זמן מקומי
מגזין מקוון לתיירות בארץ ובחו״ל

כמה עולים כרטיסים לקולוסיאום, מתי כדאי לקנות ואיזה סיור הוא הטוב ביותר?

גילוי נאות: בכתבה מופיעים מספר קישורי שותפים שאתר זמן מקומי עשוי להרוויח מרכישה דרכם.

אחרי שהבנתם שביקור בקולוסיאום דורש קנייה של כרטיסים מבעוד מועד, אונליין, כדי לחסוך בזמן (ולפעמים גם בכסף), תופתעו אולי לגלות שיש מספר רב של כרטיסים וחוויות קולוסיאום שמוצעות לתיירים. באיזה מהם הכי כדאי לבחור? מיינו וסיווגנו עבורכם כמה מהכרטיסים הפופולריים ביותר המוצעים על ידי חברות שונות אבל קודם, הנה כמה טיפים כלליים וחשובים לפני ביקור ראשון בקולוסיאום:

  • ילדים עד גיל 18 אמורים להיכנס חינם.
  • מומלץ להימנע מהגעה ביום ראשון הראשון של החודש.
  • כמו בותיקן, גם לקולוסיאום אפשר להזמין כרטיס פתוח או לחלון זמן מסוים. האפשרות השנייה עדיפה (חלון זמן מסוים). כרטיס פתוח מאפשר כניסה לקולוסיאום רק אחרי השעה 14:00.
  • בהמשך לסעיף הקודם, לא ניתן להזמין חלון זמן עבור כרטיסי ילדים (שהינם חינמיים). יש לאסוף את הכרטיסים בקופה הרגילה לאחר הצגת תעודה שמוכיחה את גיל הילד, מה שאומר שוב, תורים. הדרך היחידה להימנע מתור היא רכישה של כרטיסי מבוגר גם לילדים. בטח לא חוסך כסף, אבל אמור לחסוך זמן.
  • ישנה כניסה חדשה לקולוסיאום שנקראת Stern ומאפשרת גישה לקומת הארנה. בעבר הארנה היתה פתוחה רק לקבוצות ואילו כיום יחידים עם מדריך פרטי יכולים גם להיכנס. אם הסיור שלכם מציע כניסה משם, ראו זאת כהמלצה.
  • הקומה התת קרקעית והמפלסים העליונים הינם אטרקציה בפני עצמה ובדרך כלל שמורים לסיורי VIP או לסיורי קבוצות מיוחדים. מומלץ מאוד לבקר באיזורים אלה, אך קחו בחשבון שהם אינם מוצעים בסיורים הבסיסיים.
  • כרטיס שמבטיח דילוג על התור לא יעזור לכם לדלג על כל התורים שכן יש בדיקה בטחונית ויש תור להצגת תעודה מזהה ולכן קחו בעירבון מוגבל את ההבטחה הזאת.
  • גם אם הזמנתם חלון זמן מסוים לסיור, בקולוסיאום ישנה הגבלת נוכחות של עד 3,000 בני אדם בו בעת, כך שייתכן כי תדרשו להמתין מעבר לשעה שהזמנתם. 

ועכשיו אחרי שהחכמנו, הגיע הזמן לביקורת הכרטיסים שלנו:

הבסיסי

משווק על ידי חברת Tiqets

כאמור, לא כל הכרטיסים הנמכרים לקולוסיאום הם אותו הדבר. ההבדלים ביניהם רבים ומשמעותיים וכך גם היתרונות והחסרונות. נתחיל עם מה שאין בכרטיס הזה: גישה לקומות הרביעית והחמישית, מדריך חי, כניסה לארנה וכניסה לקומה התת קרקעית. מה שכן יש בכרטיס הבסיסי שהינו המוצר הפופולרי ביותר של Tiqets (בהקשר הקולוסיאום): כניסה מועדפת לתוך הקולוסיאום, כניסה לפורום הרומאי שנמצא בסמוך לו וכניסה לגבעת הפלטין. עוד כלולים: מדריך וידאו לקולוסיאום וגם מפה שניתן להוריד.

עם הכרטיס הזה ניתן להיכנס לקולוסיאום מידי יום החל מהשעה 8:30 בבוקר עד 18:30. איך זה עובד? מציגים את הכרטיס על צג הטלפון ומקבלים מדריך וידאו (רק באיטלקית, אנגלית ומספר שפות נוספות). העלות, הוגנת יחסית, 24 אירו למשתתף.

תוכלו להתחקות אחר ההיסטוריה של הקולוסיאום שנבנה בשנת 72 אחרי הספירה ובו נערכו קרבות עד מוות בין בני אדם לחיות, להיכנס לפורום הרומאי, אותו אזור שהיה המרכז הדתי, התרבותי והמסחרי של רומא העתיקה וגם לבקר בגבעת פלטין שלפי האגדה בה הוקמה רומא. שם גם גרה האריסטוקרטיה של העיר וזה לא מפתיע כשרואים את הנוף לקולוסיאום ולפורום.

לפרטים נוספים

המשודרג

משווק על ידי חברת Tiqets

מוצר נוסף שמשווקת אותה חברה ועולה חמישה אירו יותר לבן אדם מבטיח פעילות שנמשכת 3-4 שעות וכוללת כניסה מועדפת לקולוסיאום ואפשרות לראות ממש מגובה עיניים של גלדיאטור את מפלס הארנה. הסיור הזה מתחיל בנקודת המפגש שהיא תחנת המטרו Colosseu, ליד הקיוסק הירוק. תצטרכו להגיע 15 דקות לפני חלון הזמן שהזמנתם ואם איחרתם, הפסדתם.

אחרי שתסיימו את הסיקור בקולוסיאום, נציג חברת Tiqets יעזור לכם להגיע אל הפורום הרומאי ואל גבעת הפלטין. בכל שלושת האתרים תוכלו לבקר רק במשך אותו היום.

אין דילוג על הבידוק הביטחוני. אין גישה לקומות הרביעית והחמישית או למפלס התת-קרקעי, אין מדריך חי ואין מדריך אודיו.

לפרטים נוספים

המשולב

משווק על ידי חברת Tiqets

אופציה מעניינת למי שרוצה להרוג שתי ציפורים רומאיות במכה אחת. כרטיס שמקנה כניסה גם לקולוסיאום וגם לותיקן (ואפילו יש ציפור שלישית: הבזיליקה של פטרוס הקדוש). הכרטיס של Tiqets מאפשר כניסה ללא תור למוזיאוני הותיקן ולקפלה הסיסטינית אבל בקולוסיאום מדובר בהבטחה ל- "כניסה קלה" בלבד.

עדיין מוצר ששווה לבדוק ובעלות של 79 אירו למבוגר. סדר הפעילות עובד ככה שמתחילים בבוקר עם הותיקן, לפני שההמונים מגיעים ואחר כך ממשיכים לקולוסיאום. אתר הקולוסיאום כולל עם הכרטיס המשולב גם את הפורום הרומאי וגבעת פלטין.

לפרטים נוספים

המודרך

משווק על ידי חברת Get a Guide

חברת Get a Guide מציעה מוצר ייחודי שכולל כניסה מועדפת לקולוסיאום וכניסה לפורום הרומאי ולגבעת הפלטין. המחיר יקר בהרבה מזה של חברת Tiqets והוא מגיע ל- 54 אירו לאדם, אבל ההבדל טמון בסיור עצמו שכן המוצר הזה מגיע עם מדריך מומחה ונערך בקבוצות קטנות.

החברה מבטיחה החזר כספי מלא, אם לא נהניתם מהטיול.

המדריך שילווה את הקבוצה יעשיר אותה בסיפורים ועובדות הקשורים לאתר. מקסימום 20 אנשים בקבוצה.

לפרטים נוספים

המעמיק

משווק על ידי חברת Get a Guide

אותה חברה מציעה סיור נוסף, יקר יותר, שעולה 89 אירו לבן אדם אבל כולל גם כניסה לקומה התת קרקעית של הקולוסיאום, לארנה לפורום הרומאי ולגבעת הפלטין. זה סיור שאורך שלוש עד שלוש שעות וחצי וכולל הבטחה לדילוג על התור.

הסיור באישור מיידי לאחר הרכישה והוא כולל מדריך חי באנגלית. מלבד הכניסה לארנה, תוכלו ליהנות בתום הטיול גם מהאופציה להישאר באתר, כדי לגלות ולהיחשף לעוד מהמקום.

אם יגיעו יותר משמונה אנשים לסיור, כל אחד יקבל אוזניות כדי לשמוע את המדריך טוב יותר. המחיר לא כולל טיפים, אם תרצו  להשאיר, או איסוף מהמלון.

לפרטים נוספים

הזול

משווק על ידי חברת Get a Guide

רק 20 אירו למשתתף (אפילו פחות) וכרטיס שמציע כניסה לקולוסיאום, לפורום ולגבעת הפלטין. הכרטיס הזה הינו בתוקף ליומיים. למרות המחיר הנמוך יחסית, החברה המשווקת מבטיחה כניסה מועדפת לתוך האתר.

הסיור אינו כולל הדרכה אבל אם אתם מחפשים פשוט להיכנס לכל שלושת האתרים המפורסמים באיזור, זוהי בהחלט בחירה טובה.

ילדים ונערים מתחת לגיל 18 בליווי מבוגר שיש להם כרטיס, יכולים לדלג על התור אבל יתבקשו לשלם שני אירו במזומן בקופת הכרטיסים ולהראות תעודה. 

לפרטים נוספים

הלילי

משווק על ידי חברת Viator

חברת Viator מציעה סיור לילי בקולוסיאום כולל גישה לקומה התת קרקעית, לארנה וגם לפורום הרומאי וכל זה ב-67 אירו לבן אדם. 

הכרטיס יאפשר לכם לראות את אותם האתרים אבל בתאורה לילית. זהו סיור שנמכר כמוצר VIP ונמשך סך הכול כשעתיים וחצי.

המחיר עשוי להשתנות על פי חלון הזמן שתזמינו אבל כולל תמיד מדריך מקומי, הבטחה לדילוג על התור וגם אוזניות במידה ויש צורך. המחיר לא כולל טיפים, אם תרצו לתת למדריך, איסוף מהמלון, משקאות ושתייה. ניתן לבטל עד 24 שעות לפני תחילת הסיור ולקבל החזר מלא.

העתידני

משווק על ידי חברת Viator

עוד מוצר מעניין של ויאטור הוא הסיור החצי פרטי של הקולוסיאום והפורום עם הארנה וכניסת הגלדיאטורים. למה קראנו לו העתידני? כי הוא כולל גם ציוד וירטואל ריאליטי.

זהו סיור של שלוש שעות בקבוצה קטנה, אבל באמת, של עד שישה משתתפים בלבד. כאמור, משקפי מציאות מדומה הם חלק מהחוויה ומעבר לכך, הבטחה לדילוג על התור. כמה יעלה לכם התענוג? 89 אירו לבן אדם. 

היוקרתי

משווק על ידי חברת Viator

למי שעדיין לא ביקר בקומה התת-קרקעית של הקולוסיאום וברצפת הארנה (שזה רובכם, לדעתנו), הנה סיור שכולל גם את הפורום הרומאי ו… מדריך חי.

המחיר עשוי לנוע בין 67 יורו ל- 123 אירו. חוץ מהמדריך המקצועי שמלווה את הקבוצה, תקבלו גם אוזניות כדי שתוכלו לשמוע את ההסברים כמו שצריך. המחיר כולל כניסה לשלושת האתרים, הקולוסיאום, גבעת הפלטין והפורום הרומאי אבל הוא לא כולל טיפים, ואוכל או שתייה.

ניתן לבטל ולקבל החזר רק עד שלושה ימים לפני מועד הטיול.

השאר תגובה