זמן מקומי
מגזין מקוון לתיירות בארץ ובחו״ל

כך תשיגו ויזה דחופה לארה״ב במקרה הצורך

כמה מהר אפשר להשיג ויזה לארה"ב?

בימים אלו, תחילת שנת 2020, לישראלים מחזיקי דרכון ישראלי יש אפשרות להיכנס לכ – 161 מדינות בעולם ללא צורך באשרת כניסה ושהייה ("ויזה"). לצערנו, ארה"ב אינה נמנית על מדינות אלו – ולכן על כל ישראלי המתכנן להיכנס לארה"ב עם דרכון ישראלי לדאוג לקבל מבעוד מועד ויזה מתאימה. ישנם עשרות סוגים שונים של ויזות לארה"ב; כאשר הרוב המוחלט של הישראלים המבקרים בארה"ב עושה זאת עם ויזת תייר (Nonimmigrant visa) מסוג B1/B2. כאשר הנסיעה מתוכננת דיי זמן מראש, ניתן בדרך כלל לצלוח בתוך חמישה עד שמונה שבועות את הליך הוצאת הויזה ללא קושי ובלבד שמקפידים לנהל אותו ביעילות וללא טעויות, כאשר בחירה בשירותי חברה מקצועית המתמחה בהוצאת ויזה לארה"ב מבטיחה שלא יהיו עיכובים מיותרים. 

כל זה טוב ויפה כל עוד יש די זמן להיערך לקראת הנסיעה, אך מה קורה כאשר מתעורר צורך לנסוע לארה"ב בהתראה קצרה? חשוב לדעת שקיימות דרכים להוציא ויזה דחופה לארה"ב – למשל, במקרה חירום רפואי למשל ניתן לקבל ויזה כמעט בו במקום, כך גם כאשר רוצים להגיע בהקדם לארה"ב מכיוון שקרוב משפחה מדרגה ראשונה שחי שם נמצא על ערש דווי (חלילה) וכדומה.

לפניכם סקירה אודות מצבים בהם ניתן להוציא ויזה דחופה לארה"ב וכן טיפים שבכוחם לסייע לכם לקבל ויזה לארה"ב בהקדם האפשרי, אפילו אם לא מדובר במצב הכלול ברשימה של שלטונות ההגירה האמריקנים כמצדיק את זירוז ההליך:

צוואר הבקבוק – הריאיון האישי

הליך רגיל של הוצאת ויזה שתוטבע בדרכון ישראלי מתחיל מילוי טופס ארוך באנגלית – טופס DS-160, אשר ניתן למלא ולהגיש רק באופן מקוון באתר מחלקת ההגירה האמריקנית. לאחר הגשת הטופס יש לבצע תשלום אגרה (באשראי באופן מקוון או בבנק הדואר), ולאחר מכן תיפתח לכם אפשרות מקוונת באתר השגרירות האמריקאית בישראל, לקבוע מועד לריאיון אישי בקונסוליה בתל אביב או בירושלים. 

במידה ועליכם לבצע את התהליך במהירות האפשרית, החלק של מילוי והגשת הטופס הוא החלק בו חברה מקצועית תוכל לעזור לכם רבות – על ידי איסוף מיומן ומהיר של כלל הפרטים הדרושים בעברית, למלא ולהגיש את הטופס עבורכם – וכל זאת בטווח זמן של כמה שעות. בנוסף, לעתים המועד הקרוב ביותר בו ניתן להגיע לריאיון בקונסוליה הוא רק בטווח זמן של מספר שבועות; כאשר באמצעות טיפול של חברה מקצועית המציעה שירותי הוצאת ויזה לארה"ב מתאפשרת, לפעמים, הגעה לראיון אישי בתוך 24 שעות.

מצבים המוכרים ככאלו המצדיקים הליך מזורז להוצאת ויזה דחופה לארה"ב

שלטונות ההגירה האמריקנים מבינים היטב שייתכנו מצבים בהם לא ניתן לחכות שבועות לקבלת ויזה לארה"ב. מי שזקוקים לויזה דחופה לארה"ב נדרשים להתחיל את ההליך באופן הרגיל, כולל קביעת מועד לריאיון אישי, ורק אז להגיש בקשה המתארת במפורט מהי העילה המבוקשת לזירוז הליך קבלת הויזה. המצבים הנחשבים הדחופים ביותר הם מצבי חירום רפואיים – למשל חולה המבקש להיכנס בהקדם האפשרי לארה"ב כדי לקבל שם טיפול מציל חיים; סטודנט המבקש לקבל במהירות ויזה כך שיוכל להתייצב במוסד להשכלה גבוהה בארה"ב עם פתיחת שנת הלימודים; הגעה לכנס מקצועי וכדומה.

מומחים להוצאת ויזה לארה"ב ידעו לנצל כל דרך לקיצור ההליך

חשוב להבין שישנן נסיבות שונות העשויות לאפשר השלמה מהירה במיוחד של הליך הוצאת ויזה לארה"ב. מסירת הטיפול בהוצאת הויזה לחברה מקצועית תבטיח שכל אפשרות לקיצור משך ההליך תנוצל. כך למשל מי שיש ברשותם דרכון אירופאי בנוסף לדרכון הישראלי, יכולים ליהנות מתנאי ה- Visa Waiver Program (תוכנית פטור מויזה), להשתמש במערכת ESTA (Electronic System for Travel Authorization) ולהשלים את הליך קבלת אישור הכניסה לארה"ב בתוך 72 שעות וללא צורך בראיון אישי. עוד פטורים מלהגיע ריאיון אישי בשגרירות או הקונסוליה מי שטרם מלאו להם 14 שנים ומי שגילם מעל 80 – מבקשי ויזה בגילאים אלו שולחים את הדרכון בדואר רשום אל השגרירות או הקונסוליה, ומקבלים אותו חזרה כשהויזה מוטבעת בו.

נסיבות נוספות העשויות לאפשר זירוז קבלת ויזה לארה"ב הן חידוש ויזה קיימת שתוקפה עומד לפוג (אך טרם פג). על מנת לקבל ויזה דחופה לארה"ב מוכרחים לוודא שההליך כולו מנוהל בצורה מושלמת, יש לעמוד בדרישות לפרטי פרטים – הגעה לראיון עם תמונות מיוחדות לויזה, העומדות בכל הקריטריונים המציבים שלטונות ההגירה האמריקנים; הגעה לראיון עם מסמכים העשויים לסייע להוכיח שאין חשש שנבצע מהלך של הגירה בלתי חוקית ועוד – על מנת לוודא כי ברגע האמת, כלל המסמכים הנדרשים לקבלת ויזה מהירה לארה"ב נמצאים עמכם, כך שהנסיעה המתוכננת תצא לפועל במהירות האפשרית.

שימו לב – גם מועמד לויזה אשר אינו עומד באף אחד מהתנאים הדרושים לבקשת קיצור ההליך באופן מיוחד ואין מצב חירום הדורש ממנו להגיע במהירות לארה"ב, יוכל להיעזר בשירותי חברה מקצועית -על מנת לקבל הליך מזורז במיוחד, במהלכו יקבל מועד לראיון בטווח קצר משמעותית מאשר אם יעבור את התהליך באופן עצמאי, גם אם מדובר בטיול/ ביקור/ כנס או לשם כל מטרה אחרת שאינה עבודה והגירה.

השאר תגובה