הכול אודות ניהול תזרים מזומנים

תזרים מזומנים, ניהול תזרים מזומנים, תוכנה לניהול תזרים מזומנים, תוכנה לניהול פיננסי, ניהול עסקי

ניהול עסק אינה דבר פשוט במציאות של ימינו. הדבר בולט במיוחד בעסקים מתחילים אך בהחלט נראה גם בעסקים הנמצאים במצב יציב לכאורה, אפילו חברות ענק. ניתן לראות שחברות שרק אתמול נראו היציבות ביותר בשוק קורסות ונופלות. ניהול עסקי נכון, הכולל ניהול תזרים מזומנים בצורה נכונה ובאופן עקבי, יחד עם פעולות המסייעות לשיווק העסק יכולות לעשות את ההבדל בין שחיה עם הראש מעל למים לבין טביעה.

מהו תזרים מזומנים?

תזרים מזומנים הוא הכסף המזומן, הכסף הנגיש כעת לעסק למטרת ביצוע פעולות ורכישות. לא מעט עסקים מבצעים רכישות או מתחייבים לתשלומים מבלי לבדוק בצורה טובה מספיק את תזרים המזומנים שלהם, האם המזומן שנמצא כעת בחשבון העסק אכן מאפשר לבצע את הרכישות המתוכננות. מעקב אחר תזרים המזומנים באמצעות הוצאת דו”ח תזרים מזומנים לעיתים קרובות יכול למנוע טעויות רבות. עסקים רבים היום נעזרים באמצעים טכנולוגיים וחדישים שיחסכו מהם עבודה רבה, כאבי ראש ודאגות. תוכנה לניהול תזרים מזומנים המהווה לרוב גם תוכנה לניהול פיננסי בכלל מאגדת בתוכה מגוון אפשרויות לניהול נכון יותר של העסק.

מה כוללת תוכנת תזרים מזומנים

תוכנת תזרים מזומנים צריכה להיות בעלת ממשק נוח המאפשר למשתמש לראות מקסימום נתונים במינימום מעברים ממסך למסך. היא צריכה לכלול:

  • מסך עבודה אינטראקטיבי המאפשר לבצע את כל סוגי הפעולות במסך אחד
  • אפשרות למשיכת נתונים מכל הבנקים בישראל
  • חיבור למערכות הנהלת חשבונות
  • אפשרות לניהול מספר חשבונות במקביל ומעבר מחשבון לחשבון בקלות.
  • ניהול התזרים וגם הגביה מלקוחות העסק בצורה נוחה ומסודרת
  • ניהול כל הקשור למט”ח
  • אפשרות לראיה וניהול תזרים המזומנים היומי, השבועי, החודשי והשנתי

ראה גם: מהו תזרים מזומנים וכיצד מנהלים אותו נכון

ניהול תזרים
ניהול תזרים מזומנים

תוכנה שעושה סדר

האפשרות לבחון את תזרים המזומנים במבט רחב וכולל או במבט ממוקד ונקודתי מאפשרת לבעל העסק לבצע את הפעולות הנכונות ולהחליט את ההחלטות הנכונות. ההחלטה, לדוגמה, האם לבקש אשראי נוסף מהבנק נעשית על סמך תזרים המזומנים. ההחלטה האם לקצץ כעת ברכישות, לדחות הרחבה של העסק או פניה לאפיקים חדשים צריכה קודם כל להתבצע על סמך ניהול תזרים מזומנים נכון.

ניהול עסקי לקביעת המטרות ארוכות וקצרות הטווח

מעבר לניהול תזרים המזומנים בצורה נכונה, חשוב להתייעץ עם גורם חיצוני אשר ניהול עסקי הוא תחום ההתמחות שלו. בעזרת יועץ עסקי תתכננו נכון יותר את הצעדים שלכם. לא תגששו באפלה אלא תדעו בכל יום מהי המטרה שלכם ולקראת מה אתם חותרים. חשוב לקבוע את חזון החברה שהוא מטרת על, כשחזון החברה, שנראה לכם כעת שאיפה רחוקה, מחולק למטרות ארוכות, בינוניות וקצרות טווח. לא תמיד אתם, בתור בעלי החברה יודעים כיצד לחלק את חזון החברה למטרות קצרות טווח שיהיו ישימות עבורכם באמצעות תזרים מזומנים העומד לרשותכם. יעוץ עסקי ופיננסי יעשה את ההבדל בין התנהלות מהיום למחר לבין התנהלות מתוכננת.

פורסם בשיתוף: https://www.extra.co.il/

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם