10 סיבות לצאת לסיור בעברית באירופה

ברוכים הבאים לברלין, או שבעצם זאת רומא או… רק רגע, זה לא האייפל שם? איפה שלא תנחתו באירופה, מישהו כבר יעצור אתכם ויקרא לכם להצטרף לסיור בעברית שאוטוטו יוצא. אז למה זה טוב ליהודים, או לפחות לישראלים? קבלו…

**

1. פחות מלחיץ

גם אם ביקרתם בעבר בלונדון, פריז, רומא, ברלין ואמסטרדם אבל בעיקר אם זו הפעם הראשונה שלכם באחת הערים האלה, נחיתה ביעד לא ידוע תמיד קצת מלחיצה. עוד רגע אתם יוצאים משדה התעופה, מגיעים לעיר ומגלים שאתם לא בהכרח יודעים לאן להתקדם מכאן. הכול נראה קצת יותר מדי אפור, גבוה, מאיים, סואן… סיור היכרות בשפה שלכם עם העיר שזה עתה הגעתם אליה היא דרך מצוינת לא רק לגלות פינות נסתרות, כאלה שאפילו בגוגל עוד לא ממליצים עליהן, אלא בעיקר להוריד מהלחץ ולדעת שיש מי שמחכה לכם, מישהו שמדבר את השפה שלכם ושיש לו ניסיון רב בעיר החדשה. פתאום הכול נראה מאיים פחות. לא תאמינו כמה זה יכול לשנות את ההרגשה ולעזור לכם להתחיל את הטיול עם פחות דאגה ויותר הנאה. 

2. יום לימודים ארוך

כבר שמעתם שהרבה ישראלים הגיעו להתנחל בברלין אבל זה נכון גם ליעדים נוספים כמו לונדון, פריז, רומא ואמסטרדם כמובן. אחד המקצועות הפופולריים בקרב ישראלים שמחפשים את דרכם בעיר חדשה הוא להדריך תיירים מישראל בעברית ולגלות להם את מה שהם כבר הספיקו ללמוד במשך השבועות, החודשים או אפילו השנים שהם שם.  בדרך כלל מדובר במדריכים שאוהבים את העבודה שלהם לפחות כמו את העיר שאליה הגיעו מבחירה. הסיכוי שתצאו מסיור היכרות ללא שלל רב של פרטים וידע חדש שווה לסיכוי שתצליחו לבטא בהולנדית את המילה… לא משנה איזו מילה.  

הסיור הקלאסי של אמיר בברלין
הסיור הקלאסי של אמיר בברלין. כאן בתמונה עם המדריך לוטן

3. יש כל מיני

בעבר הסיורים לישראלים באירופה נראו כולם אותו דבר, אבל מאז זרמו הרבה מים בנהר הסיין והיום יש לכם מבחר. אם לא בא לכם ללכת על הסיור הקלאסי בברלין ולגלות את האטרקציות המרכזיות של בירת גרמניה, תוכלו לדלג לסיורים ייחודיים כמו למשל סיורי אמנות, סיורים אלטרנטיביים (כאלה שבהם תגלו קירות גרפיטי מהממים), סיורי גלריות ומוזיאונים, סיורים קולינריים טעימים וכן יש גם סיור בירות שיוצא מאוחר בערב. בנוסף מוצעים כיום סיורים מחוץ לעיר כמו אלה שיוצאים מברלין לפוטסדאם או לדרזדן או מאמסטרדם לכיוון חיטהורן וגם סיורים כמעט בכל אחת מהערים הפופולריות בעקבות שורשינו היהודיים. 

4. זול זה כן

אם בא לכם סיור בעברית באירופה ואתם חושבים שתצטרכו לשבור חזיר חיסכון, כדאי שתחשבו מסלול מחדש. אפשר להצטרף סיור קבוצתי ולהוציא לא יותר מ-12 או 14 אירו למשתתף. כן, יש גם סיורים יקרים יותר ב-20 או 30 ואפילו ב-40 למשתתף ועדיין זהו במחיר נמוך יחסית להשקעה שלכם בחופשה כולה. מבחינת התמורה, מרבית הסיורים שווים את ההשקעה. 

למי שרוצה לשמור על הנוחות ופחות אכפת לו מהתקציב, הסיורים הפרטיים הם אופציה זמינה. בדרך כלל המחיר מתחיל מ- 75 אירו למשתתף ועשוי לרדת ככל שמספר המשתתפים עולה. בקבוצות גדולות הפער במחיר למשתתף אינו גדול בהרבה מהסיורים הקבוצתיים ולפעמים כדאי לבחון גם את האפשרות הזאת בעיקר אם אתם בעניין של לצאת לטייל בעיר רק עם אנשים שאתם כבר מכירים היטב. 

