טיפים להשכרת רכב בחו”ל

ישראלים רבים שטסים לחופשה בחו”ל מעדיפים לשכור רכב שילווה אותם באופן צמוד במקום להסתמך על תחבורה ציבורית או דרכי תנועה אחרות. אלא שהשכרת רכב במדינה אחרת יכולה להיות מעט מורכבת, ולכן כדאי לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

הזמינו את הרכב כמה שיותר מוקדם

אם אתם יודעים מראש את מועד הטיסה, אין סיבה לחכות עם השכרת הרכב עד לרגע האחרון; זאת משום שכך אתם עלולים לשלם מחיר גבוה יותר מאשר הזמנה מראש, וכן לגלות שדווקא הרכב שאתם זקוקים לו לא נמצא במלאי (בפרט אם יש לכם בקשות מיוחדות). במילים אחרות, ככל שתקדימו להזמין את הרכב כך תיהנו ממחירים אטרקטיביים יותר וזמינות גדולה יותר של רכב שיתאים בדיוק לצרכיכם.

סיבה נוספת להזמין את הרכב מראש היא שאת כל תהליך ההשכרה ניתן לעשות מישראל באמצעות הטלפון או האינטרנט, לרבות התשלום. אם תזמינו רק כשאתם כבר בחו”ל, אתם עלולים להיתקל בבעיות לא צפויות כמו מחסומי שפה, שער חליפין של המטבע הזר וכדומה.

האיסוף במדינת היעד

בבואכם לאסוף את הרכב בחו”ל זכרו לקחת איתכם את כל המסמכים הנדרשים: רישיון נהיגה ישראלי ובינלאומי, דרכון, כרטיס אשראי ושובר ההשכרה (בהנחה שהזמנתם מראש). דעו שבמדינות רבות נוהגות חברות ההשכרה לקחת פיקדון מסוים ממסגרת האשראי למען הבטחת תשלומי דו”חות תעבורה, השתתפות עצמית במקרה של תאונה וכדומה, ולכן ודאו שמסגרת האשראי שלכם פנויה.

בדקו את מצב הרכב שאתם מקבלים ואל תתביישו לשאול שאלות. בדרך כלל חברות ההשכרה מציעות רכבים מטופלים היטב, שמורים, נקיים ובמצב תחזוקה משובח כך שככל הנראה לא תמצאו את עצמם נאלצים להחליף רצועת טיימינג או מצבר לרכב באמצע מדינה זרה – אבל עדיין כדאי לוודא שהרכב אכן במצב מושלם וכשיר לנסיעה.

החזרת הרכב

בדקו מתי אתם צריכים להחזיר את הרכב לחברת ההשכרה והשתדלו להגיע בזמן. יש חברות שיפרגנו לכם שעה או שעתיים איחור, אבל מעבר לזה תחויבו בתשלום עבור יום השכרה נוסף.

ולסיום: בדרך כלל תידרשו להחזיר את הרכב עם מיכל דלק מלא, ולכן כדאי לבדוק היכן יש תחנות דלק בקרבת הסניף שאליו אתם מחזירים אותו. אם תחזירו את הרכב עם מיכל ריק, תחויבו בעלות הדלק בתעריף שעשוי להיות הרבה יותר גבוה מאשר בתחנת הדלק.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם