עברתם לחו”ל? אפשר להמשיך לעבוד בישראל

תהיה אשר תהיה הסיבה בעטיה עשיתם רילוקיישן, ברוב המקרים השגרה מחייבת מציאת עבודה. עובדה זו נכונה בין אם הדירה בה אתם מתגוררים בחו”ל ממומנת על ידי המדינה או על ידי מקום עבודה ששלח אתכם: בכל מקרה עליכם להרוויח די כסף כדי לשלם על צרכים מגוונים כמו דלק ומזון שישמשו אתכם באופן יומיומי או על כרטיסי טיסה לכל המשפחה לטובת ביקור הקרובים שנשארו בארץ מדי מספר חודשים.

למצוא עבודה בארץ זרה

אם אין לכם רצון או יכולת לחפש עבודה במדינה הזרה, כדאי לדעת שעומדות בפניכם לא מעט אפשרויות לעבוד בישראל גם אם אתם נמצאים פיזית מחוץ לה. זאת הודות לטכנולוגיה ובפרט לרשת האינטרנט, כמובן: כל מה שצריך הוא מחשב (נייח או נייד) וחיבור לרשת אינטרנט אלחוטי שאפשר למצוא כמותה כמעט בכל מסעדה, בית קפה, מלון או שטחים ציבוריים אחרים בחו”ל.

לעבוד בחו”ל ולהרגיש בישראל

בפרט עבור מקצועות מן התחום הדיגיטלי, כמו כתיבת תוכן, עיצוב אתרים, קידום אתרים אורגני וכו’, סביר להניח שלמיקום הפיזי שלכם אין שום חשיבות. לחלופין, אם אתם מתמחים בתחום צר שאיננו דיגיטלי, תוכלו להציע שירותי ייעוץ מרחוק באמצעות כלים כמו דואר אלקטרוני, וואטסאפ וכדומה.

צריכים להעביר קובץ גדול ללקוח בישראל? בגלל זה המציאו שירותי ענן כמו גוגל דרייב, דרופבוקס ודומותיהן: גוררים את הקובץ לענן במדינה אחת ובתוך שניות מורידים אותו מאותו ענן במדינה אחרת. אפשרות אחרת היא לנהל קבצים פשוטים יחסית באופן מקוון על ידי משתתפים מרובים על ידי גוגל דוקס, למשל.

ומה עושים כאשר מתקיימת ישיבה חשובה במקום העבודה ואתם נמצאים מעבר לים? שיחת וידאו בסקייפ תחבר אתכם הישר למרכז העניינים ממש כאילו אתם נמצאים באותו חדר עם הקולגות שלכם. 

לסיכום

ככל שתחיו זמן רב יותר באותה מדינה, ככל שתכירו טוב יותר את השפה, המנהגים והמנטליות במקום, כך יקל עליכם למצוא בה עבודה. מאידך אם הדלת הזו סגורה בפניכם, למשל בגלל מגבלות מקומיות על העסקה של מהגרים כמוכם, כל מה שעליכם לעשות הוא להיות יצירתיים ולמצוא את הדרך המתאימה לכם לעבוד בישראל – גם מחו”ל. 

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם