טוען אירועים

« כל האירועים

טיול ג'יפים למרוקו משולב עם, פאס מרקש, רבאט וקזבלנקה, 12 ימים

מאי 25 - יוני 5

|אירוע חוזר (צפייה בכל התאריכים של אירוע זה)

One event on 13 בספטמבר 2019 at 0:00

One event on 7 באוקטובר 2019 at 0:00

$2650
קסבה בסהרה

מסע ג'יפים מופלא- טיול מאורגן למרוקו בתוספת חוויה צבעונית בערים המלכותיות. נבקר במרקש מהערים היפות והמעניינות במרוקו, ומכאן ננעלה על הג'יפים ונצא  למסע הנהדר. במסענו נחצה את האטלס הגבוה באזורים נידחים ובדרכים אתגריות, ממרומי הצפון עד לקניונים הגדולים בדרום. מכאן נמשיך לחמדות ולדיונות החול של הסהרה, לחוויה מסעירה של נהיגה ונוף. הסיום העירוני בפאז רבאט וקזבלנקה הינו קינוח נינוח המאפשר מפגש עם התרבות המורית המפוארת, יפי העיר ושווקי מרוקו.

יום 1> תל-אביב – מרקש – (אוטובוס)

נמריא מנתב"ג דרך אירופה לקזבלנקה. בהתאם לשעת הנחיתה נעלה על האטובוס ונחצה את מישורי הפוספטים למרקש. אם הגיענו נצא לסיור היכרות ראשוני עם פנינת הדרום. נלון במרקש.

יום 2> מרקש

ביום זה כולנו מתמזגים עם מרקש ,היפה בערי מרוקו ומהיפות והססגוניות בעולם. נטייל במלאח, ואם יתאפשר נבקר בית הכנסת ובית הקברות היהודי. נתאשם משוק התבלינים הסמוך, ועוד מספר אתרים המעידים על היותה של מרקש מושבם של שושלות מלוכה שיצאו מכאן לכבוש אימפריה. אחה"צ נצא לכיכר ג'מע אל-פנע, הלב הפועם של העיר האדומה. מדי ערב מתקבצים המוני אדם לאחד משווקי הלילה הגדולים והתוססים בעולם, מופעי רחוב, מספרי סיפורים ושלל דוכני אוכל צבעוניים. נתמזג עם ההמונים הבאים מכל רחבי תבל לקחת חלק בהצגה הטובה ביותר בעיר.
נלון לילה נוסף במרקש.

 

יום 3> טיז נ-טיצ'קה – טאלוואת – ווראזזאת (ג'יפים)

נחתום על הג'יפים ונצא דרומה ממרקש אל האטלס הגבוה. נטפס במעבר המפותל טיז נ-טישקה המפורסם, ומכאן נפנה מזרחה אל טלוואת (Telouet) ארמונו המפואר של התקיף המקומי גלאווי שמכרן הפיל את חתיתו על הברברים של האטלס הגבוה, ואף איים על השלטון הערבי בבירה.
נגלוש דרומה ונתפתל בדרך ההררית יפה אל המשורים שמדרום לאטלס. נבקר בקסבת איט בנחאדו ולעת ערב נגיע לעיר ווארזזאת (Ouarzazate), כאן נלון.

 

יום 4 > דרך הקסבות- ג'בל סהרו (ג'יפים)

רב היום נטייל במרומי ג'בל סהרו : (Jebel Sarhro) גוש גרניט- וולקני אדמדם חום. ההר מהווה מרכז לטיולי רגל ורכבי שטח. נצא מזרחה בדרך הקסבות המפורסמת ולפי הזמן שיישאר נוכל לבקר במספר קסבות. נעלה מצפון אל המעבר העליון Tizi-n-Tazazzert ונרד דרומה בדרך חתחתים. לעת ערב נגיע למלון מבודד בסגנון קסבה בלב המישורים הפתוחים ליד העיר אל ניף.

 

יום 5> יום שטח בחולות הסהרה – דיונות מרזוגה (ג'יפים)

יום אתגרי נוסף, אולי האתגרי בטיול. נצא בבקר דרומה ומזרחה ונחצה שטח אמיתי של דיונות, חמדות, מפתחי נחלים שטוחים ומלחות. נתרגל ונתמודד עם מעבריים חוליים ומכשולים נחמדים אחרים כדי להגיע לכפרים קטנים ומיוחדים בעלי מראה ואופי אפריקאי בתוך חולות המדבר מוקפים בדקליות הצומחות מהחול. ביום זה ניסע בנתיב הראלי פריז – דקר שהתמודד כאן. בסופו של יום נגיע למלון ציורי אוטנטי היושב למרגלות הדיונות הגבוהות ביותר של מרוקו ארג שבי (Erg Chebbi) והכפר מרזוגה (Merzuga) שלידו. רכס הדיונות משתרע לאורך כ 10 קילומטרים מרהיבים של משחקי אור וצל, שיפועים גבוהים ונפילות חדות. גובה הדינות מגיע לכ180 מטר. אנו ננסה כמיטב יכולת הנהיגה שלנו לשחק בזהירות רבה, במרחב זה בנהיגת חולות. לאחר שנצלם את צבעי השקיעה היפה.      צילום:מיכל גרנות

 

 

טיולים מאורגנים למרוקו טיולים מאורגנים למרוקו

צילום: מיכל גרנות

 

יום 6> מרזוגה- קניון הדאדס (ג'יפים)

נשכים לצאת לקראת הזריחה לתצפית יפה על הדיונות הנצבעות באדום. לאחר ארוחת הבקר נצא צפונה ומערבה למרגלות האטלס הגבוה. במידת הזמן נכנס לקניון הטודרה ונטייל לאורך הפלג המתחתר בין המצוקים ומעוטר בערוגות חקלאיות וחורשות תמרים רבות. מכאן נמשיך מערבה ונעלה בעמק הדאדס הירוק. נצא לטיול רגלי בתוך הקניון הזורם של הדאדס(Gorges du Dades). קניון וולקני אדום צר ונהדר. נלון במלון בסגנון קאסבה באזור.

 

יום 7> מעלה הדאדס- אימלשיל. (ג'יפים)

בבקר נלך בתוך קנין הדאדס הזורם ונתרשם מעצומתו. עם הג'יפים נטפס את הדרך העולה בפיתולים חדים מהקניון, מוקפים בתצורות גיאולוגיות נהדרות. נמשיך בדרכנו אל מרומי האטלס. ונחצה א מעבר ההרים Tizi-n-Ouano ממנו נגלוש את רמות האטלס הגבוה דרך צומת אגודל (Agoudal). נסע צפונה דרך כפרי הברברים על דרך טובה לכפר אימלשיל (Imilchil).שהתפרסם בזכות פסטיבל הכלות השנתי המושך אליו צעירים וצעירות ברברים מרחבי האטלה (בספטמבר)
נלון במלון מקומי פשוט.

 

יום 8> קניון האסיף מאלול – אגם בין אל ווידאן (ג'יפים)

לקינוח טיול הג'יפים נצא ליום נהדר ומאתגר. נסע צפונה ומערבה ונרד עם יובליו העליונים של נהר האסיף מאלול. נאסף אל הערוץ המרכזי ובמשך רוב היום נרד בדרך לא דרך בקניון אדיר לאורך הנחל הזורם בעוז – נהר האסיף מאלול (לתמונות לחץ) . נצא מהנחל בפתח הקניון מול הר קתדראל. מכאן נמשיך מערבה בדרכנו לאגם בין אל ווידאן הרומנטי, אליו נגיע בסוף היום. נחזיר את הג'יפים ונתמקם במלון (הערה- קיום מסלול זה תלוי במצב הדרך שלאורך הנהר)

 

יום 9> בני מלאל- איפראן- פאז (אוטובוס)

עם בוקר נעלה על האוטובוס ונצא בדרנו צפונה לכיוון עיר הקייט הנאה איפראן (Ifran ) הקרירה, אליה עלו הצרפתים בקיץ. נעבור דרך שמורת טבע של ארזים אטלנטיים הייחודיים להרי האטלס התיכון ואם יתמזל מזלנו נראה את הקופים המסתתרים בין העצים. לפנות ערב נגיע לעיר פאז (Fez) בה נלון

 

יום 10> פאז

יום שלם נבלה בפאז, בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו. נטייל בסימטאות ה"מדינה" בין בתי המלאכה המסורתיים וסדנאות האומנים. בין הולם הפטישים, איוושת המחרטות וקולות החבטה בנוצות הכסתות, נכיר את התפתחות האומנות הקדומה של בעלי המלאכה . נראה את השווקים התוססים, בורות עיבוד העורות והמדרסות המעוטרות. נשוטט בסמטאות המאלאח היהודי, ואם יתאפשר נכבד את סוליקא היפה בבית הקברות היהודי ובבית הכנסת אבו דנאן. נלון בפאז.

 

יום 11> פאז- רבאט (אוטובוס)

נשלים את ביקורנו בפאז, ונצא מערבה בדרנו לרבאט בירת הממלכה. נבקר במתחם הקבר של מוחמד החמישי, הממוקם אל מול מגדל חסן, המינרט הלא גמור מהמאה ה12. ואם יתיר הזמן נשוטט בסמטאותיה של קסבה הודייה. אחה"צ ניסע לקזבלנקה, העיר הגדולה ביותר במרוקו ובירתה המסחרית. נתרשם מהשדרות, הככרות הרחבות ושכונת היוקרה, ואולי נספיק לתפוס את השקיעה, מהטיילת היפה של העיר הלבנה. נלון בקזבלנקה.

 

יום 12> קזבלנקה- טיסה לתל אביב (אוטובוס)

נשכים לביקור להתרשם מהמסגד האדיר שנבנה ע"י תרומות כל בני מרוקו לכבוד המלך חסן השני (תלוי במועדי פתיחת המסגד). בהתאם לשעת הטיסה נצא לשדה התעופה בדרכנו חזרה הביתה.

 

קבלו פרטים נוספים על טיול זה מחברת איילה גיאוגרפית

פרטים

התחלה:
מאי 25
סיום:
יוני 5
עלות
$2650
אירוע קטגוריה:
אירוע תגיות:
,

המארגנ/ת

איילה גיאוגרפית
טלפון
03-9436030
דוא״ל
info@ayalagroup.co.il
אתר
https://www.ayalageo.co.il/

כללי

קהל יעד
ללא סיווג מסוים
סוג האירוע
טיול מאורגן
מדריך
מוטי בלושטיין
סטטוס האירוע
בהרשמה
אופי האירוע
טבע
שפת האירוע
עברית

מקום

מרוקו
Morocco + מפת גוגל

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם