זמן מקומי
מגזין מקוון לתיירות בארץ ובחו״ל

שימוש באטרקציות לילדים לתכנון החופשה המשפחתית המושלמת

חופשה משפחתית יכולה להיות עניין מעט מבלבל ומאתגר – מצד אחד מדובר באחד הדברים להם אנו (הורים וילדים כאחד) מצפים לו לאורך השנה כולה. מצד שני, חופשות משפחתיות רבות מגיעות למצבי קיצון בלתי נעימים דוגמת ריבים ופיצוצים, או שמשאירות את ההורים עייפים ומותשים יותר ממה שהיו לפני כן. על מנת שחופשה משפחתית עם ילדים אכן תהיה מוצלחת ומהנה עבור כולם יש לתכננה מבעוד ועד, לפחות באספקטים מסוימים. ספציפית, שימוש נבון ומושכל באטרקציות לילדים יכול לעשות את ההבדל בין חופשה מוצלחת ובלתי נשכחת לבין חופשה מלאת צעקות, מריבות ועגמת נפש. מהם הסוגים העיקריים של אטרקציות לילדים אותן ניתן לשלב בחופשה המשפחתית וכיצד מומלץ לתכנן זאת מראש?

חיק הטבע, חדרי בריחה, משחקים מאורגנים ועוד – אטרקציות לילדים בישראל

אנו חיים במדינה עשירה ביותר באטרקציות לילדים בגילאים שונים ולכל המשפחה, והמגוון הרחב מבטיח שכל ילד וילדה יוכלו למצוא את האטרקציות שמדברות אליהם יותר.

אחד הסוגים המעניינים ביותר של אטרקציות לילדים בישראל הן אלו הקשורות בחיק הטבע או באלמנטים טבעיים מסוימים, שם יכולים הילדים לא רק ליהנות ולהתרגש אלא גם ללמוד דברים חדשים אודות הטבע המאפיין את סביבתנו כאן בארץ. החל מקיאקים ואבובים מאתגרים בירדן, דרך טיולי טרקטורונים במסלולים פתוחים וירוקים בצפון הארץ ועד טיולי לקטים שונים בהם לומדים הילדים אילו צמחים ניתן לקטוף למאכל – כל אלו ועוד הן רק חלק קטן מהאטרקציות הקשורות לחיק הטבע שנוכל להציע לילדינו בחופשה המשפחתית שלנו.

סוג נפוץ ופופולארי נוסף של אטרקציות לילדים כיום הוא כזה הכולל משחקים מאורגנים מסוגים שונים. דוגמה מוכרת לכך היא חדרי בריחה (וכאלו ניתן למצוא כיום בכל חלקי הארץ ומסוגים שונים ומעניינים ביותר), ודוגמאות נפוצות נוספות הם משחקי פיינטבול, לייזר טאג (מלחמות לייזר) ועוד. משחקים אלו לרוב באמת מהווים חוויה מהנה ובלתי נשכחת עבור הילדים. 

בנוסף לאלו ניתן למנות סוגים נוספים, רבים ושונים של אטרקציות לילדים בישראל, דוגמת טיולים מוטוריים מסוגים שונים, טיולי אופניים, חדרי מציאות מדומה, סדנאות יצירה ואתגר למיניהן ועוד. לא חסרות אטרקציות מושקעות לילדים בארץ – רק צריך לחפש ולבחור מה שהכי מתאים לילדים שלכם.

להתייחס לאטרקציות לילדים כחלק מהשיקולים לתכנון החופשה המשפחתית 

לאחר שהבנו כי ניתן למצוא לא מעט סוגים שונים של אטרקציות לילדים בכל חלקי הארץ, נותר להבין – כיצד להשתמש באטרקציות אלו על מנת לתכנן חופשה משפחתית שתהיה באמת מוצלחת, מהנה ובלתי נשכחת עבור כל בני המשפחה?

ובכן, את האטרקציות לילדים כדאי לקחת בחשבון מראש, ממש כשמתחילים בתכנון החופשה המשפחתית הבאה, ולהעניק לנושא זה את אותו היחס ואת אותה החשיבות שאתם מעניקים לבחירת המלון או הצימר בו תשהו במהלך החופשה. מקום אירוח טוב הוא כמובן חשוב מאוד להצלחתה של החופשה, אך כך גם הזמן הפנוי הרב שטומן בחובו כל יום מימי החופשה, ומה שנעשה בזמן זה. חופשה משפחתית עם ילדים בה לא תכננו יותר מדי פעילויות ואטרקציות מלבד הבריכה של המלון יכולה להתגלות כמשעממת עבור הילדים, במיוחד כשמדובר בבני נוער או בילדים אשר כבר אינם קטנים ממש. על מנת שהילדים ייהנו, וכך גם ייתנו לכם שקט לאורך חלק מזמן החופשה על מנת לנוח ולהירגע בעצמכם, חשוב לדאוג שיהיו להם מקורות עניין רבים ומוצלחים, ואיזו דרך טובה יותר לעשות זאת מאשר בחירת אטרקציות לילדים אשר נראה כי אכן ידברו ספציפית אליהם?

לכן, חשוב להכניס את כל העניין של בחירת אטרקציות לילדים לתכנון החופשה, ולהתייעץ עם הילדים מבעוד מועד. נסו להבין מהם – איזה סוגים כלליים של אטרקציות הכי "מדברים" אליהם? האם ישנן אטרקציות ספציפיות שהם היו רוצים לנסות? בהתאם לכך ניתן לבחור גם את המיקום הספציפי של החופשה, שכן ברגע שהילדים מרוצים ומועסקים, להורים יהיה הרבה יותר שקט, שלווה והנאה במהלך החופשה, כך שהמיקום הספציפי כבר לא יהיה כל כך קריטי…

רשימת האטרקציות לילדים שתמצאו כאן אצלנו יכולה לספק נקודת פתיחה טובה לתכנון החופשה המשפחתית הבאה, כזו שתהיה מוצלחת באמת ומהנה עבור כולם. שתפו את הילדים בחיפוש ובאפשרויות ונסו לבנות את החופשה המשפחתית הבאה שלכם על פי זה. אנו מבטיחים – לא תתאכזבו. וגם לא הילדים…

השאר תגובה