page contents

הכול אודות איקאה נתניה, ראשון לציון, קריית אתא ובאר שבע

תמונה: יחסי ציבור איקאה

ברוכים הבאים למדריך איקאה המלא. רגע לפני שאתם יוצאים לחווית הקניות האהובה עליכם, הנה מעט מידע (אוקיי, קצת יותר ממעט) שיעזור לכם לממש את הקניות שלכם ברשת איקאה בצורה מיטבית. המדריך אינו רשמי מטעם חברת איקאה ולכן תוכלו לקרוא גם ביקורות וחוות דעת לכאן ולכאן. 

נושאי המדריך

 1. רקע כללי
 2. איקאה סייל
 3. שעות פתיחה של איקאה
 4. קטלוג איקאה
 5. מוצרי איקאה פופולריים בחיפושי גוגל ישראל
 6. מוצרי איקאה מובילים (כל הזמנים)
 7. מציאות באיקאה (זולים ושווים)
 8. איקאה האקינג
 9. שירותי הובלה והרכבה
 10. יצירת קשר עם איקאה
 11. ביקורות על איקאה

רקע

לחברת איקאה העולמית (למעשה, החברה רשומה בהולנד) כמעט 400 חנויות ב- 50 מדינות ברחבי העולם. בישראל לא פחות מחמישה סניפים פעילים ועוד אחד צפוי להיפתח בקרוב. הסניפים הפעילים כיום הם איקאה נתניה באזור התעשיה קרית ספיר שמוכר להמונים כבר שני עשורים. איקאה ראשון לציון שהצטרף 10 שנים מאוחר יותר בשנת 2010 ונמצא במרכז העסקים שורק בעיר.

הסניף השלישי נפתח ב-2014 בקרית אתא והוא חלק מקניון שער הצפון (הסניף היחידי שלא נמצא במבנה משל עצמו). ב-2018 נפתחה החנות הרביעית של איקאה בישראל וזהו איקאה באר שבע.

עוד איקאה מקומי היא חנות קונספט למטבחים בלבד שנפתחה לאחרונה בנמל תל אביב ו… הסניף החמישי (או השישי, תלוי אם אתם מחשיבים את החנות הקטנה יותר בתל אביב) של איקאה אמור היה להיפתח השנה אבל פתיחתו מתעכבת בגלל חריגות בנייה.

תמונה: יחסי ציבור איקאה
איקאה מטבחים בנמל תל אביב. תמונה: יחסי ציבור איקאה

בהיסטוריה של איקאה ישראל גם הסניפים בראשון ובנתניה נתקלו בהתנגדות של הסוחרים המקומיים ובבעיות בירוקרטיות, אך נפתחו בסופו של דבר וכך יהיה גם גורלו של הסניף באשתאול, מטה יהודה, מצפון לבית שמש.

את איקאה באינטרנט תוכלו למצוא באתר בינלאומי באנגלית או באתר ייעודי של איקאה ישראל בעברית. תוכלו גם להתעדכן ברשת החברתית פייסבוק על מבצעים מיידיים או על סייל איקאה המפורסם וכן הודעות שונות של הרשת. כך גם בטוויטר.

היסטוריה צהובה כחולה

את איקאה הגדולה הקים אינגוואר קמפראד בשנות ה-40 בשוודיה. הוא היה בחור צעיר, עוד לא בן 20 והתחיל להציע למכירה שעונים, ארנקים, מסגרות לתמונות ומוצרים אחרים כשהטריק הוא למכור אותם במחיר טוב יותר מאחרים. המחיר תמיד היה רכיב חשוב במצע של איקאה ונותר כך עד היום.

הרעיון של קמפראד, להגיע לכמה שיותר אנשים ולשפר את חייהם.

בשנות החמישים של המאה שעברה החלה איקאה לעצב את הרהיטים שלה ולייצר את החותם העיצובי המיוחד שלה. חנויות ראשונות נפתחו ״קרוב לבית״ בשוודיה אבל כבר בשנות השישים התחילה הרשת להתפתח לכיוון נורבגיה ודנמרק. בהמשך הגיעו גם גרמניה, שוויצריה ואפילו אוסטרליה והמזרח הרחוק.

החנות הראשונה אצלנו במזרח התיכון נפתחה בערב הסעודית. זה היה בשנות ה-80. באותו עשור הגיעה איקאה גם לארצות הברית אבל לא נכנסה לדרום אמריקה או לאמריקה הלטינית עד לפני עשר שנים.

רעיון חווית הקניה באיקאה כבר ידוע ומוכר לנו הישראלים, אריזות שטוחות שאפשר לשלוף מהמדפים במחסן החנות וזאת לאחר שצופים בתצוגה של הרהיטים השונים בתוך חדרים מעוצבים. את הרהיטים מרכיבים לבד בבית, כשרגע לפני שדוחפים את האריזות לאוטו אפשר גם להיכנס למסעדה המקומית של איקאה ולזלול עוד קצת כדורי בשר שוודים או אוכל ישראלי, וגם זה במחיר נמוך ועממי.

המחירים של איקאה הם עוד סיבה שמושכת את הקונים מלבד המיידיות של האספקה. חנויות חדשות של איקאה מושכות קהל רב ומשפיעות על תנועת רכבים באזור שלהן וגם בגלל סיבה זאת הן ממוקמות באופן מסורתי מחוץ לערים הגדולות, אבל לא תמיד.

החברה מכניסה מדי שנה רווחים של 23 מיליארד אירו ומפרנסת למעלה מ-120 אלף עובדים, כמה אלפים גם כאן בישראל.

איקאה סייל – בין אגדה למציאות

איקאה סייל הוא אירוע דו שנתי שאולי כדאי לשקול להוסיף אותו לרשימת החגים האזרחיים בישראל, שכן עבור ישראלים רבים אלה מועדים לשמחה. שני אירועי הסייל מחולקים על לוח השנה כשאחד יוצא בחורף, בדרך כלל החל מהשבוע השני של ינואר ועד לפני השבוע האחרון בו והשני בקיץ במהלך חודש יולי וכל אחד מהם נמשך כשבועיים וחצי.

אירועי איקאה סייל ידועים בהייפ שהם יוצרים, גם ברשת החברתית. לקוחות רבים של איקאה מתחילים לשאול זה את זה מתי מתחיל הסייל ומה כדאי לקנות בו.

בגדול, אפשר לומר שאיקאה נמנעים באופן מסורתי מלהציע הנחות גורפות ומבצעים לאורך השנה, גם כדי להאדיר ולרכז את המבט לכיוון שני אירועי הסייל השנתיים. כשהסייל כבר מגיע הוא מציע על-פי-רוב הנחה על כ-30 אחוז מהמוצרים עם גובה הנחה ממוצע של כ- 30%. במספרים מדובר על 2,500 מתוך 7,000 מוצרים שנכנסים לסייל. 

בפרסומים לקראת האירוע מודיעה איקאה על הנחות של 10% עד 70% על המוצרים שבסייל. בפועל, אותם מוצרים שזוכים להנחות הגבוהות ביותר הם אלה שאיקאה רוצה להוריד מהמדפים, למשל בשל שינוי צפוי של קו עיצובי. באחד הסיילים של השנים האחרונות ניתנו הנחות על דלתות ארון מטבח בסך 70% בגלל שאיקאה רצתה להחליף לחלוטין את הכיוון.

הנחות קטנות יותר ניתנות על מוצרים מצליחים יותר שאותם מתכוונת איקאה לשווק גם בשנים הבאות.

כל שאר המוצרים בהנחה הם איפשהו באמצע, בין הרצון של איקאה להתחדש ולהחליף אותם לרצון להציע מוצרים אהובים ללקוחות במחיר נוח עוד יותר.

אין הנחות על התור

סייל של איקאה מעלה את התורים הארוכים ממילא בחנויות ובעיקר בשניים או בשלושת סופי השבוע של הסיילים. אלה הם רגעי איקאה העמוסים ביותר לאורך השנה וכדאי להימנע מהם. תורים ארוכים ודוחק כללי בחנות מובטחים. לסיילים עדיף להגיע בשעות הבוקר, בימי החול.

ביקורת על רמת מחירים גבוהה

למעשה, לקוחות איקאה ישראל מקבלים עם הסייל וההנחה הממוצעת בגובה של 30%, רמת מחירים שהיא ממוצעת לחנויות איקאה מחוץ לישראל, במשך כל השנה. בעבר נבדקו מחירי הרשת באופן רשמי על ידי משרד הכלכלה ונמצא כי מחירי איקאה בארץ גבוהים מאלה של החנויות בחו״ל בשלושים אחוזים. שר הכלכלה לשעבר אלי כהן פנה למנהלי הרשת בעניין. התשובה של איקאה לנושא היתה שבישראל אין מחסן לוגיסטי מרכזי וכי עלויות השינוע גבוהות כמו גם בעיות רגולטוריות שונות.

