8 סיבות לעזוב הכול ולצאת לטיול בנאפולי ובסביבתה

טיול לנאפולי

הפיצות

תשאלו כל איטלקי והוא ישיב לכם, שהפיצה הטובה בעולם, היא זו הנאפוליטנית. במקום הזה הומצאה הפיצה. והחל מן המאה ה-19, בהרבה תושייה קולינרית, הביאו הנאפוליטנים את מלאכת ייצור הפיצה לדרגת אמנות של ממש. המבחר הוא ענקי ובכל טיול, תטעמו ותשתכנעו!

הקינוחים

פיצה איננה האמנות הקולינרית היחידה כאן בנאפולי ובחבל קמפניה. במעדניות ובבתי המאפה (הפסטיצ'ריות) בכל רחבי העיר והאיזור ניתן למצוא מאפים שונים וקינוחים המשלבים סגנונות אפייה צרפתיים, ספרדים ואוסטריים, הכול בהשפעת השלטון בו היה נתון האיזור. הטעמים לא יותירו אתכם אדישים. אסור להחמיץ טעימות מ- באבא או רום, זפולה, או הספוליאטלה,

אוצרות ואתרים ארכיאולוגים

הביקור הבלתי נשכח בפומפיי. העיר, שאבדה לעד תחת הררי אפר וולקני בשל התפרצות הר הווזוב הסמוך. הסיור בין שרידי המבנים המשוחזרים, המסעדות, בתי המרחץ, בתי הבושת והעינוגים – כל אלו מרשימים ביותר.  ולאחר מכן, ולהשלמת החוויה – הביקור במוזיאון הארכיאולוגי בנאפולי, שם ניתן לראות את האוצרות האמנותיים ושכיות החמדה שהועברו למקום, כדי לשכון כאן אחר כבוד ולהעניק למבקרים את החוויה החד פעמית הזו.

טיול לנאפולי
טיול לנאפולי. חוויה של צבעים, ריחות וטעמים

טירות ואווירת ימי הביניים

כאן בנאפולי, תוכלו למצוא לא טירה אחת אלא שלוש. הקאסטל נואבו שנבנתה ב-1279. את הקאסטל דל'אובו – בעלת השם המעניין שפירושו: טירת הביצה ואת הקאסטל סאנט'אלמו – הצופה על העיר מאז הקמתה ב-1275.

עיירות החוף האמלפיטאני

נסיעה חווייתית ב "קוסטיירה אמאלפיטנה" – דרך החוף האמאלפיטנית שהוכרזה כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו תותיר אתכם פעורי פה. העיירות לאורך הדרך, בתוכן: אמאלפי, פוזיטאנו וראוולו – יותירו בכם רושם עז של נופים נפלאים ושקיעה מדהימה. אין מצב שאתם לא מתאהבים בהן.

היקבים והיינות באיזור האמאלפי

האדמה הפורייה, בעיקר בזכות העובדה שמקורה בגעשיות של האיזור והווזוב הסמוך מהווה את הסיבה העיקרית לחקלאות באיזור. תמצאו כאן כרמים בהם גדלים זנים מיוחדים ופרדסי עצי הדר שונים. ביקב עתיק בן 500 שנה אני תמיד עוצר עם הקבוצות שאני מדריך לביקור, לארוחת צהריים ולטעימת 3 זני יין מקומיים. מומלץ.

טיול לנאפולי
בזכות סימטאות כאלה… נאפולי.

"הלימונים של סורנטו"

המושג הזה, שנודע כבר עשרות רבות של שנים מתאר בעצם את לימוני הענק הגדלים כאן באיזור. הפרי משמש בסיס לתעשייה מקומית מפותחת לייצור ליקרים, ריבות ומוצרי צריכה נוספים.  בפרדס שכזה תוכלו לראות את תהליכי ייצור ליקר הלימונצ'לו המפורסם. וכמובן – גם כאן, כמו בכל מקום שבו תבקרו, לטעום ולהתכבד.

חיי הלילה

קצב החיים האיטלקי ייחודי לאיזור. המסעדות ובתי העסק בנאפולי נפתחים לקראת השעה 10 בבוקר. בצהריים – נסגרים לארוחת צהריים משפחתית ולמנוחה, ובערב – נפתחים שוב. בערב – חגיגה של ממש. הרחובות ברובע ספאקאנאפולי (חוצה נאפולי) סביב כיכר האוניברסיטה , הנמל ועוד – כולם שוקקים פעילויות. הרבה תיירים, מסעדות ובארים, מועדוני לילה באיפיונים שונים, כולם במטרה אחת – להנעים את זמנם של המבקרים. איש איש על פי טעמו והעדפותיו.

[accordions title="הצטרפו לטיול בנאפולי וחבל קמפניה עם אבי פוקס"]

הצטרפו לטיול בנאפולי וחבל קמפניה עם אבי פוקס

[/accordions]

השאירו תגובה