מגזין מקוון לתיירות בארץ ובחו"ל

ברלין בינואר: בסימן שבוע האופנה והשבוע הירוק, אבל גם מרוץ אופניים ומופעי רוק כבד

מאת תמר גבלינגר

השבועיים הקרובים מאופיינים בשני אירועים גדולים : "שבוע האופנה" של ברלין ו"השבוע הירוק".

נתחיל עם "שבוע האופנה", בין 13 ל-17 בינואר יסתובבו דוגמנים ודוגמניות על מסלולים ברחבי ברלין ויציגו גם קולקציות של מעצבים ברלינאיים ובינלאומיים. לצד תצוגות האופנה יתקיים יריד מסחרי גדול של תעשיית האופנה, שהוא עיקר הפעילות עבור המגיעים העסקיים לשבוע האופנה ולכן מרבית הפעילויות סגורות למי שלא שייך לבראנז'ה, אבל עבור הקהל הרחב מצפות תצוגות אופנה פתוחות, מסיבות, וכו' . מעבר לזה, מי שאוהב דברים כאלה, בטח יוכל לארוב למפורסמים בפתחי המלונות המתאימים (בד"כ אדלון, הוטל דה רום והריץ, אבל לעיתים גם מלונות יוקרה אחרים)

קישור לאתר האירוע

בשבוע הירוק (17 – 26 בינואר) הצלמים יעוטו דווקא על האוכל: מדובר ביריד שהתחיל כתערוכה חקלאית גדולה, אבל הפך להרבה יותר מזה – מקום שבו מציגים אלפי דוכנים מרחבי העולם את התפקודה של התוצרת החקלאית – כלומר, אוכל לסוגיו כולל הדגמות של סוגי אוכל יחסית לא-מוכרים, הצגות בישול, וכמובן המון-המון טעימות.

המומחים (למשל המדריכה הקולינרית המעולה טל שיפרין) ממליצים להגיע ביום האחרון, שבו גם חלק מן הדוכנים מנסים להיפטר מן הסחורה החקלאית המתכלה שבידיהם, במחירי רצפה או פשוט ממש בחינם.

הכניסה בתשלום ומידע לציבור הרחב נמצא באתר

אירועי מוזיקה וספורט

בסוף השבוע הקרוב יחגגו את ראש השנה הסיני באירופה סנטר (10+11 בינואר)

הרטה משחקת נגד באיירן מינכן באיצטדיון האולימפי ביום ראשון, 17 בינואר אחרי הצהריים. הסיכוי להשיג כרטיסים דווקא די גבוה (בשלב זה) , פשוט כי האיצטדיון ע-נ-ק ולא מתמלא כל כך בקלות.

קישור לאירוע

אירוע שמאוד מרגש חובבי רכיבה על אופניים: "מרוץ ששת הימים" שבו מתחרים הרוכבים הבולטים בעולם ברכיבה באולמות, ב-VELODROM של ברלין, 23-28 בינואר.

חובבי הדינוזאורים של הרוק הכבד יוכלו להתרגש מהופעה משותפת של אוריה היפ, נאזארת' וווישבון-אש בטמפודרום ב-21 בינואר.

אירועים קבועים שיכולים להעשיר לכם את התכניות לקראת ביקור בברלין. אלא אם מצוין אחרת, האירועים מתקיימים בכל מזג אוויר , פשוט צריך להתלבש היטב לקראת החורף הברלינאי 

בכל יום

טיולים יומיים בעברית מתקיימים בכל יום ובכל מזג אוויר.

מופע VIVID כמעט בכל יום

גם מסיבות במועדונים יש בכל יום, אבל בימים מסוימים צריך קצת יותר להתאמץ למצוא את המסיבה המומלצת.

שוקי אוכל מסוגים שונים פועלים בימים קבועים ברחבות שוק בעיר – לא בכל יום באותו מקום.

אירועים נוספים

זמן עולמי
השאר תגובה