זמן מקומי
מגזין מקוון לתיירות בארץ ובחו״ל

תכנון חופשה איכותית בתקציב מצומצם – צימרים זולים

כאשר מדובר בטיולים וחופשות בארץ, המילה "צימרים" מעלה אצל רובנו אסוציאציה של חופשה יקרה ומפנקת, כזו בה אנו יושבים בתוך ג'קוזי מהביל במרפסת עץ מרשימה המהווה חלק מצימר מפואר בו אנו מתארחים. כלומר, האסוציאציה הנפוצה היא של חופשה יקרה ויוקרתית, וכך בדיוק נראות חופשות רבות בצימרים, דוגמת חופשות זוגיות ורומאנטיות של הצעות נישואין וכד'. עם זאת, מבחר הצימרים הקיימים ופועלים כיום בכל אזורי ישראל הוא רחב ומגוון ביותר, כך שניתן למצוא סוגים רבים ושונים, המתאימים למצבים ולתקציבים שונים. כפי שננסה להסביר מיד, המושג "צימרים זולים" טומן בחובו את האפשרות של חופשה מהנה, מפנקת ואיכותית ביותר, בתקציב מצומצם ובהוצאה קטנה יחסית. "זול" היא לא מילת גנאי כאשר מדובר בצימרים בישראל (או לפחות בחלק מהם…).

כיצד נבחין האם צימר זול מסוים מהווה הזדמנות פז?

בעוד צימרים זולים יכולים להיות איכותיים גם כן ולהוות פתרון מושלם עבור כל מי שמעוניין במקום אירוח טוב אשר לא ייקר משמעותית את החופשה, קיים כאמור בתחום זה מבחר עשיר ומגוון ביותר, כאשר גם בתוך הקטגוריה של "צימרים זולים" נוכל למצוא כאלו איכותיים ומשתלמים וכאלו אשר המחיר הזול שלהם משקף גם איכות ירודה.

המפתח על מנת לנסות ולזהות את ההזדמנויות האטרקטיביות, אלו של צימרים זולים מבחינת המחיר מצד אחד, אך איכותיים ומספקים דיו מצד שני, הוא לנסות ולהבין – מה בדיוק גורם למחירו של צימר זה להיות נמוך יחסית? יכולות להיות סיבות רבות ושונות בגינן מחירו של צימר הוא נמוך, ובעוד חלק מסיבות אלו הן באמת "מוצדקות" ומשקפות חסרונות מהותיים באותו צימר, במקרים רבים אחרים המחיר הנמוך נובע מסיבות שוליות יחסית, או כאלו שאולי לא יעניינו ספציפית אתכם (ואז הרווח כולו שלכם…).

למשל, במקרים רבים צימרים זולים יותר רק מכיוון שהם אינם פונים לצד עם הנוף המרהיב, מכיוון שמדובר בעונה ה"חלשה" של השנה מבחינת תיירות באזור זה של הארץ וכד'. במקרים אלו, ייתכן והסיבות לא יהיו חשובות במיוחד עבורכם (לדוגמה – אתם מגיעים לצימר רק בערב על מנת לישון לאחר מסלולי הטיול היומיים ולכן לא מעניין אתכם היעדר הנוף הנשקף ממנו, אתם מגיעים לסוף שבוע רומאנטי בו לא תצאו יותר מדי מהצימר ולכן לא מעניין אתכם אם זו אינה העונה ה"חמה" של התיירות באזור וכד'…).

במקרים רבים אחרים, מחירם הנמוך של צימרים זולים עלול להיות "מוצדק", ולשקף בעיות ממשיות באותו מקום אירוח, דוגמת צימרים בעלי מרחב פנימי קטן ממש, צימרים הממוקמים ביישוב אליו לא ניתן להיכנס ברכב בשבת, באזור בו יש רעש לא נעים בכל בוקר או אינספור סיבות אפשריות אחרות בגינן אורחים שוב ושוב אינם מרוצים באותו צימר. במקרים אלו, המחיר הזול אינו באמת שווה את זה…

להתחיל את תכנון החופשה המושלמת בתקציב נמוך במציאת צימרים זולים איכותיים

כאשר מבינים כי בשוק חדרי האירוח והצימרים בישראל ניתן למצוא מגוון עצום, ובתוכו גם לא מעט צימרים זולים אך איכותיים המושכרים במחירים אטרקטיביים ביותר ביחס למה שהם מציעים, הדרך לתכנון חופשה חלומית בתקציב מצומצם פתוחה בפנינו.

אחד הצעדים הראשונים שכדאי לעשות הוא באמת למצוא צימרים זולים ואיכותיים, כאלו מהסוג הראשון שתיארנו לעיל – צימרים זולים אשר מחירם הנמוך אינו משקף בעיות מהותיות, אלא גורמים ונסיבות אשר אינם בהכרח משמעותיים עבורנו. ברגע שמצאנו צימר שנראה מתאים, נוח ומפנק יחסית, והוא מושכר במחיר זול, צלחנו את החלק העיקרי והמאתגר ביותר בתכנון חופשה מושלמת אך זולה יחסית. צימרים, בתי מלון ומקומות אירוח אלו ואחרים מהווים לרוב את ההוצאה המשמעותית ביותר מתוך תקציב החופשה, או לפחות את אחת ההוצאות העיקריות. במידה ומצליחים לצמצם הוצאה זו לרמה סבירה ונמוכה יחסית, ועושים זאת בלי לפגוע באיכות החופשה על ידי מציאת צימרים זולים ומפנקים גם יחד, הדרך חופשה חלומית גם מבחינת המחיר סלולה ופתוחה בפנינו…

אז החלו לחפש אחר צימרים זולים באזור בו אתם מעוניינים לערוך את החופשה הבאה שלכם, ושימוש לב טוב טוב לסיבות למחירים הנמוכים של אותם צימרים. במידה ואינכם מבינים מה הסיבה, אל תחששו לשלוח הודעה לבעל הצימר ולשאול. פעמים רבות קיים הסבר ברור וטוב לכך, אשר יבהיר לכם בדיוק האם אתם מעוניינים באותו צימר או האם לא.

השאר תגובה