דן שלזינגר, טיאמו רומא
דן שלזינגר (במרכז התמונה), טיאמו רומא

5. עברית בלי הפסקה

בפריז, רומא, אמסטרדם, לונדון ובעיקר בברלין, בכל יום יוצא סיור מנקודת מפגש כלשהי. לפעמים אפילו שלושה-ארבעה סיורים במקביל וכולם בעברית. כן אירופה בידינו, אמרו את זה קודם, לפנינו. אז גם אם יש לכם מעט זמן יחסית לסיור אחרי הטיסה או לפני זאת שמחזירה אתכם לישראל, תהיו בטוחים שאתם יכולים להכניס ללוח הזמנים שלכם סיור בעברית. תמיד יש מישהו פנוי. 

6. הכסף חוזר

כשאתם בחוץ לארץ קורים כל מיני דברים לא צפויים. זה חלק מהחוויה ואם הקדמתם לקנות כרטיסים לסיור אבל אתם לא יכולים להגיע, לפחות בחלק מהמקרים יש אפשרות לביטול והחזר כספי. כך למשל בחנות זמן מקומי תוכלו לקנות כרטיסים למגוון סיורים בעברית ולבטל עד יום או יומיים לפני מועד היציאה ולקבל את מלוא הכסף בחזרה. 

7. מיליארד (בערך) ישראלים לא טועים

כמות ההמלצות שאפשר למצוא לחברות סיורים בעברית באירופה מרשימה וגדלה כל הזמן. העובדה שיש יותר ויותר חברות ומדריכים שמציעים את שירותיהם בהדרכה עירונית באירופה בעברית מראה על הפופולריות של התחום. זה מתבטא היטב גם בחוות הדעת שמתפרסמות על מדריכים וחברות. כדאי לקרוא כמה חוות דעת כדי להתרשם מהתמורה שסיור מקומי בעברית יכול לעשות למשתתפים בו ולגלות עד כמה החוויה כולה של הטיול עשויה להשתנות לטובה בזכות מדריך או מדריכה מצויינים. 

סיור ברומא
באדיבות רומא בסט, סיורים ברומא

8. כה מרגש

ככל שרומא תהיה יפה ונצחית, פריז רומנטית וברלין מסקרנת, בסופו של דבר מה שתקחו מהטיול זה לא בהכרח את המראות והריחות אלא דווקא את האנשים שפגשתם בדרך. אלה שאיתם דיברתם או שהוליכו אתכם לאורך מסלול חדש ומרגש. אנשים שבמסגרת אחרת, לא היה יוצא לכם להיתקל בהם. סיור בעברית הוא גם הבטחה שתגלו אנשים יוצאי דופן שיכנסו לכם לנשמה. זה מתחיל במדריך עצמו, ממשיך במשתתפי הקבוצה ועובר לאנשים מקומיים שאותם המדריך יכיר לכם במהלך הסיור. 

9. זאת גם השתלמות מקצועית

אם גם אתם חושקים במקצוע החביב הזה של הדרכת תיירים בחוץ לארץ, במילים אחרות, אם אתם רוצים להיות תיירים לנצח, לקום כל בוקר ולטייל במקום לצאת לעבודה, אין דרך טובה יותר ללמוד את רזי המקצוע מאשר להצטרף למדריכים שכבר עושים את העבודה. לא במקרה בין החברות השונות יש דמיון לעיתים בתוכן הסיורים ואפילו בשמות שלהם. רבים מהם התחילו בתור מטיילים או עובדים בחברה קודם שיצאו לדרך עצמאית. 

10. כי אתם כאלה פוטוגנים

חלק ממדריכי הסיורים הפרטיים מציעים סשן צילום מקצועי על רקע, פריז, ברלין, אמסטרדם, יו ניימ איט. כך תוכלו לוותר על אחת המטלות שעשויה להפריע לאיכות ההנאה וזה לצלם בלי הפסקה. מדריכים כמו גיא גרוס, אמיר סטקלוב ואחרים יאפשרו לכם להתנתק מהטלפון הנייד ומהחשש שמא אתם הולכים לפספס את התמונה הטובה ביותר של הטיול ובמקום זאת להתרכז ביופי של המסלול עצמו. בסוף הטיול תקבלו אלבום תמונות דיגיטלי שככל הנראה יהיה טוב יותר מהתמונות שאתם הייתם מצלמים בזכות ציוד משופר, ניסיון מקצועי והכרה טובה יותר של העיר והפוטנציאל שלה בתור סט צילומים. 

לחנות הסיורים בעברית באירופה

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם