טוען אירועים

« כל האירועים

אתיופיה – חגיגות המסקל והשבטים העתיקים – 12 ימים, 11 לילות

ספטמבר 23

$3755
טיול מאורגן לאתיופיה

אתיופיה – חגיגות המסקל והשבטים העתיקים – בליווי מדריך ישראלי בכיר ומנוסה מצוות MY TRIP

חג המסקל (צלב בשפה שמית עתיקה) – חג נוצרי אורתודוכסי, השני בחשיבותו באתיופיה, המצוין ברחבי אתיופיה למעלה מ-1,600 שנים ובא לסמל את התגלותו של הצלב עליו נצלב ישו על-ידי הקיסרית הקדושה הלנה, במהלך שהותה בירושלים במאה ה-4 לספירה.  לפי המסורת הנוצרית, כדי למצוא את הצלב האמיתי הקימה הלנה מדורה, והעשן הקדוש שיצא ממנה הובילה למקום בו נמצא לבסוף הצלב. במהלך החגיגות מקובל להקים מדורות זכר לאותה מדורה של הלנה בטקס המכונה דמרה, והרחובות מתמלאים בעשרות אלפי חוגגים לבושים לבן ומצוידים בצלבים מרשימים בגדלים ועיצובים שונים.

במהלך טיול בן 12 יום נצא למסע המשלב את הנופים ההרריים, בעלי החיים הנדירים, הכנסיות העתיקות, הארמונות המפוארים והתרבות העשירה של צפון אתיופיה יחד עם דרום אתיופיה, בין המקומות היחידים בעולם בהם עוד ניתן לפגוש בשטח מצומצם יחסית קבוצות אתניות רבות אשר שומרות גם בימינו על אורח חייהם הייחודי. השילוב המרתק של שורשים יהודיים ונצרות עתיקה, יחד עם המגוון הנופי והשבטים העתיקים, הופכים את הטיול באתיופיה לחוויה מיוחדת במינה.

פגישת היכרות והכנה לפני הטיול
טיסות ישירות אתיופיאן איירליינס
מדריך ישראלי בכיר ומנוסה מצוות מיי טריפ
מדריכים-נהגים מקומיים מקצועיים ומנוסים דוברי אנגלית
סיור בגונדר – בירתה ההיסטורית של אתיופיה
טיול בפארק הלאומי סימיאן
בהר דאר – שייט באגם טאנה וביקור במפלי הנילוס
סיור בלליבלה – אתר מורשת עולמית – כולל חגיגות המסקל
אדיס אבבה – המוזיאון הלאומי, המוזיאון האתנולוגי וקתדרלת השילוש הקדוש
ארבה מינץ' – שייט באגם צ'אמו
מפגש עם שבטים עתיקים – דורזה, קונסו, דסנץ, קארו, האמר ומורסי
פעילות חברתית/מודרכת בערבים

מסלול ולוח זמנים

יום 1 | נחיתה באדיס אבבה – סיור בגונדר "הקמלוט של אפריקה"
ברוכים הבאים לאדיס אבבה, בירתה של אתיופיה והאיחוד האפריקאי. עם הנחיתה נעבור לטיסת המשך קצרה לגונדר– "הקמלוט של אפריקה" – השוכנת למרגלות רכס הרי הסימיאן וטומנת בחובה טירות עתיקות, כנסיות מרשימות, אווירה מיוחדת וקהילה יהודית קטנה. עם ההגעה לעיר נצא לסיור במבנים מיוחדים, ביניהם ארמונות המלך והמלכה וכנסיית היילי סלסי, אשר כל קירותיה מעוטרים בציורים יפיפיים.

יום 2 | הפארק הלאומי הרי סימיאן – "הגג של אפריקה"
לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עבר הפארק הלאומי סימיאן, המתפרש על פני 220 קמ"ר ומהווה בית לבעלי חיים נדירים כמו השועל הסימיאני, קופי הג'ילדה והזאב האתיופי. עם ההגעה לפארק נצא בסיור רגלי בין הנופים היפים ביותר באפריקה המשלבים פסגות הרים משוננות, עמקים ציוריים ויערות עבותים, ונפגוש בבעלי החיים האנדמיים השוכנים בפארק, ביניהם בבון מזן זנוב, המתפאר ברעמה שלא הייתה מביישת אפילו את האריה.

יום 3 | בהר דאר – שייט באגם טאנה וביקור במפלי הנילוס
הבוקר נצא בנסיעה אל עבר יעדנו הבא – בהר-דאר, השוכנת לגדות אגם טאנה בצפון-מערב אתיופיה. עם ההגעה נעבור למלון בעיר להתארגנות קלה, ומשם נצא לשייט באגם טאנה, מקורו של נהר הנילוס הכחול והימה הגדולה ביותר במדינה, המתפרש על פני שטח של 3,156 קמ"ר ומכיל עשרות איים בהם מנזרים וכנסיות עתיקות. במהלך השייט נבקר בשני איים ובמנזרים סביב האגם, נעצור לארוחת צהרים ולאחר מכן נמשיך אל אחד מאתרי הטבע המפורסמים ביותר באתיופיה – מפלי הנילוס הכחול Tis Isat, הנופלים מגובה של 45 מטר ויוצרים ענני מים שהעניקו להם את שמם באמהרית "המים המעשנים".

יום 4 | סיור בלליבלה – אל הפלא השמיני של העולם העתיק
לאחר ארוחת הבוקר נעלה על טיסה אל עבר לליבלה (Lalibela), השוכנת בגובה של 2,630 מטרים מעל פני הים. לליבלה, אתר מורשת עולמית הידוע בכנסיות החצובות בסלע געשי המצויות בו, נחשב בעיני רבים לפלא השמיני של העולם העתיק. לאחר התאקלמות קצרה במלון נצא לסיור מקיף בין האתרים הקדושים בעיר, רבים מהם קרויים על שם מקומות בירושלים, מה שהעניק לה את הכינוי "ירושלים החדשה", ונבקר במתחם הכנסיות החצובות, אשר נבנו במאה ה-12 על ידי קיסר לליבלה ומאפשרים למבקרים בהם מסע בזמן אלפי שנים אחורה. המתחם מכיל בתוכו מבנים מסותתים להפליא וגילופים שונים בסגנון ערבסקה, מגן דוד, צלב ומוטיבים דתיים נוספים.

יום 5 | חגיגות המסקל בלליבלה
בוקר טוב לליבלה! היום נחזה בטקסי הבוקר של חגיגות חג המסקל, המציין את יום מציאתו של הצלב של ישו על-ידי הקיסרית הרומאית הלנה. במהלך החגיגות עשרות אלפי המשתתפים לובשים לבן, נושאים צלבי תהלוכה מרשימים, ונעים לקצב התפילה המתארת את גילוי הצלב על ידי הלנה בירושלים לפני מאות שנים. האירוע משתלב עם החגיגה של תחילת עונת הפריחה וההתחדשות שבאה לאחר העונה הגשומה. במהלך החג ישנם מספר טקסים ומנהגים המתרחשים במקומות השונים ברחבי המדינה כאשר הטקס הבולט והמרכזי הוא טקס הדמרה, במהלכו מכינים מגדל ענפים בצורת צלב ומקשטים אותו בפרחים צהובים הפורחים בעונה זו וקרויים גם הם מסקל על-שם החג. לאחר הטקסים, התפילות והדרשות שורפים את הצלבים וההמון מקיף את האש בריצה, כסמל לאותו טקס שריפה שהלנה עשתה כדי למצוא את הצלב אי שם במאה ה-4.

יום 6 | לליבלה – ארבה מינץ' ושייט באגם צ'אמו
לאחר ארוחת הבוקר נפרד מלליבלה ונעלה על טיסה דרומה לארבה מינץ, שם נצא לסיור באזור העיירה ארבה מינץ' (Arba Minch) – "ארבעים המעיינות" – השוכנת על מצוק בגובה של 1,285 מטרים המשקיף על הנוף היפיפה של אגמי עמק הריפט, ונהנה משייט באגם צ'אמו (Lake Chamo), בין התנינים הארוכים והגדולים ביותר באפריקה, היפופוטמים ועופות מים רבים.

יום 7 | מפגש עם שבט דורזה ושבט קונסו
היום נפתח בחלקו השני של מסענו באתיופיה, הפעם בחלקה הדרומי, העשיר בשבטים עתיקים. במהלך היום נבקר בכפר Chencha, שם נתוודע לבני שבט הדורזה (Dorze), שבט קטן ומיוחד, הידוע בזכות יכולת האריגה המסורתית ומבנה הבתים עם גגות קש גבוהים הדומה לאיגלו, לאחריו נמשיך לביקור בכפר קונסו, שם נפגוש בבני שבט הקונסו (Konso), הקרויים כך על שם אחת הגבעות באזור, ונקבל הצצה על פסלי העץ הגדולים המעטרים את קברי השבט, החקלאות הייחודית ועוד.

יום 8 | מפגש עם שבט טסמאי וטקס קפיצת השוורים של שבט ההאמר
לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בסיורנו בעקבות שבטי האזור, במהלכו נבקר בשוק המקומי במחוז ווייטו ונפגוש בבני טסמאי (Tsemay) שבט נוודי המתקיים מחקלאות ומזוהה בגלימות מעור פרה אותן עוטות הנשים והמחרוזות הצבעוניות אותם עונדים הגברים, משם נמשיך בנסיעה לטורמי, במהלכה נעצור לצפייה בטקס קפיצת השוורים של שבט ההאמר, טקס הבגרות הייחודי של בני השבט. במהלך הטקס הנער המתבגר מתבקש לקפוץ הלוך ושוב מעל גבם של שמונה שוורים העומדים בצמוד זה לזה, כאשר רק מי שיצלח את המשימה יוכרז כ"מזה" (גבר) ויוכל להתחתן עם אחת מבנות השבט.

יום 9 | שייט בנהר האומו ומפגש עם שבט דסנץ ושבט קארו
היום נהנה מסיור אנתרופולוגי בעמק האומו, המהווה מאז ומתמיד כמקום מפגש של תרבויות וקבוצות אתניות רבות. במהלך היום נצא לשייט בנהר האומו – "מלכת אפריקה" – אשר לאורכו חיים שבטים רבים, נפגוש בבני שבט דסנץ (Daasanach) המתפרנסים מרעיית כבשים ובקר ונוהגים לקשט את גופם בצבעי גוף ומחרוזות, ונבקר את שבט הקארו (Karo) – שבט גדול המונה כ-1000 אנשים. בני השבט חיים בבקתות קש, מקשטים את גופם בשלל צבעים העשויים מתערובת של גיר, פחם ואבקת סלעים בגווני לבן ואדום, ולעיתים אף נועצים מסמרים בחלקים שונים בפניהם.

יום 10 | שבט האמר ושוק שבטי
לאחר ארוחת הבוקר נסע לביקור בשבט המפורסם ביותר באזור, שבט ההאמר (Hamar), הידועים באומנות הקדרות שלהם ובחזותם הססגונית. בני השבט מורחים את גופם ושיערם בחומר אדמדם, הנשים לובשות חצאיות עור קטנות מקושטות בצדפים וחרוזים והגברים מעצבים את שיערם בצורה מיוחדת מבוץ צבעוני. לאחר מכן נמשיך אל עבר הכפר קיי אפר (Key Afer), המפורסם בזכות השוק הססגוני המתקיים בו, המושך אליו את שבטי האומו המוכרים בו את מרכולתם. הסיור בשוק מאפשר למבקרים בו לקבל הצצה נוספת על מנהגיהם ותרבותם המסקרנת של השבטים.

יום 11 | מפגש עם שבט המורסי – אדיס אבבה
הבוקר נצא בנסיעה אל עבר הפארק הלאומי מאגו, המתפרש על פני שטח של 2612 קמ"ר ומהווה בית לשלל חיות בר ולשבט המורסי, הנחשב לאחד השבטים המבודדים ביותר בעולם. נשות השבט קלות לזיהוי בשל מטבעות החרס המעטרות את שפתן התחתונה ואוזניהן. במהלך הביקור נפגוש בבני השבט, נלמד על אורחות חייהם המיוחדים, נחזה בקרבות מסורתיים בין גברי השבט ונזכה לטעימה מחיי היום יום של השבט בלב הטבע הפראי. בשעות הצהריים נצא בנסיעה לשדה התעופה בג'ינקה, נעלה על טיסה חזרה לאדיס אבבה, ועם הנחיתה נעבור למלון להתמקמות ומנוחה.

יום 12 | סיור באדיס אבבה – טיסה לישראל
בוקר טוב אדיס אבבה! לאחר ארוחת בוקר במלון נצא לסיור בעיר הגדולה ביותר באתיופיה, במהלכו נבקר במוזיאון הלאומי, אחד המוזיאונים הנחשבים באפריקה, המציג שכפול של "לוסי" – שלד האדם הקדמון ביותר – אשר שימשה כנקודת מפנה בחקר האבולוציה, נמשיך לסיור במוזיאון האתנולוגי ובקתדרלת השילוש הקדוש המכילה את כיסאות המלכות וקברי הקיסרים המרשימים. בשעות הערב נהנה מארוחה עשירה, ולאחריה נעבור לשדה התעופה, שם נעלה על טיסה חזרה לישראל. הנחיתה צפויה בשעות הבוקר המוקדמות ביום ה-13 בטיול.

מדריך הטיול – עודד אביעד

את עודד בחרנו במיוחד עבור טיול זה באתיופיה.

עודד הוא מדריך טיולים בכיר ותיק ומוערך, בעל ניסיון עשיר בהדרכת טיולים באפריקה בכלל, ובאתיופיה בפרט.
עודד הוא טייל בנשמתו, אמן וצייר ציורי טבע ונוף, גדל על ערכים של אהבת הארץ, ומאמין בחיבור הבלתי אמצעי לטבע ובעלי החיים הפראיים.
ניסיון מקצועי והכשרה: בוגר הפקולטה לחקלאות, אגרונום ואיש תוכנה. מדריך מוסמך לטיולים גאוגרפיים באפריקה.
שפות: עברית שפת אם ואנגלית ברמה גבוהה.

הערות
יש לפנות למשרד הבריאות באשר להנחיות בנוגע לחיסונים הנדרשים
גודל הקבוצה עד 24 מטיילים
הטיול מותנה ברישום של 16 משתתפים
ייתכן שינוי בסדר הביקורים באתרים ובשמורות בשל אילוצים שונים
יום 8 – צפייה בטקס קפיצת השוורים במידה ומתקיים בזמן הביקור
ביטול לאחר הרשמה: נא לעיין בתקנון החברה לטיולים מאורגנים
המחיר כולל
מחיר לאדם בחדר זוגי: $3755
תוספת לחדר יחיד: $550
ניתן לפרוס את מחיר הטיול עד 10 תשלומים
הנחות לחברי מועדון – לרשימת המועדונים לחצו כאן
המחיר כולל:
מפגש עם הקבוצה טרם היציאה
טיסות ישירות לאתיופיה וחזרה עם חברת Ethiopian Airlines
טיסות פנים
מדריך ישראלי בכיר ומנוסה מצוות מיי טריפ – הדרכה בעברית
מדריך/נהג מקצועי ומנוסה דובר אנגלית
כלכלה: חצי פנסיון
מלונות ולודג'ים בדרגת תיירות טובה
טיפים לכלל נותני השירות המקומיים
אוטובוס בצפון המדינה
ג'יפים בדרום המדינה
העברות ל/מ שדה התעופה
כניסות לאתרים לפי המפורט במסלול
המחיר אינו כולל:

הוצאות אישיות וביטוחים
ויזה לאתיופיה
צילום תמונות ווידיאו בשבטים
טיפ למדריך הישראלי
כל מה שלא מצוין במפורש ככלול במחיר

פרטים

תאריך:
ספטמבר 23
עלות
$3755
אירוע קטגוריה:

המארגנ/ת

מיי טריפ
טלפון
03-7444422
דוא״ל
info@my-trip.co.il
אתר
https://my-trip.co.il/

כללי

קהל יעד
ללא סיווג מסוים
סוג האירוע
טיול מאורגן
מדריך
עודד אביעד
סטטוס האירוע
בהרשמה
אופי האירוע
מאתגר, תרבותי, לימודי, טבע

מקום

אתיופיה
Ethiopia + מפת גוגל

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם