ערב טוב סן סירו… אתם מוכנים?

אצטדיון סן סירו במילאנו יכול לקבל גם את התואר האיצטדיון השיתופי, קודם כל בגלל העובדה שהוא משמש כביתן של שתי קבוצות, מילאן ואינטר. 80 אלף מקומות ישיבה יש באיצטדיון והוא אחד הגדולים באירופה והגדול ביותר באיטליה. בעצם, השם האמיתי של האצטדיון הוא Giuseppe Meazza כשמו של שחקן עבר איטלקי משנות השלושים ששיחק בקבוצת אינטר וגם קצת עבור מילאן. מעניין לציין שאוהדי מילאן נוטים יותר לקרוא לאיצטדיון בשם סן סירו בעוד אוהדי אינטר ישתמשו בשם של ג’יוזפה מאצה שהקשר שלו עם המועדון היה חזק יותר.

גם לאיצטדיון הזה היסטוריה מפוארת באירוח משחקי אליפות ומשחקי גביע. הבנייה שלו החלה ב-1925 באזור של מילאן שנקרא סן סירו. בתקופה ההיא לאצטדיונים באיטליה תמיד הייתה את אותה טבעת של מסלול הריצה לאתלטים מסביב למגרש הכדורגל עצמו וסן סירו היה הראשון שבו ויתרו הארכיטקטים על מסלול האתלטיקה המקיף את המגרש ויצרו מבנה שכולו מוקדש לכדורגל.

יש שמועות במילאנו על החלפת האצטדיון ובנייה של אצטדיון חדש ממש בסמוך. המבנה החדש צפוי להיות מבוסס על הדגם של איצטדיון מרצדס-בנץ באטלנטה ג׳ורג’יה. לפי השמועה הזאת סן סירו ימשיך לשמש עד 2026 ואז יצא לגמלאות. 

אמרנו שיתופי והתכוונו לזה שכן לא רק כדורגל משחקים בסן סירו גם המון הופעות מתקיימות בו. ברוס ספרינגסטין הופיע כאן לא מעט פעמים מול קהל של עשרות אלפים (באחת ההופעות אפילו מול מאה אלף צופים) גם מדונה הייתה פה וקולדפליי ומיוז ועוד רבים וטובים. כמובן שגם זמרים איטלקים מקומיים ומוכרים כמו לאורה פאוזיני, ליגבואה, טיציאנו פרו ואחרים מחשיבים את סן סירו כהישג אומנתי, אולי כמו קיסריה עבור זמרים ישראלים מצליחים.  

טיציאנו פרו בסן סירו

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם