חניה בתל אביב: עדיף לחנות מחוץ לעיר ולהיכנס בתחבורה ציבורית

Some rights reserved by xiquinhosilva

כשחושבים על תל אביב עולות בדמיון תמונות רבות, ביניהן: תמונות של ים וחול נעים, תמונות של בתי קפה ומסעדות, צעירים וצעירות, חנויות AM:PM שפתוחות לאורך כל שעות היממה, תיאטראות, מסיבות, ברים ומה לא… אך לצד הרשימה המרשימה של האטרקציות והנפלאות שיש לעיר הגדולה להציע, היא לא להיט גדול בתחום החניה. לכן, במידה שאתם מתכננים להיכנס אל העיר עם רכב, חשוב שתכינו את עצמכם ושתתכננו את החניה מראש, בצורה זו תוכלו לחסוך לעצמכם זמן יקר, דלק והרבה תסכול. 

חניות בתל אביב הן מצרך מבוקש – תוכלו להשוות ביניהן ובין בקבוקי מים צוננים באמצע מדבר חם, יבש וגדוש קקטוסים. כדי לחסוך את התסכול שיתעורר בשל חיפושי חניה ממושכים, חשוב שתכירו את האפשרות לחנות את הרכב בחניונים ולהמשיך אל היעד באמצעות תחבורה ציבורית.

אז מה עושים? חונים בחניונים ונוסעים בתחבורה ציבורית

משום שלא ניתן להישאר אדישים בפני בעיית החניה בתל אביב, החליטה עיריית תל אביב להפעיל מערך של תחבורה ציבורית. באמצעות מערך התחבורה הציבורית, יכולים הנהגים להחנות את הרכב בחניונים שונים – חלקם נמצאים מחוץ לעיר וחלקם נמצאים בתוך העיר, ולהגיע אל יעדם באמצעות תחבורה ציבורית. 

בין החניונים השונים בהם אפשר לחנות ניתן לציין את חניון רידינג שנמצא בסמוך לנמל תל אביב. בחניון רידינג ניתן להחנות את הרכב ללא תשלום. חניונים נוספים שניתן לציין הם: החניון של תחנת האוטובוס הכרמלית וחניון רכבת ארלוזורוב. 

בחניונים אחרים ניתן לקבל שירות שמופעל על ידי אפליקציה ונקרא בשם: “שירות החניון המהיר”, השירות ניתן ב-200 חניונים, ביניהם: חניון קריית הממשלה, חניון שרונה מרקט, חניוני אחוזות החוף וחניוני עזריאלי. במסגרת השירות חוסכים הנהגים זמן יקר משום שהם לא צריכים לשלם ביציאה מהחניון. בעת הכניסה לחניון מזוהה הנהג על ידי צילום של לוחית הרישוי, בשלב זה מקבל הנהג הודעת SMS שמכילה לינק להפעלת החניה. לאחר שהנהג עוזב את החניון הוא מקבל הודעה עם סכום החיוב.

אופציה נוספת היא לחנות בחניונים שמעניקים שירות חנה וסע. בחניונים אלו ניתן להשאיר את הרכב ולנסוע לתל אביב באמצעות שאטלים. החניה ניתנת בחינם וגם שירותי ההסעות אינם כרוכים בתשלום. חניון כזה למשל תוכלו למצוא על כביש 1, ליד מחלף שפירים וניתן למצוא בו אלפיים מקומות חניה. נוסף על כך, ניתן להיכנס אל בית הקפה ואל חנות הנוחות שבחניון ולנוח לאחר הנסיעה.

הכרת הפתרונות האפשריים יכולה לסייע לנהגים להתמודד עם המחסור הקשה של מקומות חניה בתל אביב ולהגיע אל היעד בקלות, תוך חיסכון בזמן יקר, דלק והרבה אנרגיות.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם