לכל מדינה חוקים (מוזרים) משלה

בכל מדינה קיימים חוקים אחרים אשר נקבעים על פי התרבות המקומית, ההיסטוריה או יחסי הכוחות הפוליטיים שיכולים להיות שונים ממדינה למדינה. אבל יש מדינות בהן החוקים כל כך מופרכים, לעיתים קשה להבין מה ההיגיון שהנחה את המחוקקים המקומיים. לא בטוח שעבירה על אותם חוקים תחייב אתכם לשכור עורך דין פלילי, אבל הנה ארבע דוגמאות משעשעות:

פולין: לא לפו הדוב

הדוב החביב והאהוב על רוב ילדי העולם הוא דמות שלא מתקבלת בברכה בפולין, משום שלדברי מקבלי ההחלטות שם מדובר בדמות דו מינית, וליתר דיוק לא ברור האם זהו זכר או נקבה. הסיבה הרשמית היא שמדובר בדמות לא הולמת, ולכן יש לשמור על הילדים הפולנים הרכים מפני התועבה (גם לא עוזר שרוב הזמן פו הדוב מסתובב ללא מכנסיים).

בריטניה: למה אתם מחזיקים ככה את הדג?

אדם ה”מחזיק דג באופן חשוד” יעמוד לדין ויסתכן בדרישה לתשלום קנס בן כמה מאות ליש”ט. זאת, אגב, מבלי שהחוק מגדיר מהו אותו אופן חשוד, כך שלמעשה כל צורת החזקת דג נתונה לפרשנות אנשי החוק במדינה. מה שהחוק דווקא כן טורח להגדיר הוא רשימה סגורה של דגים כאלה, הכוללת בין היתר סלמון, טראוט, צלופח ועוד.

יפן: שמנים הם עבריינים

בעוד שמשקל יתר מאיים להפוך לאחת המגיפות הגדולות של המאה ה-21 בארה”ב, בצידו השני של העולם המשקל מהווה נושא לחקיקה כבר מ-2008: ביפן פשוט אסור לאזרחים להיות שמנים. החוק מחייב כל אזרח למדוד את היקפיו אחת לשנה, ואם יתגלה כי הוא סובל מעודף משקל עליו למהר ולהתחטב בתוך שלושה חודשים פן ישלם קנס למדינה.

שווייץ: לא לטייל בעירום

גם למדינה הניטרלית ביותר בעולם יש צרות מקומיות משלה: בראשית שנות האלפיים החלו להגיע לאלפים השוויצרים תיירים שמסיבה לא ברורה העדיפו לטייל דווקא בהרים המושלגים – בעירום. הדבר כל כך הפריע לתושבים המקומיים, שהם עודדו את הממשלה לחוקק חוק כנגד טיול בעירום, ומאז כל מי שמסיר את בגדיו תוך כדי טיול בשוויץ נאלץ להיפרד גם מסכום נאה בצורת קנס.

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם