8 אמני מוזיקה גדולים שיצאו ממלבורן, אוסטרליה

אמנים ממלבורן

מיסי היגינס

מיסי היגינס, נולדה ב-19 באוגוסט 1983, מלבורן, ויקטוריה. לזמרים אוסטרלים יש נטייה מגונה להחביא את המבצע שלהם כמה שניתן. מיסי היגינס משתמשת במבטא האוסטרלי שלה ובגאון. אם אתם ישראלים שלא גרים באוסטרליה ספק אם תבחינו בכך, אבל למי שנולד במלבורן או סידני או כל מקום אחר באוסטרליה דרושות רק כמה שניות כדי לזהות את הפלא המקומי.

Flea

אומנם הלהקה הזאת לא מגיעה מאוסטרליה אבל הבסיסט מייקל פיטר באלזארי (Flea) נולד ב 1962 במלבורן. אחר כך הוא עבר לניו יורק שם פגש את אנתוני קידס וביחד הם הקימו את ה-Red Hot Chili Peppers ב-1983.

אוליביה ניוטון ג'ון

אוקיי, אוקיי, אוליביה ניוטון ג'ון לא נולדה במלבורן אוסטרליה. בעצם גם באוסטרליה עצמה היא לא נולדה ואפילו די רחוק משם. היא מגיעה מקיימברידג' באנגליה אבל גדלה במלבורן אז זה מספיק טוב בשביל שנכניס אותה לרשימה.  ב-71 יצא האלבום הראשון שלה ושלוש שנים אחר כך היא חזרה לייצג את אנגליה בארוויזיון כשהיא מתחרה מול ווטרלו של להקת Abba. ב-78 היא משלימה את המסע שלה בין תרבויות דוברות אנגלית ומגיעה לארה"ב כדי לצלם את גריז עם ג'ון טרוולטה.

קיילי מינוג

אף רשימה על מלבורן לא תהיה שלמה בלי יקירת העיר קיילי מינוג שנולדה שם ב-28 במאי 1968. קיילי היא האומנית האוסטרלית הנמכרת ביותר בכל הזמנים הרבה לפני ניק קייב, למשל, גם הוא יקיר העיר. קיילי החלה את דרכה בתוכנית גילוי כישרונות עוד באמצע שנות השמונים, הרבה לפני עידן הריאליטי ומשם התגלגלה לסדרה השכנים שם הוצמדה לג׳ייסון דונובן. האלבום הראשון שלה יצא ב-1988 ואם היא תוציא עוד אלבום הוא יהיה ה-14 שלה במספר.

ואנס ג'וי

האומן הבא ברשימה נולד ב 1 בדצמבר 1987 במלבורן וזהו ג׳יימס גבריאל קיף הידוע יותר בכינויו ואנס ג׳וי.

ניק קייב

אנחנו מגיעים לוותיק שבחבורה – יליד 22 בספטמבר 1957. ניק קייב הוציא חמישה עשר אלבומים עם להקתו ה-Bad Seeds. הוא לא רק סינגר סונגרייטר יוצא דופן אלא גם גם סופר, תסריטאי, שחקן ומלחין. בקיצור איש רב אשכולות. הוא גם הצד האפל ביותר של מלבורן ברשימה שלנו. 

Gotye

גם אוסטרליה היא ארץ של מהגרים והנה ההוכחה. ווטר אנדרה דה בקר הגיע מבלגיה עם משפחתו. חבש את ספסלי האוניברסיטה של מלבורן ויש לו אפילו תואר ראשון באומנויות משם. לאחר שסיים את הלימודים החל להקליט מוזיקה. יש לו בארון שלושה פרסי גראמי ועוד שבעה פרסי ARIA. הקליפ הבא כבר חצה את רף מיליארד הצפיות ביו-טיוב.

טינה ארנה

אחרונה ברשימה ולגמרי חביבה, טינה ארנה (שם אמיתי, פיליפינה לידיה ארנה) שנולדה ב-1 בנובמבר 1967 במלבורן. הוריה הגיעו מסיציליה, איטליה ואביה היה פועל גם באיטליה וגם במלבורן. טינה נחשבת לאומנית קל שטווח הקול שלה הוא של סופרנו. חוץ מיכולות קוליות מרשימות מדובר גם בכישרון מולטי לינגואלי שגן היא מדברת אנגלית, איטלקית, צרפתית וספרדית.

השאירו תגובה