טיול לאיחוד האמירויות – 8 ימים – מסע בארץ הנסיכויות

איחוד האמירויות
המפה לא זמינה

תאריכי הטיול
מתי? מרץ 13, 2023-מרץ 20, 2023

קטגוריות


בעקבות החתימה על הסכם השלום עם איחוד האמירויות, נפתחה האפשרות לטייל במדינת הנסיכויות הדמיונית והמסקרנת.
זהו אחד מיעדי התיירות הנחשקים ביותר בעולם, אשר מציע שילוב מרתק בין היסטוריה עתיקה, נוף מדברי ואווירה מזרח תיכונית, לבין חדשנות מתקדמת, אתרים עתידניים, הרבה יוקרה ופאר מכל עבר, ארכיטקטורה בינלאומית מדהימה ומוזיאונים מרתקים.

איחוד האמירויות הערביות היא מדינה מוסלמית המורכבת משבע נסיכויות, כאשר הטיול שלנו יכלול ארבע מהן: דובאי, אבו דאבי, פוג’יירה ושארג’ה.

עלות הטיול למשתתף: $2895

מגוון תאריכי יציאה.

מסלול הטיול

ת”א – דובאי – אבו דאבי

נצא בטיסה ישירה של כשלוש שעות לאיחוד האמירויות. ננחת בדובאי ולאחר התארגנות נצא משדה התעופה ונתחיל את נסיעתנו אל עבר האמירות אבו דאבי (כשעה וחצי).
לינה באבו דאבי.

יום 2
אבו דאבי

את הבוקר נפתח בביקור ב QASR AL HOSN – ביצור משוחזר במרכז העיר, שריד להקמתה ההיסטורית. המקום מספר את סיפורם של השייחים השונים, ואת התפתחות המדינה והחיים במדבר בימי קדם. נמשיך לביקור במוזיאון הלובר, המציג יצירות מפיקאסו ועד אמנות מצרית עתיקה. בנוסף ליצירות האמנות המוצגות בו, המבנה מרשים בזכות הדום – כיפת מתכת מעוצבת עצומה המכסה את כל המבנה, וקרני האור חודרות למבנה דרך חרכים בה. אחר הצהרים נבקר בארמון הנשיאות Qasr Al Watan, ממנו חולש שייח’ בן זאיד, השליט, על המדינה כולה.
לינה באבו דאבי.

יום 3
אבו דאבי – אל עין

הבוקר נבקר במסגד הגדול של שייח’ זאיד (Sheikh Zayed Grand Mosque), מבנה ענק משיש לבן, אשר נחשב למוקד עלייה לרגל למבקרים מוסלמים ולא-מוסלמים כאחד. הקמת המסגד הייתה יוזמתו של נשיא המדינה הקודם, אשר ביקש להקים מבנה שיאחד בין המגוון התרבותי של העולם המוסלמי, עם זיקה היסטורית ומודרנית של אדריכלות ואמנות. בניית המסגד החלה בשנת 1996 והסתיימה ב-2007. נמשך לביקור בשמורת המנגרובים המרהיבה, בינות לאיים הטבעיים המקיפים את אבו דאבי. בשעת צהרים ניפרד מאבו דאבי ונשים פעמינו אל העיר אל-עין. מסביב לעיר המודרנית של אל-עין ישנם שרידים ארכאולוגיים רבים, בהם אתרי קבורה עצומים עשויים מאבנים מתקופת הברונזה, 3200 עד 2700 לפנה”ס. 17 אתרים שונים באל עין וסביבתה הוכרזו במקובץ כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו. נבקר ב- Palace Museum, הארמון בו התגוררו בעבר השייח זאיד בן סולטן ובני משפחתו, ואשר הוסב בשנת 1998 למוזיאון, במבצר אל ג’אהילי בנאות מדבר ציורית ובשוק הגמלים.
לינה באל עין.

יום 4
אל עין – פוג’יירה

את היום נפתח בתצפית מג’בל חפית, הר מוארך הסמוך לעיר, שמתנשא לגובה של יותר מ-1,200 מ’. דרך תלולה מטפסת במעלה ההר, אל רחבת תצפית שממנה יש נוף מרהיב של הסביבה. ניפרד מאל עין וניסע בדרכנו לביקור באמירות השנייה הכלולה בטיולנו – פוג’יירה. זוהי האמירות היחידה הממוקמת על חופה המזרחי של מדינת איחוד האמירויות במפרץ עומאן, מוקפת בהרי חג’אר. נראה את מסגד שייח זאיד – השני בגודלו באיחוד האמירויות, מבנה מלכותי אשר סגנונו האדריכלי זהה למסגד סולטן אחמד באיסטנבול (לא ניתן להיכנס למסגד). נמשיך לביקור במבצר פוג’יירה – המבצר העתיק ביותר באיחוד האמירויות, אשר נבנה בשנת 1670 ונהרס ע”י הבריטים בתחילת המאה ה- 20, אך שוחזר בשלב מאוחר יותר. המבצר שימש לצורכי הגנה, וכן למגורי המשפחה השלטת. נתצפת על מפרץ עומאן אשר הכניסה אליה עדיין אסורה לישראלים.
לינה בפוג’יירה.

יום 5
פוג’יירה – דובאי

הבוקר נעלה על ג’יפים נהוגים בידי נהגים מקומיים ונצא לחוויה מדברית בלב הרי החג’אר. אחר הצהרים נשוב לפוג’יירה, נעלה על האוטובוס וניסע אל דובאי. עם ההגעה לאמירות ניסע לבית המלון להתרעננות קצרה, ולאחריה נצא לארוחת ערב במסעדה המקיפה את המזרקות המפורסמות שלמרגלות מגדל הבורג’ ח’ליפה.
לינה בדובאי.

יום 6
דובאי הישנה אל מול דובאי החדשה

את הבוקר נקדיש לחלק “הישן” של דובאי, המכונה גם הרובע ההיסטורי “אל פאחידי”. כאן הכל התחיל, וגם כיום זהו ליבה הפועם של העיר: הוא מלא במוזיאונים ואטרקציות תרבותיות, גלריות אמנות ומסגדים מרשימים. כאן נמצא מוזיאון דובאי, בניין העירייה הראשון, הגלריה לאמנות עכשווית, ומרכז התרבות על שם שיח’ מוחמד. כאן נמצאים גם שוק זהב עם סחורות בשווי מאות מיליוני דולרים, שוק תבלינים עם ניחוחות בלתי נשכחים, ובזארים אוריינטליים. עד לפני פחות מ-200 שנה דובאי הייתה כפר דייגים קטן ובה בתים בגובה שתי קומות בלבד. עם מציאת הנפט בשנות ה-60 מצבה הכלכלי השתנה, ובשנות ה-80 של המאה הקודמת התקבלה ההחלטה להפוך את הנמל המסחרי שלה ליעד תיירותי יוקרתי, וכל השאר היסטוריה. מאז הוקמו בעיר מבנים מדהימים שהם פלאי אדריכלות, שתוכננו ע”י האדריכלים והמהנדסים הטובים בעולם. נסייר בשווקים ונבקר במרכז התרבות – המקום המושלם למי שרוצה ללמוד על תרבות איחוד האמירויות הערביות, תרבות המפרץ הפרסי ותרבות האסלאם בכלל. ארוחת צהריים במקום. אחר הצהרים ניסע אל Frame Of Dubai ונעלה אל חלקה העליון של המסגרת, מבנה מיוחד בצורת מסגרת תמונה מוגדלת המציגה נופים של 360 מעלות מגובה 150 מ’. נמשיך אל עבר המרינה, נעלה על מעבורת מקומית ונצא לשייט קצר. ארוחת ערב חופשית באחת מן המסעדות הרבות באזור.
לינה בדובאי.

יום 7
שארג’ה – דובאי

ארוחת בוקר במלון ולאחריה נעשה את דרכנו אל האמירות השלישית בגודלה באיחוד האמירויות הערביות – שארג’ה. זוהי האמירות היחידה המשתרעת לחופי המפרץ הפרסי ומפרץ עומאן גם יחד. אמירות שארג’ה נחשבת לבירת התרבות של אמירויות המפרץ, עם מספר מוזיאונים ומסגדים יפים, מיזמי תרבות מסורתיים ומרכז תערוכות פעיל. בשארג’ה נמצא המוזיאון לתרבות האסלאם בו נבקר – מבנה מרשים ביותר בגוון זהב, שהוסב מבניין ששימש בעבר כשוק. המוזיאון מציג את תרבות האסלאם בכל תחומיה. למרות שהמוזיאון נפתח רק בשנת 2008, הוא כולל אלפי מוצגים, ביניהם מוצגים עתיקים מקוריים. נבקר בשוק הדגים ושוק התמרים. אחר הצהרים נשוב לדובאי ונעלה לתצפית ממגדל בורג’ ח’ליפה – הבניין הגבוה ביותר בעולם המתנשא לגובה 828 מ’ ויש לו סדרת סנפירים עשויים נירוסטה מלוטשת, המדגישים את צורתו הצרה והגבוהה.
לינה בדובאי.

יום 8
מוזיאון העתיד – איי התמרים – גן הפרחים – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר במוזיאון העתיד, המשתרע על שטח של 30,000 מ”ר, מתנשא לגובה של 77 מטר וכולל שבע קומות ללא עמודים, החזית החיצונית מכוסה כולה בלוחות קליגרפיה בערבית. נמשיך אל איי התמרים – פאר היצירה האייקונית של דובאי, ובין עשרת האיים המלאכותיים הגדולים בעולם. בדרכנו נחלוף על פני מלון בורג’ אל ערב, המתהדר בשבעה כוכבים ומעוצב כמפרש. נגיע אל מגדל View At The Palm, אשר ממרפסת התצפית החדשה והיפה שלו בקומה ה-52 (האחרונה), ניתן ליהנות מנוף עוצר נשימה של קו הרקיע של דובאי והמפרץ הערבי, שנמצא 240 מ’ מתחתינו. זוהי למעשה הנקודה היבשתית היחידה באמירות ממנה ניתן לראות את “עץ התמר” כולו. ניפרד מהאמירויות עם ביקור בגן הפרחים הגדול בעולם ה Miracle Garden. מכאן ניסע אל שדה התעופה, ממנו נמריא חזרה הביתה.

לפרטים מלאים על הטיול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *