3 חברות שמציעות טיול מאורגן לפורטוגל (ואיזו מהן הכי מתאימה לכם…)

0

למרות שהיא נחשבת למדינה באירופה, פורטוגל היא לא בדיוק הניחוח האירופאי הקלאסי אלא מין עירוב מעניין שאותו תוכלו לחוות בטיול מאורגן אל האימפריה לשעבר שהוציאה, בין היתר, מגלי ארצות מפורסמים. הנה כמה חברות שיעזרו לכם לגלות את פורטוגל

**

1. החברה הגיאוגרפית

החברה הגיאוגרפית מציעה שלושה סוגי טיולים לפורטוגל. הראשון נקרא  11 יום לפורטוגל הקלאסית בטיול עומק. הטיול הזה נפתח בטיסה ישירה לליסבון ולמחרת נסיעה אל העיירה איבורה – עיר מורית מוקפת חומה שבה גם מקדש רומאי. ביום השלישי נסיעה ל- קסטלו דה וידה לסיור ברובע היהודי שבעיירה ובבית הכנסת וגם ביקור בשמורת טבע מקומית. היום הרביעי כולל נסיעה לעיירה ששימשה מקום מפלט ליהודי ספרד שברחו מהאינקוויזיציה. המטיילים יוכלו לראות את בתי האנוסים ואת סימנים המיוחדים בחזיתות הבתים. אחר הצהריים מתוכנן המשך אל העיר פורטו.

בימים הבאים של הטיול של החברה הגיאוגרפית לפורטוגל צפויים סיורים בפורטו ובאיזור כולל ביקור ביקבים, בערים עתיקות, בפארקים לאומיים, הליכה בשבילים מיוחדים, ביער עתיק עם מגוון בוטני מרשים, באוניברסיטה הראשונה של פורטוגל ועוד.

ביום השמיני יציאה אל עיירת הדייגים נאזארה שפירוש שמה נצרת והיא נמצאת על חוף האוקיינוס האטלנטי. ביום התשיעי סיור בעיירות ציוריות מוקפות חומה וביום העשירי שוב בירת פורטוגל ליסבון וביקור ב- אלפמה הרובע העתיק ביותר בעיר, הליכה בסימטאות ועוד.

הטיול בהדרכתו של דוקטור עודד ציון או אילן אברהמי מוצע במחיר של 2,700 אירו בקירוב לאדם בחדר זוגי. טיול נוסף של החברה הגאוגרפית לפורטוגל באורך 8 ימים נקרא עבר ועתיד בתרבות הנושקת לאוקיינוס האטלנטי וישנו עוד טיול באורך 11 יום בשם פורטוגל הקלאסית כולל האי מדירה – בטיסה ישירה לפורטוגל. 

שורה תחתונה: לא כל הטיולים כוללים טיסה ישירה, באלה שכן מוצעת טיסה ישירה מדובר ביתרון

לדף הטיולים לפורטוגל של החברה הגיאוגרפית

2. איילה גיאוגרפית

בחברת איילה גיאוגרפית מזכירים לנו שפורטוגל היא ארץ התגליות ממנה יצא וסקו דה גמה – חוקר הארצות שהגיע להודו כבר ב 1498 וכמובן גם מגלן שעמד בראש המשלחת הראשונה שנשלחה במסע להקיף את כדור הארץ כבר ב 1519. הפורטוגלים עזרו לגלות לא מעט מהעולם אבל כיום המוניטין שלהם מגיע בעיקר בזכות העם הפורטוגזי מסביר הפנים, הערים, המבצרים, היערות ובתי המלוכה שפזורים ברחבי המדינה. גם האי הטרופי מדירה עם החופים היפים הוא חלק מהחבילה הפורטוגלית ובסך הכל, גם אם פורטוגל כבר לא אותה אימפריה שהייתה במאה ה-16 ואינה השער של אירופה למזרח הרחוק עדיין מדובר במקום מרתק לחובבי הטיולים.

הטיולים של איילה גיאוגרפית לפורטוגל באים בכמה גירסאות למשל טיול לשמונה ימים שכולו לאי מדירה – אי האביב הנצחי השוכן באוקיינוס מול חופי אפריקה בכלל. ביקור בגן העדן הזה יעלה לכם 1,850 אירו עם מועדים ביוני וביולי.

