ההיענות הרבה ביותר למודעות נדל"ן בברלין ב-ודינג, נויקלן וטמפלהוף

ודינג ברלין

אתר האינטרנט Immobilienscout24 שנחשב למוביל בתחום מודעות הנדל"ן מפרסם בסוף השבוע את מסקנותיו לגבי רמת הביקוש לנכסים באיזורים שונים של העיר.

הכוונה היא לא דווקא היכן אנשים היו רוצים לגור אלא היכן הם מחפשים דירות בפועל. כמובן שרובע מיטה שאפשר בהחלט להצמיד לו את שם התואר "היקר" אינו מאפשר לרבים לשכור בתחומו דירה שכן מחירי השכירות מגיעים ליותר משליש מהמשכורת הממוצעת בעיר. המחירים הגבוהים מרחיקים את מחפשי הדירות ושולחים אותם לראות נכסים שנמצאים רחוק משכונה זאת.

גם פרנצלאואר ברג ופרידרכיסהיין כבר יקרות מדי בשביל מי שרוצה בסך הכול למצוא דירה טובה במחיר שפוי. אז לאן פונים מחפשי הדירות?

האתר בדק ומצא שעל כל מודעה שמתפרסמת בשכונת ודינג ישנם 62 קופצים. נויקלן לא ממש מפגרת מאחור עם 60 פניות לכל מודעה של נכס הממוקם בשכונה ובמקום השלישי, שוב לא בפער ניכר, טמפלהוף. 59 פניות נרשמו בממוצע לכל מודעה של דירה או נכס בטמפלהוף.

כמובן שגם המחירים ב-ודינג ובנויקלן אינם קופאים ומסמנים בהחלט עליות לאורך זמן, אך עדיין מדובר בטווח מחירים ששוכרים רבים מסוגלים לעמוד בו, בטח בהשוואה לרמת המחירים הגבוהה שמוצגת בפרידריכסהיין ופרנצלאואר ברג. מה יקרה בעוד שנתיים, שלוש? קשה לדעת אך הביקושים בוודאי ישפיעו על המחירים.

מי שרוצה להתחרות עם פחות מועמדים על הדירה הבאה שלו כדאי שיפנה לאיזורים מרוחקים כמו גרונאו – שם רק שמונה פניות נרשמות על כל נכס שמתפרסם בלוח של האתר. תשע פניות נרשמות על כל מודעה בראנסדורף וב-מרצאן.

המשמעות של תחרות מועטה פירושה סיכוי גבוה יותר לחתום על חוזה שכן כיתות רגליים בין דירות שבאים לראות אותן עוד עשרות שוכרים פוטנציאלים עשוי להתברר לאורך זמן כמשימה שלא קל לעמוד בה.

השאירו תגובה