רגע לפני שאתם מזמינים כרטיס עם גוגל טיסות. 12 דברים שאתם צריכים לדעת…

1. הם מעולם לא מכרו כרטיס טיסה

לפני הכל, הדבר החשוב ביותר לדעת על מנוע החיפוש גוגל טיסות הוא שמדובר ב… מנוע חיפוש בלבד. גוגל טיסות אינה מוכרת ולו כרטיס טיסה אחד ביום. מה שעושה Google Flights זה רק להפנות אתכם לאתרים אחרים שמוכרים את הכרטיסים בפועל. למה זה חשוב? מכמה סיבות והעיקרית שבהן היא שאם יש לכם בעיה עם הכרטיס, צורך בהחזר או ביטול, גוגל היא לא כתובת ואתם כפופים לתנאים של חברת הטיסה או החברה שמכרה לכם את הכרטיסים בפועל.

בהקשר הזה כדאי לציין שאחדים מתוך 300 שיתופי הפעולה של גוגל (עם חברות תעופה, סוכנויות תיירות וכן הלאה) מאפשרים השלמה של תהליך מכירת הכרטיסים מבלי לעזוב את אתר גוגל טיסות. אל תטעו, גם במקרה כזה, אינכם קונים כרטיס דרך גוגל אלא מדובר בשיתוף פעולה שיוצר רושם של תהליך מכירה זורם. אם ישנה בעיה עם הכרטיס, גוגל טיסות עדיין אינה הכתובת, אלא חברת התעופה או התיירות.

2. המלצה על גוגל טיסות היא המלצה אמיתית

בניגוד למנועי חיפוש טיסות רבים וטובים (שעליהם הרחבנו כאן באתר בכתבה נפרדת), המלצה על גוגל טיסות היא בדרך כלל המלצה אמיתית וזאת מהסיבה שמבין מנועי חיפוש הטיסות המובילים, Google Glights הוא כנראה היחיד שאינו משלם עמלות לבעלי האתרים. גוגל לא זקוקה לבלוגרים או דומיהם כדי להפיץ את הבשורה עם שלל לינקים וכתבות מקודמות, היא מספיק חזקה גם ככה, ולכן בעוד המלצה על מנועי חיפוש כמו סקייסקנר, ג'ט רדאר, קיווי, אקספדיה, מומונדו ואחרים מלווה בדרך כלל בקישור שהוא חלק מהסכם שותפים (כלומר הקלקה עליו תכניס כמה סנטים או אפילו אחוזים מכרטיס הטיסה לבעל האתר), כשאתם מקליקים על קישור לגוגל טיסות, אתם לא חלק משרשרת המכירה.

3. גוגל טיסות אינה מעל החוק(ים)

החוקים המקובלים למציאת טיסות זולות חלים על מנוע החיפוש גוגל טיסות באותו אופן שבו הם חלים על יתר מנועי חיפוש הטיסות וגוגל אינה יכולה לשנותם. החוקים האלה אומרים שהזמן הכי טוב להזמין טיסה הוא בין חצות לשלוש בבוקר, בלילה שאחרי יום העבודה הראשון בשבוע, במדינה שבה נמצאת חברת הטיסה.

נאמר זאת באופן ברור יותר, אם אתם טסים עם חברה אמריקאית, למשל, שעבורה יום העבודה הראשון בשבוע הינו  יום שני, אזי הזמן הטוב ביותר להזמין הוא יום שלישי בין חצות לשלוש בבוקר (בעיקר לקראת 3:00 בבוקר), לפי שעון החוף המזרחי. כך תחסכו באזור 6% על פי ההערכה. באותו האופן, יום שני בלילה אמור להיות הזמן הטוב ביותר להזמנת כרטיס מאל על. 

הזמנה בימים הראשונים של השבוע, שני עד רביעי אמורה להיות זולה יותר מהזמנה ביתר הימים.

הזמנה ברגע האחרון, למרות השמועה שתמיד עדיף להזמין כמה שיותר מקודם, עשויה להוזיל במחיר. חברות התעופה יודעות שישנם הרבה לקוחות שאוהבים לקנות כרטיס טיסה ברגע האחרון ולקבל מחיר טוב יותר והן נענות לדרישת השוק בהורדת מחירים שקשורה גם בסיבות אופרטיביות, כמו ביטולים של הרגע האחרון וסיבות נוספות. 

4. לא צריך להירשם

לשאלה, האם צריך להירשם לאתר גוגל טיסות כדי לקבל מחירים טובים יותר או ליהנות מסך השירותים, התשובה היא לא. 

מודעה

מודעה

5. הם עדיין לא בני עשר

גוגל טיסות פעילה החל משנת 2011. ב-2018 עבר מנוע החיפוש שידרוג בעיצוב ובממשק שהפכו אותו אפילו יותר פופולרי ממה שהיה.

6. לא מוכרחים לדעת לאן טסים

שני יתרונות בולטים של גוגל טיסות: יש אפשרות לחפש בצורה פתוחה ולא רק על ידי הכנסת היעד. כך למשל אפשר לבקש טיסות בתוך טווח של זמן ותקציב מסוים ולקבל רשימת יעדים אפשריים. זה טוב לנוסע הספונטני או המבולבל שלא ממש יודע איפה להתחיל אבל מעוניין למצוא טיסה זולה.

עוד אפשרות בגוגל טיסות היא לבחור יעד ולתת לגוגל לחשב את המחירים שנה קדימה. האפליקציה יודעת גם להציג את הנתונים בצורה של טבלה. כך תדעו מהו הזמן הטוב ביותר לטוס בו לאורך השנה. 

פיצ'רים ופילטרים נוספים של גוגל טיסות הם: חיפוש טיסה לפי חברת תעופה, משך הטיסה, מחלקות, כמות וסוג הנוסעים, אינטגרציה עם מערכות גוגל כמו לוח השנה והג'ימייל, אפשרות למעקב אחרי טיסות בהקלדת מספר טיסה וקוד חברת התעופה ואפשרות להתראות על מחירים שעומדים להשתנות. 

7.קל להשתמש

מטלפון האנדרויד שלכם למשל, אתם בוחרים אם אתם מעוניינים בטיסה ישירה או עם קונקשיין, את סוג המחלקה וכמה כרטיסים אתם רוצים. אחר כך תוכלו לבחור את סוג הכרטיס, אם זה בכיוון אחד, הלוך חזור או עם מספר יעדים. בהמשך תוכלו לבחור את נמל התעופה שממנו אתם יוצאים ואת זה שבו תנחתו. כאן גם תוכלו לבקש את עזרת המערכת בהצגת יעדים פופולריים.

בהמשך תצטרכו לבחור את טווח תאריכי הטיסה וגוגל טיסות תציג את המחיר הנמוך ביותר בכל אחד מהימים. בסיום התהליך, גוגל טיסות תפנה אתכם לאתר של חברת תעופה או סוכנות נסיעות כדי להשלים את ההזמנה. בחלק מהטיסות אפשר להשלים את ההזמנה מבלי לעזוב את האתר של גוגל טיסות. 

8. אפשר לפצל כרטיסים

אם הטיול שלכם כולל מספר יעדים, אפשר בגוגל טיסות לקנות כרטיסים באופן נפרד מספקים שונים ולחסוך כך כסף נוסף.

9. הם לא מראים לכם את כל הטיסות

תאמינו או לא, אבל אפילו בגוגל לא כל הטיסות מופיעות. שיתוף הפעולה של גוגל טיסות מוגבל ל- 300 גופים פחות או יותר, ביניהן חברות תעופה, סוכנויות נסיעות ואתרי השוואת מחירים. הטיסות שכלולות הן רק של אותם שיתופי פעולה ומן הסתם טיסות של מוביל שאינו משתף פעולה עם גוגל ייעלמו מהתוצאות. בנוסף טיסות שלא ניתן יותר לקנות אליהן כרטיסים עשויות שלא להופיע. 

10. המחיר כולל מיסים, פחות או יותר

מחיר הטיסה המוצג בגוגל טיסות כולל מיסי מע"מ אבל עשויים להתוסף מסים נוספים כמו על כבודה, כרטיסי אשראי וכן הלאה. גם המיסים המוערכים על התיקים עשויים להשתנות ממדינה למדינה.

11. הם מבטיחים ולא תמיד מקיימים

אחת ההבטחות של מנוע חיפוש "גוגל טיסות" למתחרים כמו אקספדיה, אורביץ, קייק וגם בינג של מייקרוסופט היתה להציג בגוגל את תוצאות "גוגל טיסות" מתחת לתוצאות של חברות אלה. בפועל גוגל לא עמדה בפיתוי והתוצאות של Google Flights עשויות להופיע לפני המתחרים. 

12. הם מדברים מלא שפות (וגם עברית)

מודעה

מודעה

למעלה משבעים מדינות נהנות ממנוע החיפוש גוגל טיסות המותאם אליהן, לפי מקום ושפה. יש גוגל טיסות איטליה, גוגל בטיסות יוון, גוגל טיסות גרמניה, שוויצריה, בריטניה, ארצות הברית וכאמור הוא עוד עשרות מדינות בעלות שווקים משמעותיים מבחינת נפח חיפושים. כמובן שגם לישראל יש גוגל טיסות.

שיהיה חיפוש מוצלח וטיסה נעימה…

לאתר גוגל טיסות בעברית

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם