זמן מקומי
מגזין מקוון לתיירות בארץ ובחו״ל

חמישה סוגי קייטנות ייחודיות לשנת 2020

אומנם הקיץ עד רחוק ובימים אלו יותר מעניין האם ירד שלג בחרמון, אך כל הורה מאורגן יודע שכבר עתה יש לחשוב על חופשת הקיץ, לפני שמועדי ההרשמה יסגרו ואתם תצטרכו לפנות אל סבא וסבתא מצוידים בתירוץ שאינו נראה מספיק טוב. מכאן שאם כבר עתה אתם תוהים לאיזו קייטנה לשלוח השנה את הילדים, מוטב שתעברו על כמה שיקולים ומוטב שתכירו מה קיים ואפשרי, כי גם אם אתם זכיתם לשוקו ולחמנייה ומקסימום לפעילות מהנה בבריכה, הרי שכיום הקייטנות הרבה יותר שוות – יודעות להציע הרבה יותר. 

1. קייטנה בחו"ל

האופציה הראשונה והיותר מושקעת, היא קייטנה שמועברת רחוק מהבית אי שם בחו"ל, כך שאם מחפשים חיזוק, נציף את העובדה הבאה: באופן שכזה הילד זוכה ללמוד מהי עצמאות, לתרגל את שפת האנגלית וכמובן לראות עולם, משמע אין כלל שאלה – לרוב מדובר בקייטנה מרגשת ואיכותית. לצורך הדוגמה אם נבחן את קייטנת "הקיץ של החיים", נמצא שזהו מחנה קיץ שממוקם באזור טבעי ומרהיב, ובמחנה קיץ שמשלב אינספור פעילויות מהנות – פעילויות אקסטרים, ספורט, חוגים, טיולים ועוד, כאשר כל זאת נעשה לצד יצירת קשרים עם ילדים אמריקאים יהודים. 

2. קייטנה שמשלבת חיות

הילדים ממש אוהבים חיות ואילו אתם לא גרים בקיבוץ ולא מוכנים להביא הביתה כלב ואפילו לא ארנב? ובכן אין כמו חופשת הקיץ בכדי להגשים לילד חלום, כך שאם רק תחפשו, תמצאו קייטנות שמתמקדות בנושא הטבע – מציעות רכיבה על סוסים, טיפול בחיות שעוברות שיקום, לימודי צפרות וכדומה. 

3. קייטנה שהיא יצירה אחת גדולה

אין כמו קייטנה בשביל לתת מענה לתחום העניין של הילד, ועל כן אם הילד שלכם מראה עניין בתחום האומנות והיצירה, פשוט חפשו עבורו קייטנה מתאימה. מה אתם עתידים למצוא? קייטנה שמתמקדת בקומיקס, בכתיבה יוצרת, בפיסול, בצילום, בעריכת סרטים וכדומה. 

4. קייטנה במעבדה

הילדים שלכם הם חוקרים קטנים? תזרמו עמם והעניקו להם כלים מעשיים, ולו טעימה מעולם מורכב ומדהים. כיום קיימות שלל קייטנות, ואף כאלו שמתמקדות בתחום המדע, כך שהילד יוכל ללמוד רובוטיקה, אווירונאוטיקה, על מערכת הכוכבים, על חומרים מורכבים וכדומה. 

5. קייטנה במגרש הכדורסל

בכול הזדמנות הילדים יוצאים עם כדור לחצר? ובכן החופש הגדול בהחלט מהווה הזדמנות אחת גדולה, ועל כן כיף להכיר שבין היתר קיימות קייטנות שמתמקדות בתחומי הספורט, כך שניתן לבחור בקייטנה שמלמדת אומנויות לחימה, כדורגל וכדומה. 

דגשים חשובים

עתה ברור שכלל לא חסרות קייטנות שוות, ועל כן רק נותר לבחון האם מעדיפים קייטנה בארץ או בחו"ל, קייטנה קצרה או ארוכה, קייטנה זולה או יקרה. בנוסף, חשוב לבחון מהו המרחק מהבית, לשאול את הילד מה מעניין אותו וכמובן לבדוק רזומה. מה עוד? אל תשכחו לבדוק אם "קייטנת סבא סבתא" פעילה ואל תשכחו שקייטנה היא מתנה ולא הכרח. חופש גדול נעים לכולם!

השאר תגובה