3 סיבות מצוינות להתרחק מבוקרשט לטובת צפון רומניה

קרדיט תמונה: רומניה 360

קבלו שלוש סיבות לעזוב את בוקרשט ולהגיע אל הצפון הקסום של רומניה. כשחושבים על רומניה, כמעט כולם ישר חושבים על בוקרשט המפנקת (והיא בהחלט מפנקת), אך אם מתחשקת לכם חופשה פחות עירונית ויותר חופשה רומנית אותנטית, כשרק הטבע מקיף אתכם בעיירות קטנות, שנדמה כאילו הזמן עצר בהן מלכת. יש אופציות מעניינות. נצא לדרך…

ספנצה (Săpânța)

אי-שם במחוז מרמורש (Marmures) נמצאת עיירה קטנה עם שם ייחודי שהולך לפניה בזכות 'בית הקברות העליז' (Cimitirul Vesel). כן-כן, קראתם נכון. האטרקציה הייחודית של העיירה הקטנה נולדה ממש במקרה בשנת 1935, כאשר נגר התבקש לעשות מצבה והוא החליט ללכת בכיוון פחות שגרתי ועשה מצבה צבעונית ואפילו מצחיקה. תושבי העיירה אהבו את הקטע ומאז מספר המצבות גדל ליותר מ-800 והפך את בית הקברות הקטן לשמח ביותר בעולם.

סיביו (Sibiu)

אמנם היא לא בדיוק עיר קטנה (155,000 תושבים פחות או יותר), אבל סיביו היא אחת מהערים הכי מיוחדות וחשובות ברומניה, והיא מצליחה לשמור ולשמר את הסטטוס קוו העדין שבין ההיסטורי והמודרני באלגנטיות שקטה, ויש שיגידו עם ארומה רומנטית. כמה מהאטרקציות הבולטות בעיר הן 'גשר השקרנים', שקיבל את כינויו בשל התכנסות תושבי העיר על הגשר כדי לרכל. המוזיאון הלאומי ברוקנטל הוא ביקור חובה, וגם תצפית מרהיבה על כל העיר ממגדל הפעמונים המפורסם.

סיביו רומניה
סיביו, רומניה

סיגישוארה (Sighisoara)

אם שמעתם (וברור ששמעתם) על הרוזן דרקולה ועל הקשר הרומני שלו, תתפלאו לגלות שאמנם טירתו של 'ולאד המשפד' עליו התבססה דמותו של הערפד הכי מפורסם נמצאת בבראן (Bran), אך עיר הולדתו היא בכלל סיגישוארה. שם תוכלו גם לבקר בבית ילדותו ולראות איך הכול התחיל. אבל ההיסטוריה הענפה של העיר התחילה עוד במאה ה-3 לספירה, אז הגיעו אליה המתיישבים הראשונים. כיאה לעיר עם היסטוריה, אתם חייבים לבקר במרכז ההיסטורי המרהיב בעיר, לעלות לתצפית על העיר ממגדל השעון העתיק ולבקר בכנסייה על הגבעה. ביקור כזה לא שוכחים.

תודה לאתר רומניה 360

השאירו תגובה