לאיילה גאוגרפית טיול מיוחד שמתחקה אחר פסטיבל הכתרים בטומאר – פסטיבל צבעוני ופרחוני שמתקיים רק אחת לארבע שנים ומושך מאות אלפים מכל העולם עם תהלוכות ברחובות, זיקוקים ופרחים. טיול זה נמשך 12 ימים והוא יוצא השנה ב 2019 בחודש יולי במחיר של 2,400 אירו בקירוב עם המדריכה תמי פורטיס.

טיול נוסף שלא תצטרכו לחכות ארבע שנים עד למועד הבא הוא הטיול לפורטוגל עם שמורת ג'רש וגני בומברל. הטיול הזה יוצא  בחודשים אפריל, מאי, יוני, יולי וגם אוגוסט עם מדריכים שונים של החברה הגיאוגרפית ובמהלכו תאכלו לבקר בעיר אבורה למשל שפרחה במאות ה-14 עד ה-16 והיתה חביבת בית המלוכה כמו גם בעמק הדואורו, כנסיית מריה של הניצחון, מבצר סנט ג׳ורג, רובע אלפמה, רכס הרי סינטרה, העיר פורטו היושבת על שפך נהר הדואורו בדרכו לאוקיינוס האטלנטי, בלמונטה עירם של אנוסי פורטוגל ושם המוזיאון היהודי ובית הכנסת ואתרים רבים נוספים. 

שורה תחתונה: למי שחשוב לו להוסיף את האי מדירה לטיול ולחובבי טיולי העומק של החברה

לדף הטיולים בפורטוגל של איילה גיאוגרפית

3. מסעות

גם חברת מסעות מוציאה טיולים לפורטוגל והטיול שלהם נקרא בפשטות טיול מאורגן לפורטוגל. לא פחות משמונה מדריכים שונים מובילים את הטיול הזה, כל אחד במועד אחר, כמובן. חלק מהטיולים הם בטיסות ישירות וחלק מציעים טיסה לליסבון וחזרה מפורטו.

הטיול המקיף של חברת מסעות, למשל זה שמתוכנן לצאת בסוכות, כולל תצפית מגן אדוארד השביעי, גשר ואסקו דה גאמה – הארוך ביותר באירופה, כנסיית מנזר הירונימוס, אנדרטת המגלים, רחוב היהודים באל פאמה, כיכר רוסיו, האנדרטה לזכר היהודים שנטבחו בשנת 1506. כל זה בעיר ליסבון.

בעיר פורטו יוכלו המטיילים להתרשם משדרות בואה וישטה, שדרות ברזיליה, האוקיינוס והמצודות והמבצרים ששומרים על העיר.

בעיר קוימברה צפוי סיור מודרך שיכלול תצפית על העיר, ביקור באוניברסיטה ואירועים וביקורים מיוחדים. עוד בתכנון של מסעות שייט על נהר הדואורו, סיור מודרך וטעימות ביקב בפורטו, שייט בתעלות אביירו, אתרים יהודיים כמו בלמונטה והמוזיאון היהודי או טרנקוזו ובית הכנסת החדש, גם בית הכנסת העתיק בטומאר – העתיק ביותר בפורטוגל.

עוד בטיול, ביקור בעיירת דייגים רומנטית ובעיירה אחרת שבנויה על סלע בתוך סלע ומתחתיו. קאבו דה רוקה הנקודה המערבית ביותר של פורטוגל, אביירו הלא היא ונציה של פורטוגל, יער בוסאקו וגם אובידוש עיירה שבמסעות מכנים בונבוניירה.

מלבד טיסות ישירות לליסבון בחלק מהטיולים כל הטיולים כוללים גם אוזניות שמע,, בתי מלון 4 כוכבים כלכלה חצי פנסיון, תוכנית מלאה ללא ימים חופשיים ו… "מסלולים בעלי אופי גיאוגרפי שמשלבים תרבות ופולקלור." למטיילים גם מוצע להצטרף ללא תוספת תשלום לטיולי ערב עם המדריך. גודל הקבוצה המקסימלי על פי מסעות, 33 מטיילים. המחיר, בין 1750 ל- 1950 אירו. 

שורה תחתונה: מסלול שעושה חשק לשמוע עוד, מחיר סביר 

לדף הטיולים לפורטוגל של מסעות

הירשמו לניוזלטר של זמן מקומי
הירשמו לניוזלטר של זמן מקומי
קבלו כתבות מובילות ישירות למייל
ניתן להפסיק את המנוי בכל זמן

להשאיר תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם