לינה במלונות, תחבורה, העברות, ארוחות שמצוינות בתוכנית, הדרכה וכניסה לאתרים.

בקשה לקבלת פרטים אודות טיול מאורגן לגיאורגיה

  • DD סלאש MM סלאש YYYY

השאירו תגובה