אם זאת אכן התמונה, הסייל הגדול של איקאה מוריד את המחירים לממוצע בחו״ל אבל לא מעבר. יש כאן השוואת תנאים אבל לא סייל אמיתי, לפחות לא בהשוואה לערך האמיתי של המוצרים שממנו נהנים בשווקים עם תחרות רבה יותר או רגולציה נוחה יותר, בהנחה שטענות הרשת בנושא נכונות. 

איקאה שעות פתיחה

בעקבות משבר הקורונה נאלצה גם איקאה להודיע על סגירת החנויות אבל חלק מהן נפתחו בינתיים מחדש. נכון לעכשיו החנויות בראשון לציון, נתניה, באר שבע וגם חנות המטבחים בנמל תל אביב פועלות בשעות פתיחה זמניות ומיוחדות:

ימים א-ה, החל מהשעה 10:00 בבוקר עד 19:00 ובימי שישי וערבי חג מהשעה 09:00 עד 14:00.

בשלב זה, החנויות כולן סגורות במוצאי שבת.

בתוך כך סגורים גם מתחם הילדים וכן המסעדות של איקאה הפועלות בכל אחד מהסניפים.

כתובות הסניפים הם:

איקאה ראשון לציון, רחוב היוזמה 1, מרכז עסקים שורק.

איקאה נתניה, רחוב גיבורי ישראל 1, אזור התעשיה פולג.

איקאה קרית אתא, רחוב דרך חיפה 52.

איקאה באר שבע, רחוב הירדן 24.

איקאה מטבחים בנמל תל אביב, רחוב התערוכה 3 ביתן 11.

מספר שירות הלקוחות של איקאה ישראל הוא 09-8928888 

קטלוג איקאה

הקטלוג של איקאה הוא אחת החוברות הפרסומיות הפופולריות ביותר בישראל, אם לא הפופולרית ביותר, החוברת שמכילה תכנים המתחדשים מידי שנה ומחולקת מדי קיץ לבתי אב רבים בישראל (או פשוט נאספת בחנויות איקאה) מוצעת חינם עד גמר המלאי או עד תאריך מסוים שבדרך-כלל נקבע על שבוע לפני מועד סייל הקיץ.

כדי לא לייצר ספר עב כרס שאותו יהיה לכם קצת קשה לקחת הביתה, מוצגים בקטלוג רבע מסך המוצרים שאיקאה מוכרת בחנות (פחות מאלפיים מתוך למעלה מ- 7,500 פריטים).

יש לציין שכל המחירים שמופיעים בקטלוג הם כאלה שאיקאה מתחייבת לא להעלות את מחיריהם במשך שנה, מהרגע שבו הקטלוג יוצא ועד אוגוסט בשנה שאחר-כך. מוצרים אחרים שלא מופיעים בקטלוג לא כלולים בהתחייבות. אם מצאתם מוצר שאתם אוהבים בקטלוג, המחיר המוצג לידו מובטח לכם לאותה שנת מכירות.

מדי שנה מתמקד הקטלוג בנושא מרכזי אחר, אבל מעבר לנושא המרכזי כל הקטגוריות והמוצרים המובילים יופיעו גם הם.

את הקטלוג של איקאה (המודפס) ניתן למצוא גם אונליין בגירסתו הדיגיטלית.

מה ישראלים מחפשים באיקאה

לפי נתוני חיפוש של ישראלים בגוגל, מה שהכי מעניין את לקוחות איקאה בארץ, אם זה איקאה ראשון לציון, איקאה נתניה, איקאה קריית אתא או באר שבע הם ארונות ומטבחים ביחד ולחוד. לקטגוריות האלה יש הכי הרבה חיפושים וזאת כנראה גם הסיבה שנפתח בנמל תל אביב סניף מיוחד של איקאה שמיועד כולו לנושא המטבחים. מן הסתם ההוצאה הכספית הקשורה בקניית מטבח והרווח הפוטנציאלי במחלקה זו גבוהים ובחברה השכילו למקסם את הדרישה הזו. 

במקומות השלישי והרביעי ספות ושטיחים של איקאה. הישראלים מסתבר מתחילים במטבח ומשם עוברים הישר לסלון. ספות ושטיחים הם שני פריטים נדרשים ומדי חודש אלפי ישראלים מחפשים אותם תוך כדי שימוש במונח איקאה ספות או איקאה שטיחים.

אחר כך בסדר הפופולריות, מיטות ושידות ובהמשך מדפים וארונות נעליים. עוד בין החיפושים הפופולריים באיקאה גם וילונות וכורסאות ואחריהן, כוורות איקאה שנהנות מנפח חיפושים גבוה יחסית בגוגל ישראל.

כמובן גם שולחנות ומדפים הם יעד לחיפושי ישראלים באיקאה ובהמשך כיסאות בר, מיטה וחצי של איקאה, ארונות הזזה, וארונות אמבטיה.

מה עוד מחפשים ישראלים באיקאה בנפח שאפשר למדוד בגוגל? מיטת מעבר, שולחן כתיבה, ספות נפתחות, מיטות קומתיים, מטבחים לילדים של איקאה וגם ריהוט גן, מזנונים ומקלחונים.

10 מוצרי איקאה המובילים (כל הזמנים)

 1. ארון הספרים בילי או יותר נכון הסדרה של ארונות הספרים בילי המגיעה בהרבה מאוד ורסיות. לא רק ספרים אפשר לשים עליו, הארון משמש גם למטבח או אפילו לאחסון בגדים.
 2. המקום השני במצעד הרהיטים של כל הזמנים שמור לכיסא Poäng. השם אולי שוודי אבל המעצב דווקא יפני. כבר 40 שנה שהכיסא הזה נמכר בחנויות איקאה והפך לאחד המוצרים המזוהים עם הרשת. הכיסא אינו מגיע במגוון צורות אבל כן בצבעים ובטקסטורות שונות.
 3. מיטת Malm. מיטה בעיצוב מינימליסטי שמתאימה למי שאוהב את המיטה שלו עם כמה שפחות קישוטים ובעיצוב נקי.
 4. עוד סדרה של ארונות שנקראת אקספדיטור או קלאקס.
 5. שטיח של איקאה מסוג Ren.
 6. שטיח שטוקהולם.
 7. שולחנות ומדפים מסדרת לאק. שולחן קפה או יחידה מודולרית בעיצוב פשוט.
 8. ספת אקטורפ עם משענת היד העגולה.
 9. שולחן אוכל מסדרת דוקסטה
 10. ספת קליפן.
ספה של איקאה
קליפן. הספה הפופולרית של איקאה

מציאות באיקאה – הזולים והשווים

מדף תבלינים BEKVÄM

עוד אגדה מבית איקאה שזוכה לפופולאריות רבה בהיותה תמצית הרעיון של איקאה: מוצר מעוצב ויפה במחיר משתלם.

מדף התבלינים הזה נמכר במחיר של 5 דולר בחנויות שונות בעולם או 19 שקלים נכון לזמן כתיבת שורות אלה באיקאה נתניה, איקאה ראשון לציון, איקאה באר-שבע ואיקאה קרית אתא.

המדף עשוי מעץ ליבנה מלא והוא דוגמה טובה שיכולה להיכנס גם למדור ה- hacking בכתבה זאת בזכות הרבה מאוד שימושים שאנשים עושים עם המדף מלבד להניח עליו תבלינים.

יש מי שבוחר לשים מעליו עציצים, משקפיים, מפתחות בכניסה לבית ועוד רעיונות רבים כולל שינויי צבע. 

מדף תבלינים באיקאה
מדף תבלינים באיקאה

שולחן כתיבה Micke

שולחן הכתיבה מיקה הוא עוד מוצר שימושי מאוד ואטרקטיבי מבחינת המחיר, החל מ 300 שקלים. יש גם גרסה יקרה יותר וחדשה ב- 500₪ בגוון עץ אלון,

תוכלו, למשל, לשלב מספר שולחנות ביחד כדי ליצור עמדת עבודה ארוכה, זאת משום שכל השולחנות ויחידות המגירות תואמים מבחינת הגובה. עיצוב פשוט שיכול להתאים בכל מקום כמעט. מינימליסטי ופונקציונאלי.

בובות אצבע TITTA DJUR

נעבור למדור הילדים, גם עבורם יש מציאות באיקאה ולא במקרה. השוודים יודעים שילדים שמחים הם הנוסחה להורים שקונים יותר.

כך למשל נמליץ לכם על בובות אצבע בחבילה של 10 יחידות, כל אחת מהן חמודה יותר מרעותה וכולן יחד מציעות שילוב צבעוני ומשעשע שיאפשר לילדים לשחק איתו עם ההורים או עם האחים.

המחיר, 29₪ באיקאה נתניה, איקאה ראשון לציון איקאה, באר-שבע ואיקאה קרית אתא. קצת יקר יחסית לחנויות איקאה בעולם, אבל עדיין שווה את ההשקעה. 

הפתעות לילדים באיקאה
הפתעות לילדים באיקאה

שולחן קפה NYBODA

שולחן קפה שמגיע עם משטח עליון שאפשר לבחור את הצבע שלו, או לבן או אפור (במקרה של התמונה שבחרנו לכם מתוך קטלוג איקאה). 345₪ באיקאה ישראל.

אפשר להצמיד שני שולחנות יחד כדי ליצור משטח יותר גדול או כזה שמתאים לספה.

יש גם מדף מתחת לשולחן שאפשר לשים בו ספרים, מגזינים או את השלט לטלוויזיה וכך להשאיר את המשטח העליון נקי ומסודר תמיד. 

שולחן קפה של איקאה
שולחן קפה של איקאה

איקאה האקינג

מה זה איקאה hacking? מושג נפוץ שמשמעותו שימוש ברהיטים מאיקאה לצורך תכנון, בנייה והרכבה שלהם מחדש בדרך שמשפרת אותם מבחינה עיצובית ולפעמים גם משנה את הפונקציונליות לחלוטין.

ברשת תוכלו למצוא עשרות אתרים שמציעים רעיונות לשדרוגים פוטנציאלים של רהיטי איקאה. לא מדובר בהאקרים מעולם המחשבים אלא באנשים עם כישרון טכני, עיצובי או המצאתי (או כולם יחד) שפשוט משחקים עם הרהיטים המוכרים של איקאה ויוצרים מהם משהו חדש ומיוחד.

בין האתרים המפורסמים, איקאה האקרס, אתר ייעודי לנושא שמחולק לקטגוריות הדומות למחלקות איקאה. כך תוכלו למצוא למשל איך לשדרג את השידה לחדר הילדים, להוריד משענת יד מכיסא איקאה הפופולרי ומאות רעיונות נוספים. יש גם כפתור לשליחת רעיונות אם המצאתם משהו משל עצמכם.

גם באתר האוס ביוטיפול מצאנו כתבה עם 35 רעיונות ל- hacking עבור מוצרי איקאה פופולריים. תוכלו לראות את הלפני והאחרי. אם אחד הרעיונות מצא חן בעיניכם, תוכלו לנסות אותו בבית, בהנחה שיש לכם את הרהיט שממנו נעשה ההאקינג.

היתרון של ההאקינג הוא שאפשר לקנות רהיטים שעולים בזול באיקאה ולהפוך אותם לבעלי מראה מעוצב, יוקרתי וייחודי אבל בעיקר לרהיט איקאה חד פעמי שקיים רק אצלכם בבית.

גם בפינטרסט תוכלו לגלות עמוד האקינג לרהיטי איקאה שבו 600 פוסטים ועשרים אלף עוקבים ומגוון רב של רעיונות לביצוע. 

שירותי הרכבה והובלה באיקאה

איקאה לא מספקת שני דברים חשובים, הובלה של הרהיטים והרכבה שלהם, אלא אם תשלמו על כך בנפרד.

בדלפקי השירות הנמצאים בכל חנות אפשר בסיום הרכישה לבקש הובלה של הרהיטים (המחיר של הרהיטים לא כולל הובלה). יש גם טלפון 35832* או 09-8928888 שאליו תוכלו להתקשר ולברר לגבי הובלות.

גם הרכבת רהיטים לא כלולה במחיר, שכן זה הרעיון באיקאה. אם אין לכם עניין להתמודד עם חוברת ההרכבה ולהתעסק עם כל הברגים והכלים שאיקאה מספקת, תוכלו להזמין הרכבה של בעל מקצוע. גם כאן הדלפק בסמוך ליציאה מהחנות יוכל לתת לכם שירות ולבצע הזמנת הרכבה. (או להתקשר לטלפונים).

שיטת התמחור באיקאה לעבודת הרכבה היא 12% מעלות המוצר המורכב. אם המוצר שלכם עלה אלף שקל, עלות ההרכבה תהיה 120 שקלים. כל זה נכון עם מינימום של 250 שקל להזמנה.

למי שמעדיף לוותר על שירותי ההובלה ולנסות להוביל בעצמו מוצרים גדולים, באיקאה משכירים גגונים לרכב לתקופה של שבועיים תמורת פיקדון בסך 290 שקל. ניתן להעמיס על הגג מוצרים במשקל עד 60 קילוגרם ולא יותר.

יצירת קשר עם איקאה

עם איקאה ניתן ליצור קשר דרך אתר איקאה, על ידי הקלקה על לשונית ״דברו איתנו״ בתחתית המסך. 

שלוש אפשרויות מוצעות: שיחה במסנג׳ר של פייסבוק, שליחת דואר אלקטרוני או צ׳ט עם נציג.

יצירת קשר עם איקאהאם תבחרו באפשרות השלישית יוצגו לכם מספר נושאים כמו מידע על החנויות, שירותי הובלה, שירות אחרי רכישה ומידע על איקאה עסקים (המיועדת לקוחות עסקיים שמבצעים הזמנה מעל 10,000 שקלים). הקלקה על כל אחת מהאפשרויות האלה תיתן לכם מידע בסיסי ותשאל האם אתם עדיין זקוקים לנציג.

שעות הפעילות מוגבלות למדי, בין 09:00 ל- 15:00 ובימי שישי עד 12:00.

ביקורות וחוות דעת

מדי פעם מתפרסמות בעיתונות כתבות על לקוחות פחות מרוצים של איקאה. באתר ynet פרסמה מירב קריסטל כתבה בעקבות אחד מאירועי הסייל האחרונים שבמהלכו התקבלו הרבה תלונות מצד לקוחות שהמתינו שעות ארוכות להובלה של איקאה שלא הגיעה.

גם זמני ההמתנה לשירות הלקוחות עשויים להיות ארוכים. זה לא אומר ששירות הלקוחות של איקאה הוא קטסטרופה אבל בתקופות מסוימות, או ימים מסוימים, הם עשויים להיות לא יעילים מספיק.  

ללא חוות דעת

עוד איפיון של שיטת העבודה באיקאה היא היעדר ביקורות של לקוחות על מוצרים. המדובר הוא באותן חוות דעת המופיעות בצורה של דירוג כוכבים או טקסטים שלקוחות יכולים לכתוב לאחר רכישה של מוצרים. הדוגמה השכיחה ביותר היא אתר אמזון אבל גם אתר הזמנת המלונות בוקינג, מצטיין בכך. באתרים אלה, כל מלון או כל מוצר זוכים לאזור מיוחד של חוות דעת אובייקטיביות המאפשרות ללקוח לקבל תמונה בהירה יותר טרם הרכישה ולסייע בקבלת החלטה נכונה.

באיקאה זה פשוט לא קיים ואין ללקוח מידע השוואתי מיידי שמתקבל מהניסיון של רוכשים אחרים.

ההיתרים לפתיחת סניפי איקאה בימי הקורונה

בתקופת הקורונה מוטחת ביקורת על איקאה לאחר שהממשלה אישרה לחברה לפתוח את סניפיה בראשון לציון ובנתניה בעוד על בעלי עסקים קטנים יותר כמו גם על קניונים נאסרה הפתיחה.

התורים הארוכים שהצטברו מול איקאה רק הגבירו את הביקורת ובעיתונות החלו להופיע כתבות על קשרים בין ביבי נתניהו ושר הבריאות ליצמן לבעלי איקאה מתיו ברונפמן ושולם פישר.

הביקורת הגיעה לשיא ביום הזיכרון לחללי צה״ל שבו נאסרה הגעת משפחות שכולות לבתי הקברות. קבוצה של הורים שכולים קיימו טקס יזכור לילדיהם מול סניף איקאה.

במשרד הבריאות דחו על הסף את הטענות כי קשר אישי בין בעלי איקאה לשר הבריאות הוביל למתן ההקלות הייחודיות לחברה.