מה עושים עם הכלב כשטסים לחו”ל?

הכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם, אבל לפעמים האדם רוצה לנסוע לחופשה בחו”ל והכלב הופך לעוד דאגה שצריך למצוא לה פתרון. למרבה הצער יש כאלה שבוחרים לנטוש את הכלבים שלהם, אבל יש פתרונות אחרים והרבה יותר טובים. הנה שלושה כאלה:

דוג-סיטר: בייביסיטר לכלבים

יש אנשים שמתייחסים לכלבים שלהם ממש כאילו היו ילד, ואם יש בייביסיטר לילדים אזי רק הגיוני למדי שיהיה גם דוג-סיטר לכלבים: אדם שמקבל מפתח לבית שלכם ומגיע פעם-פעמיים מדי יום כדי לטפל בכלב, להאכיל אותו, לטייל איתו ולארח לו חברה.

היתרון הבולט ביותר של דוג-סיטר הוא שאין צורך לשבור לכלב את השגרה שלו. הוא נשאר במקומו, לא צריך לעבור למקום אחר ומקבל טיפול יומיומי. החיסרון הוא שהדבר כרוך במתן מפתח לדירתכם לאדם שככל הנראה אינכם מכירים. 

פנסיון לכלבים

כשאתם נוסעים לחופשה בחו”ל אתם מתארחים במלון, אז למה שלא תפנקו את הכלב במלון משלו לאותה תקופה? פנסיון לכלבים הוא סוג של מלון שכזה, בו הכלב יקבל תא משלו, אוכל ומים, טיולים ו/או חצר רחבה לטיולים והשגחה ברוב שעות היממה.

היתרון: מנהלי פנסיונים לכלבים בדרך כלל נהנים מניסיון רב שנים בהשגחה על כלבים ויכולים לאתר בעיות בזמן ולטפל בהן כראוי. החיסון הוא שיש בכך צורך להעביר את הכלב למקום אחר, גם אם זמני, והוא עלול להתקשות להסתגל למעבר זה.

ואפשר לקחת את הכלב איתכם

נכון, זה לא מתאים לכל אדם או לכל כלב, אבל גם זו אפשרות. אם אתם מתכננים למשל רילוקיישן ולא חופשה קצרה, תוכלו להתייחס לכלב כאל בן משפחה לכל דבר ולצרף אותו להרפתקה. גם במקרה של חופשות ארוכות אפשר לקחת את הכלב לחו”ל, בהנחה שתצליחו למצוא מקומות ללון בהם אשר יסכימו לארח גם את ידידכם ההולך על ארבע.

  • סיכום

נטישת הכלב בגלל כמה ימים בחו”ל היא אפשרות לא אנושית. בין אם תשכרו דוג-סיטר, תכניסו את הכלב אל פנסיון לכלבים או תקחו אותו אתכם – קחו אחריות, גם אם פירוש הדבר הוא תשלום מעט יותר גבוה או לוגיסטיקה מעט יותר סבוכה. 

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם