9 סיבות לעזוב הכול ולעבור למוסקבה

לגור במוסקבה

זה לא שעברתם לרוסיה

לא חשוב מה אתם חושבים על רוסיה, מוסקבה היא ישות עצמאית ונפרדת למעשה. אם אתם נוסעים על כביש חלק במוסקבה ונהנים מהדרך (בהנחה שלא נתקעתם באחד הפקקים) ופתאום המכונית מתחילה לרעוד בגלל כביש משובש ושבור, אל תתרגשו. זה סימן שיצאתם מתחומי העיר. ברוכים הבאים לרוסיה.

זה נכון גם לגבי המשכורות. לא משנה מה המקצוע שלכם, אם אתם עובדים במוסקבה, תרוויחו עד פי שניים בהשוואה למקומות אחרים ברוסיה. הפער בין מוסקבה למדינת האם קיים בעוד תחומים רבים.

יש שנדלירים במטרו

המטרו של מוסקבה יזכה אולי יום אחד להכרה כאתר מורשת עולמי. מדובר בכ-200 תחנות שנראות כמו ארמונות של שיש, עם עמודים מפוארים, ציורי קיר ותקרה, שנדלירים ולא פחות חשוב… רכבות שיוצאות בדיוק בזמן. הרוסים (או שאולי יש לומר המוסקבאים) מתייחסים ברצינות רבה למערכת ההסעה התת קרקעית ולא מסתפקים רק בפתרון התחבורתי אלא גם באסתטיקה נעלה שלא תמצאו כמותה במערכות הסעה המוניות באירופה ובארצות הברית.

כל זה ישרת אתכם אם אתם יודעים לקרוא שלטי הכוונה באותיות קיריליות, כי יש מצב שעם אנגלית לא תמיד תדעו לאן אתם נוסעים. אם הלכתם לאיבוד, אל תיקחו את זה קשה. אתם תמיד יכולים לטייל בתחומי התחנה ולהתפעל מההשקעה בעיצוב.

יש עבודה

אחוז האבטלה במוסקבה נמוך מאוד, בין אחוז לשני אחוזים בלבד. מחוץ לבירה הרוסית השיעור מכפיל עצמו, כצפוי.

הכול קורה מעכשיו לעכשיו

אולי בגלל ששורשי התרבות הישראלית מגיעים בחלקם הגדול ממדינה הזו אפשר לתרץ את הדימיון בגישה לילדים ולאופן שבו הם צריכים לגדול. במוסקבה כמו בישראל הכול ספונטני, לפעמים אפילו ספונטני מידי ולא מתוכנן. זה יכול להיות פחות נחמד כשמדובר בפרויקט טכני או ארגוני כלשהו אבל שזה מגיע לחיי חברה, אלה תמיד ירגישו קרובים יותר למה שאנחנו הישראלים רגילים וחושבים שהוא נכון.

במוסקבה ההורים לא צריכים לקבוע פליי-דייט שבועיים מראש כדי שהילדים שלהם ייפגשו עם ילדים אחרים. כאן זה לא אמריקה. זה לגמרי ישראל…

האמת נזרקת בפרצוף

עוד דמיון מכריע בינינו לבין הרוסים הוא אותו מרחב פרטי שהישראלים נוהגים לפספס או לא להתייחס אליו. בכלל, תשאירו לאירופאים, לאמריקאים ולכמה עמים באסיה הרחוקה את כללי הנימוס וההתנהגות ותנו לנו, רוסים וישראלים, לומר את כל מה שמפריע לנו, מבלי להסתיר רגשות. זה לא תמיד נעים אבל זה כמעט תמיד מרגיש קרוב ואמיתי יותר.

הפייסבוק פחות מעצבן

לרוסים יש רשת חברתית משלהם בנוסף לפייסבוק שקוראים לה BKontakte. בניגוד לפייסבוק תוכלו לקרוא את הפיד של החברים שלכם בלי להיתקל כל רגע בפוסטים ממומנים ובהצעות לפרסומת. לאלה מכם שאוהבים גם גישה לקבצים לא חוקיים כמו סרטים להורדה או שירים, גם את זה אפשר לקבל ברשת החברתית הרוסית.

אפשר לוותר על הרופא (לפעמים)

טווח התרופות שהרוסים מציעים אובר דה קאונטר, ללא מרשם רופא, גדול בהרבה ממה שתקבלו במדינות המערב או בישראל. נמאס לכם לקפוץ לרופא אם אתם בסך הכול צריכים אנטיביוטיקה? במוסקבה החיים שלכם יהיו קלים יותר, גם אם לא בהכרח בריאים יותר.

בירה זה מים

…אחת הסיבות היא כמובן השתייה. האלכוהול זה לא מיתוס ולא סטריאוטיפ. הרוסים באמת שותים והרבה. הם מתחילים בגיל מוקדם, איפשהו באזור חטיבת הביניים ומשם זה רק עולה. מצד שני, אם אתם אוהבים לשתות בירה בחברה, אין ספק שאתם בעיר הנכונה.

קיץ קצר כמו המילה

אם אתם למודי טראומה מהקיצים הישראלים הארוכים, מוסקבה ללא ספק תאושש אתכם עם תקופת קיץ קצרה למדי שבה השמש שוקעת אי שם לקראת חצות. אין הרבה ימים כאלה בשנה, אבל את הימים הקיציים במוסקבה תזכרו לאורך זמן. כל העיר יוצאת החוצה לשבת בבתי קפה וליהנות מפיסה של קיץ.

השאירו תגובה