9 סיבות לצאת מהבית או המשרד וללכת לעבוד בחלל עבודה משותף של WeWork

1. הבוס ישראלי

אדם נוימן, מייסד חברת WeWork הוא תל אביבי במקור עם היסטוריה של רילוקיישן לארה”ב מגיל 7 עד 11, חיי קיבוץ בישראל, שירות בחיל הים ו… שוב רילוקיישן. אז נכון שהיום מכירים אותו בכל העולם בתור המיליארדר (הם קרואים לזה ביליונר) שהקים את חברת חללי העבודה השיתופיים הגדולה בעולם, אבל אנחנו נזכור תמיד מאיפה הוא בא ונחלום לעשות בדיוק, אבל בדיוק את אותה הדרך. 

2. המוזה בינלאומית

אם אתם צריכים לבחור בין המשרד היקר שלכם בבניין משרדים אפרורי, בלוקיישן לא משהו (“היה צריך להתפשר על המיקום כדי שיהיה מספיק שטח לעובדים”) לבין חלל עבודה של חברה מצליחה במיקום פריים, בלי פשרות, די ברור מהי הבחירה המושכלת. לחברת WeWork חללי עבודה בכמעט 500 נקודות בעולם וב- 28 מדינות, כשישראל הייתה הראשונה מחוץ לארצות הברית. בסך הכל למעלה מ-100 ערים מגניבות ברחבי הגלובוס מאפשרות לכם להתחבר לוייב של עסקים והצלחה ובעיקר להתנתק מהעבודה בבית או במשרד שאתם לא באמת נהנים להגיע אליו.

3. לפי המידה שלכם

מרחבי העבודה בחלל עבודה שיתופי מושכרים לכם לפי הצורך. אתם יכולים להוסיף שולחן, להוריד שולחן, לבחור בין עבודה בעמדה משותפת ובחלל פתוח לשולחן בתוך משרד משותף או להתפנק במשרד פרטי סגור שאפשר לנעול אותו. יש גם אופציה למשרד פרטי משודרג שכולל חדרי מפגש ועוד אפשרויות. אתם אף פעם לא משלמים על שטח או משאבים שכבר אין לכם צורך בהם. 

4. תל אביב זה כבר מזמן WeWork

רק בתל אביב פועלים לא פחות משבעה מרכזים של WeWork. יש אחד בלונדון מיניסטור, בשרונה, ברחוב דובנוב, ברחוב שוקן, בדרך מנחם בגין ובדרך יגאל אלון 114 במגדל ToHa היוקרתי. 

חלל עבודה של We Work
חלל עבודה של WeWork

5. זה (הרבה) פחות יקר ממשרד רגיל

בדרך מנחם בגין יעלה לכם מנוי חודשי רק 2,200 שקל לחודש, ברחוב הפלך 7 תקבלו משרד ב-1,600 ושולחן שמוקדש רק לכם ב- 1,050 ש”ח. מגדל ToHa קצת יקר יותר, 2,000 שקל לשולחן ו- 2,700 למשרד, ועדיין, איך שלא תחשבו את זה, משרד רגיל ידרוש מכם קצת יותר הוצאות. כאן תוכלו לגלות עוד. 

6. זה לא רק חלל עבודה

עם כל הכבוד לעבודה, השיקול שלכם הוא לא רק לגבי שולחנות ומכשירים משרדיים אלא קודם כל ובעיקר האנשים שמסביבכם. במקום לשבת בבית קפה עם אנשים שלא בהכרח מתעניינים בתחום שלכם, תוכלו להצטרף לעוד יזמים רבים שנמצאים כמה צעדים מכם, להחליף דעות, רעיונות, לשתף פעולה וליצור את החיבורים שיכולים לעשות את כל ההבדל בין עסק לא מצליח לעסק מצליח מאוד. גם אם אתם נוהגים לעבוד מהבית, הנה לכם לפוטנציאל שינוי מרענן. 

7. גם ברלין, בפנים

גם ישראלים שגרים בברלין נהנים מהשירותים של חברת WeWork, למשל ברחוב פרידריכשטראסה (משרד פרטי יעלה לכם כ- 3000 אירו בקרוב אבל שולחן רק 500) בקורפירדטנדאם, רחוב הקניות המפורסם, 1,150 יורו לחודש למשרד ורק 500 אירו לשולחן. בסוני סנטר רק 650 אירו למשרד משלכם ושולחן ב-450. דרך טובה להתחבר למקומיים וגם לישראלים. 

8. זאת כבר תרבות בפני עצמה

ההשקעה של WeWork בעיצוב חללי העבודה היא כבר סיבה בפני עצמה לתערוכה עתידית. הדגש הוא על שיקוף התרבות המקומית, דווקא. חללי עבודה במקסיקו סיטי, למשל, נראים מאוד שונים מאלה של מיאמי פלורידה או טוקיו יפן. כל אחד, כאמור, מבקש לשקף את האווירה במקום וגם ליצור אם תרצו את הסגנון המיוחד של דור ההייטק. הנה דוגמה לעשרה חללי עבודה משותפים של WeWork ברחבי העולם שיגרמו לכם לרצות להצטרף לכל אחד מהם. 

9. קל להצטרף

כדי לפתוח משרד או עסק בתוך חלל עבודה של WeWork אתם רק צריכים למלא את השם המלא, לספק כתובת אימייל ואם אתם רוצים אז גם טלפון. גם שם החברה אינו הכרחי אבל כן תצטרכו לענות על השאלה כמה שולחנות דרושים לכם. עוד סעיף אחד שתהיו חייבים למלא הוא שם העיר שבה אתם רוצים לעבוד ובמידה וישנם מספר מיקומים באותה עיר, WeWork יבקשו לדעת באיזה מהם אתם מתעניינים. לסיום תתבקשו להוסיף רק את התאריך שבו אתם מתכוונים להצטרף וכן להוסיף הערות אם יש לכם. משם, אנשי החברה כבר יקחו את המידע ויצרו אתכם קשר לקראת המשך התהליך.

לדף ההצטרפות ל- WeWork