משלוש יוצא אחד, איזה מנוע חיפוש טיסות יביא אתכם במחיר הכי משתלם ליעד?

0

גוגל טיסות, סקייסקאנר או קיווי, איזה מנוע חיפוש טיסות ימצא לכם בדיוק את הטיסה שאתם רוצים? התשובה כמו תמיד מורכבת ובעצם קשורה בצורך שלכם. היתרון הגדול והבולט של גוגל טיסות וגם של סקייסקאנר למעשה זה שיש לכם מבחר רחב של חברות טיסה מקומיות וגם בינלאומיות. המנוע של קיווי, עושה רושם, מתקשה בטיסות מקומיות או לפחות אינו מציג את כולן כך שאם אתם זקוקים גם לטיסה מקומית בתוך הטיול שלכם, כדאי להיות מודעים לעובדה הזאת.

סקייסקאנר נחשב למנוע טוב לצורך השוואת מחירי טיסות (קצת כמו הוטל קומביינד, במלונות) וגם גוגל פלייטס יודע להציג יפה לוח תאריכים עם מחירים שונים. ובכל זאת דווקא קיווי, אומרים מביני דבר, מתאים יותר למי שכל מטרתו היא למצוא את התאריך הזול ביותר לטוס בו.

כמובן שתמיד תצטרכו (או לפחות נמליץ לכם) לחפש בכל השלושה כי החוקים יכולים להשתנות לגבי טיסה בודדת או תאריך מסוים. 

למי שחסרה סבלנות, תמיד עדיף להתחיל בגוגל שכן שני האחרים מציעים זמני טעינה איטיים יותר וקיווי הוא האיטי בין השלושה. מצד שני, אם אתם מעדיפים למצוא את הטיסה שלכם באפליקציה יעודית, גוגל נשארת מאחור בעוד סקייסקאנר וקיווי מציעים אפליקציה כזאת. 

היתרון הגדול ביותר שנרשם לטובת קיווי מגיע בדמות הבטחה של החברה לפצות אתכם במקרה של טיסת המשך (קונקשן) שלא הספקתם להגיע אליה בגלל עיכוב במכס או במשרד ההגירה או בגלל כבודה שלא יצאה בזמן. לא מדובר על פיצוי שקורה בעקבות פורס מאג׳ור, למשל סופת שלג. במקרים כאלה בדרך כלל מגיע הפיצוי מחברת התעופה עצמה או בזכות ביטוח הנסיעות שעשיתם. גם עיכוב בטיסת ההמשך או ביטול שלה עשוי להביא לפיצוי מצד קיווי ובלבד שתפנו למחלקת השירות בזמן ותדווחו על המקרה.

הביטוח של קיווי לא רלוונטי למי שאיחר לצ׳ק אין או שכח את הדרכון בבית. תוכלו לקרוא עוד על ההתחייבות שלהם כאן.

מיותר לציין שגוגל פלייטס לא יכולה להציע ביטוח דומה משום ששום הזמנה לא נעשית בפועל דרך גוגל המשמשת כמתווכת בין אתרים. גם לסקייסקאנר אין את אותו שירות שמציעה קיווי. בכתבה נפרדת פירטנו על היתרונות והחסרונות של גוגל טיסות. 

לסיכום, אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם לא מפספסים אף הצעה של חברת תעופה כלשהי, לכו על גוגל. אם אתם רוצים להשוות בין חברות תעופה בתאריכים ספציפיים, סקיי סקאנר יעשה עבודה מופלאה, אם אתם ספונטניים ומוכנים לקבל השראה מיעדים שלא חשבתם עליהם וגם רוצים עוד שכבת הגנה לטיסת הקונקשן שלכם, לכו על קיווי. סיכוי טוב שתחסכו איתו הרבה כסף וגם תיהנו ממחלקת שירות שתבדוק החזר כספי במקרים מסויימים.

עוד הערה אחרונה לגבי קיווי, חיפוש בגוגל (לא גוגל פלייטס) אלא המקורי, יגלה לכם מטוסים עם השם קיווי על הזנב. אין קשר בין התמונות או המידע למנוע החיפוש המסוים. לקיווי אין צי מטוסים משלו והוא לא מפרסם את עצמו על מטוסים של חברות תעופה. המדובר בחברת תעופה שפעלה בעבר בניו זילנד ואולי העניקה לממציא הצ׳כי של קיווי את ההשראה.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם