8 אנשי נדל"ן ישראלים שיעזרו לכם למצוא נכס להשקעה בחו"ל

דירות בברלין
הם גרים או נמצאים בחו"ל רוב הזמן, מכירים היטב את שוק הנדל"ן המקומי ובעיקר עוזרים ללקוחותיהם לדלג על הפער המנטלי בין איש נדל"ן גרמני, אמריקאי או כל לאום אחר ללקוח הישראלי. הנה כמה שמות שיכולים לעזור גם לכם למצוא השקעה או נכס למגורים בעולם הגדול

ערים המוזכרות בסקירה זאת: אטלנטה, מיאמי, קונטיקט, ברלין, בוקרשט, סלוניקי, אתונה

**

אטלנטה / שמוליק שכטר

שמוליק שכטר הגיע לאזור אטלנטה לפני כעשור ומאז עשה כברת דרך בתחום הנדל"ן. כיום הוא שותף במשרד נדל"ן גדול המשרת את תושבי האזור ומציע את שירותיו ואת המומחיות שלו (כמו גם את החיבה לשעות עבודה ארוכות) למי שמעוניין למצוא  נכס להשקעה או למגורים באזור אטלנטה רבתי.

מלבד העיר עצמה הנחשבת לאחת הערים המתפתחות ביותר בארצות הברית ונהנית מהגירה חיובית ממדינות הצפון, ההביטאט הטבעי של שמוליק הן דווקא הערים שמצפון לאטלנטה – שמות שאולי יישמעו לכם עלומים כמו אלפרטה, ג'ונס קריק, רוזוול, קאמינג וערים נוספות שמרכיבות את המטרופולין העצום בשטחו.

יש לא מעט ישראלים מקומיים שעשו כאן עסקאות בעיקר אחרי המשבר של 2008 וחלקם מחזיקים בנכסים רבים. אלה מהווים קהל טוב לאנשי נדל"ן אבל גם ישראלים המבקשים להשקיע מרחוק ומחפשים את האיש הנכון. שכטר הוא בעל ידע רב וגם איש נחמד מספיק בשביל לגרום גם לכם להתאהב ולהשקיע דווקא באיזה אטלנטה, בדרום מזרח ארצות הברית.

עיסקה לדוגמה: בית על מגרש של שליש אייקר (קצת יותר מדונם) ובשטח של 2,000 פוט רבוע (בערך 185 מטר רבוע), שתי קומות, סלון + 3 חדרי שינה, נמכר בתיווך שכטר במחיר של 272 אלף דולר

ליצירת קשר


מיאמי / אייל מלמד

עוד יותר דרומה מאטלנטה, במיאמי פלורידה – יעד שלא צריך להציג לישראלים שכן הוא היה פופולרי ונותר פופולרי במשך מספר עשורים פועל אייל מלמד. אייל עושה חיל עם משרד פרטי שמציע למקומיים כמו גם לישראלים את האופציה לרכוש בתים מסוגים שונים (למשל יחידות מולטי פמילי) וליהנות מתשואה טובה יותר בדרך כלל מזאת המוצעת למשקיעים שמרכזים את תיק הנדל"ן שלהם בארץ.

מלמד אוהב טכנולוגיה וגם בתים יפים ומדי פעם הוא מעלה לעמוד הפייסבוק שלו צילומי רחפן שערך בעצמו של אחד מהנכסים שאותם הוא מציע או מבט ממגדל יוקרה על העיר שאותה הפך לבית שלו.

למהירי ההחלטה שביניכם כדאי גם לעקוב אחריו בפייסבוק שכן לפעמים הוא מציג בשידור לייב נכסים מהשטח. אם אתם בטוחים שמיאמי היא היעד שלכם, כדאי בהחלט ליצור איתו קשר ולגלות מה מידת האטרקטיביות הנוכחית של השוק שם ואם ישנם נכסים שכדאי לשקול רכישה שלהם. 

לפנייה ישירה

ברלין / ישראל זאבי

ישראל זאבי הוא זאב ותיק בתחום הנדל"ן בגרמניה. לזאבי משרדים בתל אביב וגם בגרמניה והוא מעיד על עצמו שהוא טס יותר מאשר טייס של חברת תעופה בממוצע. זאבי מבוגר יותר וותיק יותר מהשמות שהזכרנו למעלה והוא מתמחה באיתור בניינים שלמים, ניהול משא ומתן עם בעלי הנכסים, ארגון חבילות מימון הנדרשות לביצוע השקעות וייצוג המשקיעים מול גרמניה.

ישראל זאבי
ישראל זאבי. מאמין בעוצמה הכלכלית של גרמניה

 

לחברה יש צוות בתל אביב וגם צוות בברלין ועוד משרד אחד קטן שנמצא באוברהאוזן, בגרמניה. למרות שזאבי מדגיש שיש איזורים מעניינים רבים בגרמניה לצורך השקעה, עדיין עיקר העניין של ישראלים היא הבירה ברלין.

המשרד של זאבי מציע בברלין דירות להשקעה, דירות חדשות בבנייה וגם דירות מרוהטות להשכרה.

מדי פעם אנחנו מפרסמים במדור הנדל"ן שלנו גם דירות להשקעה ולהשכרה שמוצעים מטעם החברה של זאבי. בדרך כלל כוללת כל אחת מהעיסקאות, פירוט רב אודות הדירה, הבניין, השכונה, האיזור וכן טבלת מחירים המציינת בנוסף למחיר הקנייה גם את התשואה האפשרית משכירות.

עיסקאות מוצעות לדוגמה: דירה בשכונת פנקו, קומה שניה עם שישה חדרים בשטח 185 מטר רבוע במחיר של 940 אלף אירו ודירת חמישה חדרים על שטח של 140 מטר רבוע מחיר של 620 אלף אירו.

לפנייה ישירה


סלוניקי ואתונה / שלומית טולדו ומיכל שלם

שלומית ומיכל – מייסדות ומנהלות של חברת גריק בלו (Greek Blue) המלווה משקיעים בדרך לרכישת נכס ביוון, שלומית טולדו היא מעצבת גרפית ובעלת הבלוג "גריקית". פריקית של יוון ואמא לארבעה. מיכל שלם בעלת אימפקט – חברה לדיילות, כנסים והפקות ואמא לשלושה.

לדברי השתיים, מה שמפתיע את הישראלים שמחפשים השקעה ביוון זה עיקר זה מצב הדירות. הסטנדרטים של הדירות גבוהים ממה שאנחנו רגילים בערים בישראל. הכניסות לבניינים לרוב מרשימות יותר, עם לובי משיש בעיצוב ניאו קלאסי, הרצפות בדירות בדרך כלל הן רצפות עץ מקוריות כמו גם החלונות והדלתות.

עוד הן מוסיפות כי בשנים האחרונות, כתוצאה מהמשבר הכלכלי שפקד את יוון יש תמיכה נרחבת להכניס משקיעים זרים לשוק הנדל"ן היווני, ולכן יש הקלות והזדמנויות, כמו ה GOLDEN VISA שמעניקה הממשלה למי שמשקיע 250 אלף אירו ומעלה, אותו משקיע יכול לקבל ויזת שהיה ל- 5 שנים, עם הארכה ל- 5 שנים נוספות, כמו גם משפחתו.

לגבי סלוניקי הן קובעות: סלוניקי היא יעד מעולה להשקעה כרגע. זה המטרופולין השני הגדול ביוון אחרי אתונה, עיר צעירה וסטודנטיאלית עם ארבע אוניברסיטאות גדולות והמון צעירים שמשכירים בה דירות. עיר נמל עם נוף ים משגע ובמבחינת מחירי הנדל"ן היא מעוכבת כחצי שנה עד שנה לעומת אתונה, מה שאומר שאפשר לקבל MORE VALUE FOR MONEY, דירות גדולות יותר, משופצות יותר, ומרכזיות יותר לעומת אתונה.

לפנייה ישירה


בוקרשט / נמרוד אלמגור

נמרוד אלמגור הוא כלכלן במקצועו שעוסק בקנייה והשבחה של נדל"ן לסוגיו ברומניה. "במקור," אומר נמרוד אלמגור, "הגעתי לרומניה לפני הבום הגדול של אמצע שנות האלפיים. ההתחלה הייתה בהקמת רשת בתי קפה וחברה לייעוץ לבתי קפה מלונות ומסעדות. כאז גם כעת חיבבתי איתור נישות ספציפיות והתבססות בהם. עם התאבון בנינו מפעל קליה ארטיזנלי לקפה לרשתות הקפה שאך זה צצו ומשם הדרך הייתה קצרה ליבוא מותג קפה בינלאומי "בריסטוט". לשמחתי בבום ובקריסה של שנת 2008 לא היו לי לא הקשרים ולא הממון להשקיע בנדל"ן, השקעתי בעסק הקפה שעלה ופרח.

עם תחילת היציאה מהמשבר והשתפרות המצב נכנסנו לתחום הנדל"ן ולאחר מכירת חברת הקפה האצנו את מעורבותנו בשוק הנדל"ן והתיירות עם ממשק גבוה לתחום ה- AIRBNB. כיום אנו מתמחים בחיפוש יהלומים חבויים או מציאות בשפת העם. אנחנו קונים בתים עזובים, דירות מלאות ביונים ובפגריהם, שרופות, מיושנות ועוד. ככל שמצב הדירה גרוע יותר ולאור העובדה שאנו קונים במרכז, כל דירה שנקנית, ויש רבות כאלה היא מציאה אמיתית שלאחר שיפוץ מסיבי נמכרת למשקיעים ישראלים עדיין מתחת למחיר השוק.

"סיום התהליך הוא כאשר הדירה מרוהטת ומוכנה לדייר, כך שלמרות עמלת התיווך של למעלה מ- 10,000 אירו עדיין הקונים מאיתנו מקבלים דירה משופצת כחדשה, ברוב המקרים עם דייר בפנים והבטחה ל 8% תשואה ודאית. אנחנו מפעילים חברת Airbnb שהיא השוכרת המיידית של רוב הדירות ולידה חברת אחזקה וניהול למבנים שבאחריותנו.

"מגוון השירותים כולל השכרת הדירה, ניהולה ואחזקתה במצב תקינות מעולה. השירות כולל גביית כספי השכירות ווידוא חודשי לגבי כל התשלומים השוטפים שעושה הדייר. הנישה המרכזית בה אנו פועלים היא זוגות צעירים בני 25-35 ללא ילדים או עם ילד וחתול הרוצים לגור בבית מאובזר וחדיש בנוחות מירבית.

"נישה זו הולכת וגדלה ויכולה להרשות לעצמה אף 600 אירו בחודש לא כולל הוצאות. נישה נוספת שבה אנו מתמחים הוא ה-Airbnb. הדירות שלנו מותאמות לנישה זו וכל הנדרש לה ועל כן במידה והקונה קונה דרכנו את הנכס אנו יכולים להבטיח דייר בלוח זמנים קצר ובתשואה שמגיעה עד 11-12 אחוז ועל כל יעידו לקוחותינו הרבים."

קונטיקט / ליאור לוסטיג

ליאור לוסטיג הוא ישראלי שגר בלונג איילנד, ניו יורק. לפרנסתו הוא משמש כדירקטור בתחום מערכות המידע של שתי חברות גדולות. ללוסטיג עסקי נדל"ן מצליחים, בעיקר בתחום ההשקעה במולטי פמילי. אזורי ההשקעה שלו נמצאים בקונטיקט (כשעתיים וחצי נסיעה מהעיר ניו-יורק) שם נמצאת גם אוניברסיטת ייל כמו גם הרבה מאוד חברות ביטוח.

בין שאר עיסוקיו הוא גם מנהל של קבוצת פייסבוק בשם נדל"ן ולעניין – קבוצה פעילה מאוד שבה למעלה מ- 2500 חברים המתייעצים ביניהם בעיקר לגבי השקעות בתוך ארצות הברית. טקסטים מעמיקים של לוסטיג אודות נושאי נדל"ן בארה"ב מתפרסמים מעת לעת גם אצלנו במגזין.

בתור אמריקאי מדגיש ליאור שהוא נהנה מתנאי מימון אמריקאים בין היתר בזכות הקרדיט הגבוה שלו.

עסקה מוצעת לדוגמא: בניין מולטי פמילי עם שש יחידות דיור וגג בן 7 שנים, 5300 פוט רבוע בקירוב מציע הכנסה שנתית של 60 אלף דולר.


ברלין / טוביה ארם

עדיין בברלין, טוביה ארם הוא דמות מוכרת לישראלים רבים שחיים בברלין והוא מנהל משרד מקומי שפועל רק בברלין. להערכת טוביה עליות המחירים של ברלין בשיעור של 10% בשנה צפויות לעוד 6-7 שנים לפחות וכל עוד זה כך, השוק המקומי ימשיך להיחשב אטרקטיבי.

לדעתו התשואה הטובה ביותר בעיר צפויה מדירות שנמצאות באזורי שוליים, למשל בקרבה לאוניברסיטה או מפעל גדול. על פי ארם, השכונות המועדפות על ידי ישראלים לצורך רכישת נכסים הן קרויצברג, שנברג ופרידריכסהיין. אבל הוא ממליץ לחפש דירות דווקא באזור אדלרסהוף, פארק המדע, בהטכניון מזרח העיר וסימנסשטאט היכן שתיפתח האוניברסיטה של סימנס.

מלבד ברלין ממליץ ארם גם על ערים במזרח כמו דרזדן ולייפציג וכן ערים עם אוניברסיטאות גדולות כמו פרייבורג, גטינגן ואחרות.

השאירו תגובה