מנהגים של בית מסביב לעולם

בתרבות הישראלית יש כמה מנהגים שעשויים לגרום לצופה מן החוץ להרים גבה או שתיים, כמו למשל שבכניסה לבית או לחדר יש מי שמצמידים את היד אל תיבה קטנה הצמודה למשקוף ואז מנשקים אותה טרם כניסתם; אבל האמת היא שכמעט לכל מדינה בעולם יש מנהגים משונים שקשורים לבתים בה גרים המקומיים. 

אם אתם כבר עושים רילוקיישן למדינה אחרת, כדאי שתכירו את המנהגים המקומיים הקשורים לבתים – אתם יודעים איך אומרים: ברומא התנהג כרומאי, אבל גם בשאר העולם. הנה שלוש דוגמאות מעניינות:

דרום ארה”ב נגד רוחות הרפאים

אם עברתם לאיזור הדרומי של ארה”ב, מהרו לצבוע את התקרה של המרפסת בצבע כחול ולשלב את אותו גוון גם בדלתות, במשקופים ובאלמנטים דקורטיביים אחרים בבית. זאת משום שבחבל הארץ הזה נהוג להאמין כי הצבע הכחול מסמל הרחקת רעות מן הבית. כבונוס לא שגרתי, חלק מתושבי המקום גם מוכנים להישבע שהכחול מרחיק את היתושים.

סין נגד שדים רעים

סין מלאה באמונות טפלות, אבל אם אתם עוברים לגור שם במהלך האביב אתם עלולים לחשוב שהסינים באמת יצאו מדעתם: במהלך ניקיון האביב הסינים מעוניינים להרחיק מבתיהם מפלצת מיתולוגית ולפיכך תולים על הדלתות והחלונות קישוטים אדומים, שלטי ברכה עם כיתובים באדום וענפי עץ אפרסק; ואת פעולות הניקיון עצמן עושים באמצעות עלי במבוק הידוע בתכונתו לגרש שדים רעים, 

רוסיה מנקה שטיחים בשלג

יותר ויותר ישראלים שמעו כבר על חג ה”נובי גוד” הרוסי ואף חוגגים אותו יחד עם חבריהם הרוסים בתחילת השנה האזרחית החדשה – אבל אחד ממנהגי החג שלא יכול לעשות עליה לישראל הוא הדרך המעניינת בה מבצעים הרוסים ניקוי שטיחים: הם מוציאים את השטיחים אל מחוץ לבית, לשלג, ונותנים לילדים להתרוצץ סביב השטיחים ולהעמיס אותם בשלג. הלכלוך בין סיבי השטיח נצמד לשלג, וכך אפשר לגרוף את השלג יחד עם הלכלוך ולהישאר עם שטיח נקי ורענן.

בשורה התחתונה: אם אתם עושים רילוקיישן למדינה אחרת, אתם כבר הופכים לתושבים מקומיים. ואם כך, בררו אילו מנהגים מעניינים מתקיימים בשכונה ושקלו ברצינות להשתתף בחגיגה!

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם