זמן מקומי
מגזין מקוון לתיירות בארץ ובחו״ל

הכול אודות פריימרק. איפה, כמה, למה ו… איך לעזאזל מבטאים את השם של החנות?

Primark USA

פריימרק זה לא בדיוק שם של חנות אלא יותר של מוסד. מפתיע, אבל לא רק הישראלים בעניין של חנויות הרשת, יש עוד כמה לאומים שמעריצים את פרימרק ובהקשר הזה ראוי לציין את סקנדינביה האדישה כמו גם את יוון, שוויצריה, מוסקבה ברוסיה ועוד יעדים שמהווים כיסי התנגדות יעילים לפריימרק ושבהם לא תוכלו לרכוש אפילו חולצה. 

איפה יש פריימרק?

השנה, 2020 תחגוג פריימרק 51 שנות פעילות. מה שהחל בשנת 1969 באירלנד עת נפתחה החנות הראשונה ברחוב מרי סטריט בדבלין, הפך לרשת בינלאומית ארבע שנים מאוחר יותר עם כניסה ב-1973 לבריטניה ובהמשך הנחיתה הראשונה ביבשת אירופה עם חנות בספרד. כמה חנויות פרימרק בספרד פועלות כיום? 45. 

באירלנד, יש לציין, ״מולדת הפריימרק״ הרשת בכלל נקראת Penneys ופועלת תחת שם זה בלבד.

ב-2006 נפתחה החנות ברוטרדם, הולנד וכיום יש 20 חנויות של פרימרק בהולנד מהן שבע באמסטרדם. משם בחרו בהנהלה להמשיך לכיוון ליסבון, פורטוגל והיום תוכלו לשוטט ולקנות בעשר חנויות של פריימרק (ארבע בבירה) במדינה היפיפיה הזאת.

לגרמניה נכנסה פריימרק רק בשנת 2009, לפני כעשור עם חנות ראשונה בברמן. היום יש 28 חנויות בגרמניה מהם שלוש בברלין בלבד.

בלגיה הייתה היעד בשנת 2009 והיום יש במדינה שש חנויות.

בספטמבר 2015, בוסטון בארצות הברית אירחה את החנות הראשונה באמריקה וכיום יש שמונה חנויות בצפון אמריקה עם תכנון להגיע לניו ג׳רזי ומיאמי בשנת 2020.

פריימרק ארצות הברית
פריימרק ארצות הברית

 

Shine your way into 2020 with this blazer! Blazer $40, Pants $20 @theblondegirldaily

www.instagram.com/primark.usa

בשנת 2016 הגיעה פרימרק לאיטליה אבל בארץ המגף תמצאו רק חמש חנויות וכולן בצפון, בין פירנצה למילאן. לא קל לרשת האירית עם האיטלקים ונדמה שהבחירה להיכנס לאיטליה היתה יותר כדי להגיד אנחנו כאן מאשר למכור ממש. 

בשנה שעברה נפתח החנות הראשונה בלובליאנה סלובניה. זהו השוק ה-12 של החברה והראשון במרכז ומזרח אירופה. בהמשך צפויות פולין וצ׳כיה להצטרף.

גם ישראל ברשימה עם סניפים שצפויים בגן העיר תל אביב, אשדוד חיפה ומעלות תרשיחא.

כיום, חצי מסך 372 החנויות של הרשת נמצאות בתחומי בריטניה והייתר מפוזרות בעשר מדינות מלבד אירלנד ובריטניה. 75,000 עובדים יש לרשת שפתחה לפני כשנה את הסניף הכי גדול שלה בברמינגהם באנגליה, סניף שהוא בעצם בשטח של קניון שלם ומשתרע על פני מספר קומות.

פרימרק או פריימרק

אחת השאלות שרבים מתחבטים בה היא איך בכלל מבטאים את שם הרשת הזאת? האם זה פרימרק או פריימרק, כלומר Pree-mark או Pry-mark? הדעות חלוקות לכאו ולכאן אבל לאחרונה הרשת חרצה את גורל הדיון כשהכריזה שהאופן הנכון לבטא הוא פריימרק ולא פרימרק, לא שזה צריך להשפיע עליכם אם אתם מעדיפים לטעות כמו כולם ולהמשיך לומר פרימרק. 

אין הזמנות אונליין

לחובבי פריימרק שמנסים להיכנס לאתר הרשת ולרכוש מוצרים אונליין צפויה הפתעה או אכזבה. פריימרק זה לא אמזון. לרשת אמנם יש אתר אינטרנט אבל לא תוכלו לקנות בו אפילו פריט לבוש אחד. כל הרעיון שלהם זה שתגיעו לחנות ותקנו שם. בפריימרק מאמינים בשיטה הישנה.

לא רק קניות אונליין אין לפרימרק, גם משלוחים לא מוצעים לקונים.

אין הנחת עובד

מי שעוד עשוי להתאכזב הם עובדי הרשת שלא זוכים להנחות על פריטי הלבוש, מעבר למחיר שבו הם מוצעים בחנות לכלל האורחים. מה כן יש להם? 10 אחוז הנחה על פריטים לקראת כריסמס. 

מי מייצר את הבגדים?

איך מגיעים הבגדים לפריימרק? מדובר במאות מפעלים ויצרנים. רובם נמצאים בסין, כ-550 למען הדיוק ועוד 170 מפעלים ויצרנים נמצאים בהודו. בנגלדש עם 90 מפעלים ועוד 78 בטורקיה. ככל הנראה הבגדים שלכם מגיעים מידיים שעובדות באחת המדינות האלה. יש עוד שישה מפעלים יצוגיים אם תרצו בבריטניה ושניים באירלנד שם החברה התחילה את דרכה.

איך הם מוכרים בזול?

שאלת מיליון הדולר או האירו, איך פריימרק יכולה להציע מחירים נמוכים כאלה? המפתח בבחירה של מיקומי החנויות בשולי האזורים היקרים והמרכזיים למעט אחת משלוש החנויות בברצלונה שנמצאת במקום יוקרתי דווקא. כשמחירי השכירות של העסק נמוכים, גם מחירי הבגדים מושפעים לטובה.

עוד שיטה שבה נוקטים מנהלי החברה היא הימנעות מפרסום. לא תראו פרסומות בטלוויזיה או מודעות בעיתונים ובמגזינים וגם לא כאן באינטרנט. הם חוסכים את תקציב הפרסום לטובת הנחות בקופה והקהל בהחלט אוהב את זה.

השאר תגובה